Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

brzydko i pada i jest ciemno wiec ciemna fotka, granatowe lozko (bylo brazowe)

 

 

IMG_9392.jpg

 

IMG_9389.jpg

 

 

sofka i podnozek byly tez brazowe

 

 

DSC_0246_zpsqhxe7fxi.jpg

 

DSC_0248_zpsljanrqqi.jpg

 

 

na sofce jest prosto jak masz na lozku

 

 

tutaj jest jak jest zrobione, najpierw maluszesz rame, potem przybijasz material (z gabka pod spodem) potem obcinasz nadmiar materialu a na koniec przyklejasz sznurek

 

 

DSC_0215_zpsjvki20r0.jpg

 

 

a tu szycie sznurka

 

 

IMG_5020_zpsyng0rb0f.jpg

 

IMG_5019_zpsqpafmtlo.jpg

 

 

najladniejszy jest podwojny sznurek, nie pojedynczy. Jesli masz stopke do maszyny na sznurki to fajnie - podwojna, jesli nie kup, nie powinna byc droga, mniej roboty bo za jednym zamachem oba obszyjesz, ale mozna i bez - stopka do zmakow np. tylko dwa rzy bedziesz musiala jechac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja nawet nie pamiętam jaką mam, kupiłam jakąś starą do nauki. Była u Pana do sprawdzenia, ponaoliwiał, pozaglądał, powiedział, że ok, że że bardzo grubych materiałów nie mam szyć, bo nie da rady.

 

Teraz jak młody do przedszkola chodzi, to mam więcej czasu, więc czas się szkolić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja Singera i teraz moja kochana Janome - obie kupowalam mocne, od muslinow po skory .

Na Janome nie szylam jeszcze skor ale na Singerze tak. Poduszki ze skory.

 

do nauki kazda dobra, a potem moze kupisz sobie mocniejsza. Przeciez nie musi byc nowa, duzo ludzi sprzedaje bo juz nie szyje. A moze trafisz za darmo? kto wie, sama wiesz ze cierpliwosc oplaca sie :p

a jesli maszyna jest lekka to zeby nie jezdzila po stole jak sie szyje podloz antyposlizgowa mate, taka jak sie daje do szuflad z tej a la gumki.

 

a jak bedziesz szyla sznurek to powiedz, pokaze Ci jak zawinac i jak polaczyc.........no i zanim utniesz material na zaglowek i podnozek - najpierw sie odcina material na sznurek, zeby jak najmniej laczen bylo i byla ciaglosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja w lesie tez zapakowana, M byl ale nie nalozyl plandeki w weekend bo padalo :sick: trzeba bedzie jechac teraz w niedziele.

 

duza u mnie nadal hula, dopoki pierwszych przymrozkow nie bedzie. Jeszcze cieplo moze byc, nie chce miec glonow w stojacej wodzie. Juz mialam jeden rok taki ze w grudniu trawe kosilam bo tak cieplo bylo ze urosla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania, dobrze, ze mi o tym materiale powiedziałaś, bo taki zemnie amator, że nie wiedziałam. Mmmika, to nie budowanie napięcia a konieczność ;) obym nie żałowała. Spodobała mi się bardzo, ale spory kawałek od nas, no i myślałam, myślałam, jak zadzwoniłam to babka mówi,że jest zarezerwowana do soboty. Byliśmy w ten dzień u sąsiadów na urodzinach dziecka, poszłam do domu, bo mnie męczyła ta myśl o niej i dzwonię. Facet co miał przyjechać , nie przyjechał :) Wróciłam na imprezkę i mówię staremu: kupiłam!! :) popukał się w czoło :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mieliśmy pierwszy raz w życiu przygodę sprzedażową na giełdzie staroci. Byliśmy sprzedającymi, nie kupującymi:)

Pech dopadł sprzedawców, bo w niedalekiej miejscowości też była giełda staroci. Parę drobiazgów sprzedaliśmy :p Jeden pan ani jednej rzeczy nie sprzedał, a opłatę targową trzeba płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...