Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

Joana mam zdjecia ktore chcialas

 

 

najpierw sobie zalatwiasz pomagacza :lol2:

 

 

IMG-2868.jpg

 

 

do srodka trzeba wymierzyc wkladke - wkladka jest z sosny bo niewazne c tam jest, nie widac. Byle odpowiednio grube bylo w zaleznosci jaka polka ciezka i dluga. Zrobic ja troche krotsza zeby miec troche do regulacji jaby co, w prawo badz lewo

 

 

IMG-2871.jpg

 

przyfasolic do sciany na jedna srube i poziom zlapac

 

 

IMG-2875.jpg

 

 

przykrecic reszte srub trzymajac poziom zeby nie opadlo

 

 

IMG-2883.jpg

 

IMG-2887.jpg

 

 

w srodku wsadzic odstojniki - zeby sie polka po czasie w parolke nie wygiela - najlepie to zrbic odrazu jak sie polke robi - niestety stolarz nie zrobil i musial doslac kawalki ;)

 

 

IMG-2889.jpg

 

 

polka ma 80 cali dlugosci (203 cm) i odstojniki mialy byc co 15 cali w srodku (38cm), wsadzilismy tylko dwa dlatego ze szkielet na scianie jest gruby - te czesci ktore wystaja

 

 

IMG-2890.jpg

 

 

wsunac polke - zdjec nie ma bo musialam z M razem to zrobic

 

przy samej scianie przykrecic do tego szkieletu

 

 

IMG-2891.jpg

 

 

dziala to identycznie jak polka z IKEI, przykrecic mozna od spodu badz od gory - my wolelismy od gory, lepiej trzyma jakny ktos sie chcial oprzec na niej badz powiesic :rolleyes:

 

sruby beda zakryte kamykami

 

 

IMG-2892.jpg

 

 

od spodu mozna dac jesli sie ma w planie polke sciagac i sruby dajej dac zeby "na wierzchu" byly, ja takiej potrzeby nie mam. Jak sie mi kolor znudzi - przebejcuje.

na gorze mozna tez listewke dac jesli nie ma kamieni badz koreczki z drzewa.

Moj stary kominek - gora tez byla tak samo zrpbipna. Mialam malutka listewke w ksztalcie zaokraglonego w srodku "L".

 

 

no i wisi!

 

IMG-2898.jpg

 

IMG-2895.jpg

 

IMG-2902.jpgscreenshot utility windows

 

 

moje popierdulki swiateczne super wygladaja na polce :)

 

 

IMG-2906.jpg

 

 

w tym roku juz nie, ale za rok na swieta popiersia sciagne i poqiesze cos swiatecznego, kolko jakies z galazek? ze swiatelkami, albo bombkami, mam ponad rok myslenia. W tym roku juz nic nie robie.

i wlasciwie mi sie dwie choinki po boku podobaja, nie zdziwcie sie jak znow chpinki za rok nie wyciagne ;)

 

mowilam ze polka dluga? ponad 2 metry :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki Mania za instrukcje! Wszystko zapisałam, skopiowałam cały post :)

Pólka wyszła pięknie, te popiersi mi tam nie leżą, ale wiadomo, że wykombinujesz coś :)

 

Ja dziś byłam w tkmaxx, nic nie wypatrzyłam, jakąś złotą długą gałązkę świąteczną, za11zł żal nie brać, wplotę ją we wianek, albo co innego. Młodemu kurtkę kupiłam i dla mojego chrześnicy sukienkę. Wszystko w super cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmika, ja byłam przy koronie, nic mi w oko nie wpadło, no może rzuciłam okiem w stronę kryształowych kielichów, pięknie odbijały światło. Ale poszłam z zimną głową. No i w niedzielę jadę po lampę na górny mini salonik :lol2::lol2:. Mój mówi, pomyślę nad tą lampą, a ja juz z babką ugadana :lol2::lol2: Nie wypłacę się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie ze sie podoba polka. Popiersia zostaja narazie bo nie mam pomyslu co tam powiesic, ale tak jak mowila Elfi cos metalowego pasuje - jak te popiersia. Lustro raczej nie. Okaze sie jak kamienie polozymy, teraz na samych plytach to nie ma co kombinowac.

 

Mika o ksiazkach dzis z M dyskutowalam...powiedzialam mu ze sprzesawali w zeszlym miesiacu ten sam dom co mamy tylko ze z 3 sypialniami na gorze, ale dol byl taki sam z malymi odwrotnosciami, do kibalka sie wchdzilo od drugiej strony no i mial wejscie do garazu , szafa wsunieta glebiej. To byl nasz plan zawsze, ale trzeba pol garazu rozebrac i sciane z szafa wsunac w garaz. Bo szafa potrzebna. No i mu mowilam ze zamiast biblioteki mozna by cala ta sciane z szafami zrobic ale sek w tym ze szkoda mi ksiazek, chcialam biblioteke i mam drabinke za ktora fure kasy dalam. Wiec odpada, chociaz pewno ladnie by wygladalo tez. Anyway, ze zdjeciami dali plan wiec bedzie widzial. Co zrobic i jak.

 

M dzis troche pozniej wyjechal d pracy to poszlismy polamac pudelka i plastyki bo smieci dzis biora, znalazlam smiglo :yes: okazalo sie jednak SMIGLO a nie a la smiglo, cykne fotke zbaczycie.

 

no i jak wrocilismy fedex przyszedl, przyniosl prezent dla M. Pudlo dlugie. Mialam do Mlodej zabrac i tam mu dac ale ze takie duze....nakleilam kokardke i postawilam mu przed nosem - masz prezent. Wkurzyl sie bo mielismy umowe ze nic sobie nie kupujemy - ja swoja scianke dostaje on dostal pick up'a, no ale tak nic poza tym?? :cool: nie w moim stylu. Wiec kupilam mu cos do pick up'a. Po obrazeniu sie jak otworzyl to juz tylko slyszalam WOW WOW i dla samego momentu jaki mial wyraz twarzy jak otworzyl i mi sie udalo cyknac fotke - warto bylo :lol2::lol2:

nie wie ze jeszcze dwa male dostanie prezenty, znow mnie zjedzie :lol2:

 

no i potem mowi - to chcesz to????? i pokazuje mi COS...zaraz pokaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw smiglo, nie jest a la bo faktycznie jak smiglo wyglada i sie kreci :lol2:

 

 

 

IMG-2992.jpggrab screenshot

 

IMG-2993.jpg

 

 

pasuje do polki, ale nie pasuje wcale do wystroju, juz te popiersia bardziej pasuja - ktorych sie nigdy nie pozbede bo raz ze dosyalam je na rezent pod chpinke (bo je chcialam) dwa ze sa recznie robione i kazde kolko recznie osobno spawane, trzy ze je uwielbiam nadal i cztery - nikt takich nie ma :lol2:

 

na smiglo plan jest do M do jaskini, tyle ze tak czegos mi brakuje wiec powiedzialam M z trzeba deski zbic , zabejcowac i na deski je przymocowac i bedzie wtedy pbraz. Jak ulal pasuje do meskiej jaskini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dbra a teraz to.....

 

 

IMG-2987.jpg

 

IMG-2989.jpg

 

IMG-2991.jpg

 

IMG-2990.jpg

 

 

o biurku marudzilam juz jakis czas - i tutaj i glowe suszylam mojemu M. Ze potrzebuje wieksze, bo jak sie rozkladam z papierami to miejsca nie mam :mad: I ze potrzebue wiecej szuflad bo teraz mam jedna - a dwie sa udawane :mad:

W planie bylo z szufladami do podlogi po jednej stronie a z drugiej z szafka na drukarke - teraz drukarka stoi pod biurkiem na wooferze od sprzetu.

Nie chcialam juz wyginanych nog....

 

no ale jak M dzis dostal odemnie prezent zapytal czy chce to biurko. Pokazywal mi go juz w przeszlosci. Jest nowe, stoi u jednego z dealerow w pracy, nikt go kupic nie chce...no bo staroswiecko wyglada :lol2: Pewno go przesuwaja z kata w kat to bedzie obite:cool: ale wiem jaka cena jest orginalna 570$ plus podatek. M moze wyrwac taniej a nawet super taniej bo moze "odrobic" i cos im zainstalowac za to biurko.

Mowilam mu ze nie musi nic mi kupowac, ze co, zle sie czuje bo dostal prezent? Na co mowi ze biurko to nie prezent, biurko to burko! AS IF !

5 min pozniej powiedzial ze sie czuje jak duren teraz :rotfl:

 

no wiec.... w planach bylo inne. No ale jak koniecznie chce mi go wziasc i mowil ze za kazdym razem jak tam jest to rozmawia o tym biurku z nimi i pewno mu sie podoba bo inaczej dupy by nie trul - zgodzilam sie. Nie bede wybrzydzac i marudzic. Chyba zrozumiale nie?

 

jest duuuuzo wieksze niz moje, na ta sciane sie zmiesci gdzie teraz mam ale jest tez duzo glebsze, pewno bede musiala pod pknem postawc, co mi nie przeszkadza bo wtedy bedzie widac kolko na moim fotelu.

Pojechal wiec duzym samochodem i jesli da sie rozkrecic to go dzis przywiezie. Sek w tym ze druga robote ma pozno o 6 wieczorem w downtown w Toronto, nieciekawa okolica. Normalnie biurko smyrnac blatem na dol i przywiezc, ale ten dealer zamyka o 5 swoj salon a M potem do pracy. Zajomali by nie tylko biurko ale i pokrywe na pake za ktora kupe kasy dalismy, wiec ma nadzieje ze sie rozkreca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, co kupilam dla M do samochodu.

dzisiaj dostal to, jak juz pofuczal i byl zadowolony odrazu polecial zobaczyc czy pasuje bo wiadomo kazda kabina inna i nie daj Boze wzielam zly model :rotfl:

 

 

IMG-2985.jpg

 

IMG-2986.jpg

 

 

pick up to nie SUV, nie mozna cos na pace trzymac "pod dachem". Sa pojemniki na pake metalowe ale wtedy pokrywy nie mozna miec i nie chcemy jej, jakies inne mniejsze na pake kupi. Ale z tylu pod siedzeniami puste miejsce jest i robia takie pojemniki - na rozne male potrzebajki, kable, flaszki, szmatki etc. Wiec mu to kupilam. Mozna przykrecic ale kazalam nie przykrecac bo jak cos siedzenia ida w gore i jest bardzo duzo miejsca cos tam jeszcze rzewozic. Kabina z tylu jest full size, bardzo duzo miejsca - prawde mowiac moje audi sie chowalo z miejscem na nogi :cool:

Przykeca sie bo moze wyjechac, ale nam nie wyjezdza bo M kupil gumowe wycieraczki i trzymaja w miejscu ten pojemnik, plus siedzenia z gory.

 

 

drugi i trzeci prezent ma przyjsc jutro, mam nadzieje ze przyjdzie.

 

 

do pick up'a

 

71x5e-Oklmy-L-SL1500.jpgscreen shot pc

 

91be-Qv7h8c-L-SL1500.jpg

 

 

i do Jetty - i Mlodej chlop taki sam dostaje

 

 

71v-Ct1w8z-HL-SL1200.jpgfree pic upload

 

71ecv770i-LL-SL1200.jpgfree photo uploading

 

81p-PV1u7-St-L-SL1200.jpgpopular baby names 1982

 

 

jakby nie bylo - w samochodzie zawsze jakies smieciory sa i sie zbieraja, a to kubki po kawie, a to po piciu, a to papierki z jedzenia.

 

i jeszcze mu to kupilam, wlasnie ze skrzynki wyciaglam - naklejki na duoe pick up'a bo mu pokazalam i sie mu podobaly

 

 

51l-Cf7-FZb8-L.jpg

 

tu widac przed i po na bialym

 

Amazon-ca-Customer-reviews-SF-Sales-USA-Black-Letters-for-F-1.png

 

a tu facet nakleil czarne na kolorze jak nasz

 

 

Amazon-ca-Customer-reviews-SF-Sales-USA-Black-Letters-for-F-1.pngimage share

 

 

tez czarne kupilam, matowe. Bo jest napis ale go nie ma bo ledwo widac.

 

 

a teraz prezent dla Mlodego, Mlody ma kota jak pamietacie, co do niego szlam to syf naokolo kociej kuwety wiec wypatrzylam taka kuwete, biala mu kupilam bo ciemnej juz nie bylo

 

 

Screen-Shot-2013-06-11-at-11-31-45-AM.png

 

ava-litter-box-enclosure.jpg

 

51-MMoynqgh-L.jpg

 

maxresdefault.jpg

 

 

do pierwszego pomieszczenia sie wklada specjalna wkladke zeby piasek z nozek oblatywal - ale to niech sobie sam kupi juz. A na gore moze dac poduszke i siersc moze sobie tam lezec, chyba ze chce sobie jako stoilk miec.

 

 

no i nie ma co sie dziwic ze Mloda sie rechotala...

- co dostales na gwiazdke?

- smietnik....

- kibel dla kota...

 

 

:rotfl::rotfl:

 

zeby nie bylo, pozadne prezenty tez dostaja, Mlody ciuchy i perfumy Chanel (czarne i perfumy a nie woda toaletowa) a Mlodej chlop flaszke i perfumy Diora, smietniki i kibelek to dodatek :lol2:

Edytowane przez mania1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym mu pomalowała fronty szuflad i boczki. Nie ruszałabym nóżek i blatu. No, i wymieniłabym uchwyty od szuflad.

 

A w tej jednej części nie da się zmieścić drukarki? Coś przerobić. Albo kup drukarkę pod wymiar. Wczoraj w salonie ze sprzętem Hewleta Packarda widziałam taką (ze skanerem oczywiście), która wygląda jak położona na boku zamknięta gruba księga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...