Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

IMG_3760.jpg

 

 

Nikus nic nie wiedzial, mial zaskoczenie, przeszczesliwy!

 

nie wiem co Mloda zrobila z ta fotka, ale wykroila niezle swojego "sennego wrozbite" :p zdjecie zle ale widac pyszczek - no slodziak jest!!

 

 

IMG_3767.jpg

 

 

te czarne obwodki wokolo oczu przypominaja mi okulary takie co sie "zapina" na nosie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd, że jest zajączek i inne zwierzę :( Drugi błąd, że dzieci dostają żywe stworzenia jak zabawki. Są psy, a nawet koty, które potrafią opiekować się dziećmi, ale to najczęściej kiedy w domu pojawiają się dzieci, gdy zwierzę już jest i jest dorosłe.

W mojej rodzinie pewien owczarek alzacki nauczył chodzić 2 dzieci. Był jak niania.

 

Gopax, zajączki nie są nudne :) Mojej córki Tuptuś bawił się w berka z nami, wskakiwał na kolana, żeby się poprzytulać, był kontaktowy. Jednak inaczej niż pies czy kot. Każdego zwierzaka trzeba nauczyć się rozumieć. To nie jest zabawka, a tym bardziej zabawka dla małych dzieci. Nawet z silnego psa można wychować emocjonalną kalekę jeśli nie będzie się odpowiedzialnym opiekunem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny się zaprzyjaźnić :) Dużo zależy od dzieci i oczywiście od rodziców.

Znajoma miała kota persa, którego zostawiała u siostry, gdy wyjeżdżała. Tam był królik, który strasznie tęsknił, gdy kot po 2 tygodniach wyjechał. Uszaty nie chciał przez kilka dni jeść, szukał kota po mieszkaniu. Po pewnym czasie kot przyjechał znowu. Były 2 futrzane kupki szczęścia, ale po kilku dniach, czy znowu po 2 tygodniach kot wyjechał. Tego królik już nie przeżył. Zdechł po tygodniu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I piesek i kroliczek sliczne. Mam nadzieje, ze nie beda chwilowa zachcianka i beda szczesliwe i bezpieczne.

 

Maniutka jeszcze troche poboli, musi uwazac by nie szalec. Ale bedzie dobrze. Mania obroze dzialaja, nawet jak teraz bialasy maja sciagniete i jak Wicio arie chce zaczac to mam ja w rece i go motywuje. Albo tylko bipera zrobie i juz sa cicho. W sumie to by mi sie przydał taki biper klikier i to juz starcza. A za 2 tygodnie przyjda juz te drugie obróżki. Od 3 dni mamy gosci (codziennie inni) i wszyscy sa w wielkim szoku co te biperki dobrego robia. Wibracje wlaczaja sie dopiero po 3 biperze jak pies sie nie uspokaja. Kasti zaraz po pierwszym jest cicho, Wiciowi dluzej to zajmuje, zalezy co go "podjaralo". Ale powiem ci ze jestem bardzo zadowolona z zakupu. tak grzecznych psow dawno nie mialam a jak nie japia to i ucza sie chetniej, bo skupienie wieksze. od tych kilku dni z nimi pracujemy by przychodzily na komendy, by słuchały, nauka chodzenia itp. teraz jest efekt. oczywiscie nie uczymy sztuczek cyrkowych typu turlaj sie, pros, itp. uwazam je za durne. Skupiamy sie na posłuszenstwie i zawsze kiedy psiurki usluchaja to dostaja nagrode. Oczywiscie zabawa tez jest a nie sama tresura. Ale praca z takimi psiami jakie sa teraz to sama przyjemnosc. i jakie one sa madre :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudzil mnie dzis skunks :cool: ale smrod sie do sypialni wdarl. a jak zeszlam i wyszlam na ogrod z kawa to az mnie coflo :D

 

w Polsce zawsze psa i kota mielismy, tez razem z miski jadly, a kot jeszcze kladl sie na psa jak ten spal i spal na nim .

 

i krolik mlody i piesek maly wiec napewno sie przyzwyczaja do siebie. Natki potem doszla do wniosku ze nikt juz nie interesuje sie jej krolikiem i wieksza atrakcja jest pies. A madry "senny wrozbita" sie do niej smial ze pies zje ktolika - no co za facet :mad: Mala ma dopiero 5 lat wiec sie przestraszyla. A wrozbity matka kupowala kroliki do jedzenie (ja nigdy).

 

 

Mika - piekne ramki!!! Nie widzialam tutaj takich nigdy

 

TAR ciesze sie ze dziala. No widzisz, czyli ja wibracji nie czulam bo moj przestawal japac po pierwszym pisku, a one na poczatku sa slabe. Te bolce sa tez na futro, bo na wieksze futerko sa tam wieksze nakladki, zeby dostalo do skory i wylapalo, temu tez bezbolcowy pewno mi zle dzialal bo Manius mial wtedy kupe futra, a jak go ogolilam nie zakladalam.

Takie na reczne bipczenie tez sa, ale obrozke trzeba zalozyc, a bez - moze i sa? nie rozgladalam sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAnia ze wzgledu na kastorkowe zapadanie sie tchawicy mam krotkie bolce i obroza bardzo luzno i dziala, moze nie zawsze zalapuje ale dziala. Kastoriusz na dzwiek sie uspokaja. W ogole nie wiem czy wiesz ze je mozna zaprogramowac. jak szczeknie iles razy to wlaczy sie biper albo sama wibracja itp. kombinacja klawiszami + /- jest to w instrukcji. akurat ja mam chyba glosnosc max ustawiona. moje teraz tez owlosione,maly za tydzien do fryzjera a Kastusia ja na warsztat biore, wlasnie zamowilam sobie nowa lepsiejsza maszynke, byla bdb na promocji i płyn chlodzacy do ostrzy, bo na tej starej cewkowej mocno mi sie przegrzewaja i parzy chlopaka. a mozje obrozki juz wyslali mi do polski, od razu zamowilam tez dla 2 innych psow bo mnie wlasiciel poprosil. pacyfikacja japaczy na calego. ale bialasy moment zalapaly. ze tez nie wiedzialam o tym wynalazku wczesniej, ilez stresow mniej by było.

 

ten wrozbita nie budzi mojej sympatii, nie lubie takich tłuczków:cool: Mania blagam cie dopilnuj tych zwierzakow, by im wlos z glowy nie spadl. Jak zaczna sie qpy, siqi, podgryzanie (wiesz jakie sa szczeniaki) to odechce sie im stworzonek i co potem? na smietnik wyrzuca? A nie maja tej twojej wrazliwosci na krzywde zwierzaka. Osobiscie jestem przeciwniczka kupowania psa/kota/krolika/kanarka itp. dla chciejstwa dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moim tez sa krotkie, nawet nie zmienialam i jest luzno - lata jak chce i dziala, pisalam o tym. Mam ustawione na najglosniejsze.

Wiesz, ja wiedzialam ze sa te obrozki ale zawsze byly te co kopia a takiej bym nie zalozyla. Przez przypadek trafilam na nie, jakbym wiedziala tez bym je wczesniej kupila. I nie ma ich w Polsce??? :(

 

dobrze napisalas ze wrozbita tluczek, bo jest tluczek :mad:

Mloda juz ostrzegalam ze zajmie sporo czasu zanim sie piesek nauczy i bedzie sikal, gryzl co popadnie jak zeby zaczna rosnac. Piesek jest super malutki, M dzis wrozbite pojechal zavrac ze soba do pracy to w koncu zobaczylam sensowne zdjecia. rano juz wlosy z glowy rwalam! Mloda mi filmik wyslala, piesek wlazl w kat, plakal i sie trzasl, Nikus jeszcze spal a tlumok nie wiem gdzie byl, a Mloda nie moze go wziasc - ona ma straszne alergie, juz wczraj jej twarz spuchla. Musi isc po leki do lekarza. Ona wcale psa nie powinna miec. Wiec jak M go wzial to jak mu sie wtulil w szyje to M nie mogl go odstawic bidote jedna. Piesek jak nieszczescie wygladal. Dopiero potem Nikus wstal piesek nabral wygladu i sie uspokoil. No ale Nikus do szkoly idzie. Kazalam mu kocyk dac pieskowi, otulic go i jakas kudlata zabake skor juz go brac nie moze. No nic, zobaczymy co bedzie dalej. Wiesz, za duzo dzieciarow tam, a takie male to japy wiecznie dra sie smieja wiec nie dziwota ze piesek sie boi, a jak jeszcze widzi Mloda ze lazi naokolo i go nie rusza :mad:

najgorsze ze za dalko mieszkam, nie moge sobie ot tak podjechac, przeciez nie bede jechala godzine zeby psa wytulic i uspokoic codziennie. Zreszta jutro juz wyjezdzam, bedzie msiala sie nauczyc sama .

 

TAR co to jest cewkowa golarka????

 

ja mam dwie, jedna duza na kablu a druga typowa psia bezkablowa bardzo cicha zeby pies sie nie bal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna i druga na kablu tylko silniki inne :)

 

Mania az sie boje o tego maluszka, wez go zabierz. oni sa tam niepowazni:bash:po weekndzie im sie piesek i kroliczek odwidzi

 

tych obrozek nie ma w polsce, a ja tez wiedzialam tylko o takich szokowych, a pradem psa nie bede razic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawolalam wczoraj sasiadke do ogrodu, pokazalam co ma podlewac jak nas za dlugo nie bedzie i gdzie wylaczyc fontanne jak zobaczy bajoro za plotem u siebie :lol2:

 

jak zobaczyla moja sliwe to sie napatrzec nie mogla, no moja sliwa nic nie przypomina Pestki ale moja to mlodka, rosnie jak choinka na froncie jak wariatka i idzie bardziej w gore niz wszerz co mi pasuje, plot ma 2 metry, mowilam ze ma ponad 4, po prawej stronie jest, klon po lewej

 

 

IMG_3746.jpgfree image upload

 

 

IMG_3796.jpg

 

 

IMG_3780.jpg

 

 

IMG_3798.jpg

 

 

ALE PACHNIE :D

a ile pszczolek w niej siedzi, potem beda w sunburscie siedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...