Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Muszę to na spokojnie przeanalizować, te techniczne rzeczy. Ja i tak mam kanał taki na kable od tv.

 

Zamurowało mnie jak zobaczyłam te zdjęcia, pięknie. Boże ja tego salonu nie skończę nigdy :bash::bash:

Pierwotny zamysł jak się wprowadziliśmy na ścianę tv, był właśnie ciemny granat. Potem stwierdziłam, że jednak nie wyróżniam kolorem żadnej ściany. Za to kładziemy listwy sztukateryjne. Nie wiem czy widziałam u Karoliny z housloves jej prostą boazerię na ścianie w salonie, to mi się podoba. Teraz mój jak był, poobniżał nam kinkiety( tzn kable :)) przesunął górne oświetlenie ale dalej się motam jak ma on wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwy pod sufitem koniecznie połóż. To pięknie wygląda i można tam ukryć taśmę ledową.

 

Pokaż zdjęcia szerszych planów,. Pomyślimy, pomalujemy i będzie ci łatwiej podjąć decyzję.

 

A zauważyłaś, że komodę przerobiłam :) Blacik ma brzeg otaśmowany jak nóżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budujac taka scianke na wieszanie czegos - buduje sie najpierw szkielet z drzewa bo plyty trzeba do czegos przymocowac - z ta mysla buduje sie ten szkielet tak zeby drzewo bylo pod plytami gdzie tv ma wisiec, zadna trudnosc. Zupelnie jak mysmy budowali zeby kominek wsadzic wyzej w jaskini.

 

podoba mi sie na granacie. Ale ja zieleni nie lubie. Chyba ze w ogrodku :p

troche malo miejsca Joana ma na scianke z polkami + szafke - przynajmniej na zdjeciu tak to wyglada. A co jak bedzie chciala meble przestawic?

Joana nie przyzwyczailas sie jeszcze do tych wtyczek na widoku?

 

wyszlo pieknie ale z tym kolorem szafki, Pestka powinnas pomalowac jeszcze szafke tak jak Joana ma w planach, czy nie bedzie za ciemno.

 

Joana a myslalas zedrzec bejce i nowa polozyc? zamiast malowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania, nie skupiłam sie na technicznych rzeczach właśnie z tego powodu, że widzę tych kabli coraz mniej :) tzn zaczyna mi to być obojętne, jak podciągnę kabelki wyżej, przymocuję do szafki, to będzie ich widać jeszcze mniej. Każda dodatkowa zabudowa, to u mnie utrata cennych centymetrów

 

Ciemna ściana tylko do komody w kolorze drewna, więc wszystko znowu stoi i czeka :) Po wolnym zadzwonię do wujka czy już kanapę zabiera do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera!! napisałam się zdjęć wkleiłam i mnie wylogowało.

 

Słuchajcie, szalenie się krępuję, ale co tam, może jakoś uporządkuję myśli o salonie.

 

IMG_20181031_150832[2].jpg

Widok od strony jadalni

 

IMG_20181031_150545[1].jpg

Stojąc na nieudanym dziele stolarza

 

IMG_20181031_150530[1].jpg

 

IMG_20181031_150443[1].jpg

 

Co wiemy na pewno:

-Kanapa jasna jest do gościnnego, do salonu nową, nie koniecznie identyczną jak " kwiatowa" ale materiał dostanie identyczny, nowy :)

- zabieramy ramę stalową z kominka ( jest za duża , nie podoba nam sie)

- zabudowa spod okna do widzenia ( cześć nieudanej realizacji stolarza)

-

 

a no i już nie terroryzowałam dziecko żeby pozabierał swoje graty, w godz się narozkładał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mika wczoraj skonczyla dwa stoliki, sprzedala je w pol godziny :p

 

Joana zabierasz ramke z kominka ;) wizualnie kominek sie zmniejszy wiesz o tym? (Dlatego mam czarne naokolo. Nadal mi nie znalezli dpowiedniego granitu.)

a co zle z ta szafka pod oknem?

 

jak meserszmit zasuwalam bo mi zadzwoil ze zaraz przyjezdza mierzyc blaty. A potem musielsimy razem posciagac blaty i szafke. A jak skonczyl i pokleil formy znow wszystko trzeba bylo wsadzic spowrotem. Ale powiedzial ze jak slaby juz maja to w przyszlym tygodniu powinnam miec blaty.

u mnie leje, jak glupie leje, zaczelo wczoraj wieczorem, musze zaraz isc wylac wode z fontanny bo jeszcze troche i wyleje.

 

zaraz sprzatam w kuchni podloge i mierze material na zaglowek. Na weekend M bedzie cial schody i wtedy reszte zabejcuje. Moze do konca przyszlego tygodnia bede miala i schody gotowe i blaty. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi chodzi o to, żeby kominek się zmniejszył

 

Szafka pod oknem wygląda , tandetnie i biurowo. Miała kończyć się regałem na książki, ale jak zobaczyłam regał załamałam ręce. Już nawet nie chcę mówić ile razy mi poprawiał pseudo stolarz fronty szafy, a jak przywiózł meble do górnej łazienki, powiedziałam żeby je zabierał, regał też , i tak zakończyła się, współpraca.

 

Wiecie co mi dziad powiedział,że jak by wiedział, że jestem tak wymagająca to by zlecenia nie wziął. A wymagałam, żeby nie było widać dziur w płytach tych na półki, albo żeby płyta meblowa do łazienki nie była poszczerbiona jak z resztek brana itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio?? pierwsze slysze ze nie mozna sie opierac o szybe. Szybe w drzwiach na ogord mam taka sama jak w oknach, codziennie sie opieram jak dymka puszczam

 

 

to co planujesz w miejsce szafki?

 

ja lubie jak kominek jest jak najwiekszy, ma byc punktem centralnym w pokoju, a jaki masz rozmiar kominka (bez ramki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz Mania jak pisałam Pestce, ze nie mam dwóch salonów, Tv i kominek mam w jednym. I tu jest problem, bo mam salon bardzo nieustawny przez to. Ja chcę zabrać szfkę spod okna, dać parapet, płytki taki jak mam w jadalni, granit strzegomski, nasz dolnośląski :) Mojemu ta szafka pod oknem się podoba, tylko mówi, że trzeba by ją było przerobić.

 

Photo27.jpg

interior-design-ideas-SDCustom_FreewayHome_LRP-64.jpg

 

Coś w tym stylu, może trochę bardziej nowoczesny niż klasyczny

 

Mania ja nie wiem, czy ta szyba od tego pękła, mówię Ci, że szklarze powiedzieli,że może zmiana temp, nie powiedzieli że zdecydowanie od oparcia się

Edytowane przez joana_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam zdjęcie jak próbowaliśmy ustawień mebli do siedzenia w salonie. Chciałam na tle okna dwa fotele ( nowe) i stolik, ale niestety tylko w taki sposób jak teraz zmieszczę dwe kanapy w salonie.

 

I ta zabudowa pod oknem nie wygląda źle na tych zdjęciach, może zamiast tej płyty na wierzchu, jakieś deski położyć??? IMG_20180407_131422[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gora na tej szafce by pasowala jak blat na szafce TV. Zeby cos sie powtarzalo.

 

Kominki co pokazalas to takie jak ja mam teraz, tyle ze te dwa sa duzo plytsze zauwaz ze oba maja tez ramke w srodku bo bez - zle to wyglada. Musisz jakas dac. Mozesz jasna zrobic.

Edytowane przez mania1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...