Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

970 - taniej niz orginaly sie rozumie i taniej niz Ikea - a ona tez z plyty badz sosny (bo tego uzywaja) obklejona.

super, bierz

a stiliki tez myslalas zrobic boczne?

albo komode - zrobilas wyzene ? zeby komplet byl?

 

oryginal kosztuje 6900 ;) i tez nie jest drewno tylko fornir

ikea kosztuje 1700 jesion + fornir

moja inspirka bedzie kosztowac 970 zł. :D

 

mysle nad stolikami czy do kompletu robic czy jednak cos innego pomysle, np. te juskowe pomalowac na kolor, bo juz za stoliki sobie zaspiewa drugie tyle co za komode, bo robota moze mniej materialu ale zmudna tak samo. wiec sie waham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego posta wklejam dla Autorus'a

 

temat - blaty w kuchni.

zaczne od tego ze wybor koloru i wzoru jest personalny i trzeba isc w tym kierunku

 

zaczne od kwarcowek, ktorych niepotrzebnie jest z gory odzucac

na poczatku mieli bardzo malo wzorow, wykonczen tez za duzo nie bylo - ja np. lubie jak sie mi blat swieci, kwarcowki na poczatku nie swiecily, teraz je poleruja i sa w dwoch a nawet kilku wersjach wykonczeniowych.

Kwarcowki to mieszanina 90-95% prawdziwego kwarcu i roznych "klejow". Temu sie na nie mowi kwarcowki. Niestety nie moge znalec zdjecia ale jak polowalam na blaty zastanawialam sie tez nad rawdziwym kwarcem i zrobilam zdjecie takowego, no ale nie moge znalec - byl tez bialy. Zrezygnowalam jednak bo jest pomiedzy granutem a marmurem - a wiadomo marmur w kuchni to pisanie sie na problemy. Mam dwa w dwoch lazienkach i dziewczyny wiedza jak beczalam i walczylam zeby doczyscic po wizycie rodzinki na swieta. W kuchni gdzie jest duzo kwasnych jedzen odpada. Pomijajac plamy - robi sie tzw etching, czyli kwas w piciu, jedzeniu wyzera kamien. Doslownie i w przenosni.

Granit jest twardszy od marmuru i mniej porwaty - ale tez nie znaczy ze nie plami sie - plami i trzeba impregnowac co roku inaczej nieszczescie gotowe. Na ciemnych nie widac nic (mam w dwoch lazienkach dwa jeden czarny drugi ciemny braz) ale przy bialym trzeba uwazac .

kwarcowka nie jest porowata i nic nie wsiaka i bakterie sie nie trzymaja - ale to juz napewno wiesz. latwiejszy w obsludze, latwiejszy w utrzymaniu. Ciezszy niz granit, w zaleznosci od koloru, wzoru, wykonczenia - potrafi byc drozszy od granitu. Wiecej mozliwosci dobrania "pod szafki". Wiekszy wybor jesli chce sie nowoczesny wzor. Granity i marmury sa bardziej klasyczne - jesli wiesz o czym mowie.

 

 

zaczne od tego pierwszego co wkleiles u siebie (narazie o kwarcowkach mowie caly cas) - napisales ze chcesz bialy, ten co wkleiles nie jest bialy

 

 

image.jpg

 

 

wpada w krem, bez co widac przy bialym oknie a nizej przy probkach innych

 

 

athena-quartz--beaumont--04.jpg

 

aaf3c47dce4bb096ba1e8ce565d1a021.jpg

 

 

w porownaniu z bialymi szafkami....wyglada na krem. Dodajac do tego normalne oswietlenie ktore z zasady jest cieple biale

(zdjecie pokazuje inna kawarcowke - London Sky ale chodzi mi o porownanie przy biaych szafkach)

 

london-sky-quartz-inside-search-la-dolce-vita-quartzite-countert.jpghow to take a screenshot on a pc

 

 

wiec jesli sie chce biale szafki i cieple blaty jest ok, jesli chce sie miec biale blaty - trzeba isc w inna strone.

pozatym ta kwarcowka ktora wkeliles to jeden z pierwszych wzorow ktore zaceli wypuszczac (nazywam go "ciapaty" :D)

nadal sa i tu juz jest to - osobiste preferencje. Osobiscie tego wzoru nie lubie bo przypomina mi zamarnieta, wypolerowana, zle rozmieszana z grudkami kasze manne. Niby marmur ma przypominac ale nawet nie stala blisko i z daleka krzyczy FAKE, tutaj sa moje plytki w kuchni z prawdziwym marmurem, widac roznice do kwarcowki.

 

 

IMG_1939.jpg

 

 

nazwy beda rozne, o ile pewne blaty u mnie w US, w UK czy Australii moga miec ta i sama nazwe - w Polsce moga miec zupelnie inne nazwy, niektore sa te same inne nie - wiec powinienes poszukac i pogrzebac

 

do super nowoczesnej kuchni najbardziej ludzie teraz biora badz delikatne kawarcowki bez nachalnycy wzorkow badz Calacatte (jesli wrocisz 2-3 strony w tyl wkleilam z takim blatem zlew ktorym jestem zainteresowana kupic zamiast czarnego granitu ktory mam)

 

 

eternal-calacatta-gold.jpg

 

quartz-ambient-uniquecalacatta-b.jpg

 

Calacatta-_Statuario-_Quartz-_Kitchen-_Benchtop-and-_Island-_Overview.jpg

 

 

Calacatta ma kilka odmian wiec sobie poggoglaj i zobacz jak wygladaja:

 

Bianco calacatta

Eternal Calacatta Classic

Eternal Calacatta Gold

 

bardzo ladny tez jest podobny Eternal Statuario badz lekko w szary wpadajacy Eternal Pearl Jasmine

 

tu masz sciagawke , ale wgooglaj sobie nazwy w neta i poszukaj zjec na kuchniach

 

https://www.silestoneusa.com/colors/

 

pozatym oczywiscie cala reszta kwarcowek ktore teraz juz naprawde ladnie imituja prawdziwy kamien i nie maja wzoru kaszy manny z grudkami

najcesciej jednak marmur imituja - te biale. Ciemne za to bardo ladnie imituja granit.

 

 

to teraz granity. Ja nadal mam tymczasowe blaty i nadal waham sie granit czy kwarcowka. Rozum mi mowi kwarcowka (mz balaganiarz, corka balaganiara) serce mowi granit (snobistyczne bo co kamien to kamien).

Liczyc sie trzeba z tym wlasnie uwazaniem i czyszczeniem. Jesli ktoa gdzies czyms przywali i granit sie ulamie - ciezej naprawic niz kwarcowke, czasem nemozilwe. laczenia jesli sa - bardziej beda widoczne przy granicie niz przy kwarcowce - kwarcowki sa pieknie lacone pasta z tego samego co blat i sie zlewa, przy granicie sie nie da tego zrobic, wiec bardziej widac. Mniej widac na ciemnych, Im ciemniejszy tym ledwo widac, no ale jak sie chce bialy.

 

Szukalam super bialego tez bo mi sie taki podoba. O ile w kracwoce mozna super bialy odcien wybrac - z granitem jest ciezej. kamien naturalny. To co widzisz na zdjeciach badz na probkach w sklepie nie bedzie nigdy odpowiadalo temu co stoi w sklepie - kazdy slab bedzie inny. Jeden bedzie mial wiecej szarosci, inny zlotego, inny brazu, bezu a nawet czerwieni. Dlatego slaba zawsze wybierac samemu i jeszcze pokazywac w ktorym miejscu chce sie miec blat a ktory kawalek na smieci, nigdy nie kupwac w ciemo.

 

najbardziej biale mozna znalezc ale czasem trzeba duzo sklepow zjezdzic, a moze i pol Polski bys musial

 

Bianko Romano

 

 

Bianco-_Romano-_Granite-_Similar-_Look-_To-_Carrara-_Marble.jpg

 

 

White River albo River White (roznie nazywaja)

 

 

white-river-granite-countertops-best-25-river-white-granite-idea.jpg

 

river-white-granite-kitchen-traditional-with-a-perfect-example-o.jpg

 

 

i to sa najbielsze jakie udalo mi sie znaleac na neie i w sklepach, ale jak pisalam - trzeba jechac i na wlasne oczy zobaczyc bo moze sie zdazyc inny ktory jest jeszcze bielszy i ma mniej szarosci. Niestety u mnie nie ma go w kazdym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam blacik ze zlewem :wave: ale jestem happy!

cudowny jest. na dodatek okazalo sie ze owszem na lokalnych byl wystawiony - ale ze sklepu - podlogi sprzedaja, schody, trelki i blaty. Noweczka jeszcze dziurka do odpowietrzania jest papierkeim zaklejona. Nareszcie bede sciagnac plytke z mojego krany bo w tym czarnym sa 3 dziury a ja chcialam jedna.

 

To jest Calacatta i mi pachnie rasa Gold. Oczywiscie kwarcowka - a ze ta lazienka najbardziej uzywana juz nie musze sie bac ze dzieci mi zdewastuja. Nie do zdarcia prawie. na gorze marmurowych wiedza ze nie moga dotykac.

 

 

IMG_1955.jpg

 

 

IMG_1954.jpg

 

 

IMG_1953.jpg

 

 

IMG_1952.jpg

 

 

no, a po zewnetrzne shuttersy umowilam sie na jutro wieczorem albo na niedziele. M ty;ko wpadl do domu i pojechal do Mlodej, jutro ma z samego rana prace wiec tam na noc zostanie, jak roboty nie skonczy to w niedziele musi skonczyc wiec znow bedzie spal, a moj samochod w lodzie nie idzie odkopac wiec musze na niego czekac. Dobre pare dni - kolumny, nowy blat do lazienki i shuttersy .

 

Mloda powiesila juz zaslony i firanki ale ma jeszcze pstryknac bo dzis zyrandol kupila, na szczecie nie muzelany. M ma go jej dzis zawiesic bo jej chlop ma 2 lewe rece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR dzien drugi z antyszczekaczem - rewelacja normalnie. To bym genialny pomysl kupic to. Boszeeee jaka cisza! Juz sie szykowal z japem wyleciec na ogrod bo u sasiadki pies wyszedl i dzieci halasowaly i zdazyl tylko szczeka jednego dac i zrezygnowal :lol2: Siedzial wiec na tarasie z dupa w sniegu i sluchal, SE JUZ NIE POSZCZEKAL :lol2:

 

gadalam z M i przypomnial mi ze szybciej i taniej mozna poslac przez polskie biuro podrozy, wiec jakby cos bylo nie tak ze znajomymi moge ci kupic. Taniej u mnie bo w kanadyjskich. Wiec jak cos to gadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem za Manię, Młoda wynajęła dom.

Mania, M leci do Polski?

Moja hortensja pnąca sprawiła mi niespodziankę, wczoraj zobaczyłam na niej 3 kwiaty. Czyli prawdę piszą o pierwszym kwitnięciu, że zakwita po 3-4 latach od posadzenia.

Tar, gratuluję sprzedania mebli. Fajna ta nowa, przyszła komoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosik jak Mika mowi - Mloda doek wynajela, na 3 lata. ale pewno bedzie tam chciala zostac dluzej. Na kupno jej nie stac bo ceny poszly tak w gore ze szok.

 

Mika - nie. Teraz w maju bedziemy miec przestuj w pracy wiec odpada. Mamy duzo do porobienia i pokonczenia w domu i w lesie. Cale moje oszczednosci ktore zostaly po robieniu podlog i jaskini - zajomal na samochod :cool: Musze od nowa odkladac :cool: A jeszcze tyle do wykonczenia - na bilet juz mu budzetu nie znalazlam. Juz nie mowiac ze kanape i tv kupil i jadalnie i krzesla do wyspy. Nawet do banku nie chce zagladac :cool:

No i...miala byc Jura za jego bilet heheh...nie ma mozliwosci :D

 

3 kwiaty!! mowisz!! alez zazdroszcze!

u mnie pisali po dwoch latach ze moze dopiero zakwitnac, pamietam ze pisalysmy o tym bo pisalam ze mam juz 3 rok i nic.

koniecznie fotke rob tych kwiatkow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A TYMCZASEM U MLODEJ na "Wersalu"....:D

 

wypatrzyla taka lawe i zyrandol

 

 

IMG_1892.jpg

 

 

IMG_1859.jpgimage upload

 

 

zyrandol byl nowy, z ;okalnych tez ale ze sklepu. Wygladal "tak sobie" na zdjeciu. A tam gdzie lawa widac jak ze soba rozmawiamy jak piszemy :cool: Ona niezabrdzo pisac po polsku umie ani nie rozumie wszystkiego co sie napisze wiec jedziemy po angelsku :cool:

 

 

przywiozla lawe - bardzo tanio ja wyrwala i ma zalete - szybe! dzieci nie zedra zabawkami, wada - strasznie paluchy widac. Ale lepiej umyc niz miec gore zrysowana

 

 

IMG_1914.jpg

 

 

a tu sa jej zlote karnisze

 

 

IMG_1911.jpg

 

 

szafke pod tv kupila 3 dni temu, po tym jak jedna baba ich w bambuko zrobila z inna i powiedzialam ze bardzo dobrze, ladna jest - a tyly na drzwiczkach sie sciaga i mozna szybki zalozyc.

Szafka jest spora chociaz pokazuje ze niezabardzo, telewizor ma 55 cali.

 

 

IMG_0138.jpg

 

 

IMG_0152.jpghow to capture screen

 

 

nazekala na donice w drzewku ze niebieska ale sie zgrala z zaslonami odemnie :D

 

i tu reszta....zaslony mi sie nie podobaja, kazalam jej czyste proste kupic, te dzyndzle nie wiem po co powiesila NO ALE...

zyrandol okazal sie OK

poduszki za duze i za duzo ich ale tez juz doszla do tego wniosku

 

 

IMG_0150.jpg

 

IMG_0146.jpg

 

IMG_0145.jpg

 

IMG_0136.jpg

 

IMG_1937.jpg

 

 

IMG_0134.jpg

 

IMG_0139.jpghow to capture screen

 

IMG_1971.jpg

 

IMG_1972.jpg

 

IMG_1966.jpg

 

IMG_1968.jpg

 

IMG_1969.jpgscreenshot

 

 

krysztalki, jak slonce przejdzie na tyl bedzie ladnie sie swiecic

no, to tak sie Mloda uzadzila. Ma jeszcze zrobic w korytarzu i pomalowac na jakis inny kolor sciany

 

 

tam gdzie pokazalam szafke pod tv widac w kuchni zegar z Jyska, a lustro za stolem tez z Jyska jest

Edytowane przez mania1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mika piekne!!! te paczki ! chyba bym sie zesikala z radosci jakby moje wypuscily :cool: a pewno umarly po zimie :cool:

 

No wyglada OK, mimo ze to nie moj styl, ale wszystkomladnie sie ulozylo. Szafka tez mi sie podoba, byla jeszcze jedna i miala wlasnie szybki, ale kazalam jej wziasc bez szybek zeby nie widac bajzlu bylo w srodku.

napisalam ze sie mi zaslony nie podobaja - zle, mialam na mysli firanki! nie lubie takich firanek a przy tym co ona tam ma powinny byc czyste. Powiedziala ze w koncu kupi, chcialam jej dac bo mam nadmiar ale nie chciala - jej facet lubi takie na oknach :cool:

Firanki, dzyndzel i matka Boska - te 3 jakby sciagla/zmienila plus inne mniejsze poduchy i bedzie git :D

Natki ma wlosy po mnie tylko jasniejsze :cool: Za to Mloda ma jeszcze inne i nie mam pojecia po kim. Nie dosc ze super dlugie to super grube. Ale takich grubych nikt nie ma ani w mojej ani M rodzine, musi byc jakas prababka miala :D Ja z Natka mamy ich tylko duzo , ale nie takie grube jak Mloda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciaglam dzis pokrywe z fontanny :cool: lodowisko, na gorze moze tylko 1-2cm wody. Do konca plandeki nie sciaglam bo ma jeszcze padac i deszcz i snieg. Kupe sniegu z lodem musialam zwalic i az dziw ze plandeki nie rozerwalam. Za to zeby bylo smieszniej - w tym calym sniegu i lodzie na jednej galazce pnacej hortensji mam zielone listki. Ale tylko na jednej i t takiej niskiej co rosnie od ziemi. PACZKOW Z KWIATAMI NIE MA :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...