Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nic M nie mowie bo zaraz by chcial dom sprzedawac i wracac :lol2:

 

na szczescie nie robie nic na swieta. Nie wystalabym nawet barszczu ugotowac, a o lepieniu nawet nie wspomne :sick:

 

u mnie ZERO. Ludzie juz maja choinki, przed domami oswiecone a ja nic, nawet moich cudakow na kominek nie wyciaglam.

za to Mloda wczoraj choinke ubrala i mowi ze czekoladki powiesila. Myslalam ze to bombki i szukalam tych czkoladek....:cool:

 

 

b7191b6f-54f4-4463-8c8f-6d7a6bef496f.jpg

 

738e2015-1776-4121-b0d1-86f7d205f227.jpg

 

 

czekoladowe dolarowki :rotfl: ale wymyslila!!!!

 

zapytalam czy jeszcze wisza - wiadomo, dzieci i czekoladki rowna sie szybkiemu znikaniu. Powiedziala ze cala trbe kupila. Na co ja jej - nie ma szans, do swiat beda pozarte :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joana siedze, nie dam rady nic zrobic, nawet lozka poscielic :mad:

 

ale za to poglowkowalam z szafami

 

 

napewno pamietacie, jak ma tak wygladac - galki juz mam

 

 

22-very-elegant-Pax-hack-with-black-paint-molding-and-vintage-br.jpg

 

 

nizej : scianki po lewej z drzwiami nie bylo, bylo wiecej szaf, ale stawiamy tam scianke i drzwi, za drzwiami jest jeszcze miejsce na dodatkowa szafke tyle ze plytsza i tam jest skrzynka z elektryka i wejscie do pralni. Po prawej sa drzwi do pompy ktora wode sciaga z fundamentow

 

wyszly mi szafy na 3 metry wiec jest OK i normalnej glebokosci czyli bede miala spor schowkow + dodatkowa za scianka.

 

 

PAX-Planner-IKEA.pngupload img

 

 

nie narysowalam tej wypustki nad szafami bo mi sie nie chce bawic, w kazdym badz razie sa dwie opcje - zmniejszyc wypustke - mam nadzieje ze sie da bo nie wiem jak duza w srodku a i tak trzeba bedzie zabudowac gora i wyrownac bo wypustka plytsza niz szafy, albo druga opcja - opitolic spod szafek, sprawdzalam na wydruku z Ikei ten kawalek mozna obciac bo sruby sa wyzej

 

 

0284201-PE421597-S5.jpg

 

ikea-wardrobe-black-ikea-pax-corner-wardrobe-black-within-well-l.jpg

 

 

i wyszloby tak jak tu

 

 

13-a-large-built-in-piece-of-Pax-wardrobes-with-natural-wood-fro.jpg

 

 

zobacze co M powie, ale znajac go bedzie wolal rozwalic obudowe na rurze i nie bawic sie z szafkami.

w kazdym badz razie drzwi wejda spokojnie.

 

ze co, ze dwa projecty zrobilismy a tu patrzcice nastepne w kolejce :cool: kiedy ja to skoncze? najpierw jednak scianka z kominkiem i lazienka tu, potem pralnia i potem albo te szafy albo ktoras z dwoch lazienek na gorze.

 

do usranej smierci bede cos robic i ciagle cos nowego wskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joana on bardzo chce wrocic. Nie wiem co go tak ciagnie ale chyba bliskosc z bratem? Bo jest tu tylko rok krocej odemnie czyli jest 29 lat. Czy on czy ja, oboje jestesmy tutaj wiecej niz polowa naszego zycia. Ja nie widze sie narazie wracac, chyba dlatego ze za mloda bylam jak wyjechalam i byla komuna. On zanim wyjechal zdazyl juz pracowac w Polsce bo mial 18 lat. Ale wie ze nie wroci dopoki ja nie bede chciala wracac i ze mnie nienamowi. Plan jest na emeryture. Ale to tez niewiadomo. O dom pytam ale nic bym nie kupila, mam swoj dom tam a on mieszkanie. Pozyjemy zobaczymy. Roznie bywa. Jak sie jedzie do Polski fajnie jest, ale co innego wizyta co innego zyc. Szczegolnie jak sie nie jest nauczonym. Bo przeciez z malolata sie duzo nie pamieta.

 

co za obraz/portret wisi nie wiem. Kupila kilka lat temu na lokalnych. Ona ma naprawde muzealnie w domu, mi daleko do niej :lol2: dla mnie jej styl za ciezki jest i zle sie czuje.

 

wiesz co, nie gotuje juz dlugo na wigilie, przez te plecy. Nie dam rady stac. Zamawiamy w polskiej restauracji, robia Polki na miejscu, pycha jest, lepiej niz jabym zrobila. To nie sa jakies sklepowe. Ale bigos i barszcz zawsze sama robilam. teraz Mloda bedzie popisowke robic bo do niej jedziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tymczasem na ogrodku...

 

Dove - synogarlice

przynajmniej 5-6x na rok w zimie mam po nich slad na szybie od drzwi - jak odbity polski orzel :D kazde piorko widac

 

 

DSC-0376.jpg

 

DSC-0358.jpg

 

DSC-0377.jpghost image

 

DSC-0368.jpg

 

DSC-0360.jpg

 

 

Junco - na zime zlatuja kolo ludzi na zarelko, na lato leca w lasy. Duzo ich mam kolo domku w lesie .

jak jest im zimno bardzo to jak sie napuszaja - wygladaja jak pomponiki

 

 

DSC-0351.jpg

 

DSC-0348.jpg

 

 

w kolejce po zarelko...Cardinal i Blue Jay

z Blue Jay'em to tylko chipmunk w jednej misce moga byc, reszta ptakow sie boi ich.

 

DSC-0427.jpg

 

 

DSC-0385.jpg

 

DSC-0387.jpg

 

DSC-0345.jpgwhere to upload images

 

DSC-0340.jpg

 

 

tak jak Cardynaly tak one stawiaja czuny na glowie jak sie przyjrzycie to wodac jak sa up albo down, najgorzej ulapac cardinala z czubem podniesionym, akurat mi sie udalo

 

no i Cardinal, samczyk

 

 

DSC-0362.jpg

 

DSC-0441.jpg

 

DSC-0431.jpg

 

DSC-0453.jpg

 

DSC-0462.jpgpic sharing

 

 

jeszcze inne ptaszory sa ale te sa najczestszymi goscmi

Edytowane przez mania1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wy to co nie mozecie grosza wtracic?:cool::mad:

Mania schody ładnie wam wyszly. z zachwytami nad kuchnia poczekam az skonczysz, na razie ladnie sie prezentuje. sypialnia wyszla ci jak z żurnala i chyba bałabym sie tam nocowac:lol2::lol2::lol2:

a u mnie rozpierducha musi poczekac po nowym roku, raz wykonczeniowec nie ma terminu, dwa material niedostepny, trzy mezaty i jego plecy, cztery kasa - budżet mnie z lekka przerosl a za chwile swieta

 

troche sie boje efektu, szczegolnie sufitu ale z drugiej strony przemalowac z powrotem na jasny to nie problem. ale chce sprobowac moze bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR jestes jak ja - jak sobie cos umyslisz to tak bedzie i basta to nie ma co wtracac. Pozatym pomysl sypialni z cegla i belkami mi sie bardzo podoba :D Belki uwielbiam ale u mnie by nie pasowaly niestety.

Ty cegle ja kwarc na sciane i tez nie mam funduszy, nie moge polowy dozbierac a M wyskoczyl ze sciana w kuchni wiec kasa na to idzie i moj kominkowy rozjezdza sie w planach. Na jak dlugo nie wiem ale byc bedzie bo granit naokolo juz kupiony i zaloza go jak beda sciany w kuchni robic - z rozwalona taka duza sciana nie wytrzymam dlugo. Chociaz.....u M nadal same betonowe plyty na kominku strasza od zeszlego roku. No i wlasnie! Moj M doszedl do wniosku ze nie chce tych slate plyt na kominku tylko chce co innego. Powiedzialam ze niech robi co chce, to jego scianka, jego meski salon, tylko niech mi nie kombinuje z moja scianka. Rick tu byl ostatnio i mi wciska kit zebym zalozyla naokolo kominka kamienie jak on ma na swoim i sie kurna kloci ze mna ze kolor taki jak moich blatow! no nie przetlumaczysz ze nie, az wezme i poszukam zdjec bo pokazywalam kiedys jego kominek.

 

no wiec...M sciana kominkowa sie zmienia (chyba).

Po pokazaniu mu wizualki i wylepionej podlogi na dole na szafy i scianke jak myslalam - nie szafy beda obcinane ale wypustka na rure bo i tak bedzie trzeba ja nadbudowac gora.

 

schody jak mi przejda plecy boki zamaluje zewnetrzne.

Dzis pracownika nie mamy bo cos mu wypadlo, mialam jechac z M do pracy - nici z tego. Plecy nie pozwalaja wiec ja siedze w domu i dalej zdycham a M bedzie musial dluzej pracowac bo sam. Ten i zeszly tydzien strasznie zawalony, M wykonczony, ale jakos trzeba zarobic na te wszystkie rzerobki no i jak mowi TAR - swieta za pasem a ja mam tyle dzieciorow :cool:

 

co do sypialki...TAR powiem szczerze - sama jak na palcach wchodze do wyra. Nie dlatego ze wyszlo jak wyszlo (mi sie podoba:D) ale dlatego ze pierwszy raz w zyciu spie w bialej poscieli. Zawsze szara, badz jakas inna ciemnawa, nigdy biala. Musze bialych poscieli dokupic bo mam tylko 2 czy 3 na zmiane. Owszem biale zakladam w goscinnych ale sama nigdy w bialej nie spalam i ciagle mam wrazenie ze jestem "za brudna" zeby sie polozyc w niej :cool:

 

zaslony powiesilam grafitowe i mi sie podobalo, ale wczoraj powiesilam ten material co na zaglowku jest - i dupa. Nie pasuje. Musze jednak ciemniejsze miec. Jak mi jasne na googlu sie podobaja w jasnych sypialniach tak na zywo u siebie mi nie pasuje - macie tak??

dobrze ze przymierzylam bo juz mialam kupwac ten sam material a tu trzeba jednak ciemny.

 

kuchnia - jestem zakochana w swoich blatach. No i odkrylam ze moj granit ma dwie nazwy, jedna to Viscount White a druga Silver Cloud.

szukajac czegos innego przez przypadek trafilam na jeszcze jedna kuchnie ze scianami wkleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oberznelam z video jedn fotke z baba

 

 

Kitchen-Remodel-Ideas-Village-Home-Stores.pngupload photo

 

 

appliance-garage.png

 

induction.png

 

granite-splash.png

 

24ab1f56a4771d6b90a98d30c2d243b0.pngphoto uploader

 

ten juz jest taki jasniejszy jak moj wiec lepsze wyobrazenie.

 

nie widac na fotkach zbytnio, na video pokazywala - nawet nakladki na kontakty maja custom zrobione, plastykowe ale w desen jak granit. Kolo reki gdzie papier jest widac troche jeden

Edytowane przez mania1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...