Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

na razie jeszcze nie mam potwierdzenia :) ale oczywiscie ze wiem na co wydam, przydaloby sie jeszcze z 1000 zlociszy zeby dolozyc :cool:

musze kupic 4 lampy wiszace do salonu - ranarp (chce te male i sa tylko biale a wieksze tez czarne, jednak stanie na bialych małych), 3 poduchy oparciowe kungso, nowe talerze i kieliszki, 2 nowe koldry i 4 poduszki, kwietnik do sypialni, waham sie czy by nie kupic tego fotela uszaka ale to dopiero jak przyjdzie komoda w sierpniu. i chyba bede musiala druga komode jednak wziac, bo sie nie zmieszcze z tym co tam musze upchac:bash: no i w ogole mam cala liste zakupow ;) chyba wystartuje w kolejnym konkursie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko, albo nie znalazłam właściwego wątku albo tam nie wiele jest w związku z tarasem.

 

Tar, chętnie obejrzę zdjęcia z realizacji (możesz u mnie wkleić) tylko że u nas będzie na gruncie a u ciebie z tego co pamiętam jet na betonie, To chyba jednak robi różnicę, czy się mylę?

 

Maniu, aż tak się nie pali więc jak będziesz miała okazję to było by super. Chodzi głównie o konstrukcję na której jest oparty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR no temu pytalam kiedy jedziemy do Ikei - jak nic musimy wszystkie bo na jednym wozku sie nie skonczy - pomocy potrzebujsz :wave:

 

jestes pewna ze chcesz talerze z Ikei? Nie tylko ja ale i moje znajome mamy zle doswiadczenie z talerzami z Ikei. Ne wiem jak robia i z czego (ich kubeczki do kawy zreszta tez ale je uzywam) - zaczynaja sie po czasie rysowac i maja czarno-szare rysy od nozy, widelcy itp :cool: Jak skonczylam kuchnie kupilam nowe talerze, Ikeowskie czesc wywalilam czesc do lasu pojechalo, nowe kupilam w normalnym sklepie - do dzis nie ma sladu na nich a uzywane codziennie, na dodatek byly tansze. W dotyku tez bardziej porcelane przypominaja a jednak sa super mocne i wytrzymale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doriko znalazlam zdjecia sprzed kilku lat jak robilismy taras pod gazebo, sorry ze sa male ale nie wiem gdzie mam orginaly.

Pod kazda betonow wkladka sa kamienie (nie widac). to niski tars ja widzisz, stawialismy w 2014 i nawet cm nie opadl. Kamieni ponad tone wsypalismy.

 

drugi taras wysoki to z lasu to co mialam, tu juz widac ze podkladki stoja na plytach a pod spodem kamienie - nie opad; tak samo ani cm. Moze cos to pomoze? A jak by budowali jakis taras to zrobie fotki tylko nie wiem czy to sie stanie - problem z Jerrym powstal:cool:

 

 

Domek_z_dziecinstwa_Przebudowy_i_remonty_forum.muratordom.pl.png

 

Domek_z_dziecinstwa_Przebudowy_i_remonty_forum.muratordom.pl.png

 

Domek_z_dziecinstwa_Przebudowy_i_remonty_forum.muratordom.pl.png

 

Domek_z_dziecinstwa_Przebudowy_i_remonty_forum.muratordom.pl.png

 

 

 

 

IMG_8941.jpg

 

IMG_8948.jpg20mb image hosting

 

IMG_8952.jpg

 

IMG_8950.jpg

 

 

ten w lesie ze jest wysoko jest srubowany, dlugie sruby na nie wiem, 20-30cm?

 

sprrki zapomnialam M zapytac jak gesto pod spodem te legary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania no wlasnie chce nowe, bo moje porysowane, ale tylko te duze, nie chce wymieniac calej zastawy, byloby nieekonomiczne, kubeczki, miseczki, male talerzyki i głebokie sa jak funkel nówki :)

 

Doriko, robi róznice ale rozstawy i samo wykonanie sa podobne, pod legary tez mozesz dać bloczki (ja bym dala dla stabilnosci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o własnie dobrze mowilam o bloczkach, dokladnie to Mania pokazujesz o co mi chodzi. u siebie mam najpierw impregnat na beton, na to folie i pomiedzy legarami dalam styro co mi po budowie zostało 2 poziomy po 15 cm i na to dechy. dzieki temu nie ciagnie od betonu i mozemy zima na bosaka tam łazic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bloczkach pod legary kładzie się też gumowe podkładki dystansowe. To zabezpiecza drewno przed namiękaniem, bo beton zawsze dłużej trzyma wodę i ona by wsiąkała prędzej czy później w legary.

Żeby było taniej można użyć bloczków betonowych fundamentowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam impregnatu na betonie bo belki i deski sa juz cisnieniowo impregnowane, widzialam tarasy co stoja juz 20-30 lat i zaden nie zgnil. Nawet te co stoja w wodzie do lodek czy do wyjscia nad wode na jeziorach.

Ale jasne ze mozna dac. I gume jak piszecie - ja nie mam, nic u mnie nie skrzypi nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR czyli ten sam problem z rysowanim sie. Tylko ja mowie - kupilam lepsze i tansze byly niz ikeowskie.

Kubeczki zostawilam bo pijam male kawy i je lubie. Mimo ze nowe tez kupilam.

 

a co do tarasow - drewniane mi sie z miejsca nie ruszyly a ten z kostki na przodzie (nie tylko mi ale wszystkim naokolo) sie pozapadalo, jak sie kurna nie zrobi na betonowej wylewce to zawsze sie zapadaja :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kumam ale same duze kupowac gdzie indziej? bez sensu, nie bedzie kompletu. nie chce wymieniac wszystkiego. co jak co ale zastawa droga, my mamy u nas taka hurtownie magazyny ze do oporu mozna wybierac ale musialabym kupic cala nowa i to nie 1 kpl. a 2 lub 3 no chyba ze oddzielnie ale to majatek wydam. nieee, styknie mi pare duzych ikeowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może te ikeowskie talerze nie lubią zmywarek. Za gorąco. Moje mają już ze 4 lata i nic im nie jest. Jeden stłukłam. Tak generalnie to nie jest porcelana tylko fajans i moę słabiej wypalone.

 

Doriko, tartak będzie tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taras, siwieję przez jego brak :rolleyes: Na początku upierałam się na modrzew syberyjski. Teraz chodzi mi po głowie kostka granitowa. Schody jeszcze by zostały, a między nimi a płotem do sąsiadów wyłożyć "glebę". Postawić parasol i po ścianie domu puścić pnącza jakieś.

Muszę zobaczyć po ile granit u nas liczą. Sprzedawca ze Strzegomia ma tonę kostki po 200 + po 200 transport za każdą tonę. 4,5 metra z tony kostki 8/11cm. wychodzi.

Doriko, licz, kombinuj i dziel się pomysłami:)

Moje talerze z Ikea porysowane były tylko te obiadowe, śniadaniowe nie były pocięte nożami, bo i rzadko nożem się je cięło. Na granatowych bardzo było widać te rysy, na białych mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...