Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

Ta 4 od góry najfajniej wygląda, a ostatnia też fajna.

 

Joanna, ja mam wrażenie, że gubię kasę, mam i nagle już nie mam nic :lol2: A noszę w kieszeniach kurtki czy spodni, nie lubię nosić portfela. Dzisiaj się zastanawiałam gdzie podziałam wczoraj rozmienioną 100. No i przypomniało mi się, że kurier "za pobraniem" filtry do okapu przywiózł. Swoją drogą, od nowości nie miałam filtrów węglowych kupowanych i pierwsze źle zamówiłam, potem pan od producenta do mnie zadzwonił, poszedł zobaczyć na halę produkcyjną jakie potrzebuję, wysłał mi i co? I też nie pasują. Znów będę odsyłała, ale nie wiem jakie nowe zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mnie tylko pierwszy się podoba. Reszta jest nie moja. Ale nie wiem, czy ten pierwszy w ogóle by pasował u ciebie. Ty masz żyrandole z chromem, a ten nie ma chromu i idzie w złoto.

 

Biurko po prostu genialne. Miałam zapytać czy onao ma skórkę na środku blatu i... ma :) A może ono ma jeszcze jakieś ukryte schowki poza tym drugim dnem. Moja babcia miała szafę z bieliźniaką z półek wyciąganych jak szuflady. Jak wyciągnęło się najniższą, to był dostęp do schowka. Trzymała tam ruskie złote świnki (wiecie co to?) i całą biżuterię.

 

Ja bym je trochę przebejcowała w tym stylu, ale może nie tak mocno. Albo przyciemniłabym fronty, albo rozjaśniła w stronę jasnego szarego. A nóżki na srebrno :)

 

16-rustic-entryway-decorating-ideas-homebnc.jpg Easy-Wood-Furniture-Makeover-Ideas-12.jpg content_gold legs.jpg Chest-of-drawers-6.jpg

 

Dawaj ładne zdjęcia, doświetlone, to przymierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez nie wiem co to swinki??

 

to z czarnym mi sie podoba.

ale nie wiem czy nie szkoda psuc. Kolorowe i srebrne nogi nie chce. Za pozadny mebel zeby malowac, pozatym nie mam nic w domu tak fikusnego.

 

lampy sa do wyboru w chromie i matowe z tego co pamietam, ale ja tam zlotego nie widze, no i ta ramka malutka i przy suficie by byla nikt by na nia nie parzyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dam zdjecia teraz bo ciemno jak w nocy - pada, a za fotelem mam M skrzynie i sprezarke i inne narzedzia i nie mam jak cyknac :cool:

 

ciesze sie ze swieta nie sa u mnie bo w jadalni pod oknem mam kamienie na sciane i nie ma jak krzesla odsunac, trzeba by wsio wynosic a wazy swoje, caly dom w rozpierdulce :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz kupuj „świnki” ładuj tam na czarną godzinę :lol2::lol2::lol2::lol2::lol2: Ale numer :rotfl:

 

ŚWINKA to rosyjska pięciorublówka z 1898 r. miała próbę 900, ważyła 4,3 g i mierzyła 18,5 mm średnicy.

Na aukcjach w tym roku, zależnie od stanu zachowania, osiągały ceny 3–4 tys. zł za sztukę.

 

Po śmierci Aleksandra III w 1894 r. jego następca Mikołaj II, ostatni car Rosji, kontynuował politykę modernizacji prowadzoną przez ministra finansów Siergieja Wittego. Impulsem do reform było zawarcie umów handlowych i kredytowych z Francją. W latach 1895-1897 minister dokonał modernizacji rosyjskiego systemu monetarnego, opierając go na parytecie złota. Na fali patriotycznego uniesienia zaproponował zmianę nazwy waluty z rubla na rusa, podobnie jak to niegdyś uczyniono we Francji, tworząc franka. Ostatecznie jednak w 1897 r. zdecydowano się na wybijane w wielomilionowych nakładach złote ruble o nominałach 5, 7,5, 10 i 15, o zmniejszonej wadze w stosunku do monet sprzed reformy. Największą popularność zyskało 5 rubli nazywane pieszczotliwie świnką, ponieważ dokładnie tyle kosztowało utuczone prosię!

Numizmat miał próbę 900, ważył 4,3 g i mierzył 18,5 mm średnicy. Na rewersie znalazły się profil cara zwrócony w lewo oraz legenda, Mikołaj II Z Bożej Łaski Imperator i Samodzierżawca Wszechrusi. Rewers był przyozdobiony godłem Rosji, ukoronowanym dwugłowym orłem z orderem św. Andrzeja i herbem Moskwy na piersi, św. Jerzym przebijającym smoka. Na skrzydłach orła umieszczono herby państw podległych Rosji, w tym Królestwa Polskiego. Poniżej widniała data i nominał. Egzekucja Mikołaja II i upadek caratu nie zamknęły popularności monety 5-rublowej. Ceniona do dziś na rynku kolekcjonerskim pozostaje wymiernym finansowo wspomnieniem po dawnej, samodzierżawnej Rosji.

 

44_1231a.jpg44_1231r.jpg

 

Moja babcia, matka mojego taty, miała tych świnek 25 jak pamiętam, kiedy chwaliła się nimi i biżuterią jakieś 10 lat przed swoją śmiercią. Kiedyś pokłóciła się ze swoją siostrą, która wyjeżdżając do sanatorium oddała jej swoje świnki na przechowanie i kiedy odbierała oskarżyła babcię, że ta uszczknęła coś z jej woreczka. Nie odzywały się do siebie przez 20 lat, aż do śmierci tej siostry. Babcia nie pamiętała, że jako małemu dziecku pokazała mi skrytkę i gdy byłam już na studiach, a ona coś chciała wyciągnąć stamtąd wypraszała mnie z pokoju. Wypraszała wszystkich. Może i oni wiedzieli o skrytce. Po babci śmierci mój brat cioteczny sprzedał ten zacny mebel, a słuch o świnkach i reszcie biżuterii zaginął. On akurat z różnych nieciekawych powodów raczej nie wiedział o tej skrytce. Ciekawa jestem, czy babcia przepuściła jej zawartość do końca jeżdżąc po „kurortach”, czy też ktoś miał miłą niespodziankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja babcia kase w sloik chowala, jak juz wyjechalam. Zaczela sie starzec wiec i skleroza. Oskarzyla moja ciocie ze ukradla :cool:

Jak babcia w szpitalu wyladowala i juz nie kumala ciocia zrobila generalne pozadki bo inaczej babcia nie pozwala anic ruszac, nawet kurzy zetrzec. Ciocia sloik po weczko wypchane papierowymi pieniedzmi znalazla. Na smieci. Kasa byla sprzed wymiany, wiecie, jak mieliscie w Polsce nominaly po milionie.

Az sie boje co bedzie jak sie zestarzeje, moze nic tam chowac nie bede :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż na ebay. Nie wiem, tam wszystko jest. Może świnki też. Tylko raczej wątpię by w takiej cenie. Na allegro kiedyś widziałam za 800 zł, ale może była jakaś „podskubana” o niepełnej wadze.

 

Super ta szuflada.

Mnie właśnie applowska klawiatura wysiadła. Zacinają się klawisze po lewej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka chcesz? mam 3 jeszcze tylko te male bezprzewodowe :p

uzywam ta dluzsza na kablu, raz ze sie mi tracilo kontakt z compem wiele razy a dwa numeryczna jest obok, osobnej nie lubie.

Mysze tez mam na kablu. Komputer mi sie starzeje, wczoraj juz M powiedzialam ze czas na nowy , kupie w przyszlym roku, wiekszy, ten jest tylko 24 cali a ja chce 27.

 

starych monet nie mam, ale kupilam na ebay kartki na cos z czasow komuny - i jak je schowalam tak znalezc nie moge. I kartki na chleb z II wojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...