Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

Miskanty tne mężem :lol2: a on nozycami do zywoplotu. wczoraj obciachalam polowe traw, perovskie, lawendy i hortki. zostala reszta trawek miekkich i wszycho zrobione, moge sadzic. w tym roku bedzie jednak malo sadzenia, postanowilam odboj zrobic i odpoczac. w tym celu wczoraj zanabylam hustawke ogrodowa i 3 ławeczki. ale na cito musze przesadzic wiaza weredei i glediczje sunburst. no i dosadzic brakujacego jarząba joseph rock. reszta powoli jak natchnienie przyjdzie ;)

mamy juz zrobiona wertykulacje, mezaty sie zawzial i w weekend zrobil, mielismy za duzo plesni i suchosci. trawnik od razu jakis zielony sie zrobil :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tar cwaniaro :lol2:

Hortki juz mam pociete wcześniej, trawy wszystkie, nawet miekkie. Tez planuję duzo odpoczywać, nawet krótki urlop na lato zaklepany. Mierzeja mnie wzywa :lol2:

 

my szukamy fajnej miejscowki we wloszech regiony liguria/toskania/wenecja. ale z lekka bryndza. albo drozyzna albo bylejakosc, jedziemy z bialaskami wiec raczej domek niz apartament. a tych na lekarstwo, wszystkie fajne terminy wrzesniowe maja pozajmowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałaś na Airbnb i Booking.com

Wpisałam zwierzęta dozwolone :)

 

W pobliżu Wenecji sprawdż Mestre. Mieszkałam tam, ale w hotelu. Dobry dojazd do Wenecji, blisko.

https://www.airbnb.pl/s/Mestre--Italy/homes?refinement_paths%5B%5D=%2Fhomes&room_types%5B%5D=Entire%20home%2Fapt&property_type_id%5B%5D=2&property_type_id%5B%5D=38&property_type_id%5B%5D=60&property_type_id%5B%5D=40&property_type_id%5B%5D=4&amenities%5B%5D=12&query=Mestre%2C%20Italy&place_id=ChIJdUOcoCO0fkcR0r6P9fuh6Q4

 

https://www.airbnb.pl/s/homes?refinement_paths%5B%5D=%2Fhomes&query=near%20Venice%2C%20Italy&room_types%5B%5D=Entire%20home%2Fapt&property_type_id%5B%5D=2&property_type_id%5B%5D=38&property_type_id%5B%5D=60&property_type_id%5B%5D=40&property_type_id%5B%5D=4&amenities%5B%5D=12&allow_override%5B%5D=&s_tag=gAS79Yar

 

Niestety zawsze mieszkałam w hotelu. Pod Bolonią fajna miejscowość Castel San Pietro di Therme, w Ravennie też hotel.

Ravennę polecam, takich mozaik jak tam nigdzie w Europie i nie tylko nie zobaczysz. A poza tym architektura okresu bizantyjskiego i wcześniejsza. I samo miasto bardzo fajne.

San Pietro di Therme, to dziura, ale ludzie super i do Bolonii blisko.

 

W okolicy Wenecji obrzydliwe plaże, bo wulkaniczne. Ciemno szary gruboziarnisty piach oblepia czlowiekowi stopy. O siadaniu na nim nawet nie da się pomyśleć. Białasy przerobi na szarasy w 5 minut.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plaze i opalanie to mnie zbytnio nie interesuja ale musze sie wypływac w ciepłym morzu, tak zrzucam z siebie stres i nadmiar kilogramow :D, do tego troche zwiedzania i korzystanie do bólu z owoców morza:cool:male ristorante i trattorie juz na mnie czekaja:lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmika w lesie będę, a za kopanie w lesie mogą mnie zamknąć. Potrzebuję ciszy i pokoju jak to mówi moje dziecko. W drodze powrotnej odwiedzimy rodzinke, moje rodzinne miasto. Moj nigdy na zamku w Malborku nie był, a ja chetnie po raz kolejny zobaczę. Ja nie lubię hoteli, domy albo apartamenty z daleka od zgiełku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plaze, morza i krewetki, a ja tu czekam az i snieg i lod zejdzie z ogrodka ;)

 

pisalam w zeszlym roku ze sie ziemiazaczela obnizac. Najpierw zauwazylam na froncie gdzie choiny, potem z tylu gdzie trawa jest. A teraz, po zimie poszla kolo domu - caly taras opadl, na dodatek z 3 stron ;) nie z jednej ale z 3 i teraz taras i pergola leci w kazda inna strone .

I tak mialo byc rozbierane ale ki diabel?? ziemia sie usadawia do 2-3 lat po wybudowaniu a tu cala calutka wszedzie poszla w dol.

 

dzis poslalam zieciowi zdjeciaz ogrodka - robi w firmie gdzie robia baseny i wylewki, ile to by kosztowalo. Wylanie betonu. Powiedzialam ze zalezy od ceny w ksztalcie L zeby patio zrobic i przed fontanna (jednak nie chce jej rozbierac) na jednym poziomie albo po calosci - musze sie pozbyc calutkiej trawy. raz ze Manius zniszczyl i niszczy bo sie zalatwia na srodku - nie jak Senior pod drzewkami, a dwa ze slonce wyzera i robale.

No wiec pi x drzwi mi dal wycene - i to juz wycena "po znajomosci" ;) 12 tysiecy. Dolarow. ;) zalamka na calosci. No i nie wiem czy to za calosc czy za L ksztalt.

Strasznie duzo, no ale M kazal ich wolac. Maja w przyszlym tygodniu przyjechac i pomierzyc i zobaczyc na zywo i dac konkretna wycene. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak nie - postawimy sami z drzewa nizutki.

takie cos mi sie widzi, plyty, czy beton, kamienie.

 

 

IMG_8244.jpg

 

 

zobaczymy co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pozatym nic sie nie dzieje. Nadal mam zimnawo, nadal snieg lezy. Na ogrodzie bedzie wycinka zdaje sie - brzozy chyba zdechly. W zeszlym roku dalam im szanse ale polowe nie przezylo po poprzedniej zimie, tej zimy juz chyba je zalatwilo na amen. Wiec zobacze jak liscie puszcza, a jak nie wytne, wykopie bo i tak chce jedna choine z przodu przeniesc na tyl. Reke mam tylko do choinek, lisciaste mi zdychaja, albo jakis urok albo grzyb, albo rak, albo robale ;)

 

a z normalnych zeczy nudy na pudy. Kupilam drugi statyw, zeby latwo na samolot byl wziasc, duzego nie chce brac. Nowy nawet wyzszy jest, ale mniejszy sie sklada. Nadal planuje wycieczke, co gdzie i jak. I sie obijam. Bo nic mi sie nie chce. Czekam na cieplejsze dni zeby mozna sie wziasc na pokonczenie w domu, jeszcze za zimno stac w garazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z tą ziemią. To tylko u ciebie, czy także u sąsiadów najbliższych?

 

Ładne to patio, ale jednak ma trochę trawy :)

Znasz może takie odmiany turzyc: carex pensylwanica, carex pansa, carex evergold, carex divulsa, carex remota, carex flacca, carex oshimensis, carex the beatles, carex praire fire, carex everest, carex ice dance. Piękna jest carex dolichostachya 'Kaga Nishiki" :)

To nie są trawy, chociaż tak wyglądają. Niektóre są zimozielone. Niektóre nie zimują. Nie wszystkie kwitną. Wiele z nich to rodzime amerykańskie albo nowozelandzkie. Większość jest dostępna nawet w polskich szkółkach. Rosną kępowo, ale posadzone w masie dają efekt niekoszonego trawnika. Ścina się je raz do roku, wczesną wiosną. Można pojechać wysoko ustawioną kosiarką.

 

http://hoffmannursery.com/carex

http://hoffmannursery.com/grasses-in-the-landscape

Sklep Hoffmans Nursery ma w sprzedarzy 36 odmian

http://hoffmannursery.com/plants?&genus[]=Carex&orderby[]=url_title

 

U mnie na pintereście https://pl.pinterest.com/pestka56/garden-grass-in-mass/

 

Carex pensylvanica in mass.jpgcarex (turzyca) morrowii.jpgcarex remota.jpgcarex divulsa-01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle tam tej trawy co kot naplakal :p chodzilo mi o beton/kostke na ziemi podgladowo.

Pestka fajne te trawy ale...Manius by je szybko zalatwil. az szkoda by sadzic bylo. Jak juz to cos "choinkowego" niskiego, zeby zylo i zima mu niestraszna i pies z daleka obchodzi i nie musze obcinac ani sie z tym bawic. Takie jak juz mam nasadze jakby jaka dziura byla.

Nie jestem ogrodniczka i prawde mowiac nie lubie. Lubie jak posadze i rosnie, ale jak mam kolo tego lazic to juz nie. Wiekszosc z was sie pewno relaksuje przy tym. Swoje tez przeszlam - nasadzolam, raz kwitlo raz zostalo pozarte, mam dosc. No i jak w lesie siedze prawie pol roku to nie ma komu tego dogladac. na M nie licze.

 

wiesz co? nie wiwm. Nie patrzylam Skupialam sie tylko na moich kawalkach, ale juz drugi rok sie obniza. Rozumiem jakby byly piaszczyste tereny ale ja jestem na glnie ;) normalnie zagadka. Tak jak ta "znikajaca" trawa. Nie ze wyschla i lezy sucha kepka ale zdechla a potem ziemia wylazla i mam lyse placki - nie ma robakow, to nie robaki. Walczylam w zeszlym roku tez, sialam cudowalam - nic rosnac tam nie chcialo.

mowilam ze moglabym tam na pustyni mieszkac? nie martwilaby sie trawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mnie ziemia się zapada od nornic i kretów. Jak przycinałam różę, to ruszyłam ziemię koło mniej i okazało się, że krzak wisi pod ziemią w powietrzu. Cały korzeń był w dziurze, wielkości arbuza. Dużo jest tuneli tam co rabatę mam.

Te twoje "betony" mi się podobają. Pozamiatać łatwo :D

Trawnik rozwala nam kret, rabatki nornica a całość zasypana igłami i liśćmi z okolicznych drzew. Wiatry nam nawiewają śmieci(dosłownie śmieci) i liście.

 

Mania, Boguśka ci przeżyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...