Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mmikka, skończę śliwki w garze miąchać, to pójdę do kompa i zmniejszę fotki. Stolik wspaniały :)

 

A to co piszesz, że u mnie zielona trawa, to głównie chwasty. Zielono, bo tam cień, a słońce ze 4 godziny dziennie, więc nie wypaliło. Zielono mam jeszcze przy domu, a reszta taka sucha, że skrzypi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle, to ani się waż narzekać na trawnik. Popatrzyłam na kompie i masz super trawę. Da radę i się odnowi jak trochę susza odpuści.

 

I jakie masz fajne hortensje, klonik i jeszcze magnolia. :)

 

IMAG4030.jpg

IMAG4031.jpg

IMAG4032.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mika Twoj stolik ladniejszy :wiggle:

sprawdzilam Ikee, maja ten stolek, podoba mi sie, musze kupic przy okazji bo i tak musze tam jechac po waska poleczke na tv tutaj do M sypialni.

 

Poszlam spac po 11 w nocy, wstalam o 2 w nocy i....nie spie od tego czasu :cool: na dodatek jak wyszlam o 2 jakies zwierza robly dziwne odglosy, sluchajcie tak sie wystraszylam ze z palpitacjami serca wparowalam do srodka domku :eek: Noz nie wiem co za cholery byly, ale sie przemieszczaly i bylo ich dwa i jeden kolo mojego tarasu, ale ciemno ze oko wykol balam sie ze co na mnie skoczy. Jak sie uspokoilam i wbilam sobie w leb "durna Manka czego sie boisz, w domku spi "pies obronny" :rolleyes: - wylazlam znow. Dawaly do 6 rano , nie wiem co to bylo, swiecilam latarka ale nic nie widzialam.

Rano jak szlam z psem to nawet sikac nie chcial tylko lecial z nosem przy dordze po kamykach i zwirze gdzie to cos lazilo.

Koniec koncow od 3 rano zaczelam robic sprzatanie, odkurzanie, mycie podlog - normalnie mnie pogielo, ale co robic?? jak spac nie mozna? no i nie spalam, dochodzi 1 popoludniu, bylam w sklepie, kupilam cos do malowania i biore sie za krzesla. Nie wzielam tego oleju co chcialam bo tak jak tamten okazalo sie ze za jasny, miala byc czekolada a mi to pomarancze przypomnialo. Zrobili mi co innego, przypomina orzech ale zobaczymy co wyjdzie. A przy okazji kupilam krzselko :)

 

IMG_6615.jpgimage hosting free

 

IMG_6613.jpg

 

 

czarnych juz nie bylo ! byla cala paleta 2 dni temu, ale wyszlo na plust - czarny mial material jak moj jasny, czyli jak namoknie to bedzie dlugo schlo, ten jak widac jest z siatki, jak poleje odrazu wyschnie. No i sie ladnie z grywa z poduchami na sofkach, czarny jednak bylby za czarny, taka ciemna plama by byla.

Co nie znaczy ze mi sie nie podoba, bo podoba. O czarnym mowie. Tak czy siak mam zamiar uszyc poduche na to. Albo kupic.

 

a teraz ide malowac i zastanawiam sie o ktorej godzinie mnie zetnie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania, może jakieś lampki załóżcie na rogach tarasu i przy pergoli. Zobaczysz co się włóczy wokól domku, a poza tym w nocy oświetlenie, lekkie nie nachalne, pięknie podkreśla urodę natury.

Orzech może wyjść za ciemny. Patrzę na twój taras i myślę, że Jasny Dąb Antyquaire Starwax byłby idealny http://www.starwax.pl/produkt/bejce-antiquaire-43076/

 

Mmikka, fotki proszę :)

Samochodek ma prześliczny kolor, a przyczepka wygląda zawodowo.

IMAG4010.jpg

IMAG3721.jpg

IMAG3727.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka nie widze jaki kolor, ale i tak juz pomalowane.

chcielismy ciemne jednak.

 

w sklepie mi wymieszala, akurat te dwie pierwsze, drugi za czerwony byl, wybralam pierwszy

 

 

IMG_6627.jpgscreen shot download

 

 

na tarasie dwie warstwy pieknie wygladaja

 

 

IMG_6628.jpgfree image upload

 

 

tu krzeselko z dwoma wartwami

 

 

IMG_6630.jpg

 

 

jak dla mnie wyszlo za mdle - jak na krzeslo, bo taras mi sie podoba! pociaglam wiecej , nie chcialam spranego koloru

 

 

IMG_6631.jpg

 

 

i wyszlo tak i jestem MEGA zadowolona :)

 

 

IMG_6634.jpgimage hosting

 

IMG_6635.jpg

 

IMG_6642.jpg

 

IMG_6644.jpg

 

 

zrobilam dwa wczoraj, dzis biore sie za trzecie a na koniec zostanie to zaolejowane.

Beda ladnie wygladac przy szarym ognisku, kazalam M przywiezc jeszcze 12 cegiel, chce to ogisko wyzsze. Mam nadzieje ze przywiezie. W sobote dopiero tu bedzie. Bujam sie wiec sama caly tydzien.

 

JUZ WIEM CO MNIE WYSTRASZYLO W NOCY!!!

mam fotki, ulapalam wczoraj, wkleje potem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawca mojego nocnego strachu :cool:

a jak myslicie ze sowy robia tylko HU-HU to zle myslicie! nie da rady opisac jaki odglos wydawaly , w kazdym badz razie ciary przechodzily.

I jak ja zobaczylam - przez przypadek bo psa na spacer wzielam , jeszcze jasno bylo i zaczela swoj koncert dawac - w te pedy po aparat z nadzieja ze nie ucieknie. Na zywo - potwor! i jak tak lampila sie na mnie powiem Wam ze ciary mnie przechodzily, na dodatek skrzeczala, strach sie bac. A ze nie znam sie na sowach a ta byla wielka to za blisko nie podchodzilam na poczatku

 

DSC_0341.jpgimage hosting services

 

 

DSC_0347.jpgpc screenshot

 

 

DSC_0380.jpghost an image

 

DSC_0385.jpgfree screenshot

 

 

DSC_0389.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tych swo dwie byly jak pisalam, jedna siedziala na drzewie u mnie, ale ja myslalam ze cos na ziemi lazi i po ziemi swiecilam, szkoda, mialabym piekne nocne zdjecie z super bliska. Co nie zmienia faktu ze COS jeszcze lazilo po ziemi, nie dosc ze moj pies zamiast sikac wachal droge to Abbey to samo zrobila tego samego dnia.

 

Sow mamy tutaj 16 roznych, z czego 11 w Ontario. Ta zyje do 23 lat, rozpietosc skrzydel ma 1.40m wiec spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz cos brzydkiego :cool:

 

 

 

DSC_0263.jpg

 

DSC_0270.jpg

 

DSC_0262.jpgimagehost

 

DSC_0273.jpg

 

 

 

macie juz gesia skorke??? :D

 

to miejcie, bo pokaze jaki wielki jest - siedzial w szopce w wiaderku, a raczej siedziala - to samica, pod brzuchem jajka nosi - moze ich nawet 1000 miec.

W wiaderku wyglada na nieduzego, ale do reki brac nie bede, tutaj z netu fotki ale samiec - taki byk byl

 

 

f1d99824280aa31a7e11bf3c10da0bec.jpg

 

f1fe2d9db29a78648da79d72b19f2212.jpg

 

 

normalnie jak tarantula tylko chudszy.

Najwieksze pajaki w Canadzie - jest ich dwie rasy, ten jest jedna z nich. Plywa. Chodzi po wodzie. Potrafi na wodzie stac i odroznic co lisc na wodzie jak drzy a co jedzenie.

Wynioslam z krzykiem w wiaderku z szopki bo uwierzyc nie moglam, ale juz taka odwazna nie bylam wyniesc do lasu, kazalam M isc i ja wytrzepac w krzaki.

 

 

pierwszy raz w zyciu widzialam tak wielkiego pajaka!

 

czarne wdowy tez sa tutaj, ale jeszcze nie spotkalam. One malutkie ale ukaszenie gorsze od grzechotnika - ktore tez tutaj sa.

na weza jeszcze nie trafilam ale pewno temu ze za duzo komarow i w las nie wchodze

Edytowane przez mania1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sowa przecudnie wyszla :cool: szczegolnie to jedno zdjecie gdzie slonce fajnie padlo i tylko czesc jej oswietlilo, tak ze laski cofnijcie sie bo warto ja zobaczyc!!

to chyba moje najlepsze zdjecie w tym roku. Jako jedyna siedziala bez ruchu, reszta zwierzakow ciagle w ruchu plus wiecznie jakies galezie i liscie przeszkadzaja.

 

 

ja dzis zapierdziel mialam. Malowalam ostatnia wartstwe na 3 krzesle, potem za bramke sie wzielam pomalowac a potem CALE schody. Bylam zdechnieta, placy wysiadaly. Nie dosc ze trzeba sie ciagle schylac to komary zaatalowaly. A schody jeszcze trzeba bylo papierem sciernym popiescic, a widzialyscie ze male nie sa. Wiec sie narobilam jak dziki osiol, ale schody wygladaja jak nowki :popcorn: no straszne gowno mowie Wam, po zimie zlazlo. Teraz mnie taras czeka. Bo mnie wnerwia. Powinnam to byla w maju zrobic ale mi sie nie chcialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pająki są fuj. Nie wiem czy bardziej się brzydzę czy boję.

 

Sowa, a właściwie puchacz kiedyś przefrunął mi tuż nad głową. Szłam leśną drogą wieczorem, a on tą drogą frunął. Najpierw się przestraszyłam, ale widok był niesamowity.

 

Mania, jak zawsze dzięki za zdjęciową ucztę :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...