Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

Mika, to jakas telepatia z tym garnkem. Serio. Caly zeszly tydzien o nim myslalam. Wczoraj podstepem sciaglam tu Mloda z przedszkolem i dalam jej ten garnek :)

Garnek jest niesamowity! jadlam najlepszy gulasz w zyciu z niego jak zrobilam, ale ja tak malo gotuje ze stoi. Dalam jej na wczesny urodzinowy prezent, nich gotuje dzieciakom :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odpowiedziałam na maila. MAsz tu kopię, bo jesteś to prędzej przeczytasz :)

 

A próbowałaś robić plany i wnętrza w Roomstyler

https://roomstyler.com/

Na Youtube jest kilka lekcji:

https://www.youtube.com/channel/UCegMBmG4PZaDgh7PYkdbtpQ

Ja czasem w nim rysuje, ale w wersji bezpłatnej, więc trochę kulawo i ubogo np. w meble, ale skosy dachowe robię :)

 

Chciałam ci podpowiedzieć pomysł z stawem kąpielowym zamiast typowego basenu:

https://tvnmeteo.tvn24.pl/magazyny/maja-w-ogrodzie,13/odcinki-online,1,1,1,0/ogrod-pod-lasem-ze-stawem-kapielowym-odc-509,1331141.html

 

Moja kuchnia, to przypadek skrajny. Nikt mi nie powiedział, że będę pichcić i przetwory robić jak osiądę w domu na wsi, więc nie protestowałam, że mała. Brak poza tym spiżarni.

Natomiast w łazience, chciałam mieć dużą wannę z hydromasażem i miejsce na fotel może nawet z toaletką.

Miejsce na pralnię wymyśliłam, jak już mury i więźba dachowa były. A garderoba między naszą sypialnią, a łazienką (parter) wykrojona siłą trochę z sypialni, trochę z łazienki.

Garaż też za mały w szerokości. Słup pośrodku nie pozwala drzwi otworzyć na pełną szerokość :(

Tak naprawdę to lubię w tym domu salon i poddasze.

Cóż, mało, a raczej nic wtedy nie wiedziałam o domach, projektowaniu, a o tym czego w takim domu potrzebuję wiedziałam jeszcze mniej niż nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wymiary na planach, robilam wg wymiarow tych domow co pokazywalam co wygladaja jak moj bo zalezalo mi na duzej wyspie w srodku. Wizualki bez wymiarow wklejalam.

Obadam ten kpieliska potem, zobacze na czym to polega, nie slyszalam o takim czyms.

Roomstyler znam bo dawne plany domu w Polsce robilam na nim.

 

potem siade na dluzej, Mloda jeszcze u mnie jest, staram sie ja wykopac do domu bo M zostaje u niej na noc dzis a klucz tutaj zostawil, a jej chlop diabi wiedza o ktorej skonczy.

 

no i musialam przerwac pisanie bo mi ptak do domu wlecial i sie tlukl, biedaczek! ale znalazl wyjscie wylecial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie zobacz ten film z Mają w ogrodzie. Mniej więcej od 9 minuty jest o stawie kąpielowym. Potem przerwa i jeszcze 2 razy wracają do tematu.

 

Ciekawe ile tego maila na cle przetrzymają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystawilam gazebo za darmo na lokalnych , bo sie okazalo ze za duze na Mlodej ogrodek. w ciagu pol godziny 43 osoby sie zglosily a dzien jeszcze mlody. Poki co sie umowilam na dzisiaj, maja za 1.5 hr przyjechac.

Za darmo bo najszybciej, chociaz dalam kupe kasy za nie. Warunek - maja sami rozebrac :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosik wiem, za duza ta przestrzen, ot poprostu moje widzi-mi-sie :rolleyes:

zalezy mi (jesli juz) na rozmiarze dolu jak pisalam, gora pal szesc do spania. Jesli chce wielka kuchnie i kominkowy, nie moge odebrac mojemu M przyjemnosci posiadania duzego tv pokoju, bo on oglada na 77 calach wiec pokuj musi byc duzy albo oczy kaput.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak.........

Mloda w koncu wykopalam, dom wyglada jak po wojnie jak sie to przedszkole rozlazlo jak karaluchy :lol2: czeka mnie wielkie sprzatanie. Mloda skorzystala...co prawda gazebo nie dostanie jak pisalam wyzej ale nie dosc ze garnek dostala moj ukochany to jeszcze kase odemnie wycyganila i mi zamrazalnik ogolocila. Sprzatanie zostalo dla mnie, nic nowego. paluchy wszedzie, smieci, brudna podloga i - a jakze - krzesla w kuchni usmarowane nutella ;)

 

Bylo dzis goraco, mialam +33 na ogrodku, nie zrpbilam jednak nic bo ona byla. Za to siedzac na tarasie z nia sie opalilam - niechcaco :p I dobrze bo po zimie jak corka mlynarza bylam. Skosilam tylko trawe na przodzie. Podem przyszly chmury, potem deszczysko, potem musialam isc wyciagnac wszystko spod gazeba. I czekam i kwitne i czekam az przyjada a jak pjada to wtedy sie wezme za sprzatanie zeby syfu nie naniesc do domu.

 

Nie mam wiertarki ale ale jak M wroci to poodkreca chociaz mi troche desek na tarasie i wtedy bede mogla tam zaczac sypac - tam gdzie to gazebo.

 

a mialam taki piekny plan na dzisiaj...5 drzewek przesadzic i jeszcze nawiezc kamieni na tyl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka no wiec te baseny kapieliskowe - fajne to. Ladnie wyglada - takie jak naturalne jeziorko. Podoba mi sie, wygooglalam troche fotek na necie.

Niestety to nie dla mnie. Jak woda to czysta chlorowana. Podloze solidne jak w basenie, woda niebieska - nie zielona. Nie weszlabym do takiego kapieliska, balabym sie ze jaki waz, wegorz, zolw , rekin, orka albo inna cholera tam siedzi i mnie zezre :lol2: Plus ta roslinnosc. Nie dla mnie. Chociaz bardzo mi sie podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A posłuchałaś co mówią właściciele na tym filmiku? Można to zrobić jeszcze inaczej. Można zrobić basen i strefę jeziorkową tuż za krawędzią basenu, żeby się woda z jednego do drugiego nie przelewała. Widziałam taki basen dawno temu okrągły. 3/4 brzegu miał okolone płytką wodą specjalnie dla roślin wodolubnych. Też super wyglądało.

 

W PL nic cię nie zeżre :lol2: Unikają ludzi. Żaba, traszka, zaskroniec tylko dowodzą, że okolica czysta. Węży w PL zaledwie pięć gatunków. W większości pod ochroną, a jadowita jest tylko żmija. Przez całe życie widziałam tylko zaskrońce.

https://edddrobak.pl/weze/

 

A może M fundnie sobie projektor i ekran :) My mamy ekran 2,5 m szerokości. Super kino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi zwierzakami to zart :wiggle: poprostu takie cos jest z tylu mojej glowy i zawsze bedzie.

Zmije widzialam, a ponad 100, raz jak w Polsce bylam pare lat temu i wylazlam na gore za moim domem - taka lysa na czubku byla, grzaly sie w sloncu. Nie mialam aparatu ze soba, do dzis zaluje. Zaskronca nie widzialam nigdy. Zmira udziabala mojego wujka, wyladowal w szpitalu.

 

wiesz robic "dwa baseny" ktore dzialaja na trochu innych zasadach i urzadzeniach to za duzo kasy, wolalabym fontanne jakas, sikawke do basenu itp. No i pamietasz jak tutaj posadzilam palki i inne stwory wodne? syf. Dla mnie to za syfiaste bylo i za duzo roboty. Cholera, leniwa jestem :rolleyes:

 

projektor fajna zecz ale nie ma tej jakosci obrazu co na tv, teraz ma 4K ,przedtem 1080p, a coraz nowsze wychoda i lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilam dla M nowa zabawke - do parku :D

 

 

IMG-8880.jpg

 

 

bedzie jezdzil z Rickiem po lesie :lol2: a ja sie bede smiala ze jak dwoje inwalidow :lol2:

 

Rick ma granatowy, Kathy czerwony, M bedzie mial srebrny. Na 3 kolkach to sie nie wywroci i latwiej na gore do nas z jeziora bedzie mu wyjechac. Jesli deske bedzie u Heather i Nigeal na dole zostawiac nie bedzie musial ciagnac pick up'a na dol, wsiadzie na tego harley'a i sruuuuu....:wiggle:

Wkopalam go w ten skuterek, wrocil dopiero co z Atlanty, z lotniska do domu sie przebrac i jechac po trzykolka, ale jest przeszczesliwy! Wariowal na Ricka ale wiecie jak to jest - lepiej miec swoje.

 

 

a ja dzis dopiero pierwsze drzewko przesadzilam i mi idzie jak krew z nosa, normalnie mi sie nie chce nic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...