Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

na wisteriach dopiero mam takie paczki :sick: i jak sie to ma do Wisterii w Polsce

 

 

IMG_3583.jpg

 

 

na sunburscie dopiero takie :sick:

 

IMG_3568.jpg

 

 

poziomka pierwsza co pisalam - jedna kwitnie a cieszy :p

 

 

IMG_3564.jpgimage hosting

 

 

krzaczor zaczal paczki miec

 

 

IMG_3570.jpgimages upload

 

 

klon niedlugo syfu czerwonego mi narobi jak farfocle opadna bo juz liscie wylaza

 

 

IMG_3571.jpg

 

 

to sie ciesze ze przezylo i ladnie zaczelo zyc, mialam dwa, jedno padlo, jedno zyje

 

 

IMG_3574.jpg

 

IMG_3575.jpgimage upload no compression

 

 

uratowana - poki co - sliwa

 

 

IMG_3560.jpg

 

IMG_3565.jpg

 

IMG_3566.jpg

 

 

a tu krzaczasta

 

 

IMG_3580.jpg

 

 

i wczorajsza temperatura, to pylo kolo 4 po poludniu juz :sick:

 

 

IMG_3557.jpg

 

 

a dzis rano 5c bylo znow, normalnie oszalec mozna i jak nie chorowac?? I tak juz tydzien

 

ale fontanna dalej czysta :yes:

 

 

IMG_3577.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kardynal :D

 

sorry za jakosc fotek, no nie bede sie juz bawic w zmiane obiektywow, leza w torbie na gorze juz do lasu wyciagne

 

 

DSC_0009.jpgupload a picture

 

DSC_0008.jpg

 

DSC_0007.jpg

 

DSC_0005.jpg

 

DSC_0004.jpg

 

DSC_0002.jpg

 

DSC_0001.jpg

 

 

on przylatuje codziennie kilkanascie razy na dzien, samiczka zadziej - siedzi na jajkach. Samiczka nie jest taka kolorowa, taka bladziutka jest.

 

karmnik mam, ale nie wbity, dzis go bede wbijac, czekam az M robi mi daszek bo jak pada namaka wszystko, wiec jak ostatnio padalo chowalam ten ojemnik na noc

Edytowane przez mania1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne ptaszory :)

 

u mnie w swierku kolumnowym jak podlewalam znalazlam gniazdko ptaka, pachnie mi trznadlem. rozchylilam tylko galezie bo myslalam ze to pajeczyna a to takie utkane jak z pajeczynki gniazdko i w nim trawki galazki. nie ruszalam niech sie spokojnie jajka wykluja o ile sa.

 

a wczoraj do tarasu kopciuszek mi pukal co chwile, stawal na schodkach i probowal wejsc. moze dlatego ze na murku rabatowzm psia micha stoi z woda i one korzystaja a jest blyszczaca to przyciaga okolicyne ptaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosik bardzo steskniona za wakacjami musisz byc - liczysz dokladnie :p Ja tez tak zawsze liczylam jak jeszcze mieszkalismy w miescie i rezerwacje robilismy - zleci szybko, juz polowa maja :yes:

 

Wiem, że zleci ale to najgorszy miesiąc w całym roku w pracy - "miesiąc cudów" - strasznie męczący ze względu na kilku bardzo roszczeniowych rodziców... (ale to uroki obecnych czasów - coraz częściej na granicy paranoi :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maj tez moj ulubiony, pewno ze to wiosna i sie wszystko budzi do zycia i moje urodziny - i ja sie budze z krzakami :lol2: sek w tym ze tutaj wiosna raz normalnie a raz pozno jak teraz :mad:

lato krotkie ale tutaj upaly do konca pazdziernika potrafia byc, Indianskie lato tez jest wiec nie nazekam, tylko na te wiosny

 

 

boje sie czy mi brzozy nie przemarzly :sick::sick::sick::sick::sick: zastrzele sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja czytalam ale nie odpowiadam, bo nie wiem :)

 

Mania szczeki zalozone i jest dziwnie, maja je luzno zeby nie ukrzywdzic. Wito na poczatku olewal ale widze ze zaczyna lapac, choc on nie kojarzy dlaczego go gilga i dzwieczy :D dziamgol straszny. Kasti zalapal od razu i jest problem, mega nieszczesliwy i wystraszony pies. wlazi mi na glowe jak zabrzeczy, efekt jak przy burzy lub fajerwerkach. Boje sie by deprechy nie dostal. juz kiedys tak bylo jak sie wyprowadzilismy z domu i zamieszkalismy na czas budowy w bloku, chodzaca kupka nieszczescia, osowialy, chowal sie w kacie, nie chcial jesc. jesli tak bedzie sciagam, no chyba ze zalapie a on jest madry i przestanie klapac paszcza. na razie wyglada jak siedem nieszczesc, nawet pileczka nie chce sie bawic. no nic daje mu tydzien. i wez mi daj linek do tych obrozek bezbolcowych, mozesz na privka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz psa trzesidupe, taki sam byl moj senior - burza, sztuczne ognie, syreny - placz, trzesiawka i spindral sie az na szyje, albo chowal w lazience i szafke mi obgryzal :lol2:

Tego nic nie rusza z czego sie ciesze! jedyne co sie trzasl to w sobote jak jechalismy do lasu, dawno samochodem nie jechal, ale potem mu przeszlo.

 

sluchaj, zasada jest jedna - zeby pies tego nin stop nie nosil, to jest do cwiczenia psa. Wiec rob to malymi kroczkami - jak oddajesz psa do wychowania i tresury tez by mu sie wiele nie spodobalo a musialby by.

Za kazdym razem tez jak probuja szczekac i im to pipczy trzeba dawac komende - taka sama jaka dajesz jak szczekaly - czyli cicho alno co tam mowisz, zeby sie nauczyly ze to jest tylko na szczekanie. Moj coraz zadziej to juz nosi, tak sie nauczyl :D

poprostu nie bylo przebacz ani sentymentu, inaczej pies wlazi jak dziecko na glowe. Niestety tak zrobilam z Seniorem teraz taka glupia nie bylam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojechalismy po reczniki do lasu i po orzeszki. wsiadamy pieknie do samochodu po zakupie orzeszkow a tu taaaaakiiiii piekny kojot po chodniku zapyla :D

a moj M - to pies czy lis??

no prosze cie mezu!!!! gdzie kojotowi do lisa :cool:

 

piekny jak piekny, paskudny byl, ale nadal piekny

niestety nie zdazylam wlaczyc kamerki na telefonie i zlecial z gorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAnia duzemu starcza jak piknie u malego obroza. nawet mu jej nie musze ubierac. wczoraj jak mi jedzenie przywiezli to od razu alarm starczyl jeden biper ktory sama zrobilam i od razu z powrotem na sofe bylo. oczywiscie z komenda. maly juz tez powoli lapie, zaczyna szczekac to mu zakladam i bipie. wielki test bedzie jutro jak goscie beda. musza sie nauczyc i juz. wszystkim bedzie sie zyc lepiej:D

 

laski glosujemy......:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj pierwszy raz trawe skosilam :lol2: Wy pewno juz kilka razy :lol2:

 

ale numer jest taki...wzielam baterie i naladowalam, poszlam do szopki wyciagnac kosiarke, zlozona na polce byla, ja ja wyciagam a tam bateria :mad: nie wyciaglam po ostatnim koszeniu, powinna byc w domu, zostala w plastykowej budzie calutka zime :sick: mowie no tak, szlag ja trafil. Baterii mam 3 na zmiane do kosiarki i do recznego, dwiw w domu trzeciej znalezc nie moglam, no to sie znalazla. Wyobrazcie sobie nawet nie wysiadla! skosilam na tej baterii trawe, a tej naladowanej nawet nie ruszalam. To sie nazywa dobry sprzet :p

 

dzis pada jak glupie, a ja za pol godziny jade zawiezc Maniusia na wyciecie jajek :sick:

 

 

pomijajac kojota wczoraj, zapomnialam powiedziec ze jak wracalismy w sobote z lasu widzialam dwa orly :D piekne byly! niestety fotki nie mam bo telefonem to sobie mozna, ale nizej lataly niz sepy i pieknie je bylo widac :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam zająca. :) Ale w Szwecji. Mania, nie kupiłam kabla, bo wyjechaliśmy. Nawet nie zdążyłam kupić tego płynu na glony. Pewnie fontanna zarośnięta będzie jak wrócimy.

Pisałaś o myszach, właśnie ten nasz znajomy jechał dzisiaj na przegląd samochodu i zajrzał do zapasowego koła. Wielkie gniazdo mysz znalazł. Najlepsze jest to, że w ubiegłym roku w tym samym miejscu też miał myszy, do tej pory pamiętam tamten smród.Teraz nie śmierdziało w aucie.

Jak zjeżdżaliśmy z promu, to Ystad oblężone było przez stare amerykańskie auta. Ludzie piknikowali w każdym możliwym miejscu, nawet na chodnikach grupkami siedzieli rozłożeni z lodówkami turystycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrocilam, zawiozlam Maniusia :sick:

 

Mika wczoraj jak kosiarke wyciagalam mysza w szopce mi spod nog wyskoczyla :sick: Tez mam pewno jakie gniazdo, mysza albo nornica! nie wiem, za szybko zwialo. Tak myslalam bo torbe z nasionami mialam nadgryziona, a po zeszlym roku zostaly jakie nasiona rozsypane to sie zadomowily :sick:

 

Niekoniecznie zarosnie, zalezy jak dlugo bedziesz w Szwecji i zalezy od pogody, jak jest cieplo szybciej sie robi, najwyzej wyczyscisz :p

 

jak tam jestes to rob fotki bo lubie ogldac :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...