Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

Kociczki można sterylizować w dowolnym czasie, byle już była dorosła. Spinoza miała niecały rok i już okazało się, że "ampułki" były, więc razem z aborcją. Cizię I - tę kilka lat temu, i tę nr II - ostatnią, sterylizowaliśmy po okoceniu, gdy przestały karmić. Obie w wieku około 2 lat.

Powiedz Młodemu, że to dla koci będzie lepiej. Nie będzie tek cierpieć podczas rui, będzie w, szczęśliwsze, bo nie będzie odczuwał nakazu macierzyństwa, i nie będą jej grozić różne ropomacicza, ciąże urojone że wszystkimi konsekwencjami. Kot będzie zdrowszy i pożyje kilka lat dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U nas śnieg zapowiadają, ale nie pada. Jest około zera i tyle.

 

„Co w sierści piszczy” https://cowsierscipiszczy.pl/ruja-kotki/

Nie wiem, czy twój młody czyta po polsku, ale to jest najlepsza strona z wiedzą o zwierzakach kotach i psach. Jak nie czyta, to sama przeczytaj i mu powiedz. Ty też pewnie znajdziesz jakieś pomocne informacje o psach. Jest wszystko co trzeba wiedzieć o kotach niewychodzących z domu, chorobach, odpowiednim żywieniu. O, żywieniu, też bardzo ważne, bo kot to nie pies i powinien jeść właściwie wyłącznie mięso. Warzywami się go zamorduje. Taki ma metabolizm i choruje jeśli karmi się go niewłaściwie.

 

Wracając do zegarków. Gdyby mnie byo stać kupiłabym tylko Omegę. Sentyment chyba, przede wszystkim.

Mania, jak ze wszystkim :) co kto lubi.

Jak dokopię się do PDFów z artykułami, to ci wyślę. Masę ciekawych rzeczy, historii tam było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://cowsierscipiszczy.pl/ruja-kotki/#czy-ruja-jest-bolesna

 

Tu masz odpowiedż czemu masz obsikane łóżko:

Znaczą także teren aerozolem feromonów -- o dość nieprzyjemnym dla człowieka zapachu.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlody nie umie czytac po polsku i slabo mowi.

Na tyle "stary" jest ze niech sobie poczyta i poszuka po angielsku. Ale ja sobie poczytalam. Zobaczymy co vetka powie bo nie wiem czy tu sa leki na wstrzymanie czy trzeba sterylizowac.

Pozatym kocia jest zdrowa, nie je miesa. Jedzie na suchym kocim i co jakis czas dostaje puszeczke mokrego. No przeciez Mlody nie bedzie gotowal dla kota :D Nie jest tez otyla i a sliczne swiecace futerko, widzialas na fotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zegarkow - ja tez jestem bardziej zwiazana mentalnie z Omega. Nie wiem dlaczego, moze dlatego ze to byl moj pierwszy drogi zegarek? czasami cos tak zapada pod czacha.

Teraz jest ladny caly zloty z nowej generacji, i zal mi ze nie moge sie na niego zucic ale splukana jestem po swietach.

Wiesz, R kupilam (a raczej mi M kupil) bo zawse chcialam miec, wiesz, takie chciejstwo niezdrowe. To samo Cartiera. Ale patrzymy na to tez z innej strony - i R i C jak pisalam trzymaja cene i swoja wartosc na okreslonym poziomie. Dl nas to inwestycja ktora przekazemy dzieciakom. A one niech potem z nimi robia co chca.

no i takie zegarki jeslu sa zadbane i zanoszone co pare lat na czyszczenie i serwis - przezyja nas i nasze dzieci. Za to tez sie placi. Za jakosc.

Dla samego chciejstwa i "szpanu" mozna kupic podrobke, niestety ja podrobek nie moge zniesc i nie wydaje kasy na takie cos. Czemu? Bo jak pisalam i tak nie widac co sie nosi na rece.

Z R tez jest tak - w przeciwienstwie do Omeg ze oni robia takie same modele od kilkudziesieciu lat. I te starsze nawet 50-letnie potrafia kosztowac wiecej niz nowki ze sklepu. Roznia sie czszegolami tak malymi ze nawet sie nie wie jak sie nie zna.

Na temat zegarkow bardzo duzo wiem bo sie tym interesuje. Na takiego mojego wymarzonego mnie nie stac. Cena ze chalaupe mozna za to kupic.

 

gwoli podrobek, nie wiem czy pisalam. Mialam orginalne 3 torebki i portfel LV. Sprzedalam. Nie moglam patrzec na tlumy chodzace z podrobkami. I jeszcze zeby to byla dokladna podrobka - bezczelne byly. Sprzedalam wszystko w cholere. Torebke to juz widac, nie jak zegarek ktorym bys musiala komus przed nosem machac. Powiedzialam M - nie moge nosic, nie moge patrzec na podrobki , kazdy co moja zobaczy to te dojdzie do wniosku ze tez mam podrobke mimo ze prawdziwe. :D

ale troche mi zal mojej Never Full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz dekoracje w Parku w Wilanowie :)

https://www.google.com/search?safe=off&sxsrf=ACYBGNQzcRvWYXjM7_soum2Jr_EpfscuiQ:1578330111345&q=wilan%C3%B3w+ogrody+%C5%9Bwiate%C5%82&tbm=isch&source=univ&client=firefox-b-d&sa=X&ved=2ahUKEwiu0__sue_mAhVpsYsKHaeFCzgQsAR6BAgIEAE&biw=1398&bih=1290

 

Zegarki, biżuteria, torebki, buty... fajnie byłoby mieć wsio markowe. :)

 

Jeszcze o kocie.

 

Młody nie musi gotować. Nie wiem jak w Kanadzie, ale powinny być tzw. karmy weterynaryjne, gdzie jest 60% mięsa. Kaśki kocica ma cukrzycę i tylko takie może jeść. Jest kilka firm, które takie karmy suche i torebkowe robią (np. Animonda, Royal Canin...). Reszta to szajs, który więcej szkodzi niż to widać. Futerko piękne, kot żywy, aż nagle zaczyna w starszym wieku chorować.

Ja swoim daję różne. karmy, ale dostają też surowe mięso co 2-gi dzień (indyk głównie, albo jak mi się uda taniej kupić nawet wołowe). Poza tym moje są wychodzące i polują. Więc jak wrąbią myszkę, to organizm dostaje to co powinien. Mam czas, to gotuję im też szyje indycze. Uwielbiają takie ciepłe delikatne mięso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co? nie mam cisnienia na markowe rzeczy az tak. Buty owszem kupuje nie tanie ale musza byc skorzane i dobrej jakosci, zeby na lata wytrzymaly. W lecie latam caly czas w klapkach za 1$ :D torebki posprzedawalam i nie mam nic wypasionego, bizuteria? markowych mam tylko pare ale reszta nie, bo co za roznica jaka marka jak zloto to zloto? i 90% bizuterii uzywam uzywanej bo nie bede bulic krocie za nowa.

 

ok, ale suszarka i lokowka Dysona to juz przekret przyznam, nie kupilabym nigdy, uwazam ze za drogie. Odkurzacze ok cena (nie sa najdrozsze, Miele ma drozsze jeszcze) ale M kupil , ja bym nie kupila, szkoda by mi kasy bylo. No ale prezent

bedziemy jutro testowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałam, że jedziesz ziemię w workach kupić, w środku swojej zimy :D A może w ich kasynie chcesz zaszaleć na nowy rok? Niedawno mówiłam szwagrowi o orlich piórach, że nie wolno ich podnosić, a on-- eee, ja bym podniósł i obejrzał, chyba kamer nie mają :cool:( w sensie w lesie na drzewach)

 

Dzisiaj przyszła poszewka na poduszkę, ładna jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmika, świetna ta poduszka (poszewka?) to aksamit czy coś podobnego?

Uda Ci się zachować te obwódki i frędzelki? A krzesło będziesz malować na jakiś kolor?

Mania ciekawam Twojego urządzenia, ja mam jakiegoś filipsa to używam i tak tylko jednej nakładki, takiej z włosiem kręcącej się . Ale ja mam włosy raczej krótkie sciętą na boba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave, poszewka to jest, a napisałam poduszka:yes: Sznurek myślałam przykleić, a chwosty wykorzystam do czegoś innego na pewno. Według opisu jest to bawełniany aksamit. Zostały jeszcze musztardowe po 60zł. https://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0746765002.html

Krzesło jak zabierałam ze sterty drewna do spalenia miało lokatorów w tych listewkach przy siedzisku, aż 2 razy musiałam truć. Nogi i oparcie zdrowe. Zabejcowałam na mahoń, trochę ciemne wyszło, bo chyba 3 razy bejcą go potraktowałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...