Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

Młoda lubi na bardzo bogato :)

Przysiadłam na kawę, gratuluję Mania zakupów.

Skończyliśmy wertukulacje, zagrabiłam wszystko, 6 wielkich worów siana wystawiłam! Pomalowałam do końca belkę pod huśtawkę, drugą warstwę na drabinkę i pierwszą na huśtawki. Mój prawie skończył szlifować, te elementy na domku, które na biało będą malowane.

 

Pestka, czy nie jest za późno na sadzenie żywopłotu grabowego? Chciałabym żebyśmy jeszcze to zrobili, ogrodzenie nie ruszone, a mojego już pytają kiedy może wracać? I chyba przyszły tydzień wybędzie, cyrkluje, żeby na Mundial przyjechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fakt przeoczyłam, że 6 szt. ale wystarczy podzielić przez 6, czyli 47,84:6=7,97$/za m2

Przeliczając na złotówki:

Kurs dolara kanadyjskiedo dzisiaj 2,67 zł

czyli 7,97•2,67= 21,28zł za m2 to dla porównania naszych cen:)

A licząc dokładnie 1 twoją sztukę na złotówki

20$=53,4zł

 

53,4 : 6 = 8,9 zł za 1 szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania, sprzedaj te pozostałe 4. Będziesz mieć za friko 2 i może jeszcze coś ci zarobisz na jakieś drobne szaleństwo :)

 

Bardzo mi się ten dom podoba. Uwielbiam szatersy i wewwnętrzne i zewnętrzne. Masz super pomysł na wejście do domu.

 

WRZOSY

Był czas, że chciałam zrobić u siebie wrzosowisko. Naczytałam się, naprojektowałam i przyszły bardzo mokre lata. Miejsce pod wrzosy, a miało być niemal 100 m2, zajęły przesadzane ratunkowo rośliny z najmokrzejszych części ogrodu. Pomysł padł. Potem pokochałam trawy. Może kiedyś zrobię rabatę mieszaną wrzosy, wrzośce i trawy tolerujące kwaśną glebę.

Jeśli chcesz u siebie posadzić wrzosowisko to czytaj co Wolski pisze. To szkółka z ponad stuletnim doświadczeniem, wyspecjalizowana w roślinach wrzosowatych.

https://wolski.com.pl/pl/o-nas/

W ich katalogu (pdf do ściągnięcia na dole strony) jest kilkadziesiąt odmian wrzosów.

 

Mania, nasłałam na ciebie Autorusa (tego od kopulastego domu), bo nie może sobie poradzić z wyborem białego blatu do kuchni, a ty wiesz o tym wszystko. Więc może wpadnie po radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka ten dom jest stary, to takie typowe kolonialne, ale bym od reki kupila. uwielbiam je.:D Tylko z przodu bym donudowala zadaszenie na kolumnach.

 

Calego wrzosowiska nie chce, ale chcialam tylko 2-3 krzaczki wiec wymagan duzych nie mam :cool: odmiany i rasy? no poczytam...ale bedac w tym zieleniaku u mnie, a jest najwiekszy z Ontario byla tylko jedna odmiana, i to tylko przez chwile :mad: Nie zdziwie sie ze w malych malutkich zielniakach beda je miec. Ty;ko jak cos - nie ma czasu jezdzic !

Trawy moj M uwielbia. To mu kupilam 3. Zdechly zanim je posadzilam w ziemie. Nie mam reki.

 

znalazlam 4 shuttersy, na duze okno na froncie i w tyle od kominkowego. Musze pomyslec, taniutko.

Poki co wynalazlam to

 

 

image.jpg

 

do kibelka na parterze zeby ten czarny wywalic. Nie byloby widac plam od wody - twardej jaka mam. Kwarcowka wiec wytrzymala, nie to co marmur. Ten wzor chcialam do kuchni na blaty ale strasznie drogi, mimo ze kwarcowka blat w kuchni wychodzi drozrj niz marmur lub granit :mad:

no nic, umowilam sie facetem na sobote, zobaczymy w jakim stanie jest. Moze wcale nie wezme?

M sie zapytal czy sie odgrywam za samochod :D powiedzialam z TAK :lol2: I jeszcze konca nie widac zeby po rowno bylo :lol2: nie dam sie wykorzystac :no::p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha Pestka, ze mnie zadna ogrodniczka, sadze na zywiol zeby busz byl, dziko i jak w lesie. To co "pod linijke" do pary powli zaczelo znikac bo mi juz nie pasuje :p

znac sie nie znam na niczym i prawde mowiac - zbytiej checi nie mam do nauki :no: lubie jak jest zielono , jak jest wysoko i zielono dokladnie, ale co jak z czym sie je - to juz niemota jestem. I bedac takim gamoniem i leniem i tak dziw ze drzewa mi rosna i ze w zadne kwasowosci i zakwaszanie sie nie bawie. Pomijam sunbursty ktore utopilam sama i sliwe na ktorej chorobe nie mialam wplywu. No i robactwo jak zzera tez nie moja wina, a tak w ogole NIC NIE JEST moja wina! to wszyscy inni i wszystko inne odpowiada za koklusz, trzesienie ziemi i na psa urok .

 

 

takie znalzlam, aluminiowe, do oczyszczenia i przemalowania. Z tylu okno w kominkowym mamwieksze, znaczy blizej podlogi...tam mialy byc drugie drzwi na taras jak sa obok le pierwsi debile nie chcieli na co klne ile wlezie...:mad:

 

 

 

image.jpg

 

reszte musialabym poszukac, na gorne sypialnie, przynajmniej od frontu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz, jak "zakladalam" ogrod po wprowadzcce to skad mialam wiedziec zescie takie madre i sie znacie? to bylo tak dawno temu ze ledwo pamietam, teraz przeciez pytam jak cossssss :lol2:

 

 

na czarno. Tylko na czarno. Pod drzwi ktore sa czarne. Inny kolor by nie pasowal.

narazie skupiam sie zeby udalo mi sie ten blat wyrwac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie padly prawie wszystkie rozplenice kupione rok temu poza 3 hamelmami. a byly wielkie kobyly z rozwinietymi korzeniami i d..pa blada musze w ich miejsce cos innego wsadzic i padlo mi tez kilka sadzonek prosa rozgowatego, trawy preriowe ktore uwielbiam. no nic sprobuje raz jeszcze zamowic w trawkach bo stamtad sadzonki sa zdrowe i rosna a te co kupilam w szkolce nie przetrwaly.

 

sprzedalam wszystkie meble z sypialni i musze juz dzialac z komoda, dzis ma mi dac stolarz wycene.

 

Joana, drewinka wycenila ale cena mnie zabili, koszt jak oryginal w sklepie.

 

jeszcze widzialam w ikei takie cos:

stockholm-bufet__0212204_PE362775_S4.JPG

i jednak jakbym sie na to decydowala to bym chciala drugi mebelek taki:

stockholm-szafka-szuflady__0393866_PE560689_S4.JPG

 

do kompletu sa jeszcze stoliki i moze bym wtedy wziela jeden fotel. albi inny stolik + fotel, zeby monotematycznie nie bylo.

wczoraj maly bialas byl zniesmaczony ze skrzyni przy łózku nie ma i nie mial jak wskoczyc, dostal schodki po ktorych nie chcial wlazic wczesniej ale w nocy jak mu w pupsko sie zimno zrobilo to i po schodkach nauczyl sie wchodzic. tak wiec skrzyni nie bedzie albo jak bedzie to mala juz nie na cala szerokosc i tapicerowana. ech gdyby jeszcze tak loze sprzedac i nowe kupic ale to za jakies 2 lata najwczesniej, teraz meble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, mowia zeby male swojckie firmy wspierac, a potem sie okazuje ze ceny gorsze niz za zboze i malo kogo stac, no i w taki sposob majac budget - konczy sie wycieczka w Ikei :cool:

TAR - cokolwiek wkleilas i jesli to jest z Ikei - podoba mi sie. Gdybys nie napisala ze to Ikea tobym nie wiedziala.

Czy sa z tego samego? bo na zdjeciach maja rozne kolory.

Ale ladne czyste linie.

 

Ikea powoli zaczela robic meble odbiegajace wygladem od typowej Ikei przez co wiele ludzi ucieklo od niej (wliczajac mnie) i to na plus Ikei.

 

a moj czarnuch nie chce spac ze mna na gorze juz. Odwidzialo mu sie. W ciagu dnia tak, spi a to kolo mnie na fotelu, a to na kanapie, a to przed kominkiem, ale w nocy upatrzyl sobie nowe miejsce - przy schodach wejsciowych :sick:

 

TAR pamietasz co napisalam kiedys? ze niecierpie nic wieszac psu na szyji wiec nic mu nie zakladam, chyba ze szelki jak sie gdzies idzie. Wiec zmuszona bylam bo nie szlo wytrzymac

 

 

IMG_1923.jpg

 

 

IMG_1934.jpg

 

 

normalnie nie moglam juz strzymac, o ile Senior byl cichy a jak juz zaczal japac na ogrodzie styklo ze go zawolalam - Junior ma mnie totalnie gdzies :mad: Ma dodatek wraca, siada na schodach - bo ma widok na ulice przez shutters i jesze tam daje popalic. Wiec sie wkurzylam i kupilam anty-szczekacza. Nizadowolony bo go do fotki obudzilam.

najwazniejsze - nie kopie, kiedys kopaly, zreszta nadal sa na rynku. Ten tylko wibruje i pipczy. Pierwszy szczek daje ostrzezenie - ciche i slabe, jak drugi i wiecej szczekow nateza sie kilka razy.

Drugie najwazniejsze - DZIALA :yes::lol2: W koncu bandyta siedzi cicho! I styknie ze raz zapiszczy. Oglada sie tylko wokol siebie co jest grane i co pipczy i potem cicho siedzi.

Jak M wraca z pracy siedzimy przy wyspie przy kawie i gadamu po calym dniu - nie dal mi nigdy nie posiedziec, szczekal, skakal, przeszkadzal. Koniec koncow trzeba bylo go wziasc na kolana albo posadzic na krzesle - z krzesla ladowal na blacie, wylazil i sie rozkladal. I bylo cicho. No ale pies na blacie??:sick:

Wczoraj pierwszy raz moglismy posiedziec i pogadac i nie byc zagluszonym przez Maniusia. Spokojnie siedzial sobie kolo nas , machal ogonem jak sie na niego popatrzylo i ani pisnal.

Zycie jest cudowne :D

nie przeszkadza mu i nie sciaga co tez jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, wstepnie sie dogadalam z miejscowym stolarzem, robie jednak z plyty drewno zbyt drogo wyszlo. za komode zaplace ponizej 1 tys. co i tak wychodzi najkorzystniej a wg. wzoru, koloru jaki dokladnie chce

 

komoda bedzie w ten desen, tylko podstawa i nozki beda metalowe (czarne). mnie sie podoba, dostalam probniki i dzis wybiore co najbardziej przypasuje. celuje w jakiegos orzecha. uchwyty listwowe tez beda czarne albo grafitowe. komoda bedzie na tyle duza ze upchne w niej to co potrzeba.

http://www.kare24.pl/product_picture/fit_in_800x600/komoda-madrid-i_5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania, tamta ikea to drewno jesion ofornirowany w kolorze orzecha ale i slono za niego licza 1700 zł. za taka komodke, obie wklejone to ta sama seria stockholm. ikea ostatnio ma nawet fajne towary ale juz ceny poza budżetowe czasem. ten naroznik co sobie kupilam na taras poszedł do goscinnego i super sie wpasowal, wiec poki trwa promocja kupie drugi na taras. a za bon dokupie szfe brakujaca i goscinny bedzie umeblowany. na razie stoja tam same kartoony

 

Blagam Cie kochana kup mi i wyslij 2 takie antyszczekaczki, ja juz sobie rady z moimi nie daje. u nas tego nie ma. albo jakbys znalazla na amazonie to moj kolega w stanach mi kupi i wysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plyta jest OK, plyty maja bardzo ladne wzory i potrafi sie trzymac latami jak fornir.

Ladna szafka.

Ile zawolal?

970 zł. gdzie taka podobna z plyty pokazywalam za 1900 + transport. w sumie zaplace mniej niz przeznaczylam to za reszte dokupie lampy te czarne co pokazywalam (bo uchwyty i nozki beda czarne to lampy przypasuja) i jeszcze jakies dodatki na sciany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super, mam ten sam problem z bialasami jak ty, szczegolnie ze starszy, co rozmawiamy to sie wtrynia, ostatnio jest niemozliwy, maly bialas cicho siedzi ale z kolei ma zrywy na gosci, nawet jak wstaje z fotela do kuchni to jazgot mu sie wlacza. koniec i kropka musza troche ochlonac, bo za duzo juz sobie pozwalaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...