Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja nie czyszcze co tydzien, zielonych kamieni tez nigdy nie mam. Raz na tydzien dawka chloru i specjalnego plynu dwa naparstki (nie antyglon) i caly sezon mam krysztal. Pompe raz na miesiac raz na dwa czyszcze bo wiecej nie musze.

to co teraz sie zrobilo jest normalne po zimie. Na jesieni jak sie pompy wylaczylo jeszcze syfu nalecialo zanim zamarzlo, zyjace stwprzonka tez (ja znalazlam np dzdzownice), spod kamieni sie tego na wiosne nie wyciagnie chyba zeby kamienie wyciagnac. Ja mam wykladany guma, a kamienie mam te duze jak lupki, pomijajac fakt ze sa ciezkie - sa bardzo kanciaste bo odlupane, jak bym tak dziure w gumie zrobila to amen - trzeba kleic i sie modlic zeby klej nie puscil. Tez w tym roku nie bede wyciagac bo mi sie nie chce. Pod kamieniami zeby nie przebilo mam kilka podkladek z materialu ktory sie daje pod i do oczek - tam sie niestety tez to zebralo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sie zielone zrobily w tym rowku wokol, dopuscilam troche wody, bo chlor tam nie docieral

 

myjka podcisnieniowa nie pomoze, sprawdzone. zreszta mnie omszenie kamlotow nie przeszkadza, jest bardziej tajemnicze a wode mam w miare przezroczysta. chlora daje raz na tydzien

 

zreszta mam tyle pracy do zrobienie ze ten sezon nic z oczkiem nie robie a juz tym bardziej kamieni nie bede wywlekac, nie na moje sily. ile moglismy rozgarnelismy i szlam wyciagnelismy. nie mam schizy by byl krysztal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylam cyknac, nadal filtruje bo piana leci

 

na pierwszy rzut oka wyglada ze jest czyste

 

 

IMG_3077.jpg

 

 

IMG_3073.jpg

 

 

ale na dole widac trupki, to ten bialy korzuszek i wlasnie on nadal plywa i widac go w wodzie i woda jest metna :cool:

 

 

IMG_3076.jpg

 

 

TAR masz oczko to jak masz zielone kamienie to lepiej, bo jak naturalna dziura w ziemi, ja mam inna fontanne wiec musi byc krysztal, inaczej to wygladu nie ma.

 

musze jeszcze isc wlac do tej na przodzie bo zajdzie zielenia , jak znajde fotke pokaze wam jak w sklepie obroslo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U okulisty kwitłam. Miałam na 13, cholera nie wzywają pacjentów tylko jak pacjent przychodzi wyciągają kartę i sruuuuuu pod wszystkie inne karty. Koło 15 wyszłam. Jak wróciłam fontanna już w domu na mnie czekała.

IMAG3619.jpg IMAG3616.jpg IMAG3615.jpg IMAG3613_BURST001.jpg

Mania, można prądem ładować, ten 3 otwór jest na ładowanie, tylko M musi za ładowarką się rozejrzeć.

Gratuluję tej dychy na minusie.

Edytowane przez mmikka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez musze do okulisty coraz slabiej widze :mad:

 

 

Mika swietna ta fontanna ! super wyglada z tymi zielonymi listkami naokolo, podoba mi sie bardzo :yes:a jak masz wejscie na zasilanie pradem - to jeszcze lepiej!

nie sprzedaja zasilacza w tym sklepie?

 

 

slyszysz ja jak stoisz w drzwiach domu?

zrob wieczorem fotke ze swiatelkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja moja czyszcze - wylewam, dolewam, zadyme robie, znow wylewam, znow nalewam i tak kolko

 

a na przodzie gdzie z weza wylatuje - z 40 dzdzownic wylazlo do tej wody

 

 

Mika kup sobie plyn anty glonowy zey nie zarosla zielonym, chloru nie musisz dawac bo to male i niwiadomo jak powloka wezmie chlor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR mi od siedzenia na compie , nie masz z tym problemu? ahhhh zapomnialam ze masz sekretarki :lol2:

jak mam robic wyceny i faktury i tego dzubania jest to mnie wykancza, potem ide do gpry i czytam pol nocy na ipadzie, mimo ze jest duzy to swiatlo meczy oczy od tableta :mad: Ale nie umiem isc i spac nie czytajac najpierw.

 

jeszcze jedno plukanie fontanny i leje, przy okazji sie opalam bo taki upal.

Jutro bede znosic powoli klamoty do lasu, mamy jechac w sobote albo niedziele - zalezy od pogody - otworzyc domek. Spac nie bedziemy, na stale za tydzien w sobote dopiero. do lasu yrzeba bedzie latac pod drzewo :cool: woda nie wlaczona jeszcze, tyle ze prad polacza nam to chociaz kawy sie bedzie mozna napic. Wyorazam sobie ile lisci mnie czeka do zbierania . nie opad;y wzystkie jak wyjezdzalismy :cool:

 

terz chce fontanne tam.............:cool: moze taka jak Mika na sciance powiesic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko jedna sekretarke:P i ja tez non stop przy kompie ale u mnie na stowe to stresowe jest.

runianek ci nie pokaze, bo dopiero co je wykopalam i poprzesadzalam pod rododendrony. i teraz czekam az sie zageszcza. przy okazji podzielilam zeby ich wiecej bylo

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.electronic-star.pl/Ogrod/Dekoracje-ogrodowe/Fontanny-ogrodowe/L-wenstein-Ogrodowa-fontanna-scienna-2-W-panel-solarny-LED-polyresin-imitacja-kamienia.html Zapłaciłam 437zł, przesyłka za darmo.

Kupiłam ją ze względu na niską wagę. Na all jest podobna betonowa (tańsza), ale 2x cięższa.

Ciurkadełko w ogródku i w drzwiach balkonowych słychać.Burza przeszła, otworzyłam drzwi balkonowe i w pokoju słyszę ciurkanie.

Ten płyn na glony to w zoologicznym sklepie?

Fotki nocą IMAG3626.jpg IMAG3627.jpg IMAG3628.jpg

Solarna kula wygląda jak księżyc :D

Oczy popsułam sobie tabletem. Do czytania okulary już muszę używać.

Tar, masz rację z tym stresem, pewnie też dołożyłam ziarenko do tej mojej wady.

Edytowane przez mmikka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...