Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

Mania, ty chociaż piłkę kupiłaś do fontanny. Ja nie trafiłam w ubiegłym roku ani razu na dosyć dużą piłkę. Same małe widziałam. Cement też musieliśmy wywalić, bo w beton się zamienił. Dzisiaj na allegro zygacza oglądałam. Ale twoja kula fajniejsza jest.zygacz.jpg Edytowane przez mmikka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mika bo myslalam ze jak z niej ( z pilki) fonanny nie zrobie to zrobie kule dekoracyjna. Kupilam taka do cwiczen to jest wieksza.

a taka co pokazalas na poczatku myslalam na scianie od garazu powiesic przy schodach, ale potem - chyba ze dwa lata temu wypayrzylam ta z kulka.

mieli jeszcze takie - pierwsza super, oprocz wody i swiatelka ma jeszcze ogien srodkiem, druga super ale jak na taka jest za mala, powinna byc wieksza a trzecia - na nia jeszcze debatowalam ale wzielam w koncu kulke , czwarta mi nie pasowala a takich maja tez od groma na lokalnych

 

 

IMG_2739.jpg

 

IMG_2744.jpg

 

IMG_2746.jpg

 

IMG_2747.jpg

 

 

to bylo w jednym sklepie gdzie wzielam swoja kulke, jeszcze sa dwa sklepy ale fotek nie cyklam , to sa sklepu typu Castorama w Polsce czyli i fontanny na ludzka kieszen. Jak sie chce piekna przepiekna trzeba jechac do tego sklpeu gdzie czesci do swojej kupowalam, pamietacie moze tamte fontanny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmikka, kliknij okeya do fotki, bo zgłasza, że załącznik nieokreślony i nie widać.

 

Fajne rzeczy pokazujecie :)

 

Fontanna oczywiście po lewej :)

 

Ja dopiero „pozamiatałam” po gościach. Mam w nogach dzisiejszy dzień :(

 

Wisterie sfotografowałam rano. Zaraz ściągnę na kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było 2 maja o 7:30 rano.

Tu gdzie parasol mam nadzieję zrobić dach z pędow wisterii. Dwie młode po lewej dzielnie gonią staruszki przy ścianie domu. No, i tamaryzki też zaczynają kwitnąć.

 

2018_05-02maj_WISTERIE-P1010030.jpg

2018_05-02maj_WISTERIE-P1010036.jpg

 

A tak dzisiaj (już wczoraj 3-go) o 8 rano. Mam wreszcie fioletowe wisterie :wiggle: Ciut różnią się kolorem. Jedna jest bardziej różowa, druga bardziej niebieska.

 

2018_05-03maj_WISTERIE-P1010007.jpg2018_05-03maj_WISTERIE-P1010011.jpg2018_05-03maj_WISTERIE-P1010014+36.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz jak ja je tnę ostro? W tym roku, jak tylko mogłam odróżnić pąki kwiatowe od liściowych, ucięłam wszystkie gałązki z liściowymi zostawiając tylko po 2-3 pąki. Te gdzie widziałam kwiatowe też nieco przetrzebiłam. Chyba dałam wisteriom siłę do takiego kwitnienia.

Dotąd bałam się tak mocno ciąć, choć Marczyński radzi. Widać wie co mówi.

 

Te młode fioletowe mnie samą zadziwiły. One nie są tak osłonięte jak te białe przy domu. U nas stale wieje, a wisterie tego nie lubią, a jednak :) I przecież zimą już ich nie opatuliłam.

 

Tylko J musi mocniej zakotwiczyć podpory. Odsunęliśmy od dachu i trochę są za delikatne. Wisterie są bardzo ciężkie i ciągną w dół.

 

Twoje też na pewno pięknie zakwitną i z roku na rok będą piękniejsze, bo silniejsze. Ja chyba równo z tobą sadziłam te fioletowe i patrz mają jedna jeden kwiat, a druga 4. Ale ich jeszcze nie cięłam tak jak białych.

 

Dla ciebie to super roślina, bo zakwita zanim pojedziesz do lasu. Tylko jak okrzepnie, będziesz musiała co 2-3 tygodnie przyjechać i ciąć baty, bo inaczej "zje" dom :)

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka bezczelnie zazdroszczę tobie tych pięknych kwiatków :p Jechaliśmy autem i widziałam jak po jednym domu pięła się wisteria, same fioletowe kwiaty było widać, liści nie widziałam. Cudeńko ktoś miał :rolleyes:

Zamówiłam tę drugą fontannę, mój oczami wywracał jak płot mierzyłam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka ja niestety nie wiem co pak lisciowy a co kwiatowy, ale cielam ostro tez. I tez sie trzese nad nimi bo tez jestem na wiatry wystawiona a nie oslonilam:sick:

Nie wiem czy mi zakwitna zanim do lasu pojade bo jedziemy za dwa tygodnie :sick: A jeszcze nic nie rosnie. Magnolia jeszcze kwiatow nie miala :sick:

W tej jednej co juz druga zime zimuje u mnie, po pierwszej zimie tez mialam kwiatki, troche ich nawet bylo. Zobaczymy na reszcie. Jedna - tez czekam na nia, to ta co zdechla wtedy, odbila od ziemi i od nowa rosla po zimie, nawet kwiatki miala. Ale w tym roku jeszcze zycia na niej nie widze.

 

Mika a jak z ta co masz? Jakies kwiatki???

 

a fontanna fajna, masz dobry dostep do slonca? Bo to solarka nie?

 

Pestka jakbys pompe kupila to juz bys sie za fontanne zabrala, a mozliwosci i pomyslow jest od groma zeby zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania, ja te pąki rozróżniam dlatego, że kwiatowe pęcznięją ciut szybciej niż liściowe, ktore wyglądają jakby były zasuszone. Są płaskie i brązowe. No, to tak mądra jestem ;)

Zrób zdjęcia, zbliżenia na gałązki z pąkami. Może coś sensownego wymyślę.

 

Pompa pompą, ale najpierw muszę uratować warzywnik. Klęska jak się rozleciały skrzynie. Muszę zrobić inaczej niż dotąd. Kupa roboty

Dobrze, że truskawki przeniosłam w tymczasowe miejsce.

Zabawy w wodę w ogrodzie zostawiam na lato, ja nie będę już taka zarobiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz, znaczy to co widze ze zielone sie robi to kwiatowe paki? poczekam jeszcze z tydzien moze co wiecej sie wykluje , dzis z fotek i tak nici bo deszcz i wszystko przemokniete.

a myslac o wodzie co masz na mysli, znaczy mowie fotanne, czy cos w stylu Miki wieszane, czy stawiana jak moja czy oczko jak ma TAR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiatowe puchną w kształt jajka z ostrym końcem i są włochate, mają delikatny puszek. Liściowe są wtedy ciągle jeszcze płasko przyklejone do gałęzi i wyglądają w brązowych łuskach.

 

Czerwone strzałki = pąki kwiatowe

Zielone strzałki = pąki liściowe

 

glicynia pąki.jpg

To zdjęcie z forum ogrodniczego, bo ja swoich nie sfotografowałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...