Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

Kupiłam HP klawiaturę, też bezprzewodowa. Mysza póki co nie zamierza wysiąść, ale mam na wszelki wypadek zapasową na kablu.

 

No, to nieźle schowałaś.

Brat mojego ojca w czasach komuny był kierowcą w Radzie Ministrów i woził takich Cyrankiewiczów, Jóźwiaków... i ich rodziny. Właściwie to tego ostatniego najczęściej. Jak Jóźwiak zmarł, jego żona musiała wyprowadzić się ze służbowego mieszkania. Wuj jej wtedy pomagał. Dostał za to olbrzymi jedwabny dywan, oryginalny irański. Tak wielki, że w 40m2 pokoju u dziadków trzeba było zagiąć na metr 2 sąsiednie boki. Piękny. No, więc pomagał, tzn. pilnował ludzi jak wynosili książki, meble itp. Zauważył, że jeden z robotników wyciągnął coś z książki i to coś pyrgnął pod regał. Jak wyszli, wuj zajrzał i znalazł kopertę. W tej kopercie było 2 tys dolarów. Zaniósł to Jóźwiakowej i ona zaczęła przeglądać książki. Niezła kupka tej waluty w dużych nominałach się uzbierała. Ona nawet nie wiedziała, że jej mąż taki był zapobiegliwy.

 

Joana, nie wiem co moja cioteczna babka zrobiła z tym złotem. Może miała już taką sklerozę, a może to sobie wymyśliła. To była większa zołza od mojej babci. Co roku rozsyłała wieści po rodzinie, że jest umierająca. Rodzina się zjeżdżała, obskakiwała ją, a ona ich sztorcowała i przekupywała testamentami (których nigdy niapisała tak naprawdę). Przez miesiąc była w centrum uwagi, a jak już miała dosyć tych odwiedzin, nagle zdrowiała. I tak było za mojej pamięci z 15 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moja babcia pieniądze trzymała w książeczce do nabożeństwa. Tylko, że schodziły one na bieżąco.

Też pomyślałam, że w tym biurku może być skrytka.

 

Mój okap działa jako wyciąg lub pochłaniacz. Nie mam go podłączonego do wentylacji. Do zmywarki wrzucałam tylko do mycia te zewnętrzne metalowe filtry.

Teraz jak go myłam, to pomyślałam jaka ja durna, że dodatkowo węglowych nie kupuję. No i na razie nie mogę trafić z odpowiednim typem filtra. Żeby nie było, że w tak zwanym międzyczasie przestali je produkować. Zrobiłam fotki i wysłałam do producenta, zobaczymy co odpisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ciągle nie. Na pierwszy bezpośredni lot już nie było miejsc. Dali mu voucher do hotelu, na dwa przejazdy taxi, i 20 euro na jakąś kolacje. Chciał być jak najwcześniej, więc leci przez Frankfurt. Dopiero 13,30 ląduje we Wrocku.

 

Plus jest taki,że prosto z lotniska pojedziemy po lampę, bo to w okolicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za oddany głos :hug:

Kilka dni temu zadzwoniła do mnie siostrzenica i mówi- ciocia, widziałaś? Musiałam wszystkich znajomych zmobilizować, bo syreniarze wzięli się do roboty. :lol2:

Wczoraj w każdych wiadomościach trąbili, Tom Hanks i jego znajomi z Bielska Białej szukają syrenki do renowacji. Jak ją odnowią Tom wystawi ją na licytację, kasę ma przekazać na ich szpital dziecięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też wczoraj został zmobilizowany do głosowania, ale i tak powiedział,że najładniejszy Wasz

 

lampa.jpg

 

Ot taka, zwykła, tu ze strony babki jeszcze. Ściągnęłam klosze, będzie bez, albo założę od tego co w kuchni wisi. Robię przymiarki albo do sypialni, albo na holl u góry nad fotelem.

 

Aaaa. Reakcja na fotel- "Żono!!Zostaniesz ukarana:)" a potemobszedł dom w poszukiwaniu innych kupionych bez pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

codziennie glosuje na miki fordzika :)

 

laski, mezaty kupil mi nowy super transformator do KA i teraz chodzi jak zloto. jestem ZACHWYCONA. bo chyba wam nie pisalam, ze tamten beznadziejny transformator kupiony w stanach nie poradzil sobie i spalilam malakser? dlatego tez narzekalam na poczatku na mikser ze zle pracuje, bo transformator byl dupny. malakser juz naprawiony (dwie stowy mnie to kosztowalo :mad:) i ten transformator od meza jest ideal. koszt taki sam, moze pudło wielkie ale przynajmniej dziala. i tak mam go schowanego za robotem. a sam robot po prostu chodzi jak zloto. wlasnie upieklam piernik i 2 serniki i chodzil tylko na 2 biegu i dal rade. musze dokupic jeszcze jedna mise szklana, nie lubie tej metalowej.

zaluje ze czekalam tak dlugo z zakupem, po prostu miodzio :) nie dosc ze wyglada to jeszcze teraz cichutko pracuje, wcale nie slychac tego silnika jak na poczatku. no miod malina. chyba pokusze sie upiec chleb jak zakwas zrobie:cool:

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...