Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

Tar ja im odpiszę, że przelew na konto, a potem nawet Królowa Angielska może sobie ten przedmiot odebrać.

Czytałam, że nawet suknię ślubną od dziewczyny chcieli tak wyłudzić.

 

caly myk polega na tym, ze oni nie chca wyludzic towaru. tylko chca wyludzic oplate za transport i mamia cie ze tobie wplaca wieksza kase jak ty najpierw wplacisz na konto za transport fikcyjnej firmie kurierskiej. a potem ich szukaj. ten "transport" sobie licza 1000-2500 zł.mi naklamali ze wplaca 3,5 tys za sofe i 2,5 tys za transport ale najpierw ja mialam oplacic przesylke vw konkretnej firmie przez nich podanej. im nawet nie chodzi o to by ten towar wyslac ;):cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

caly myk polega na tym, ze oni nie chca wyludzic towaru. tylko chca wyludzic oplate za transport i mamia cie ze tobie wplaca wieksza kase jak ty najpierw wplacisz na konto za transport fikcyjnej firmie kurierskiej. a potem ich szukaj. ten "transport" sobie licza 1000-2500 zł.mi naklamali ze wplaca 3,5 tys za sofe i 2,5 tys za transport ale najpierw ja mialam oplacic przesylke vw konkretnej firmie przez nich podanej. im nawet nie chodzi o to by ten towar wyslac ;):cool:

 

Do tego nie doszłam, znów napisali, że chcą moje dane. Odpisałam, tak jak wspomniałam- w grę wchodzi tylko wpłata na konto, a potem wyżej wspomniana(:lol2:) może po towar przyjechać. Pewnie na tym skończy się korespondencja.

Wcześniej dostałam samego sms-a o ten sam przedmiot, z innym adresem mailowym. Wyguglałam taką stronę, jak wbiłam w wyszukiwarkę sam adres.

http://scamdatabase.org/scam-email-addresses-5.php

Tego nowego maila na tej stronie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego nie doszłam, znów napisali, że chcą moje dane. Odpisałam, tak jak wspomniałam- w grę wchodzi tylko wpłata na konto, a potem wyżej wspomniana(:lol2:) może po towar przyjechać. Pewnie na tym skończy się korespondencja.

Wcześniej dostałam samego sms-a o ten sam przedmiot, z innym adresem mailowym. Wyguglałam taką stronę, jak wbiłam w wyszukiwarkę sam adres.

http://scamdatabase.org/scam-email-addresses-5.php

Tego nowego maila na tej stronie nie ma.

 

 

napisz ze zglaszasz probe oszustwa to sie wiecej nie odezwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka robilam w tym programie dol, pokoje i lazienke i wyszlo tak samo jak wizualkach. Kuchnie robilam w zupelnie innym bo zaden inny mi nie podszedl kuchennie. Tu pralnia to zadne dziwy, proste male pomieszczenie chcialam tylko zobaczyc ile mi szafek wejdzie i ile miejsca bede miec, Ikea wystarczyla, a brak drzwi na wizualce nie jest przeszkoda. Na taki maly project Ilea najlatwiejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post nie wrocil! a go nie wymazywalam, wiec nie wiem co sie na Muratorze dzieje.

 

ja duzo paypalem operuje, teraz juz nawet zwykle sklepy ktore tez maja swoje internetowe strony akceptuja paypal, duzo tez swego czasu sprzedawalam.

Pierwsza czerwona lampka jest "historia zycia" i to ze ktos jest za granica i bedzie miala kogos do odbioru.

Druga wazna czerwona lampka jest LINK do paypala, ktory tak naprawde jest zakodowanym robalem do wyciagniecia danych i ktos na leniwaca klika i wpada na strone inna niz powinien chociaz nie wie. Trzecia lampka jest ze prosza o dane. Placac Paypalem podaje sie tylko i wylacznie swoj email a nie cala reszte.

 

na Policje nie ma co dzwonic i zglaszac - nic to nie da. szczegolnie ze jest to za granica. Nie ma tez co odpisywac - szkoda czasu i energii, jedyna rada - ignorowac. To samo z textami. I jeszcze jedna rada - nie podawac swojego telefonu numeru przy ogloszeniu. Podawac po czasie jak sie czlowiek upewni ze rozmawia z prawdziwa osoba.

 

to nie jest nowosc te oszustwa, sa stare jak swiat. Do Europy tylko pozniej zawitaly. Pierwsze kraje to USA i canada i Australia i potem UK gdzie zawitaly i pierwsze byly rodem z Nigerii. Teraz juz jak u Ciebie Mika z Brazyli albo i z ksiezyca moga "pochodzic".

 

nie odpisywac, sciagnac telefon z ogloszenia i olac. Bo ani kasy ani rzeczy sie nie bedzie mialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruce do mnie wlasni dwonil - nie musimy znow rozwalac scianek w kuchni, slaby na te sciany sa OK, on swoje tez tak ma (swoja droga Bruce ma ten sam kamien i tez na scianach wiec widzielismy jak wyglada naprawde). Bruce instalowal nasze blaty. ciesze sie ze jedna rozwalka mniej.

 

cos jeszcze mialam napisac ale zapomnialam.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania oni teraz sprytniejsi, podajesz email paypala a oni podsylaja podrobione potwierdzenie. ktos jak nie sprawdzi na paypalu ze kasy nie ma sugeruje sie tylko ichnim podrobionym potwierdzeniem to sie daje nabrac. wiem, bo znam ludzi ktorzy sie tak wrobili (z tym transportem). a ja jestem taka, ze poki kasy na koncie nie ma to nie wysylam towaru ani zadnej kasy na jakis wymyslony transport. tu nie bylo i to mi sie wydalo podejrzane dlatego zadzwonilam na info obsluge i tam mi powiedzieli, ze teraz tak przewaly robia.

oszustw jest teraz masa. my czasem wymiekamy a co maja powiedziec nasi rodzice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schody mozna powiedziec skonczone. Zostalo zasilikowac listwy i je pomalowac i pomalowac zewnetrzen scianki schodow i nalozyc male listewki naokolo slupow przy podlodze.

Nie ma syfu w domu juz - nie kurza sie tak jak przedtem, juz nie musze latac ze szmata kilka razy na dzien.

 

 

o ile stare biale tez bardzo pasowalo - porecze i barierki - bo mam duzo bialych listew i drzwi, to juz samo mycie tego - a sie brudzily nie bylo wesole. No i nieszczesna wykladzina jest out out out. Dla przypomnienia wygladaly tak....i straszyly kilka lat.

 

 

IMG-0962.jpg

 

IMG-0899.jpg

 

 

a teraz jest tak

 

 

IMG-2278.jpg

 

IMG-2258.jpg

 

IMG-2231.jpg

 

 

IMG-2261.jpg

 

IMG-2271.jpg

 

IMG-2272.jpg

 

IMG-2269.jpg

 

IMG-2277.jpg

 

 

dwa ostatnie zdjecia - genialnie sie spasowaly ze stolem w jadalni i wspaniala docinka mojego M - zwazajac na to jakie policzki krzywe. Nikt by nie pomyslal ze robil moj M a nie profesjonalista tak pieknie i dokladnie moj M zrobil - jestem dumna z niego :yes:

zaoszczedzilam kase na instalacji i przez to bede miala slaby na scianie w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joana - dziekuje :D

ciesze sie ze sie podobaja i przekaze M - wrzody mu z dumy urosna ale maja powod :lol2:

 

a mowiac o profesjonalizmie....ten sam Bruce, jak zobaczyl nasze schody nie mogl uwierzyc.

Dwa lata temu zawolal profeshonaliste. Polozyl mu podloge na gorze z laminatu i schody drewniane zrobil. Trelki mial drewniane biale, podstopnice tez, reszta bejcowana ciemno.

No i "skonczyl".........wystawil rachunek. Bruce nie zaplacil. Sprawa w sadzie jest od dwoch lat.

pokazal nam zdjecia i filmiki.

 

na gorze podloga - zje wsadzil panele z laminatu wiec zamiast wyciagnac i zmienic (przeciez to nie podloga ze sie przybija) to wzial i z gory gwozdzmi przybil.

trelki: ida krzywo. Nie sa przyklejone w schodach w dziurach przez co cale lataja i sie obracaja. Slup od poreczy niewiadomo jak przyczepiony w kazdym badz razie caly chodzi i odchylu jest jakies 10cm, jak ktos sie oprze to leci z cala barierka i slupem.

Listwy wykonczeniowe zle uciete strasza. I to tylko pare perelek.

Bruce powiedzial ze nie zaplaci. Tamten go do sadu podal ze nie zaplacil. Bruce jego zasadzil za zle wykonana robote. Pomijajac wizualne badziewie jest niebezpiecznie i zlamany kazdy kod jaki istnieje przy stawianiu barierek i poreczy. Sad uznal wine speca i kazal sie dogadac, kazal polowe zaplacic Brucowi za straty - Bruce zrobil wycene i trzebe rozebrac wszystko i od nowa robic - cena 6 tysiecy $.

wiec ciagnie sie dwa lata, tamten placic nie chce, sad nie zmusza a i zabrac nie ma z czego. Po dokopaniu sie okazalo sie ze to nie pierwsza zrabana sprawa tego goscia.

wiec Bruce nadal ma schody ktore same "chodza" . dwa lata jak pisalam , nie robi nic poki sprawa sie ciagnie zeby dowod miec.

 

 

ja takiego speca mialam jak pamietacie w lazience w jaskini, na dodatek znajomego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie mam dwa newsy, jeden dobry a drugi mniej dbry, oh sklamalam jeszcze jest trzeci zupelnie zly :mad:

 

super dobry - wlasnie Shannon dzwonila, powiedziala ze ma wczesny gwiazdkowy prezent dla mnie - gnitowe czesci na kominek zainstaluja nam za DARMO :D

 

mniej dobray news - za ten maly kawalek do pralni wyszlo sporo i sie mi cena nie podoba. Bede sie musiala zastanowic.

 

zupelnie zly news - nie moge chodzic, a dokladnie chodze opierajac sie o sciany i blaty, dzis gorzej niz wczoraj i zadne tabletki nie pomagaja :sick:

przez schpdy i kuchnie bylo duzo dzwigania i przesuwania i noszenia i stawiania itp...a potem przyszlo gruntowne sprzatanie wlacznie z myciem okien (od srodka i na zewnatrz bo bylo +1C) mycie shutters itd...i znow stawianie, ustawianie. Dwie podlogi za duzo bylo. No wiec siedze i zdycham.

 

ale z kominka sie ciesze bo to jest cholernie ciezkie, moje podstawki co mi zrobili ledwo podnosze a co mowic o takich kawalkach. Przynajmniej wiedza co beda robic i nie bede sie martwic ze cos odpadnie. M tylko musi wszystko rozwalic i wydlubac marmur co tam jest. Co tez lekkie nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...