Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a ja dzis mialam nic nie robic - zapowiedzieli deszcze na nastepne 4 dni i mial padac snieg w sobote, ale dzis sprawdzilam i sniegu juz nie pokazuja. ale ja tam sie nie podniecam tym bo nie wierze :D Dzis mialo padac od rana a nie pada a poludnie dochodzi. Wiec poszlam na ogrodek zobaczyc jak tam sytacja lodowa. Patrze a od wczoraj przez noc puscilo :D Na tyle ze dzis juz moglam grabkami lod rozwalic, wczoraj nie moglam. Zostalo troche w kacie tylko gdzie plandeki sciagnac nie moglam . No wiec rozwalilam i zaczelam wyciagac - rece mi umarzly woda lodowata :cool: Ale te wieksze kawalki wyciaglam i na trawe praslam, male wyciaglam sitkiem do lisci i potem wynioslam 6 wiader wody. Sciaglam plandeki i teraz se moze padac juz mi nie przeleje.

Tylko jedna boczna plandeka mala zostala bo nadal w lodzie gdzie krzaki, lod i snieg spadl tam z dachu z szopki. Na amen ziemia tam zamarznieta bo chcialam wyciagnac kija z japonczyka co przykrywe trzymal - i se moge ciagnac!! Nici z tego.

 

woda w fontannie czysciutka jak krysztal, ale na dole piach, troche syfu i liscie. Bedzie szorowanko jakby nie bylo. No i dzdzownica na dnie - niezywa byla. Musiala na jesienie wlezc, zamarzla i ja teraz odmrozilo :cool: Ale nie ma plandek i w koncu lepiej ten moj lysy niezalisciowany jeszcze ogrodek wyglada. Ptaki szalu dostaja. Ten jeden nadal od rana do nocy mi tu przylatuje i daje koncert, dzis dokopcily do niego zoltki, siedzialy wszystkie na klonie no i tak spiewaly ze siedzialam i nasluchac sie nie moglam.

A Manius sie w ornitologa bawi.....siada na szczycie tarasu i glowe zadziera na kazdego ptaka .

 

 

a tu jest grubosc lodu , jak widac wcale cienki nie jest :cool:

 

 

IMG_2273.jpgupload pictures

 

 

lawe udalo mi sie wygrac. nie bede narazie kupowac tej z paleniskiem bo kto to bedzie uzywal jak w lesie bedziemy? Kupilam normalna. Z lisci babanow. Na to szybe mial, troszku wieksza od blatu na lawie ale nieduzo bedzie dobrze, szyba temperowana, to jak ktos huknie czym to nie rozwali sie tak predko.

Lawa jest w sumie do domu, ale bedzie stac pod gazebo. Spryskam ja jeszcze tym na wode. Nozki pewno zmienie na wyzsze bo strasnie niska ta lawa a siedzenia ma wysokie

 

 

Gallerie-_Decor-_Bali-_Breeze-_Low-_Round-_Coffee-_Table-d5812449-f240-.jpg

Edytowane przez mania1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka kamyki chcesz zobaczyc :D tez jestes sroka?? ja bardzo. Na dodatek wymagajaca sroka :cool:

zaraz wkleje

ale najpierw, brazowy blat na ciemnej wyspie i bialy na reszcie - nie moge tam dac ciemnego bo plytki na scianie sa szaro biale i bedzie zle wygladac

 

szkoda ze to nie moje kuchnie...................;)

 

 

white-kitchen-with-dark-island-white-kitchen-dark-island-intende.jpg

 

 

white-kitchen-island-with-black-top-blue-kitchen-island-transiti.jpg

 

 

inspiration-storage-perfect-white-tiled-mosaic-kitchen-backsplas.jpgonline photo sharing

 

 

a ta ostatnia podobna jak u mnie :D tylko okap ma jeszcze wiekszy i wyspe w inna manke

Strasznie ciezko znalezc brazowa wyspe z brazowym blatem z kamienia i biale szafki z bialawym blatem, sa ale z biala wyspa.

no ale, podgladowo cos takiego.

Z tym brazem jak wiesz zastanwialam sie ale dopiero jak przywiezli mi krzesla d wyspy i okazaly sie brazowe a nie grafitowe:cool: Podobaja mi sie bez dwoch slow ale juz zaczelo mi cos nie pasowac z ta wyspa na bialo. Z szarymi bylo dobrze, z brazem juz nie.

No i....zdecydowalam ze rozwalimy cala sciane z kominkiem i nalozymy kamien. Kremowy. Chyba. Ewentualnie szary ale nie grafit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz Pestka

 

w zeszlym roku kamyka pokazywalam, tutaj juz jest obsadzony

 

 

IMG_2203.jpg

 

 

to najwiekszy jaki mam, ma 1ct, jest certyfikowany i zarejestrowany w miedzynarodowej bazie, jest super super czysty, na tyle ze nawet przez jubilerskie szklo wudac tylko czystosc, jego tylko pod mikroskopem trzeba ogladac :D Nie wiem czy pamietasz ale pisalam wtedy ze to moj w koncu odpowiedni zareczynowy po....27 latach :D Te obok duzo nie maja, jakies 0.25ct.

Oczywiscie jak to ja - nadal go nie ubezpieczylam :cool:

M sie nad nim wiecej trzesie niz ja :cool:

 

ten jest z wczoraj, caly ma ponad 1.50ct

 

 

IMG_2282.jpgimage hosting above 5 mb

 

na gorze pincesski po bokach sa jeszcze okragle. Zakladam razem z dwoma obraczkami - niestety nie moge na zdjeciu tego chwycic jaki blysk jest po calosci, wszystko sie zlewa i tylko swieci jak glupie

 

 

IMG_2240.jpg

 

obraczki maja 1ct kazda

 

i teraz to co kiedys pisalam...w Polsce blednie nazywaja diamenty brylantami. To nie tak. Diament to diament. Pierwszy duzy i potem na drugim z boku i na jednej z obraczek widac ciete na okraglo - maja tzw brilliant cut. Te kwadratowe maja princess cut.

I od tego brilliant cut w Polsce sie utarlo ze brylant, a to nie ma nic do zeczy, to chodzi o ciecie. Bo sa jeszcze inne.

Tak czy owak. Duzy plus moje duze kolczyki beda dla Natki jak urosnie, reszte pierscionkow - a mam ich jeszcze troche dostaje Mloda. A jak sie w koncu Mlody zdecyduje na babe i dzieciaka to do tego czasu jeszcze cos kupie. Zeby tak przeszlo z okolenia na pokolenie. Ja zadnego nie dostalam niestety bo u mnie nikt diamento nie nosil i nadal nie nosi.

Urodziny sie zblizaja, moze M naciagne znowu na cos :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba sie? fajnie ciesze sie :D

 

 

Joana jak tam reszta hustawki, kiedy zlozycie?

 

poszlam zajrzec za winkiel a tam drugi rabarbar rosnie. Na dodatek ten co mi padl (przegnil) w zeszlym roku.

ohhh jak bym sobie zjadla ciasto jakies drozdzowe abo jakies z rabarbarem :cool:

 

oooo na pnacej hortensji na nastepnej galazce liscie zaczely wylazic , ciekawe ile tych galazek przezylo. Druga ta duza cala w lodzie na froncie

 

 

kroilam cycki kurze do salatki i tak myslalam, ze jakbym ta dzdzownice wziela i wrzucila z ta kura to M by sie nie skapowal, bo takie podobne kolory mialy - kura surowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooooo.....oooo, cudne są :D Ale zrob jednak fotkę z błyskiem. Ustaw do słońca, ale nie na dłoni, bo ciężko ostrość złapać, a przecież jak błyśnie to jeszcze trudniej.

PLEASE :)

 

Joana, też czekam na huśtawkę.

 

U mnie zapowiada się spektakl wisterii. Tyle pąków to jescze nie miały i wreszcie przed liśćmi. Nawet te dwie młode fioletowe mają po kilka pąków. Eh, żeby tylko pogoda była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a yak serio to powiem ze wczoraj mialam niezlego stracha :cool:

S;yszalyscie pewno tym gosciu co wjechal i zabil ludzi w Toronto. Jechal i ich taranowal :(

10 osob nie zyje :(

Wiec stracha mialam bo M w Toronto pracowal i wzial dwoch chlopakow ze soba a nie wiedzialam dokladnie gdzie , a styklo wyjsc na papieroska na chodnik!:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka nie ma dzis slonca :cool:

gdzies mialam z blyskiem jak robilam w zeszlym roku tego duzego, jak znajde to wkleje , jak nie to musisz zaczekac na slonce

 

ja stojac przy zlewie wczoraj myslalam o moich, mam ich 5 a najbardziej mi zalezy na tej co ja z kuchni okna widac, bo myjac gary taki piekny widok byl jak kwitly. Zastrzele sie jak padly.

a roze raczej wszystkie padly, jedna chyba zyje ale tylko dolem i bedzie musiala odbic, gora same suche przemarzniete :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktora bedzie wiedziec - moje brzoy maja jakies 4.5-5 metrow juz, wiem ze brzozki maja plytkie korzenie, ale ile mogly pojsc w bok?

czy je ubije jakbym chciala przesadzic?

za blisko debow rosna, jak sadzilam i je i deby to takie popierdulki na 1.5 i 2 metry byly wiec wydaalo sie ze spoko odleglosci, teraz i one i deby sie rozrosly i jedna na drugie wlazi i za blisko plotu sie okazuje. Deby sa grubsze i strach je ruszac, a brzozki??:cool:

wie ktora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir wpadnie to ci powie, ale na ogół korzenie są na rozpiętość korony drzewa.

Dęby, jak u ciebie tak mokro, to niekoniecznie mają palowe korzenie. Nasz znajomy 4 sztuki przesadził z powodzeniem 6-cio metrowej wysokości.

 

Poczekam na słoneczko :)

 

Wy Kanadole to macie horrory. Jak nie 1000 wypadków w jeden dzień, to jakiś psychol lubi rozjeżdża. :( A u nas na wsi spokój. Co najwyżej dziki łażą po okolicy. Teraz nie łażą, bo je wybili, albo padły przez tę zarazę afrykańską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj u mnie byl pozar, znaczy nie ze u mnie w domu. W apartmentowcu. 70 ludziow stracilo miezkania, wynajmowali. Poslalam link do Mlodej i kazalam sobie na filmik popatrzec i pogonilam ja zeby ubezpieczenie wziela. Tam tez pisal ze niektorzy mieli ale niektorzy nie. a to niewielka kasa. Zawsze jak wynajmowalam mialam.

 

Pestka sek w tym ze jak sie rozrosly to sie boje ze korzenie brzoz ie wymieszaly z debami. A o deby mi chodzi zeby nie ruszac bo ciezsze i one ok rosna, brzozki jednak wyzieraja do Chinczyka za plotem zamiast na moja strone.

A naprzeciwko gdzie dziadek terrorysta osiedla mieszkal wprowadzaja sie Arabi :cool:

...no ale wole normalna rodzine arabska niz ludzi pokroju dziadka co wszystkim krwi napsul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...