Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pestka jak bylo dawno temu nie wiem bo nie ja sie tym zajmowalam, a zabieralam same ciuchy itp tylko ich wiecej bylo niz normalnie mozna, a teraz jak sprawdzilam - nie ma nic co by mi mialo pokrzyzowac plany z czymkolwiek jesli do tego dojdzie. najbardziej na czym nam zalezy to samochody, reszty mozemy nawet nie brac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisalam troche przesadzilam wczoraj. A dokladnie jedna choinke, jeszcze mam 2 choinki rzesadzic i dwie choinki kulkowate na nozkach.

moja najwieksza pnaca hortensja - niestety poszla do worka. Nie przezyla zimy. Mimo ze byla zawinieta. I stala razem z druga pnaca ktora przezyla. Wykopalam wiec zdechlaka a ta co przezyla przesadzilam obok nastepnej co zyje i ma juz ladne listki. Nie mam szczescia do nich, nie wiem ile juz poszlo w smieci :cool:

dzis mam plan nwiezc wiecej kamieni i przesadzic reszte. M chce robote na weekend osmowic zeby na weekend jechac do lasu i zrobic domek - juz z wlascicielka gadalam, wlaczy nam prad na weekend zeby M mogl pile podlaczyc.

dzis ma wrocic do domu , mam nadzieje ze nie za pozno, toby mi troche tych desek z tarasu co byly pod gazebo odkrecil zebym mogla zaczac sypac tam,

 

a co do gazebo, sluchajcie, jeszcze nie mialam takiego odezwu na nic :lol2: nic dziwnego, dawalam za darmo cos co kosztuje 1400$ nowe. Mialam grubo ponad 70 chetnych a jeden byl taki desperado ze chcial mi zaplacic, ale juz mi tu rozbierali. Zabrali nawet cala scianke z tylu. Tak im sie te moje scianki podobaly ze szok, bo mam ich 3 tutaj. Scianka byla duza, za duzo rozbierania, cala w calosci zapakowali na pick up'a, wystawal z kazdej strony - mam nadzieje ze jej nie zgubuli.

Ale mam lyso ze hej na ogrodzie, a jaki ogrod sie duzy zrobil :D z tym ze sasiadow teraz jak na dloni widac.

 

 

a propo desperado..........bylam na weekend zeszly w lesie tez, pomagalam Kathy I Rickowi wynosic wszystko z ich domku - pisalam ze kuoili nowy? domek? mieli taka stara sieczke, to co teraz kupili - az mnie zazdrosc bierze! cos pieknego! Moj sie chowa :yes:

anyway....w swoim tez bylam bo oni troche badziewie atam wsadzali, ja tez liscie sprzatalam ze swojego tarasu i byl chipmunk. Niestety bal sie podejsc blisko mnie i nie wiem czy to jakis inny czy moja Desperado :cool: No ciekawa jestem czy prezyla. Nie moglam ucha zobaczyc. Ale mialam ja 2 sezony to moze nie ona. Wezme teraz orzechy to moze podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dajesz za darmo, to się „biją” o to :)

 

Możechipmunk w małym móżdżku nie zachował w pamięci, jak mu dobrze było z tobą :)

 

Ty się dobrze zastanów, co chcesz zabrać do PL. Paliwo u nas drogie. Teraz benzyna w tańszych stacjach pod Warszawą jest po 5,19 zł/litr. Ropa do diesli jak zawsze była tańsza, teraz droższa jest. Wasze amerykańskie samochody to pijaki tęgie. Kupicie fajne samochody tutaj.

Natomiast przemyśl pralkę, suszarkę itp. Takich jak masz u nas nie kupisz. Sprzęty AGD duże i te małe bardzo drogie. A małe jak ty masz KA dziewczyny z osprzętem sprowadzają z USA lub Anglii. Popatrz co Dyson u nas sprzedaje https://www.dyson.pl/

Jak chcesz podeślę ci linki do sklepów netowych z AGD.

Meble z drugiej ręki w twoim typie ciężko znaleźć w dobrych cenach. Jak coś nie rozchwiane i bez śladów po kornikach, to cena jest od razu windowana do góry i to bardzo. Także twoje kanapy i fotele z kominkowego przemyśl. Żeby mieć taką jakość jak masz teraz musiałabyś kupić w sklepie np. Kler (polska firma https://www.kler.eu/pl ). I jeszcze outlet meblowy https://www.outletmeblowy.pl/?gclid=CjwKCAjw_MnmBRAoEiwAPRRWW2jrTMG3wABkbsd4mQycQnMvmfgWRACHEchzs2MCc2_YawLn-GBj-BoCWq4QAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka, nie mieszkam w US gdzie benzyna tania i licza za galon. Tez mam w litrach i tanio nie jest, nie jest tak drogo jak w Polsce ale porownujac do US to z nas zdzieraja. Juz sie przyzwyczailismy. Samochod, wiesz, za pick up'a dalismy kupe forsy i jest na raty, bo skad tyle wziasc. Ponad 60 tys $. Jak go splace a bedzie w dobrym stanie - nie szkoda zostawic? W Polsce ciezko kupic a i cena bedzie wywindowana, a taki samochod sie sprzydaje jak sie chalupe buduje - bo ma pake. Samemu wiele mozna poprzywozic, nawet super dlugie deski bo M kupil specjalnego haka. A Jetta? sie sprzeda po roku. Dobre w Polsce zawsze staly i dalej stoja.

Nie mysle o tym narazie.

KA napewno bym zabierala badz nowego kupila. Dyson? zalezy. Jak moje przezyja zabiore, jak nie - kupie w Polsce, w koncu sa angielskie, pal szesc cene - Dyson musi byc :D

Kanapy mam wloskie - Wlochy blizej Polski. Watpie ze przezyje. Pozatym - w nowym beda stac dwie trojki - wiec nie da rady zabrac ani nie ma sensu.

 

a kto wie, moze wszystko tu posprzedaje i wroce i od nowa bede kupowac. Meble to szczegol, nie musza byc takie jak teraz mam.

 

pralka suszarka? prad inny. A moja suszarka nie jest kondensacyjna. Kupie nowe. Dom z pralka sprzedam tutaj bo tak sie robi w 90%, malo kto zabiera bo jak nie ma to czasem nie chca domu kupic. Tu inaczej niz w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mika nie mam pojecia??? :cool: po kazdym odkurzaniu wieszam go spowrotem na akumulatorek wiec caly czas naladowany. I nie, nie musialam wymieniac, ale sa nowe wiec mam dwa lata gwarancji. A ile na jednym odkurzania wytrzymuje? Tez nie wiem bo mam ich 3 te ladowane wiec kazdy na jedna podloge, w kazdym badz razie na cala podloge starczal i nigdy nie braklo.

Czy tak czesto? Nie. duzy na kabel mam juz sporo lat, kupilam w 2013 jak dom kupilam, nadal jak burza chodzi i nie zmieniam na nowszy model bo juz tak silnych nie robia tych kablowych.

Te ladowane - n kupilam 3 nowe, ale stary co mialam sprzedalam Kathy. I chociaz mnie kusi kupic V10 albo V11 - nie podoba mi sie jak sie smieci wysypuje - trzeba cala rure odczepic :cool: i wole jednak moje 7 i 8. Mniej zabawy. A nie odkurzam 60 min na jednym wiec nie musze miec go. Kasa zaoszczedzona chociaz wem ze M chcial mi go kupic :lol2:

 

 

 

a skuterek tez za darmo nie dostal :rotfl::rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym zarobku na ściąganych autach, to do Pestki było. Dlatego na waszym miejscu z własną furą bym się przeprowadzała. Jeżeli warto sprowadzić dla zarobku, to tym bardziej warto swoje,prawie nowe ciągnąć.

Niby zatwierdzili karę więzienia za przekręcony licznik, jakoś w to nie wierzę, że kogokolwiek posadzą za to.

O akumulator zapytałam, bo nieraz trafiałam na jakieś komentarze o bezprzewodowych odkurzaczach i nikt nie wiedział na jak długo one starczają.

ps. Mania, a może zrobisz furorę i tylko z torebką wrócisz? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mika a ja wiem ze do Pestki, ale tez mowilam dlaczego wole nasze zabrac. Nie beda juz spod igly nowe ale nadal. Wracajac i meblujac nowa cha;upe trza kupe kasy, nowy samochod pewno tyle albo mniej - niz kuchnie zrobic, wole moim samochodem jezdzic niz kuchni nie miec a i wiecej w kieszeni zostanie :lol2:

 

Mika kazda firma inaczej ma z bateriami, nie wiem jak inne bo nie mialam, ale widzialas jaki mam dol - nigdy mi nie braklo baterii ani na 7 ani na 8. Tobie tez by nie braklo.

 

a co do przekrecanych licznikow - tutaj tez sa kary, do ciupy za to mozna isc a mimo to tez przekrecaja. Jak nie kupi sie nowego to nigdy sie nie jest pewnym :yes:

 

 

.......przewiozlam z 20 taczek, jak nie wiecej, dzwonil M ma wrocic kolo 5 to odkreci troche desek z tarasu i bede mogla dalej wozic. Ale to juz chyba jutro. Dzis mam dosc. Ale znow ladnie, mimo ze 3 dochodzi +32C na ogrodku, opalilam sie znow :D ciekawe ile w poludnie bylo. Ale rano byl przymrozek, nic mi jednak nie zmarnialo, nawet ta cholerna hortensja wczoraj przesadzana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...