Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

u mnie winorosle nadal zielone i nadal rosna, na plocie i na scianie. Dzis myslalam o nich ze beda ladne czerwone a potem bede miala wielki syf jak zaczna spadac. Normalnie nie ma problemu, grabki i poszedl, ale akurat i pod plotem i pod sciana mam wysypane kamykami.

Na magnoli nadal sa kwiaty. W tej eielkiej donicy co mialam maly skalnik - kwitnie, trzmiele maja zajecie. Na froncie hprtencje juz rozowieja z zielonego.

 

kupilam dzis zarelko dla ptakow. juz maja coraz mniej do jedzenia zacely zltywac sie mi na ogrodek - skubane pamietaja, jest juz wieczor nasypalam rano bedzie wojna - o ile nie zmokna, ma padac bo na karmniku nadl nie mam daszku! no ile lat sie mozna prosic?? no niestety, ja do tych spraw sprytna nie jestem i pily sie nie chyce.

 

co do wiatrow - pare dni temu, w czwartek dokladnie mielismy taki wielki? latalo mi wszystko po ogrodzie, drzewa chcialo wyrwac a ja patrzylam na gazebo czy nie wyrwie. Gdyby nie ta tylnia scianka co mamy zrobiona - juz by dawno odlecialo. Taki sam wiatr byl w lesie. Przyslali mi zdjecia wielkich konarow i dwa domki dalej zlamalo facetowi markize. Bedzie wydatek. Nie bylo go. Przyjecha;ismy to masakra co za moim domkiem galezi. Ale nie zbieralam. Pozbieram na wiosne jak wiecej naleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie i winobluszcz, i aronie, a nawet trzmieliny oskrzydlone zaczynają czerwienieć, ale na razie pojedyncze liście tylko. Kwitną za to pięknie róże i liliowce Stella d'Oro. Brzozy ciut pożółkły też. I pogoda od 2 dni ochydna. Teraz jest pół do drugiej w nocy i temperatura +7 st.C :( i wicher duje.

 

Mania, ty lubisz różne zwisające dziwolongi :) Rozejrzyj się czy nie ma u ciebie świerków Brewera (Picea Breweriana). To taka powykręcana „kaleka” ze zwisłymi gałęziami. Mam jednego. Jak sadziłam chyba z 10 lat temu miał 90 cm i wg. ogrodnika już miał 10 lat. Teraz ma ze 170-180 cm. Bardzo jest leniwy, gdy chodzi o przyrastanie.

https://polskiesolitery.pl/swierk-brewera-nana-1200zl-ib-180-2141.html

https://www.kapias.pl/pl/katalog-roslin/477/swierk-brewera

 

Winogrona już zebraliśmy. Z jednej odmiany czerwonej było tyle, że nastawiliśmy na próbę 5-cio litrowy baniaczek wina.

 

Ja się na daszek do karmnika nie doczekałam. Zrobiłam cudaczny z butli plastikowej po wodzie. Cudak, ale skutecznie chroni przed wodą i napełniać nie muszę codziennie.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech się wkurza :rotfl: Ładna jest i już :)

A w łazience przymierzałaś? Serio :yes: Chloe ma w swojej głównej łazience żyrandol kryształowy o ile pamiętam i genialnie wygląda. Wróciła na forum. Zobacz jaki ma fajnie urzadzony nowoczesny dom ze smaczkami ze starych mebli. Lubię ją, bo bardzo fajna z niej osoba

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?218341-Szkie%C5%82ko-w-Tropikach-dziewczyna-na-placu-budowy&p=7710507#post7710507

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka, to była moja pierwsza myśl. Właśnie łazienka na górze, tylko jest kilka ale, jest bardzo ciężki, a tam mam sufit z regipsu, w kuchni będę go częściej zapalała, tym samym podziwiała ;) I chyba w kuchni zostanie być może bez abażurów. To jest lampa lizbona, powinna mieć jeszcze sopelki pod kloszami, ma otwory, więc pewnie za jakiś czas dokupię. Cieszę się z zakupu jak głupia :):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz stół w kuchni? Świetnie by wyglądała.

Sopelki nie są konieczne jeśli ma być nowoczesna, ale jak dostaniesz ładne Swarovskie, to warto. Natomiast abażurów już bym nie dodawała, chyba, że szklane. Poszukaj ładnych żarówek. Dobrze wyglądałyby przezroczyste kule oczywiście ledowe jak ta, tylko ona ma za dużą bańkę

https://led.home.pl/pl/p/INQ-zarowka-LED-E27-G125-8W-Biala-ciepla-2700K-800Lm/815

 

https://allegro.pl/uzytkownik/lamus-retro?string=kryszta%C5%82ki&order=m&bmatch=baseline-hou-1-5-0725

Ten sprzedawca, ma różne kryształki ze starych lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te żarówki zapłaciłabym więcej niż za lampę ;) Nie mam stołu w kuchni, pokazywałam kuchnie kiedyś u Mani. Kupiłam żyrandol razem z żarówkami, małe w kształcie sopelków, tak zapewne zostanie na ten moment.

 

Pestka weszłam do Chloe, ale już zdjęć raczej nie ma, zaznaczam, ze tylko przeleciałam wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka choinka co pokazalas to jak najbardie ja, ale wolno rosnaco odpadaja bo ile mam czekac??poki co po scieciu wisterii i hortensji nie brakuje mi ich, jakby ich nigdy nie bylo. czasem sie czlowiek przyzwyczai i potem bek ze lyso a tu nic. Pozatym mam dwie choinki ktore choduje, kupilam je miay z 30 cm teraz maja cos kolo metra, jak cos padnie lub wytne ma je zamiar ta wsadzic,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogielo mnie ale wstalam przed 6 rano

 

wczoraj tez zakup zrobilam, nowka, wygralam, zaoszczedzilam jak Joana, udalo sie o 250$ taniej :)

 

 

Delta-_Dryden-_Single-_Hole-_Touch-_Faucet-_Brilliance-_Stainless-751_T-.jpg

 

 

yeeep...dotykowy, ta sama firma co mam w kuchni. Tyle ze w kolorze chromu. Juz mam ten sam sam model ale bezdotykowy w kibelku tu na pierwszej podlodze ale chce go przeniesc do M do jaskini do lazienki - bo jak pamietacie place ze wybral wylewkowy i widac kamien (nie chcial sie sluchac) a ten zamontuje tutaj. Bo to masakra jak sie czlowiek przyzwyczai. A w lesie w kuchni non stop walilam w kuchni w baterie, bede sie musiala rozejrzec i kupic dotykowa tam tez do kuchni bo zlew bede zmieniac tez. Teraz mam z jakiegos tworzywa i mnie wkurza bo latwo plamy lapie i trzeba codziennie szorowac, zmieniac bede na nierdzewke. To i baterie dotykowa kupie. Akurat mam czas do maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania, a ile ty masz lat, że już nie możesz czekać aż urośnie??? To co ja mam powiedzieć? Poza tym możesz kupić większy i wyższy, starszy. Podsuwam ci tego świerka, bo on szczupły, a że wolno rośnie to nie zarośnie miejsca za bardzo.

 

Joana, faktycznie zdjęcia u Chloe szlag trafił, ale można ją poprosić, żeby wstawiła. Poproszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka no stara juz jestem , nie mam jak dziewczyny 30 :p

nie to chodzi. M ciagle marudzi zeby dom sprzedac i sie przeniesc dalej na polnoc. Nie wiem czy bedzie mi sie chcialo ale jesli tak to za dwa lata jak bede odnawiac hipoteke, wiec nic nie urosnie jesli juz. Juz jedna taka kupilam pamietasz? Laskawie tyle urosla ze dolnie galezie w koncu wisza a nie leza i tylko po tym poznaje ze podrosla. Tez waska i placzaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie pisalam nic, wycena wypadla dobrze, troche spadlo ale wszedzie ceny spadly mimo to nadal jestem tam gdzie chcialam. Dom mam warty wiecej niz wieksze domy od mojego mimo ze nadal nie pokonczone :sick: ale liczylo sie wszystko co zrobilismy ze zniklo co builder zrobil. Tzw. Builder's grade to podstawa czyli najtaniej a mysmy wszystko wywalili. No prawie.Ten co wycene nam robil powiedzial ze za niezla kase by nasz dom sprzedl bo to "dom marzenie" :lol2: oczywiscie pamietac musicie ze tu sa inje standarty i inne wykanczanie i styl.

 

Twojego meza nie ma ciagle i skonczyc nie mozecie skonczyc (tak widze nadl brak listew heheh) a moj ciagle w pracy, a jak weekend byl to przyjezdzal do lasu odpoczac. W ten weekend jeszcze nic z roboty - raz ze praca w sobote a dwa ze musi jechac zapakowac domek w lesie ale mam nadzieje ze na nastepny weejend cos ruszy. Pazdziernik na zakrecie zima sie zbliza a kolumny nadal nie ma na froncie a chcialam na zime miec swiatelka zawinac na niej - i nie zdziwie se jak jej nie zrobi - juz szuka wymowek typu "nie wiem jak zamocowac na gorze' :mad:

a w srodku nie powiem co... listwy przy podlodze, kuchnia niedokonczona, plytki w mojej lazience, podloga na korytarzu na gorze a nie wspomne o tym ze jaskinia nadal ma gole gipsowe sciany :sick: Pralnie tez mamy przerobic. I to jest tylko kawalek listy.

A ja chce jeszcze kamien badz lupek nalozyc na sciane w kominkowym na gorze a na dole u niego tez nie nalozony.

ciekawe co sobie przypomne co jeszcze :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka i tak mam dluzsza niz w Polsce. Kawalek dalej, jakies 100km roznicy nie zrobi ale wlasnie o to chodzi - wiecej gruntu chcemy nawet jesli dom bedzie mniejszy. Teraz calego nie uzywamy wiec mniejszy bedzie ok. Ale zobaczymy. wiesz o ceny chodzi, im dalej na polnoc - taniej. Tyle ze M zamiast godzine bedzie dojezdzal 2 w jedna strone :mad: to mnie przeraza i to hamuje chociaz on mowi ze nie ma problemu, ale dla mnie jest. Np dzis musial wyjsc z domu o 4 rano, to jak dalej pojdziemy wyjsc by musial o 3 :sick:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mój był najdłużej, jeszcze w sumie jest, ale już torba spakowana, czeka na bilety. I mimo, ze był dłużej mniej zrobilismy, trochę spraw rodzinnych trzeba było poogarniać, a i ja zmęczona jakaś byłam, ten stres po pogrzebowy. Jego nie goniłam, bo nie chciałam tak siedzieć bezczynnie, jak on by zaiwaniał ;)

 

Mania ;) jak mają być listwy jak ściany nie pomalowane:lol2::lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...