Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

technologia


Gość

Recommended Posts

Wszyscy fachowcy, których pytałem o radę w podobnej sprawie mówili, że stosowanie bloczków betonowych ma sens przy ścianie jednowarstwowej. Przy ścianie wielowarstwowej lepiej wybrać ceramikę. No i zmieniłem swój projekt ze ściany dwuwarstwowej (bloczki + styropian)na jednowarstwową. Koszt ściany jest trochę wyższy, ale niewiele. (ok. 1000 PLN)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Jeśli dom z gazobetonu ma być warstwowy, to polecałbym ścianę dwuwarstwową. Osobiście ścianę 3 warstwową uważam za przeżytek, a jej stosowanie uważam za uzasadnione jedynie przy ozdobnej warstwie elewacyjnej np.cegła klinkierowa. Warta rozważenia jest też ściana jednowarstwowa,a szczególnie wznoszona na klej(uwaga na wybór murarza). Wykończenie jej jest najtańsze(tynk tradycyjny o niewielkiej grubości), a tynki zewnętrze w razie konieczności można położyć później. Ale zdecydowanie odradzam wykonywanie ścian działowych z gazobetonu ze względu na zbyt mały komfort akustyczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest zbyt zimna to, albo materiał nie taki, albo wykonawca, albo budowa domu trwała... zbyt krótko. Przy bloczkach 37 cm odmiany 0,4(Hebel lub Ytong) i odpowiedniej kulturze wykonawcy ściany są wystarczająco "ciepłe" nawet jak na potrzeby północno-wschodniej Polski. Jednak ze względu na wilgoć techologiczną-wprowadzoną do bloczków podczas produkcji-przez pierwszy rok ściany mają bardzo marną izolacyjność. Zauważalny wzrost izolacyjnośći następuje w drugim roku, a po trzech latach od wymurowania praktycznie już się stabilizuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba sprawdzić na miejscu, bo znacznie mogą się różnić cenami ze względu na koszt transportu. Generalnie polecam bloczki "białe", bez dodatku popiołów lotnych. Trzeba też sprawdzić,czy producent ma dobre maszyny, bo jeśli nie, to bloczki nie trzymają wymiarów i cienką spoinę diabli biorą. Ja kupowałam z Żelisławic i jestem z nich zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w projekcie Max'a na 19 cm, ale chyba będę budował z pustakow "U" na 25 cm. Słyzałem, że w MAXach położonych wzdłuż są problemy m.in. z dyblowaniem kołków, poza tym nie jestem przekonany czy 19 cm ściany to jest wystarczająco. W domu nie mam wewnętrznych ścian nośnych oprócz dwoch kolumn. Czy moglibyście mi doradzić, czy jest sens przechodzenia z MAXów na U (w obydwu przypadkach zamierzam dać ocieplenie 15 cm steropianu/wełny mineralnej)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 6 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...