Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wilk pewnie głodny, dlatego tak pod sam dom podchodzi.

 

Mmikka, ten papier ma poprostu leciutką fakturkę, jak krateczka i ciut błyszczy jak satyna. Żeby ładnie wyszło, plik musi mieć ponad 14 MB. Koniecznie 300 dpi rozdzielczość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zezarl indyki bo przestaly gdakac :rolleyes:

 

wszystkie mam w 300dpi, tam wsadzilam 20mb jak sie nie myle moge wiecej wsadzic (w orginale mam 45-65 mb),. Albo inna rozdzielczosc.

Pestka sie znasz to powiedz co mam Mice wkleic na takie druki - tylko niech mi pokaze ktore fotki chce zebym wyciagla z folderu co ksiazke robilam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmikka chce drukować format, który wchodzi na A4, czyli 21 x 29,7 cm. Tak jak napisałam, 300 dpi, i najlepiej w CMYK, a nie RGB, bo pochrzanią kolor jak będą sami kombinować. Ty jak przerzuciś kolor z RGB na CMYK, to zobaczysz czy coś się nie chrzani. Jakby co, wysyłaj do mnie oryginały (w RGB) WeTransferem, albo przez Dysk Google. Przekonwertuję.

Ty je z kamery zgrywasz w RGB, prawda?

 

Jakiej firmy statyw kupiłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, że lepiej. To inna technologia. Wszystko co drukowane musi (!) być w CMYKu. RGB jest tylko do ekranów.

 

Gitzo 5, ale to cała seria :) który konkretnie? Ciekawa jestem ile zapłaciłaś. U nas są od 3000 w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narendi - a zeby jeszcze zdjecia lezaly wywolane w pudelku :cool: wiekszosc "lezy" na compie albo zgrane na dyski badz gdzies indziej. Po latach wyciagasz, ogladasz i sie dziwisz - nie pamietam tego :rolleyes:

nie wiem jaka cena w Polsce ale podalam swoja cene i tanie nie jest jesli chce sie kilka zrobic badz wsadzic naprawde duzo kartek. Szkoda, bo lepsze niz zwykly album - jak pisalam - oglada sie zupelnie inaczej niz zdjecia wklejone do zwyklego albumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania

Rozbestwiłam się z fotkami- numerami pojadę- 8500862, 8500881, 8500896, 8500913, 8501334, 851388, 851447, 851473.

Wszystkie są super i trudno się zdecydować.

Czasem u mamy męża oglądamy zdjęcia. Najfajniej się ogląda zdjęcia luzem, wrzucone do pudełka po butach. Rosyjska ruletka, kto jakie zdjęcie wyciągnie i na kogo padnie opowieść o nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mika sprawdz @, poslalam. Jest ich tam 19.

Jednego nie wkleilam - z ta trawka pod skala, na taki duzy format nie wiem czy wyjdzie bo to zdjecie mi niezbyt wyszlo i niestety ale strzelilam tylko jedno :cool:

ale w tym poprzednim jest i jak pasuje to jego sciagnij.

A jak cos nie tak - podesle surowe do Pestki i niech sie pomeczy :rolleyes: w koncu w grafice to ONA siedzi nie ja :)

 

zdjecia sa miedzy 20-30mb, jak trzeba to sobie je zmniejsz

 

i powiem Mika ze ten park najbardziej mi sie podobal. I bedziemy tam wracac to zobaczysz jeszcze inne cuda. Nie zdazylismy wtedy bo za pozno pojechalismy.

A te zdjecia co wybralas - oprocz Balancing Rock i Arch ktore sa slawne - reszta co wybralas - zostawialam M na dole i szlam w gore, nawet szlakow tam nie bylo.

M nie chcial isc. Dopiero rozgrzewke na gorki robil. O ile tamte znajdziesz skaly wszedzie na necie to te reszte tylko u mnie. To sa wlasnie zdjecia typu "isc tam gdzie nikt nie lazi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania, jak teraz strzelisz księżyc, to każdy krater będzie miał krawędzie jak żyletka :) Statyw super. Dobrze, że wyższy. W plenerze możesz potrzebować zapasu wysokości.

 

Lepiej od razu daj mi dostęp do zdjęć dla Mmikki. Pozmniejszam do formatu, przecmykuję. Do tego zdjęcia, które "nie wyszło" dołącz jakieś z wzorem koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka, niech Mika najpierw sprawdzi czy w cymyku przyjmuja czy w rgb, pisalam ze u mnie w rgb brali tylko. kazda drukarnia inna.

i niech sprawdzi jaki max jest na ladowanie - tu tez kazda chce inaczej w wielkosci MB. I wtedy jak sie bedzie bala zmniejszyc pobawisz sie.

 

 

Ksiezyc? jak mnie wystrzela w orbite to go cykne, styknie nad chmury - pare dni temu byla pierwsza wiosenna pelnia - padalo. Z 19 na 20 byla supernova, pisalam o tym - deszcz. A dzis pada snieg ! :cool: nic nie da zrobic :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania, dziękuję, jutro zobaczę. Dzisiaj padnięta jestem. Miało świecić słońce, cały dzień chmury, zimno i wiatr.

Byliśmy w Katowicach, w poradni okulistycznej. W szpitalu "Gierkowej" (Mania, Gierek dla synowej go wybudował) Proponowany termin wizyty- grudzień 2020rok.

Joana kiedy naprawiony sprzęt odbierasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym cięłaś, bidulko?

My tniemy elektrycznymi nożycami dożywopłotu. To bardziej jak wąskapiła. A jak nie dają rady,to piłą szablastą, albo taką do cięcia drewna, też elektryczne.

Tylko niskie trawki tnę nożem.

W tym roku mamy olbrzymią ilość gałęzi i kilka pni drzew wyciętych. Część nadaje się do kominka, ale resztę mogłabym użyć w formie zrębków na rabatach. Tak samo można badyle miskantów. Tylko... :( muszę kupić rozdrabniacz do gałęzi. Okropnie są drogie. Poluję na allegro od pewnego czasu na powystawowy z Anglii, ale to i tak masa kasy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nozycami tne recznymi. Też by mi się rozdrabniacz przydał. W tym roku juz takie grube badyle, że z najwyższego dzis zrobiłam słomiana przegrode. Koło kompostownika mam taki pier....ik. między innymi zadolowany grab na zapas itp. Wiec poprzeplatalam miskanty w plocie imaja doniczki przynajmniej cień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł ta przeplatanka. Z tych miskantowych badyli można kosze i maty wyplatać. Byle proste, bo to cholerstwo twarde.

Ciężko mi było J namówić na ten rozdrabniacz co go chcę. Uparł się, żeby wynająć na 2 dni i wpierał mi, że tę 3 kopy gałęzi, które leżakują za płotem, to nawet w jeden dzień zszurga. A jeszcze nie wszystko jest zcięte i jeszcze badyle traw. A będą jeszcze strzyżone ze dwa razy wierzby płotowe.

„Bo przecież nawet taki z Anglii to kosztuje minimum 600 zł. A może byś wzięła ten z Castoramy za 200 coś tam.” No, miałam ochotę czymś ciężkim przyłożyć.

Więc zaciągnęłam chłopa do naszej budowlanej Mrówki i pokazałam jaki tam rębak stoi do wynajmu za drobne 200 zł doba plus 2000 zł jako gwarancja w razie uszkodzenia. I jaki ma maksymalny przerób na godzinę. Poza tym, nigdy nie wiedomo, czy ten wynajęty nie jest już na wykończeniu. Padnie w nim coś i jeszcze nam odliczą coś z tych 2 tys. Lekko się zacukał w sobie i w końcu wycofał z tych głupot.

Czemu faceci tak mają, że zamiast pomyśleć i policzyć co się bardziej opłaci, klepią głupoty, chyba tylko po to żeby zdenerwować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...