Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Częściej ze zjeżdżalni i domku, huśtawkę okupuję ja ;) już nie mogę się doczekać jak mój przyjedzie i sobie wieczorem z jakimś drineczkiem usiądziemy na nich ;)

 

Nie mam umiejętności Mani, i takera pneumatycznego, zebym sama się kanapą zajęła. Może i bym spróbowała, ale chcę dobry jakościowo materiał i obawiam sie , że zepsuję go ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoje wisterie drugi raz w sierpniu tne, ale jak szybko rosna to predzej, pol metra Mika za malo. Dluzsze jak beda, do 3 paka na galazce.

 

jestem, ale troche szylam, troche sie byczylam, troche zdychalam w upale no i calymi dniami czytalam a ze mialam dobre ksiazki to wpadlam jak sliwka w kompot i od piatku 3 przeczytalam, teraz jestem w trakcie 4tej.

 

Zaraz troche fotek powklejam.

 

 

Joana nooooo jak mowi Mika koleczka sa :p Fajna kanapa, w nowym ubranku bedzie cudenko. Do salonu???

 

ide fotki poprzenosic

u mnie upal nadal, raz padalo nawet pogrzmialo....przez 15 min, jeszce wiekszy humid sie zrobil , zapalona zapalka pewno by zgasla bo zero powietrza a sama woda:sick: Po weekendzie ma padnac, i mi kurna nie pasuje, ale to zaraz na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec....dostalam od M nowy lezaczek , bo dwa tyg temu wywozil co niepotrzebne z garazu i wywalil moje lezaki :mad: Uznal ze niepotrzebne. Takie mialam plazowe fajne i mozna bylo sie na brzuchu tez polozyc bo az do plaska sie rozkladaly, chcialam jeden tu przywiezc - zeby sie poopalac na tarasie, polezec ksiazke poczytac. Tak wiec odkupic musial. Grawitacyjny, co prawda na plasko sie nie rozklada i nici z opalania tylow ale fajnie sie na nim lezy i czyta no i przod opala.

 

 

IMG_6477.jpg

 

 

kupilam solarny material, zatrzymuje do 90% promieni UV - bo sie normalnie nie da popoludniu na tarasie wysiedziec tak slonce wali :sick:

 

 

IMG_6478.jpgscreengrab

 

 

na rure od markizy specjalne wsuwki no i mam zaslony jak ta lala, jak slonce swieci nie zaslaniam jak zaslony tylko sa naciagniete, ze sie fajna sciana robi, ale nie mam fotki, a z zewnatrz tez lepiej wygladaja niz zaslony co mialam

 

 

IMG_6487.jpg

 

 

widzicie te krzesla? za duzo wydatkow bylo w zeszlym roku jak domek kupilismy wiec kupilam do ogniska zwykle plastykowe. Ale juz dosc tego dobrego - dzis kupilam takie, z drzewa, narazie 3 a zobaczymy czy 4 trzeba, nie chce miec nawalone. Dodatkowo bede miala te plastykowe jak sie wiara zjedzie.

 

IMG_6464.jpg

 

 

M ma je odebrac ze sklepu dzisiaj i przywiezc jutro po pacy jak tu zjedzie. I ma bejce przywiezc. Tfu, nie bejce, bede je olejowac. Zeby wyszlo cos takiego

 

 

IMG_6470.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Mania do salonu, trzeba się za niego wreszcie zabrać, kanapę musiałam wymiauczeć ;) Wzięłam z kasy składanej na ogrodzenie. Ale łatwo z moim poszło, tym bardziej, że znalazłam gościa co nam zrobi projekt ogrodzenia, mój wymuruje, on w przyszłym roku zrobi furtkę i bramę z automatyką. Teraz i tak gość nie ma terminów, projekt i wycena nas nie kosztuje.

 

Mania tak szlenie elegancko z tymi donicami, ławeczką i leżaczkiem.

Ja teraz czytam wiersze mojej cioci, pisałam Wam kiedyś, to są kartki z pamiętnika, przeplecione wierszami. Nie mogę się doczekać wydania pamiętników. Tym bardziej, że nastrój mam głęboko refleksyjny ostatnimi czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje filetowe glicynie / wisterie zakwitły drugi raz :wiggle: Jedna ma 3 kwiaty, a druga 1, ale połowę krótsze niż wiosną. Za to są na samej górze.

A za płotem po łące chodzi teraz samiec sarny (kozioł fachowo) i stęka, porykuje i poszczekuje. Niestety fotki nie będzie, bo jest szybki i płochliwy, a poza tym daleko i mój badziewny Olympus nie łapie takich zdjęć :(

 

Mania super ta zasłona. Napisz dokładniej co to jest. Ciekawa jestem.

Fotele drewniane tradycyjne kanadyjskie :) Pasują bardzo.

 

Joana, śliczny kształt ma ta kanapa.

 

Mmikka, wisterię przytnij jak będzie miała dłuższe pędy, jak u Mani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program dalej nie dziala, a chcialam pokazac pergole :bash: wyglada super, kazdy sie na nia lampi a ja chodze dumna jak paw - nikt w parku nie ma :no: ino patrzec jak odgapia!

zastanawiam sie tez nad nowym paleniskiem , juz ze dwa tyg gadamy z M o tym, mam duzo kostki w domu co zostala z fontanny i rabat, chcialam kwadratowe. Musimy wymierzyc ile i poprzywozic powoli.

 

 

a tak wogole jestem wsciekla :mad:

wygralam sliczne zlote kolczyki z diamentami, na ebay. Wszystko elegancko, wyslane, dowalili clo a jakze, M pojechal na poczte odebrac - oczywiscie musial najpierw zaplacic clo zeby mu do reki dali :mad: M bierze a PACZKA OTWARTA KOLCZYKOW NIE MA!!!! ktos ukradl :mad:

sprzedawca mnie zlal, powiedzial ze oni wyslali i good luck, nie chce na poczte zadzwonic ze ktos ukradl bo tylko ona moze otworzyc tylko sprawe - ja nie. Co za ciiiii....juz ja jej wystawie feedbacka :mad:

pocieszenie takie ze placilam paypalem to kase otworza, tymbardziej ze pracownica poczty byla swiadkiem ze kolczykow nie ma. Ale szkoda kolczkykow, juz takiej okazji nie trafie :sick:

 

pocieszam sie ze za tego co tu w lesie zgubilam M kupil mi dwie pary nowych, nie zaluje tego co zgubilam bo teraz mam lepsze :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w domu w ogrodzie wszystko zdycha - z upalow :mad: jak szlag trafi wisterie to sie nie dziwie, wiem ze jedna hortensja pada, klon cala wode wypija, co prawda M podlewa ale nie tak czesto jak trzeba, zapomina :sick:

wisterie mi zakwitly 2x w zeszlym roku.

 

Pestka mam taki sam na swojej pergoli w domu tylko czarny. Im jasniejsza tym bardziej blokuje UV promienie. Jak program zacznie dzialac pokaze bo mam jeszcze dwie rolki. Juz od kilku lat uzywam tego, mialam tez zacienic tym krzaki w domu i zapomnialam rzed wyjazdem :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z paczkami największe jest zawracanie dupy przy takich niespodziewanych "atrakcjach". Zamiast cieszyć się zakupem, musimy kopać się ze sprzedającym czy przewoźnikiem. Mnie wczoraj pani w sklepie też nacięła na kasę, zorientowałam się tuż po zapłaceniu kartą i zwrot należności dostałam w gotówce.

U nas przez deszcze trawa zaczęła pleśnieć, tydzień temu kosiłam trawnik i dzisiaj też. Kałuże nie stały na trawniku, a pleśń go dopadła.

Mania, na hortce pnącej kilka liści zabrązowionych zerwałam, tak jak w ubiegłym roku grzyb atakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczenie bylo, ale jej sie NIE CHCE dzwonic. Juz jej wysmarowalam feedbacka, pierwszy ngatyw jaki oberwala, oh well!!

 

M zrobil mi niespodzianke, po pracy zajechal odebrac krzesla i dokupil czwarte. Powiedzial ze szly jak swierze buleczki, wyciagli ostatnia palete jaka mieli, w Toronto juz wykupione, no ale - dali taka obnizke ze szok, juz taniej sie nie kupi. Wiec doszedl do wniosku ze nie ma co wezmie bo potem jak zdecydujemy ze jednak 4 to juz nie bedzie, dokupimy gdzie indziej i bedzie inne , no i mam 4 :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka masz material. w dotyku jest jak plastyk, ale sie go fajnie szyje.

 

 

IMG_6513.jpgupload photos to internet

 

IMG_6514.jpg

 

IMG_6515.jpgimage storage

 

IMG_6516.jpggrab screenshot

 

IMG_6517.jpgimage ru

 

IMG_6518.jpg

 

 

a tu na markizie, jakby prosto bylo byloby ladniej ale taras szerszy od markizy a ja wle w srodku wiecej miejsca

 

ta jasna plama to slonce

 

 

IMG_6504.jpg

 

 

IMG_6502.jpg

 

IMG_6419.jpg

 

 

musze wkretke przesunac zeby bardziej naciagnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...