Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

Nie jest goly, ma to samo, roznica taka ze ten z Lidla jest pomaranczowy a z Dysona rozowy i dodatkowo torbe ma - totalnie sie nie oplaca. Ja torby nie mam, nie chcialam. Niczym sie nie roznia. Poza cena.

 

 

Mika zmotoryzowana to najmniejsza zmotryzowana glowa

 

 

v8-mini.jpg

 

 

kiedys pokazywalam ja, jak na fotce sprzydaje sie na male obszary - samochod, materac, sofki, albo schody oblozone wykladzina. Odlacza sie duza rurke i wtedy taki reczny wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pojechalam z Kathy na sklepy i pogonilam M i Ricka zeby wpakowali nasze stare i ich stare grille i wywiezli na smieci, kazalam M sie rozgladac czy misie beda, bo one po zimie szukaja jedzenia i tam przesiaduja. Niestety nie przyszly jeszcze do nas tutaj do praku chociaz laza naokolo jeziora. Moze w koncu dotra.

No i siedzimy w sklepie a M mi wysyla filmik - misiek w kontenerze urzedowal :D przeniose filmik to wkleje.

 

szykuje sie mala rozwalka, budujemy druga scianke z boku dla prywatnisci i mala platforme na ktorej bedzie stal grill pod daszkiem. Zazyczylam sobie - co bylo moim planem d poczatku - metalowe poraczki. Rick krzyczal ze ngdy nie zrobi a teraz nagle robi, mimo ze wiedzial ze to moj pomysl juz widze ze powie ze zgapilam od niego :yes:

 

wczoraj sie wkurzylam na mojego malego lapka i kupilam nowego 15tke. W domu siedze na 27 to soczyn na 13 za malo :bash: Slepa jestem i tak juz siedze w okularach przed monitorem :bash:

 

jest czerwiec!!! a ja mam tu 6C w nocy a wdzien gora 17C :bash: wieje jak w kieleckim na dodatek i zrywa nowe jeszcze nie urosniete liscie:bash:

jeszcze tak poznej wiosny nie bylo! liscie beda na drzeach do konca listopada znow albo do grudnia. Matka Natura sobie z nas kpi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja się pochwalę :yes: Kupiliśmy dziś stół do salonu, ale... żeby nie było tak prosto i łatwo, to czeka mnie góra roboty przy nim, bo na razie to są tylko 2 potężne plastry wycięte przez całą szerokość pnia. Nie są proste i trzeba je będzie ze sobą spasować. Pomysł jest taki, że zalegną na stalowych nogach.

Jak wyciągniemy je fordzika, zrobię zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryciarz futrzasty :D

 

No, więc tak, stół z plastrów i to dziwnych. Są z jednego pnia. Najpierw był jeden gruby na 12 cm. Kazałam przeciąć i mam 2. Mają po 273 cm dlugości i szerokość od 46 do 64 cm.

 

2019_06-04czerwiec-IMG_7326w.jpg2019_06-04czerwiec-IMG_7325w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciężkie jak diabli :) Stół musi być rozmontowywalny, bo dwóch dech na raz nie da się podnieść bez "dźwigu" :)

 

Oczywiście czyścimy każdą z 3 stron obu dech. One wiele lat leżały w tym tartaku i ja koło nich chodziłam. Ślepa byłam przez te 8 lat ;) Są aż ciemno szare. Potem wygładzę, nasączę bejcą. Niech podkreśla słoje. Dam dobry olej i tyle warstw na przemian z polerowaniem, aż powierzchnia będzie jak jedwab w dotyku. Do tego nogi ze stalowych ram. Tylko jeszcze nie wiem czy je proszkować na czarno.

Jeszcze kwestia dziury pomiędzy obu dechami. Zależy jaka wyjdzie, jak się spasują. Nie chcę ich podcinać, ale może trzeba będzie troszkę. Może wypełnienie zrobimy z przezroczystej żywicy. Nie wiem. To decyzja na koniec.

 

Krzesła ??? Mam a'la Thonet 8 sztuk, ale jakoś niezbyt mi do tego stołu pasują. Mam 6 krzeseł z lat 50. Te też mi nie pasują, ale są drewniane, więc można je podrasować.

 

Tak się cieszę z tych dech, jak głupia :)

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie tutaj siedze i ludzi obserwuje. park pusty bo zimno i nikogo nie ma, pare ludzi tylko.

Jednym z ludziow jest nowy lokator, Mr.Powell z zona. Po 70tce oboje. Byly dyrektor szkoly.

Kathy brat sprzedal swoj domek - byl obok niej - bo mu zona umarla na raka w zeszlym roku :sick: No Mr.Powell kupil.

Pare dni temu widzialam jak sobie sprzatal. Przeniosl z widoku drzewo do ogniska gdzies na tyl. Pod drzewem zrozumiale byl syf. Zaczal sprzatac. A raczej "sprzatac". Wygarnal wszystko z trawy grabkami i sruuuuu....na Kathy kawalek.

hmmm....:sick:

 

dzisiaj..........

od rana chodzil i zabieral kamienie. Tu gdzie jestem - Muskoka - caly teren to jedna wielka skala. Jeziora dna sa nawet z kamienia. Duzo kamieni, skal lezy na placykach - badz naniesione przez ludzi badz wypchniete przez ziemie do gory. Wiec z samego rana jak nikt nie widzial (myslal ze nie widzial) pozabieral z innych i u siebie rabate zrobil. Kamienie ktore ludzie uzywaja do rabat itp.

Potem poszedl i zakosil Bradowi - wlascicielowi- kamienie kupione pod wysypanie pod nowe domki. Kamienie sa drogie, te co ja mam granitowe. Przywiezli mu wielka kupe jak nic zaplacil ponad 2 tys $, ale co tam - "wezme se"....

Przed chwila z zona poszli i wykopali wszystkie hosty ktore Gord sobie zasadzil - i nie zdazyl jeszcze przeniesc na swoja nowa site.

 

........a ja kamienie z lasu ciaglam....jeden zajelo mi dwa dni przetulac lasem. M innego pod gorke z lasu mi wyciagal.

 

wiecie co, rece opadaja, niby nic ale dla mnie to zlodziejstwo. Taki to przyklad dyrektor szkoly daje :mad:

Edytowane przez mania1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ręce opadają. Tutaj jak na cmentarzch kradną kwiaty, czy inne rzeczy, to ludzie kamery montowali albo wprost nadajniki do doniczek.

Za tydzień, dwa wszyscy spotkacie się przy większym grillu i pan dyrektor będzie piwo pił z ludźmi których cichcem obrobił.

Dobrze, że masz kamerki. Właściciele parku powinni w regulaminie dodać, że za kradzież leci się z parku w towarzystwie policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać to nie tylko w PL są podkradacze i śmieciuchy.

I co z tym zrobisz?

 

O czyszczeniu pisałam, że każdą trzeba z trzech stron oczyścić (aaaa... i krótsze boczki też) :) bo jedną dlugą stronę mają piękną. Po przecięciu plastra na pół i przeszlifowaniu w tartaku, więc czyściutka. Tylko będzie polerowana. Na zdjęciach widać, bo jedna decha leży brudnym do góry, a druga tym po przecięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ludzie tacy sami wszdzie, Kathy niestety taka sama - tez zajomala w zeszlym roku hosty i skaly, az jej Lynn (wlascicielka) uwage zwrocila. Ja tam wole z lasu przywlec badz kupic.

A na grillu z tymi ludzmi sie nie spotkam, nie "moja liga" :lol2: starsi od moich rodzicow gdyby zyli, inne pokolenie, ja juz mam problem z Rickiem i Kathy bo duzo starsi a co dopiero z kims kto ma 75 lat. Nie mam tamatow, inne myslenie. Pozatym Pan Dyrektor i Dyrektorowa jak kogos widza ( w tym mnie) to szybko sie odwracaja badz schylaja glowe zeby czasem nie powiedziec "hello". Wiec nie, nie spotkamy sie.

Za to dzis sobie poawedke urznelam z Bradem (wlascicielem) o pierdolach i...naszych przepuklinach. Wyadowal na stole nagle w zeszlym tyg a ja mialam kilka lat temu robiona.

Nie, nie podkablowalam Dyrektorka. Nie moja sprawa. Dopoki nie mi podkradaja nie wtracam sie. Chyba ze byloby to nagminne.

Rozwalil rabate co tam byla z kamieni bo wyciagnal i zostawil wielkie dziury po hostach, nawet nie zasypal, bylam z psem to widzialam.

 

o cmentarzu nie bede sie wypowiadac bo to to juz szczyt bezczelnosci.

 

 

i znow kurna pada :mad: wczoraj bylo 98% wilgotnosci na zewnatrz :mad:

wlosy afro.

a gwoli wlosow musze wyjsc z parku na druga strone ulicy i cyknac fotke do fryzjerki bo odrosty znow jak stad do Chin.

 

 

M nowe barierki kupil....jutro przywiezie jak tu przyjedzie. Jeszcze tylko nad bramka musimy podumac bo nie che otwieranej a chce taka jak mam - przesuwana.

Rick krzyczal krzyczal nie zdziwie sie jak podzie i te same kupi bo uwielbia kopiowac a potem mwic ze to ktos skopiowal :lol2:

Pergole juz ktos odgapil, czekalam kto odgapi - ale zrobili drewniana i stoi na tarasie. Moja biala ladniejsza :p, przynajmniej nie zsinieje jak to drzewo.

Edytowane przez mania1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...