Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

to jest mieszkanie z ktorego sie Mloda wyprowadzila...no i jest pare nie-halo

 

 

IMG_0068.jpg

 

 

IMG_0069.jpg

 

 

IMG_0070.jpg

 

 

IMG_0072.jpgimage sharing

 

 

IMG_0071.jpg

 

 

 

IMG_0116.jpg

 

 

jeszcze wiekszy misz-masz niz ma Mloda, wiem ze o gustach sie nie dyskutuje

 

1. sciana za kanapa jest biala, a ta naprzecwko ciemna szara, a w koryarzu rozowa

2. na temat sofy i fotela z krysztalkami nie bede sie wypowiadac tak samo jak na temat szafki na tv ktora jest w ketsztalkach - no bo gusta! kiedys mi sie to podobalo dzis sie zastnawiam jak glupia moglam byc :rolleyes:

3. nad kanapa wisi zdjecie ze Scarface zdaje sie z Al Pacino

4. po prawej stronie tv wisi panorama Toronto

5. po lewej stronie TV nad stolem wisi ostatnia wieczerza

6.w korytarzu wisi Monroe'ka

7. stol moda lat 80-90tych - dziwne ze nadal je sprzedaja w sklepach bo widzialam

8. na koniec powiesila firanki biale i czarne na odwyrtke.

9. zyrandol kolo tej Ostatniej wieczerzy wyglada jak piesc do nosa

10. zaden obrazek nie pasuje tam - ani ze soba

 

no ale gusta nie? Mloda naprawde z sensem to wszystko poki co zrobila nawet mimo ze ta Matka Boska wisi, chpciaz pasuje z reszta w stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Flaszki koło ostatniej wieczerzy :lol2:

Wszystko co się podoba w jednym wnętrzu zebrane. Gryzie się "co nieco" ze sobą ta zbieranina.

Mania, pamiętam cały czas o fotkach schodów do ogródka.Wrzucę je jak odbiorę zasilacz do lapka po naprawie, ciągle nie chce mi się po niego jechać. Dzisiaj pomierzyłam i wejście do pokoju mamy 80cm nad ziemią. Na tej wysokości nie chcę mieć tarasu, bo bym patrzyła do sąsiadów ogródka z góry. Dom bliźniak, do płota mamy ok 2 metrów od drzwi balkonowych. Znalazłam dzisiaj takie tarasy. schody-balkonowe-na-taras.jpg [ATTACH=CONFIG]410933[/ATTACH]

Tak sobie marzę, może kiedyś uda się ten taras zrobić.

zabrałam fotkę ogródka.

m_500_tar_6.jpg

Edytowane przez mmikka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak o tych flaszkach zapomnialam napisac :lol2:

 

 

MIKA TY CHOLERO !!! tyle czasu tu jestes i pierwszy raz pokazalas ogrodek w calosci!! albo chociaz w calosci!!:p

 

ten caly kawalek jest tylko Twoj czy reszty tez?

A gdzie te drzwi masz? miedzy iglakami?

 

takie zejscie i ja chce zrobic, ze schodkami a taras obnizyc, az pojde zmierzyc jak ja jestem wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierzylam, pierwszy raz w zyciu

 

teraz mam taras na wysokosci 76 cm - temu mam ta baczna scianke pamietasz.

ale jest jeszcze dodatkowe 12 cm - jest nizej pod progiem 12 cm, inaczej bylby na 88cm.

nie jest jak na zdjeciach co pokazalas prosto od listwy z drzwi tylko nizej pod betonowa wypustka, o tym pisalam dlaczego kiedys - ze wzgledu na deszcze i jakies wielkie deszcze, zanim 12cm napada to sie odsnierzy i snieg nie wpadnie do domu przy otwieraniu drzwi.

Co innego jak sie ma dach.

ja chce obnizyc nie ze wzgledu na sasiadow bo majac scianki nie widze ich ale temu ze nizszy taras - lepsze widoki na ogrodku, tak wysoko nie ma tego ladnego widoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi balkonowe między iglakami. Zmierzyłam 147cm szerokie. Ogródek wspólny. Ale działam w nim ja. Zobacz jak na tym płocie widać zielone. Był 2 razy w roku drewnochronem malowany i ciągle wyglądał jak zapuszczony. Niestety wieczny cień tam prawie jest. Na betonach mam już wiklinę. Teraz po wycięciu i wykopaniu korzeni iglaków z trawnika jest pobojowisko zrobione, dosiewki trawy zrobiłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierzylam, moje drzwi sa na 180, ale tylko jedna polowa sie rozsuwa, druga szyba na stale.

 

taras gdzie mam gazebo a obok klona...chce rozwalic kostke co zrobilismy bo sie mi nie podoba, taras od nowa zrobic bo musi byc inny olor i obudowac drzewo tarasem - Mika moze tez moglabys taka dziure zdrobic i cos posadzic, moze sie pomysl sprzyda

 

 

backyard-wood-deck-staggering-backyard-wood-deck-ideas.jpg

 

 

23344bc4a869c2866874f0f42c7b2e96.jpg

 

 

93a3e2116b047009d9d4dff90a72ac2c.jpg

 

 

moje drzewo ze skrzyni wyrasta, co mu nie przeszkadza ze korzenie na pol ogrodka ida, a skrzyna wyzej od tarasu wiec pewno bedzie jak na ostatniej fotce, ale zamiast tego co tam poszadzilam myslalam nawalic kamieni i zrobic tak

 

 

wood-deck-design-idea.jpg

 

 

strasznie mi sie to podoba, bo ja uwielbiam skaly i glazy w ogrodzie

z drugiej strony tez tak bedzie sliwa obudowana, jak padnie sliwa co innego w dziure wsadze.

 

Mika oczywiscie nie musi to byc drzwe, moze byc krzak i kwiat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co z płotem będzie.Nie chcę tu, na ogólnym, o tym pisać. Nawet się zastanawiałam czy mat wiklinowych nie dokupić i zasłonić go.

Wolę zasłonięty, mimo, że cień jest. Pod betonem rośnie czereśnia, magnolia, klonik i w rogu chcę posadzić brzozę szczepioną. Po samym płocie pną się 2 hortensje, kilka clematisów i chyba ze 3 róże. Były tam kiedyś iglaki, wszystkie zostały wywalone.Na panelowym płocie rośnie na środku Diabolo i dużo clematisów. Dosadziłam 2 pnące róże.

Deski tarasowe chciałabym coś w stylu tej pierwszej fotki. Nisko nad ziemią 12-15 metrów tarasu. Parasol teraz rozłożyłam i wyniosłam fotele, ale na tej trawie na razie brzydko to wszystko wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym chciala szerszy taras ale juz nie moge, bo za duzo mam na ogrodku

tu sa rozne pomysly z poziomowymi ktore przerabiam - tak naprawde najbardziej bym wolala patio, czyli kostka badz beton, nie lubie drewnianych, ale u nas to od chroma roboty i jeszcze wiecej kasy , mam pochylo, nie chce juz pakowac tyle kasy tam, drewniany tanszy.

 

 

46cead14944653aefc3d043e219e99bc.jpg

 

 

6578.jpg

 

 

no i nie chce prosto na trawe schodzic, teraz tez mam kostke przed schodami i ja uwielbiam, ladniej wyglada, pozatym musze cos tam polozyc przed fontanne bo jak stoi "w trawie"to mi sie nie podoba, kostka, jakies plaskie kamienie, jeszcze nie wiem, musi si zgrac ze wszystkim

 

 

Modern-beach-style-for-the-inviting-and-spacious-deck.jpg

 

 

m_Zr_XBZzq7_A7_Qgfs_ZOq_AFjb_WNG8_T4ctfd3_RCRFsr9_Nq_OODMx_GBBk6nmkyh_Qp7hwkw.jpg

 

 

DSCN1610-web-fixed.jpg

 

 

a M chce obudowanego grilla zrobic w kostce, bo mamy duzo co zostalo z fontanny

 

 

outdoor-kitchen-grill-find-grill-outdoor-cooking-is-very-diy-out.jpg

 

 

best-25-built-in-grill-ideas-on-pinterest-built-in-bbq-big-how-t.jpgupload images free

 

 

tylko bez zadnych lodowek i zadnych kranow, calej kuchni nie chce zewnatrznej. Ale teraz bede mogla podlaczyc bbq czy grilla jak mowicie pod ten gaz co mam w domu, bez butli, na stale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednak wole patio, wyglada solidniej i jest solidniejsze i wyglada ladniej niz jakikolwiek drewniany, niestety u nas to kupa szmalu

 

 

diy-patios-on-a-budget-backyard-patio-design-ideas-landscape-con.jpgimages upload

 

 

cool-backyard-patio-ideas-stamped-concrete-patio-area-.jpghow to print screen on pc

 

 

2dae19fef51ebe5bae2936927e4f27e6.jpg

 

 

 

i jakbym tak zjechala na dol i wylozyla kostka elegancko by sie zlaczylo z fontanna

 

 

backyard-patio-pictures-custom-with-photos-of-backyard-patio-cre.jpg

 

 

ten nizej najbardziej by mi pasowal i u mnie sie wpasowal

 

 

Stone-_Decks-_And-_Patios-_Designs-_Garden-_Trends-_Including-_Simple-_Ba.jpgfree upload image

 

I don't know, musze popracowac nad M, a jak nie pocieszam sie jednym - drewniany zawsze moge rozwalic i zrobic z kostki potem, jak juz bede miala dosc odnawiania drewna i jak jaka wieksza gotowa wleci - i jak tutaj zostane i chalupy nie srzedam.

 

Chcualabym miec taki plaski jak masz Mika, 2x bym sie nie zastanawiala tylko patio zrobila :)

oczywiscie to moj gust jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytają :yes: Nie wiem które wątki, ale zawsze do ciebie dużo ludzi cichcem trafia :yes: Ja się nie przyznałam podczas rozmowy, że też czytam. Nie mówiąc o pisaniu :lol2:

Fajne te patia, w sumie, to już na wieki z kamienia się robi. Nasza sosna ma schodach po 4 latach się posypała. Mimo mazania drewnochronem wiosną i jesienią.

Jestem zaskoczona, bo część clematisów ma już pączki kwiatowe. Nawet jedna borówka amerykańska kwitnie. Wysoka jest jak liliput, może z 30 cm ma.

Mania, za samym betonowym murem są wysokie sosny i thuje, jeden jałowiec, niestety ktoś go ciapnął na wysokości muru. No i w ogródku jest wielki świerk srebrny, pewnie do wysokości dachu sięga. Te drzewa mają 28 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam modrzew syberyjski na tarasie, zaolejowany na bezbarwno. po roku pieknie sie wybarwil na miodowy. ale taras mam pod dachem, schodki na zewnatrz po roku mniej ladnie wygladaja i sa duzo ciemniejsze.

 

wlasnie po 4 godzinach wrocilismy od weta. duzy bialy sie pochorowal, mial usg, badania krwi, dostal 4 zastrzyki w dupke i cierpi. jutro druga seria zastrzykow. teraz lezy oparty z glowka na moim kolanie. to straszne jak peka serce kiedy psin jest chory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...