Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

Mania u nas chyba większość osób jeśli chodzi o schody, korzysta z usług stolarzy, dlatego trudno odpowiedzieć ile słupek może kosztować.

 

Dodam do tego, najczęściej jest ta usługa bardzo droga. Myślę, że cena też zależy od rodzaju drewna i sklepu/ usługodawcy.

https://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/schody-i-balustrady/balustrady/slupki/drewniane.html

 

Koleżanka robiła łazienkę, podczas prac panowie powiedzieli, że mogą jej od razu zmienić rurki do wody wychodzące z łazienki do kuchni. Za tę usługę zapłaciła więcej, niż moja siostra hydraulikowi, który jej przerabiał ogrzewanie w piętrowym domu. Siostry hydraulik jak usłyszał cenę wymiany tych króciutkich rurek do wody, to powiedział- pani koleżanka musi być bardzo bogata, że się na to zgodziła. 2 tysiaki ją te rurki kosztowały. Cała łazienka 8 tysiaków. Zgodziła się z tzw. zaskoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Masakra ile renowacje kosztuja ;)

Mika nie ma mojego slupa. Dla porownania powiem ze jezdzilismy pol dnia za slupami, kazdy slup jak mam ponad 500$ z podatkiem, znalezlismy za 320 w koncu. Bo jak pomnozysz to przez 3 to duza cena wychodzi - drozej niz deski na schody wliczajac 5 pierwszych ktore robia nam na wymiar.

 

zaraz sie biore za ostatnie 2 schody, wczoraj tylko jednego zrobilam i sie o malo nie pobeczalam ze zlosci. Te co sa otwarte naokolo masakra ile zszywek, nie idzie ich wyciagnac. Tyle ich. No ale powiedzialam ile nasze schody kosztuja jesli by robila firma, nie dziwota ze builder zaklada wykladzine bo go to kosztuje pare stowek tylko. Schody boki walnie z sosny a stopnie z pazdzierza czy jakiegos innego dziadostwa. A jak kupujesz sobie dom od budowy i mozesz upgrade zrobic to zamiast 8 tysiakow za schody walnie ci cene 15-20 tys, wiec ludzie zostaja z wykladzina.

Tak samo jest w US i Australii bo takie same domy sie buduje. W UK chyba tez sie kochaja w wykladzinach.

Macie 100x lepiej w Polsce bo i domy same budujecie.

 

no i jeszcze poczta na strajku. Diabli wiedza wiec kiedy material na zaglowek dostane bo juz dotarl do Toronto. Odeslac musze cos do US i t tez nie moge bo nie przyjmuja.

 

ale wiecie co, nie mam poraczek/barierek na schodach, wiecie jaki mam teraz dom otwarty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania, nie pisałam, ale te słupki z linka mi się nie podobają. Twój jest świetny.

Też muszę na pocztę lecieć, polecony do odebrania mam. Jeszcze wczoraj myślałam, że będę też musiała reklamować niedostarczenie listu poleconego. Wysłałam 9 a doszedł wczoraj do adresatki. Kuźwa, do sąsiedniego województwa.

Rozwałki współczuję. Jest jedna dobra strona, że teraz to się stało a nie w grudniu. Macie czas ogarnąć do świąt. Wydatki dodatkowe są jak domino, tkniesz coś i kasa leci z portfela lawiną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mika no wlasnie sciaglam takie same jak w tym linku sa, te toczone.

 

z poczta mam tak samo....cos z US potrafi przyjsc szybciej niz np/ wyslane z Toronto ktore jest 100km odemnie.

 

Mika pytalas ktory malolat poszedl modelowac - sredni. Doszedl daleko, wybrali koniec koncow dwoch chlopaczkow, on jest na back up. Czyli moze nie zalapac sie do reklamy ale kto wie? Pozatym to pierwszy jego raz wiec zaszedl bardzo daleko - dzieci bylo tysiace na castingach. Jutro maja przymiarke ciuchow a reklama krecona 27 i 28. nawet jak nie bedzie glownym grajacym to juz ma agentke i moze gdzies indziej sie zalapac. Dziewczynek ladnych jest duzo, ale chlopaczkow nie ma. Wiec i tak fajnie. Dzisiaj dostala @ z samego rana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za malucha :wiggle:

Mania, jak tam u was z maryśką? Gdzieś widziałam tytuł, że zabrakło :rolleyes:

ps. mnie ona ani grzeje ani ziębi :) Mówiłam wam, jak dostaliśmy piwo z nią i nam nie smakowało? Siostra mojego męża, mówiła mi , że im też nie smakowało, żal jej było wylać i stopy sobie w nim wymoczyła. Wyszła z założenia, że nie zaszkodzi a może skórę odżywi? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano zabraklo, bo nie ma wszedzie jeszcze legalnych sklepow otwartych, zajmie to troche bo trawka z legalnych chodowli musi byc.

W piciu nie jest dobra, w paleniu tez nie smakuje, liczy sie to co jest po. Smierdzi tez, nie wiem co gorzej - trawka czy skunks? chociaz zapach bardzo podobny.

Czesciej jednak czuje skunksa niz trawke. Wiecej ich niz sklepow z trawka :rolleyes:

 

 

zostal mi jeden stopien

 

pies ma dosc burdelu w domu - chcial frontowymi drzwiami wyjsc, wyprowadzic sie. Nigdy tego nie robil. Ja tez. Zamknac oczy i sie obudzic jak wszystko bedzie zrobione, a tu figa, trza samemu robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmika uśmiałam się jak głupia z tego piwa :rotfl::rotfl:

 

Mania u nas coraz częściej budują deweloperzy ale z tego co wiem nie wyposażają. Wprowadzasz się do pustych ścian, wszystko trzeba samemu zrobić, są instalacje. A ceny ? Patrzyłam ostatnio koło nas, najczęściej bliźniaki stawiają, jeden projekt, cena 420 tyś dom ok 120 m działka 350 max 500 m kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joana to sprzedaje dom tutaj i to co mi zostanie jade i kupuje ten za 420 w ciemno :jawdrop:

kupie dom i jeszcze mi zostanie tyle ze do konca zycia nie musze pracowac ;)

 

piwo smieszne szczegolnie moczenie nog, tez sie smialam heheh, ale pija, ci co na raka sa chorzy badz na inna bardzo bolesna chorobe gdzie morfina i inne leki nie pomagaja. Moja tesciowa w PL jak chorowala szwagier jej z mlekiem robil. A tutaj to normalne ze pija, jak np. ma raka pluc, badz podlaczony do tlenu i palenie odpada.

Wiem ze to glupio brzmi ale trawka naprawde pomaga na bol. w sumie sie ciesze ze jest tutaj legalna, bo jak cos mnie zacznie zrec odrazu po nia siegne. LEGALNIE :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Mania, Ty mówisz mało, ja myślę, że dużo, chociaż i tak ceny domów pod Wrocławiem są dużo niższe niż mieszkania w mieście. A jeszcze wykończyć trzeba, takie min to liczą 1000 za m2. A u nas ciągle dużo ludzi jak zarobi 3 tyś to się cieszy.

 

Zapomniałam o modelu napisać, trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joana no wlasnie o tym pisalam - nie da sie mowic ze inne zarobki, bo zarobki sie liczy do wydatkow, cen. I na to samo wychodzi.

Tutaj jak jedna osoba zarobi 2000 to sie cieszy! Bo miliony 1200-1400 zarabia a durne wynajecie malego mieszkania gdzie cala rodzina na kupie to wydatek 1500.

Ja nie wiem jak ci najbiedniejsi zyja bo kasa ktora dostaja z zasilku nie wystarcza na oplacenie mieszkania a gdzie jedzenie i reszta???

Zeby miec dom dwie osoby musza pracowac. My jestesmy w lepszej sytacji bo mamy wlasna firme ale tez nie sa to krocie jakies wielkie. Niestety reszta cienko przedzie. Do tego dochodza wielkie ceny za domy ktore oszalaly. Z zarobkami ktore sa nikt nie chce dac pozyczki. Musisz miec przychpdu wolnego (po odliczeiu rachunkow itp) 80 tys. Zarabiajac nawet 3 tys na miesiac - nie dostaniesz pozyczki. Nawet we dwojke zarabiajac razem 6 - nadal za malo. I nie ma z czego odlozyc. A malo kto 3 zarabia.

Wiesz jak to jest? "trawa zawsze jest zielensza po drugiej stronie plotu'....jak sie na nia patrzy z daleka ;) To juz nie te czasy ze ludzie tutaj na saksy przyjezdzali. To sie skonczylo dawno dawno temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygladalo tak.....

 

 

IMG-0962.jpg

 

 

sciaglam dziada i wyglada tak

 

 

IMG-1036.jpguploadpics

 

 

ale jak mam pieknie pootwierane co pisalam

 

 

IMG-1034.jpg

 

IMG-1039.jpg

 

 

niestety nie moge tak zostawic bo jak pamietacie - a jak nie to przypomne - barierka byla jeszcze po lewej stronie na scianie na gore na scianie i ja zlikwidowalam jak lustro powiesilismy i listwy na sciane poszly.

 

zazdroszcze ze macie te wszystkie korytarze, moj dom bardzo glupio zbudowany. Wszystkoprzez to ze na tym metrazu chcieli wcisnac 4 sypialnie na gorze a na dole dwa salony, jadalnie i kuchnie i lazienke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budują u nas na 3 sposoby: surowy, surowy zamknięty i pod klucz. Ten ostatni nawet taki, że wchodzisz z walizkami i mieszkasz. Oczywiście cena ;) odpowiednia. Nasza była sąsiaka za swoje mieszkanie 70m2 z 30m2 tarasem i miejscem parkingowym w garażu zapłaciła ponad 900 tys + to co za wykończenie. To kwota na jaką kilka lat temu bank wycenił nasz dom 230m2 z dwustanowiskowym garażem i ogrodem 2000m2. Takie tam porównanie.

 

 

Mania, jakbyś balustrad nie robiła przy schodach, to byłoby przestrzennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka niestety musze. Jakby mi jaki inspektor przyszedl - kare bym zaplacila to raz, a dwa nie ma zadnej bo nawet ta na scianie zdjelam jak wspominalam. I dla bezpieczenstwa - uwierz mozna sie zrypac, szczegolnie noca albo ciemnym ranem jak sie zaspanym jest, Pocieszam sie ze i slupy i trelki beda ciemne to troche "zabierze" tego to biale blokowalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mika teraz wiekszy nalozylam bo juz jesien a i my ciagle robimy cos i sie syf wnosi. na lato mam maluyki ciemno brazowy, zlewa sie z podloga i go prawie nie widac i wtedy jeszcze lepiej wyglada .

 

co do zszywek - odpowiedz brzmi tak i nie. Staram sie jak najwiecej wyjac - bo jestem durna. Bardzo malo zostawilam zeby wbic - bo sie wyciagnac nie da. Ale te co pociaglam i podeszly wyciagam.

Dwa - nie pisalam ale schody tutaj beda inne niz na dol, wybralam bardziej kanciaste bo i slupy kwadratowe i trelki no i kwdratowe listwy na scianach. Ale ze 5 dolnich schodow jest otwarte musza byc obrobione czyli zamkniete z 3 stron. I zeby to zrobic musimy obciac nie tylko boki - to co wystaje, ale i przody. Akurat tam gdzie jest srylion zszywek. I musze je powyciagac zeby M nie stepil sobie pily po jednym razie. No i wez i wyrywaj lezac na poclodze prawie do gory nogami. W tych miejscach, na otwartych schodacg jest tych franc najwiecej bo owijali wykladzina boki, wiec w jednej dziurze potrafi ich byc nawet 10 ;) a na jadenym rogu i 200, Masakra wyciagnac. Pojechali po bandzie. Ale wiem jak to jest.....jakmsie juz raz czlowiek dorwie do pistoleta to wali ile wlezie, bo wiecie - FAJNIE SIE STRZELA :rolleyes:

 

wczoraj powiedzialam M ze zakladanie wykladzin powinno byc zakazane ze wzgledow zdrowotnych - nie macie pojecia ile smieci, piachu pod spodem. Bo pod wykladzina jeszcze gabka - ta tez przybita i tez trzeba wyciagac zszywki.

 

Schody ktore nakladamy sa normalnej grubosci jakie sie schody naklada. O ile 5 pierwszych moglabym odkrecic deski pazdzierzowki i stopnie nalozyc bo z glry sa przykrecane - tak tych wyzej miedzy scianami nie mozna bo sa wsadzane od tylu - co pisalam ze cale schody zrobione wniesli do domu jak budowali. Zreszta i tak musze na gore nalozyc bo po polozeniu podlogi schod sie nizszy zrobil, nigdy nie mierza wymiarem - na wypadek gdyby w;asciciel chcial schody klasc".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem :( U nas też obowiązek mieć balustradę przy schodach.

 

A jakbyś delikatną zrobiła na tych kawałkach? Tylko metalową – traleczki max 1 cm średnicy i słupek max 4 cm średnicy, a pochwyt (poręcz) tylko płaski pasek metalu ładnie zakręcony ku dołowi przy słupkach na dole.

Wtedy byłoby mniej widoczne

 

032ffaa01f02896810ef74a27be165e4.jpg

a6a732d4f9d10f80039ab9223a1e1d2d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...