Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

Pestka tu masz linka

 

 

https://www.amazon.ca/gp/product/B000P7JL1W/ref=oh_aui_detailpage_o03_s00?ie=UTF8&psc=1

 

 

zjdz na dol i obadaj.

Zapytaj Gosika, ona kladla cos podobnego na plot od sasiada

 

 

te cmy sa bardzo podobne do koliberkow i ludzie czasem je myla. Ja nigdy na zywo ich nie widzialam, ale chyba sa tylko w Europie?

potoczna nazwe maja fajna :

 

hummingbird hawk-moth czyli koliber jastrzab-cma :lol2:

 

pieknie ta wisteria zakwitla! Zobaczymy czy moje drugi raz beda, po upalach wlasnie przyszedl czas na deszcze, moze co da?

A swoja droga gdzies mi sie zucilo w oczy jak czytalam ze wisteriom dobrze robi jak je przypali slonce, na nastepny rok, ciekawe ile w tym prawdy.

 

kocisko piekne :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

spiralki mam na komary ale ich nie uzywam, leza w szafce. Draznia mi drogi oddechowe, w zeszlym roku u Ricka sie jaraly ale do tej lampki sie nie umywaly. Z lampka ani jednego nie ma, ze sprezynkami zawsze jakas malpa od tylu albo boku upitolila. No i smierdzialo. Lampka smierdzi jak produkt na robaki ogrodowe, ale nie za mocno, po czasie sie nie czuje, kadzidelko w porownaniu z tym to smrodek. To tylko tak do poronania pisze. Zanim lampki kupilam to sie psikalam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka :) To co Gosik wieszała na płocie – TAR też – to cieniówka. Ona choni przed swiatłem, cieniuje, ale nie daje ochrony przed UV. Nie mówiąc już, że nie występuje w jasnych kolorach. Jest tylko w zielonym, albo brązowym i graficie.

 

Czemu nie spróbowałaś tego koloru na spodzie krzesła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam takie

https://www.dickson-constant.com/pl/PL

Tej firmy tkaniny są w PL dostępne. Mają tkaninę, która nazywa się Sunworker. Popatrz na to i powiedz czy to jest coś podobnego do twojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jedna kobitka tym samym w parku zrobila i nam sie podobalo. Okazalo sie ze u niej nam sie podobalo, nie u nas :p

 

to moze byc podobne. Ten material.

Nie wiem czy pamietasz ale na pergoli mialam 4 rolety, tez z takiego materialu, znaczy tego mojego. Po zimie dwoch M nie zalozyl, jedna wisiala przez cala zime i ja uzywam.

Edytowane przez mania1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u tej kobiety kolor jest taki sam jak wyszedł na twoim krześle?

Każde drewno, nawet jednego - ale z różnych drzew - gatunku reaguje inaczej na kolor. Jeszcze najmniejsze różnice są gdy bejcujesz. Ale jak używasz koloryzującego oleju, mogą być niespodzianki.

 

Sprawdź koniecznie jak będzie reagować teraz jak pomalujesz tym ciemnym olejem, bo może wyjść jaśniejsze niż jakby drewno było surowe. Inaczej przyjmuje drugą warstwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka, siedzę w tym sklepie i widzę tylko ceny próbek. Są ceny tkanin?

Mania, wygodnie się na tych krzesłach siedzi? W sumie, to ciekawa jestem czy lekko się z nich wstaje?

Swój plaster z pnia drzewa położyłam na stołek MARIUS z Ikea. Fotka nie chce się wgrać :mad:

Jeszcze chciałam zapytać, czy już Mania masz względny spokój z sąsiadami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z krzeselkami mowilam to samo M , ze z tego samego drzewa (sosna) ale z innego, malo tego smialam sie ze robione w Canadzie ale drzewo z Chin. Olej ten sam, ale jak mieszaja - to juz gotowe sa oleje, nie ze na miejscu mieszaja, jak inny batch to sie beda roznic, ale patrzac, wyszlo tak samo

 

to jej krzeslo a nizej moje

 

 

IMG_6550.jpg

 

 

IMG_6544.jpg

 

 

po zestawieniu naszego z tarasu jednak wydaje sie super jasne jak sam przezroczysty. My tez mamy bardzo duzy placyk, ona malutki no i ona ma malutki tarsas z tylu a my wielki i nasz ma kolor a jej nie. Swiatlo tez inne pod drzewami mamy.

 

jutro jade kupie ciemniejsza. Pestka wiem ze wyjdzie ciemniejsze napewno. Umylam, wyszorowalam i jeszcze przejade papierem sciernym to moje i niech sie dzieje co sie ma dziac. Jak bardzo wielka roznica bede to albo kupi nowe albo bedzie stalo kolo szopki w kacie a dostawie jak sie bedzie siadalo do ogniska, ognisko bedzie kwadratowe i moge tak czy siak nie chciec 4 non stop zeby nie wystawalo na podjazd za bardzo. Zobaczymy.

Zostal mi jeszcze do pomalowania taras pod pergola i nie wiem co zrobic, wyobrazcie sobie ze to co mam nalozone na tarasie duzym - zaczelo zlazic. Barierki i sciana ok ale to co sie lazi i schody tragedia. Po zimie. Jednak. A jak poggoglalam okazalo sie ze ludzie maja ten sam problem z tym produktem i nic tego sciagnac nie chce. Tak ze musze pomyslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mika sprobuj wklein to zdjecie z plastrem, moze sie uda. ja tez myslalam na pienku postawic i zrobic stolik - ale nie ten plaster. Bylam i sa jeszcze dwa, moze wezme drugi, bardziej prosty i nie taki wielki. Na kamieniu nie zda egzaminu bo za nisko bedzie jak mowilas Pestka. Ale pienki mam u siebie z tylu.

 

z sasiadami spokuj. Narazie przynajmniej. Sa bardzo mili i gadaja do nas. Wlasciwie nawet jutro z Rickiem jade do sklepu, ja po olej on po deski na szafke , M zabral samochod. Spokuj narazie bo Jerry na wakacjach, zadyma sie zacznie jak wroci i Rick mu nagada. Ale nie mysle zeby Rick i Kathy zmienili zdanie, nie sa zadowoleni z tego co Jerry zrobil. Pozyjemy zobaczymy.

 

 

Mika nie wiem jak z Elfi krzesla ale z mojego sie dobrze zlazi, jak juz przechodzisz do pozycji siedzacej zeby wstac ladnie sie sklada w fotel.

Materialow na zmiane nie widzialam, ale za to wczoraj znalazlam od groma wymiennych gumek do zawieszania jesli sie zuzyja z instrukcjami jak zmienic. To sie oplaca bo taniutkie, material pewno bylby drogi temu pisalam ze lepiej kupic nowe.

 

 

812_LKOe_GOo_L._SL1500.jpg

 

81o_XTYEDth_L._SL1500.jpg

 

71ann_ZHMo_KL._SL1500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania, stolik wyślę Pestce i ona wstawi(prawda, że wstawisz:)

Jak ja zmniejszę, to znów nic nie będzie widać. Wytargałam go do fotki na trawę, zazwyczaj stoi na schodach, koło drzwi balkonowych. Robi za stolik na jakieś roślinki.

Udało mi się wstawić fotkę z niedzieli, byliśmy na zlocie starych samochodów. Nasz grzmot był najstarszy, nasz z 32r, młodszy z 1936.

W związku z dosyć dużą odległością, zaciągnęliśmy go na lawecie i z parkingu sklepowego do Rynku już jechał na kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak - fotel - drewniany - one sa nizsze niz np kampingowe, normalne. Z boku jak widzialas sa nie dosc ze odchylone to dupka idzie w dol przez co siedzi sie jak w lezaku. Siedzi sie nizej ale wstaje ok, podlokietniki sa wysoko dosc i sie na nich opiera wstajac. No jakby nie patrzac to sa jedyne krzesla ktore ladnie wygladaja i w lesie i np. na platformie na wodzie.

sa duzo wygodniejsze niz moje plastykowe - sa wezsze przez co tylek nie lata i krotsze siedzenie przez co sie nie wpada gleboko. No i solidniejsze nie ruszaja sie, te plastykowe jak widzialas maja cienkie nozki i jak wstajesz to potrafi sie fotel gibnac :sick: dlatego zmienic chcialam.

 

ida do nich tez podnozki, wtedy lezysz jak w fotelu, zakladajac ze podlozysz poduche inaczej kosci bola bo twarde, sa specjalne poduchy na to.

 

 

adirondack-chair-diy.jpg

 

new-adirondack.jpg

 

 

a tu stoja same na jeziorko

 

 

adk-chairs.jpg

 

Muskoka-_Chair1.jpgurl picture uploader

 

 

no niestety ja nie mam takiego widoku :sick:

wiecie ile by mnie kosztowalo zeby taki widok miec? na dole przy wodzie placyki takie sa, 10 tys $ na rok :sick: nie oszalalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on jeździ, nasze miasteczko objechane całe. Zlot był 16 km od nas, dlatego jechał na lawecie. Swoją drogą nie uwierzysz, mój chłop sam ją sobie uspawał, na wymiar tego autka.Sama rama jest ze starej przyczepy kempingowej. Nawet rzeczoznawca był pod wrażeniem. W aucie pozostała mam do zrobienia podłoga.

Mamy już kupioną samochodową wykładzinę, tylko jakieś deski chce wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczelam sciagac kore z plastra, dobrze ze to zrobilam

o ile z jednej strony jest ladny pien

 

 

IMG_6595.jpg

 

IMG_6596.jpg

 

 

 

tak po drugiej stronie grzyb :sick:

 

 

IMG_6601.jpg

 

 

juz sciagniete duzo, musialam cale zedrzec zbutwiale drzewo zeby sie dostac do zdrowego pnia. Wyszorowalam jedna strone bo w ziemi i plesni ale mnie deszcz zlapal i musialam uciekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...