Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

IMG_2088.jpg

 

IMG_2089.jpg

 

tyle od konca do konca, po wcisnieciu wychodzi mniej - jak duzo kudlow jak u mojego jak pisalam trzeba sciagnac na mniej

 

 

tyle mam w zapasie, w sumie wiecej niz 10cm bo to zgiete i zagiete trzeba liczyc

 

 

IMG_2090.jpg

 

 

a teraz otwieranie - zeby nie polamac zabkow, najpierw z jednej strony podwazyc potem z drugiej

 

 

IMG_2091.jpgupload image

 

 

IMG_2092.jpg

 

 

IMG_2093.jpg

 

 

bateria jest pod spodem pod paskiem. W sumie jak by sie nakladke zlamalo albo nie chcialo zakladac wyglada tez ok, nie zuca sie w oczy.

 

bolcy sie nie boj, nie robia szkody - zanim mu zalozylam sama na sobie wyprobowalam - zadnej szkody :p

a przyciski na regulacje

 

 

IMG_2094.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec wczoraj zeby zrobic sobie "dobrze" bo snieg i lod za oknem a zdjecia co pokazujecie moga naprawde ludzi w depreche wtloczyc - pojechalam do zieleniaka, tam pod szklem upal az witraki chodzily a ja sie musialam rozbierac

 

 

IMG_2127.jpg

IMG_2126.jpg

IMG_2125.jpg

 

 

judasz ma paki, czyli Redbud

 

 

IMG_2114.jpg

 

 

wisterii mieli kilka rodzaji w tym dwie moje, zadna nawet listka, jak niezywe, mino ze reszta drzew tam ma kiscie i nawet kwiaty, Oprocz jednej. Ale kwitnie na wiosne

 

 

IMG_2123.jpg

 

IMG_2124.jpg

 

 

do wiosny to tu daleko za oknem, paczkow kwiatowych nie ma, ale jako pierwsza ruszyla z liscmi.

wasze zolte magnolie w rozkwicie

 

 

IMG_2116.jpg

 

IMG_2117.jpg

 

 

i dwie ktore jeszcze mieli ale jeszcze kwiatow nie ma

 

 

IMG_2118.jpg

 

IMG_2119.jpg

 

 

ta ostatnia to moj faworyt, piekna jest! Piekny kolor. Moja jest normalna na ogrodzie.

Ta sie nazywa Vulcan

 

 

i te byly jeszcze fajne

 

 

IMG_2121.jpgscreenshot windows 7

 

 

hortensje cale obliscione - Mika - widzialam pare pnacych z pakami kwiatow :mad: co ja za badzieiwe kupilam ze nadal zero? Jak sie wkurze kupie jedna z kwiatami jesze, mam gdzie posadzic.

 

 

i na koniec klon, co prawda na zdjeciu ma zielone liscie, ale jest czerwonawy, mlode liscie ma ciemne i potem na jesieni i jest kolumniasty

 

 

IMG_2128.jpgimage hosting free

 

 

Acer-_Crimson-_Sentry2.jpg

 

792d0f3d7262bb10e968038201828574.jpg

 

acer_platanoides_crimson_sentry.jpg

 

 

jak mi sliwa padnie to chyba jego kupie. Klonom tu sie dobrze rosnie.

 

a jak juz mowa o klonie, na moim duzym - od wcoraj jakis ptaszorek trele uprawia. Nie wiem, jaki sikor albo co, caly dzien od switu az po noc i dzis znow od rana, sie uparl na mojego klona w nim siedzi trele wyprawia, az milo posluchac. Pewno samiczke nawoluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zeby nie bylo ze cygamilam, moje wspaniale anomalia pogodowe - z tylu widac snieg a temperatura jak widac :p dzisiaj podobno ma byc tyle samo wiec moze dotopi tego lodu

 

 

IMG_2067.jpg

 

 

co sie troche lodu w fontannie roztopilo - po nocy znow zamarzlo, na minusie bylo :sick: a dzis znow w sloncu ma byc taki upal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania nawet sie nie obejrzysz jak i u Ciebie cieplo sie zrobi :) Dzieki za instrukcje, kolega nam przywiezie te obroze za 3 tygodnie.

 

ta magnolia biała z rozowym srodkiem piekniasta. tez mysle nad hortkami pnacymi, nawet mam na nie dobre miejsce, musze poczytac o wymaganiach, bo to moje dosc wilgotne i pol dnia w sloncu a pol w cieniu. judaszek w ogrodowym takie same ma wypustki jak moj tyle ze wiecej. ale mojego dostalam latem ub. roku to nie moge narzekac, za to jest sliczny kolorystycznie i wizerunkowo :D o taki:

(fotka z netu, mojego nie focilam jeszcze)

77862f939e4acae8d965140b5be0bb2d17e8447630938054a87c0cc780a0b1b6

 

 

i chyba jeszcze sie nie pochwalilam, ze klon burak wczoraj wylecial za ogrodzenie :D mam tam taka przerwe miedzy drzewami (jak kupilam dzialke to wsadzilam tam pare sosen zeby dziury nie bylo ale jakis debil je zniszczyl i wjechal ciagnikiem do lasu:mad:) za to buraka bede mogla podziwiac z okien sypialni jakby co ;)

 

a zamiast buraka wsadzilam trojpaka brzozowego, zdecydowana poprawa wizualna :D i jednak zrobilam kacik brzozowy od strony lasu wsadzilam 1 trzypaka, 2 dwupaki i kilka pojedynczych. miodzio bedzie jak urosnie. na razie nie ma efektu, bo dopiero listeczki puszczaja i czekam na tyczki by pod katem ulozyc , na razie to takie wiotkie i wiatr nimi kreci. ostatnio sie napalilam jak szczerbaty na suchary na te brzozy. jak wracalam z jastarni to wzdluz drogi same takie powykrecane dwu, trzy a nawet cztero i pieciopaki rosly. moje klimaty. :wiggle:

 

i fotki dla Mani

DSC_0970.jpg

 

DSC_0833.jpg

 

DSC_0005.jpg

 

 

DSC_0023.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekne i nie ma parawanow :D

 

Podoba mi sie bardzo judasz ale moge tylko posadzic jakis w krzatlcie krzaka, nie drzewa - za duzo sie rozrasta a ja miejsca nie ma, najlepsze miejsce na rozlozyste drzewo zabiera mi gazebo ktrego nie usune - chociaz bym chciala - ze wzgledu na sasiada i jego podniesionego domu :sick:

Jakiego masz, drzewo normalne czy taki opadajacy jak morwa?

 

 

pnace sa piekne :D

 

 

climbinghydrange.jpg

 

il_570x_N.738979381_h7fo.jpg

 

D869_18_042_1200.jpgfree image uploading

 

 

u mnie pniecie sie po ceglowce maja jak w bajce. Dosadze z boku domu jeszcze za clematisem, dwa beda w przednim rogu, z przodu jedna musze przesadzic a tam dosadzic jeszcze jedna limelight. Moj clematis ma jakies 11-12 lat wiec pewno w koncu padnie, co roku coraz marniej wyglada. Wiec jakby mi tam hortensje rosly moglabym ten plotek rozwalic. Clemtis na starej bramce rosnie. Szkoda mi go troche bedzie bo koliberki w nim urzeduja.

No nic, zobaczymy co i jak. Narazie clematisa ne ruszam, zobacze jak w tym roku bedzie wygladal po zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mam luzy! robote papierowa wczoraj odwalilam w nocy zeby dzis miec wolne :D

ma byc ladnie znow wiec sciaglam pokrowiec ze stolu, zaraz krzeslo sobie wynuose i posiedze na tarasie - podziwiajac moje lyse drzewa i lod w fontannie :lol2:

nawet obiadu nie musze robic, M kazal nic nie robic bo zje salatke jak wroci - no laba na calego!

 

ale good news jest - dzis w koncu zaczyna sie temperatura na plusie w nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania mam ten opadajacy pendula model Ruby Falls. zdjecie wyzej wkleilam. ten moj jest wysoki na 1,8 - 2 metry, wyzszy juz nie urosnie, ale liscie ma przepiekne, fioletowo bordowo karminowe, mlode sa blyszczace a starsze aksamitne, moj rosnie przy tarasie. a drugiego juz zwykle drzewo mam posadzonego przy oczku w narozniku przy lesie.

 

Brzozek na razie nie widac na zdjeciach, patyczki sa tak niewidoczne na tle innej roslinnosci ze musze poczekac az liscie im wyjda to wtedy ogarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem jak wygladaja, u nas masa tych judaszow wszedzie :p pisalaz ze z neta fotki iec pytalam jakie masz.

narazie sie skpie na hortensjach, w tym roku nie chce siedziec w lesie non stop bo lubie moj ogrod - chociaz uwielbiam ten las tam. A;e mam duzo do poprzesadzania, do zrobienia no i chcialabym posiedziec przy fontannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała fotorelacja:

 

20180422_195358.jpg

 

 

 

huśtawki pomalowane, belka i cała konstrukcja do huśtawki pomalowane, domek jak widać w trakcie, będzie czarny, a pionowe elementy białe, te co zdarte do gołego :) na zdjęciu tylko jedna warstwa na razie

 

i kfiotki :)

 

20180422_182618.jpg

20180422_182647.jpg

20180422_182558.jpg

 

W weekend mieliśmy gości, nasi przyjaciele, ona teraz w ciąży drugiej, to nie wiadomo kiedy sie znowu spotkamy, na w miarę spokojne posiedzenie, dziś jechaliśmy ok 40 km w jedną stronę po graba, dostałam w gratisie lipkę 1,6 m, już ją dziś wsadziłam. Graba nie bo nas burza przegoniła z ogrodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz Mania o wszystkich, czy o tych pełnych, biało zielonych? Na szczęście mi się podobają :p:P

 

Zdzierania było dużo przy domku, szczególnie tych elementów co na biało będą, bo resztę to tylko przelecieliśmy, ale łapy mnie bolą już od malowania i grabienia trawnika po wertykulacji. A jeszcze 140 sadzonek graba czeka do wsadzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...