Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

za dywan nie buore odpowiedzialnosci, napisalam co przeczytalam, i woda nie moze byc mocniejsza niz 3%, wyczytalam to jak babka miala welniany jasny kremowy dywan i nic nie dzialalo. Tutaj jest link do filmiku jak 3% robi ktos ale na zwyklym nie welnianym.

AVE - na malym kawalku sprawdz najpierw. I nie zostawiaj zeby siedialo, wcierac i wycieraj i sciagaj.

Wszystko co powyzej 6% na banko odbarwi bo to utleniacz.

sek w tym ze plama jest stara i w tym problem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Maniu, jak zwykle piękne zakupy poczyniłaś - ławopufa cudna (a ja już widzę siebie z kawą :bash: wg prawa Murphy,ego - jak normalnie nie rozlewam, to na jasne dywany i inne rozleję z pewnoscią ;) ) No własnie, taka pufę do czego używacie: do pięknego wyglądu, miejsce na tackę z kawką, na nóżki ?

 

Co do dywanu nie mam nic do stracenia, albo go odplamię, albo... nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave mam teraz taka sama tylko kwadratowa, ale chce wiecej miejsca w kominkowym zrobic. Stoi na niej tacka, a dokladnie dwie tacki jedna w drugiej i pierdolki na niej. Kawy tam nie pijemy a nawet tam nie siedzimy bo wszyscy zawsze przy wyspie siadaja w kuchni - a kuchnia otwarta na ten kominkowy. Ale kawe mozna pic - wlasnie tacke postawic tylko inna, bo te moje sa bardzo ciezkie. No i tacki bede musiala zmienic bo za szerokie beda :cool: Ta teraz pufa jest w sumie tez lawka czyli jak gdzies przy stole mi miejsca braknie moge ja do siedzenia kupic.

Lampo/wiatrak tez na rzecenie kupilam, juz dawno mialam w planie. Moglam odrazu z kulkami kupic ale szkoda kasy mi bylo no i po co - mam od zakichania kulek na zyrandolu teraz tam.

 

Z dywanami z welny wlasnie tak jest - trzeba sie trzasc nad nimi a plamy odrazu czyscic. Ja na szczescie mialam ciemny - w kolorowe bloki - ale nadal go juz po czasie nie chcialam. A octem probowalas?

na moim normalnym dywanie - kilka lat temu Manius senior gdzies kiedys zwymiotowal pod lozkiem - oczywiscie nie widzialam bo gleboko bylo i kto lozko przesuwa. Tak z rok albo wiecej ta plama byla - jasniutki dywan, plama zolc. Jak lozko zmienialam ja znalazlam - zeszlo i sladu nie bylo tym co czyszcze dywany. Na welnianym jednak bym tym plynem nie mogla bo by pewno wlokna rozwalilo . Daj znac czy sie udalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plamy na dywanie to moja specjalność. A raczej mojego męża, ale on nigdy ich nie widzi, to jakby tylko do mnie przynależały. U nas dywan, kanapa i ława non stop oblegane, przez nas, kota, gości i często przez psa.

Mania, twoja ława jest piękna, dla "wyglądu" idealna. I ma kółeczka :D

 

Ave musisz puf postawić na palmę :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmikka :rotfl: to jest myśl:D teraz dywan leży w sypialni - rano jeszcze nie widzę a wieczorem... aż tak plamy nie widać.

Dziś ocet i soda - bez efektu. Jutro leci woda utleniona :) To ciągłe szorowanie powoduje, że dywan zaczyna sie filcować

Jest jeszcze dość chyba ostra chemia https://chemiadoprania.pl/produkt/prochem-coffee-stain-remover-b195/ ale to w ostateczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laweczke wczoraj poslali, wiatraka jeszcze nie. Maja jeszcze z wiekszymi lopatami ale ja mam raz ze sciane od schodw a dwa nie jest centralnie na suficie. Sama jestem ciekawa. Byle powialo troche. No i na pilota jest to nie bede musiala wstawac. Ma tez czasowe ustawianie ze sie moze sam wy;aczyc po jakims czasie, chyba 4 rozne czasowe sa. no i polowa ceny byla i wysylka za darmo :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave, jak tam dywan?

 

robie czystke w pokoju gdzie Mlody bedzie - doszlam do wniosku ze mam za duzo ciuchiw. Dopiero co dalam Mlodj wielki wor i nadal mam za duzo, nie wiem skad sie biora? Sieja sie czy co?

M tez sie okazalo potrzebuje jeszcze i na dole musimy dokupic jeszcze jedna dla niego - kolekcjoner kurtek , dwa dni temu odkryl ze ma kurtki z metkami ktore kupil i zapomnial o nich :D

Powinnam jeden pokuj zamienic w "gardrobe" jak to nazywacie., zreszta mialam taki plan. Gdyby nie to ze Mloda ma przedszkole i trzeba miejsca do spania juz bym dawno to zrobila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda utleniona trochę rozbieliła plamę, ale i tak już reprezentacyjnie do salonu się nie nadaję. Moooże spróbuje tej chemii, ale na razie jest jak jest to miejsce od ciągłego szczotkowania też nie wygląda dobrze. W każdym razie, to mój ostatni dywan wełniany w kolorze bardzo jasnym ;)

Mania, z ciuchami to tak niestety jest, że jakoś dziwnie się mnożą :D Nie niszczę ubrań, potem mi żal wyrzucać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlody wczoraj przyjechal. Dzis rano zabral sie za garaz i w koncu mozna samochod wprowadzic :D

jeszcze mi pomoze dywan w sypialni nowy rozlozyc bo musi lozko podniesc..

Lazienki, znaczy kibelka nie bede miala skonczpnego :cool: M wczoraj zrobil do polowy scian. Dzis mial konczyc i DUPA. Tak go stopa napitala ze chodzi i kuleje. Wiec zaklada fugi w tej polowie, wsadzic mozna bedzie spowrotem kibelek i szafke ze zlewem, a za tydzien w weekend skonczy. No co zrobic jak inwalida???:cool:

pal szesc z lazienka, nie wiem jak bedzie pracowal :(

 

drzewa sie lyse robia , przymrozki albo deszcze a ja nadal poziomki zbieram. No i wiecie co mi wyroslo? pamietacie mojego wielkiego clematisa??? wiec w zeszlym roku mi zdechl. Scielam go na wiosne. Bylam nieszczesliwa - przeciez one i 50 lat zyja :cool: a byl piekny i wielki. Trudno. No wiec scielam ale korzenia nie wykopalam bo siedzial tam od lat (z domem go kupilam). Caly rok NIC. Nie ruszyl, nie zyl, wiec kaput. Plan byl ze wykopie na nastepna wiosne korzenia i pomidory tam bee sadzic. No wiec miesiac temu ja patrze a on rosnie - normalnie rosnie i sie zawinal na podporkach co tam postawilam. REALLY??? caly rok nic a we wrzesniu mu sie odwidzialo?? Ciekawe co po zimie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...