Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

Fajnie, że koliberki wiosnę ci przyniosły :wiggle::wiggle::wiggle::wiggle::wiggle::wiggle:

W moim poidełku tylko raz widziałam zażywające kąpieli ptaki. Nie widzę żeby piły. Za to kot, zamiast ze swojej miski pije z poidełka.

Rano jak wstałam ciurkadełko nie lało wody. Dałam solar na słońce i po kilku minutach zaczęło ciurkać.

Tar będziesz miała za chwilę KA :wiggle::wiggle:

Pestka, te szklane kule są bardzo drogie, cudowne, ale cena zwala z nóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zezarlo mi wczorajszego posta, Mania super, masz wode krysztal, mojej wiele brakuje ;)

 

Mika nie, dopiero w pazdzierniku, teraz on na chwile wpada zeby umowe podpisac, zlecic wykonczenie i takie tam pierdafony i zaraz wraca. Na stałe przyjezdzaja przelom wrzesnia i pazdziernika. Teraz przywiezie mi tylko w podrecznym bagazu antyszczeki, ktorych juz sie doczekac nie moge. Witoś doprowadza mnie do szalu, od kiedy jest labek za plotem to drze jape przy plocie jak opetany, bo chce biec i sie bawic. a jak juz jest u laba na podworku to ucieka i warczy. istny kociokwik. a ten maly labek chce sie bawic tylko juz troche za duzy na mojego kurdupla.

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dzbanami już się rozglądałam :( U nas nie jest tak jak u ciebie. Są nie tylko wypalane z gliny, ale póki co nie kupię, bo kasa idzie na inne ważniejsze rzeczy. Muszę też pomóc córce urządzić życie na nowo, bo jej się rozleciało.

 

Jak były 3 młode miśki, to na pewno będą nowe w tym roku i może nawet ze 2 rodzinki, choć niedźwiedzie wędrują. Ale z tego co pamiętam, to chyba bardziej samce niż samice wędrują.

 

Mój dog niemiecki usiłował bawić się z takim maluchem jak białaski, a on z nim. Bardzo się lubili. Tim miał już wtedy wzrost dorosłego i ważył ponad 70 kg. Starał się, ale co ciapka trącił nosem, albo łapą, to po trawniku toczyła się futrzana kulka. Kulka wprawdzie nic sobie z tego nie robiła, ale nie mogły się psy dopasować. No, chyba, że Tim leżał, a mały go obskakiwał. Zawsze się bałam, że zagniecie malucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka moj bialasek tez lubi tego labka drze sie i ogonem macha jakby za chwile mial odleciec, tylko jak juz sie spotkaja to labek jeszcze szczeniak nie zna swojej sily a maly nieco ponad 4 kilo tylko wazy i sie boi. jak labek na mnie skacze to malo nie przewroci to co powiedziec o takim kurduplu bialym. nawet niechcąco moze go poturbowac. ale z kolei maly ma psyche takie silne, ze jak warknie na szczeniora to ten w bezruchu staje .......... na chwile i od nowa podgryzanie w tylek zaczyna. taki wiek.

ale to szczekanie malego nie jest histeryczne tylko w stylu "no wez, no wez mnie pusc do mojego kolegi, no przeciez czeka tam za plotem" niestety wkurza na maksa:rolleyes:

Mam nadzieje, ze twojej corce koniec koncow wszystko sie pomyslnie ulozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR, masz niezły zgryz z psiakami. Jak się lubią, to już nie przestaną. Trzeba mieć nadzieję, że gdy szczeniak wydorośleje, zabawy przestaną być niebezpieczna dla malców.

 

Mmikka, konie wywiozła na Mazury do zaprzyjaźnionej stajni z pensjonatem.

W sumie, Dziewczyny, nie wiadomo jak to się skończy. Ona za to wyraźnie zmądrzała i dojrzała do poważnego myślenia o swoim życiu. To mnie cieszy, bo facet stracił jakiś czas temu w moich oczach i to bardzo, choć oczywiście przykro mi, że nie wypaliło. Ja nie z tych matek co to urządzają dzieciom życie na siłe wg własnych pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kastor wyraznie sie od labka odcina, po pierwsze dlatego, ze mały go gryzł w tylek przy pierwszym spotkaniu, a ze Kasti jest slepy i dopiero co skonczyl brac zastrzyki wiec i nerwowy. Widac dystans i obojetnosc, na szczeniora za plotem uwagi nie zwraca. Znaczy sie toleruje byle ten mu w droge nie wchodził. Tylko Witex z adhd lata jak tylko czekoladowego przyluka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu spiewaczki moje kochane, dwa samczyki i samiczka jedna - takiej to dobrze he eh....czaily sie do fontanny ale akurat chlor lalam wiec koniec picia, przegonilam i pojemnik im z woda postawilam kolo karmnikow

 

 

DSC_0018.jpg

 

 

mam ich multum na ogrodzie i przepiekny spiew.

 

a koliberek od rana siedzie i tylko z drzewa na drzewo przelatuje :p doleci ich wiecej bo przeciez musza jajka zlozyc

Kardynala tez mam codziennie, tego czerwonego, moze go zlapie. I inne ptaki tyszzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sa male [taszki, raczej wzrostem bliski do szczygla, Wilga jest duzo wieksza - jak szpak. Nie znam sie ale wyczytalam, nie znam polskich ptakow :sick:

 

te zolte to Goldfinch.

Sa jeszcze podobne dwie odmiany, Purple finch i House finch.

Purple finch byl u mnie 3 dni temu, ale nie zdazylam cyknac bo siedzialam z Kathy pod gazebo a aparat w domu :sick: Zadko przylatuja bo malo ich, sa pod scisla ochrona. Zoltki znow ich jak wszow pelno. Ale spiewaja cudownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że widziałam twojego Młodego. Bestia :yes: Nawet pisałam, że ma taki lekko łobuzerski błysk w oczach, pamiętasz? Super jest.

 

Mam nadzieję, że Kaśka znajdzie sobie fajnego faceta. Jest tego warta.

 

Goldfinch...

Finch to po polsku Zięba

Goldfinch to nasz szczygieł. Tyle, że u nas jest europejski, a ten twój jest amerykański :) Bardzo się różnią wyglądem.

 

https://www.glosy-ptakow.pl/alfabetyczny/ możesz zobaczyć ładne zdjęcia polskich ptaków i posłuchać jak śpiewają.

 

U mnie w ogrodzie niektóre mieszkają, inne tylko widuję albo tylko słyszę: Dzwońce, Wilgi, Zięby, Kosy (gniazdują w dachu), Słowiki Szare, Kopciuszki (gniazdują w budkach pod okapem dachu), Mazurki (gniazdują jak kopciuszki), Skowronki, Kwiczoły, Sikory Bogatki i Modre inaczej Modraszki (gniazdują w budkach na brzozach), Pliszki Siwe, Dzięcioły Zielone, Kowaliki, Sójki, Bażanty, Czajki, Gołębiowate – Sierpówki i Grzywacze. Latają też Myszołowy, Czaple, Jaskółki, a na brzegu lasu spotkałam kilka razy Rudzika. Wyganiam z ogrodu Sroki. Na szczęście pojawiają się bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie Doriko wygooglalam tez tak, tylko ze szczyglow polskich nie ma tu a u Was nie ma ani zoltych ani fioletowych.

Musze jeszcze ulapac Kardynala, on juz duzy, ostatni raz w zimie ze dwa lata temu pokazywalam - jak pamietacie, ze robilam im fotki a potem jastrzab zadyme na ogrodku zrobil tylko piora lataly, ale nie Lardynaly, chyba synogarlice upolowal, bo ich tez mam, golebi nie.

 

 

Pestka wszystko czas zajmuje - niestety, powiedz jej ze wszystkie za nia kciuki trzymamy :)

 

poogladam ptaszki polskie. Sroki dawno nie widzialam , ostatnio iles tam lat temu jak bylam w Polsce w lecie, tutaj ani jednej, nawet nie wiem czy sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pamietacie Robinke co sasiadce na lusterku siadala i obsrywala :lol2: co ona sie z nia miala :rolleyes:

zapomnialam o niej az do wczoraj - bo zobaczylam ze Robinka na morwie u niej siedziala :lol2:

U mnie tylko wroble sie przegladaly na lusterkach w samochodach

 

 

chipmunkow nie ma w tym roku :cool: moj prawie oswojony co sie wy;egiwal juz padl, inne nie przyszly, chociaz pelno ich w lesie ale ja mam dom w srodku.

Ciekawe czy moj Desperado w lesie przezyl, ten z udziabanym uchem . Dobrze ze sobie przypomnialam, musze po orzechy jechac , jak nie Desperado bedzie inny, tam ich masa jest, co jakis czas za domkiem na norki trafialam i wystawialy lebki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

isc i dojsc nie moge! jak pamietacie na osiedlu mamy jeziorko, naturalne, tam jest Blue Heron, czyli czapla, ale piekna niebieska, lata juz bo Rick ja widzial

 

 

great-blue-heron-portrait-suzanne-gaff.jpgpic host

 

pare razy w zeszlym roku widzialam jak jak przelatywala nad moim domem do jeziorka

 

 

dobrze z ryb nie mam w fontannie, chociaz szkoda - przy;atywala bym do mnie :rolleyes: tylko ja na rybki bym nie wyrobila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas są czaple siwe i białe, ale ja widuję tylko siwe. W ogóle jest kilkadziesiąt gatunków czapli, ale w PL tylko 8.

 

Blue Heron jest przepiękna. Zazdroszczę, że na żywo widziałaś.

 

Może chipmunki jeszcze się nie obudziły.

 

Masz wróble? Na wsi u nas ich nie ma są tylko mazurki. Wyglądają jak wróble, tylko pod oczami na policzkach mają spore czarne plamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chipmunki juz w marcu wylaza, chyba ze snieg lezy to w kwietniu, ale duzo predzej niz jak koliberki wracaja.

 

wroble chyba mam, zabilas mi kolka teraz z tymi oczami, musze im cyknac fotke, przesiaduja u mnie takie szare buro jakies i ladnie potraia spiewac.

 

 

no a te pamietasz?

 

 

p569907810-3.jpg

 

male_turkey_vulture.jpg

 

 

sepy. co prawda nie takie jak afrykanskie i duzo brzydsze i raczej do rodziny kondorow sie zaliczaja, ale zycie maja takie same jak sepy - zra padline. Kilka razy na tydzien widze je jak kraza nad domem, sa olbrzymie. Predzej sie je rozrozni niz orla na wysokosciach przez te charakterystyczne dwukolorowe skrzydla. Zawsze w kupie lataja. Siedza tez przy drogach, przy samym asfalcie i nic sie nie boja samochodow a na wysypiku smieci jest ich masa!

 

no i dzikie indyki, tez ich duzo lazi, nawet po miescie, pokazywalam kiedys fotke. W zeszlym miesiacu M minal jednego u nas na osiedlu zaraz kolo domu. Tez sa ladne bestie! pisze o indykach nie o sepach :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...