Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

beda fotki

 

Ave - ja mam wlosy za lopatki, ale zawsze spiete, w jakies kucyki, wezly, bobki i inne burdele na glowie. Nie nosze rozpuszczonych bo raz ze zle wygladam a dwa mi wlosy przeszkadzaja jak lataja. Wlosy mam.........zniszczone :D Bo mam pasemka. Czyli wybielane. Wiec zawsze suche i delikatne. Orginalny kolor mam ciemny braz i kiedys malowalam na wszelakie odcienie kasztanu, rudosci i inne podobne. Raz mialam czarne. Potem znow pasemka potem znow brazy i tak w kolko do czasu az zaczely siwulce wylazic. A teraz mam ich pelno wiec od lat same pasemka - dluzej mozna nosic bez poprawek, siwe sie z blondem gubia. Ale dlatego ze sa juz zmaltretowane a na starosc tez wlosy sie ciensze robia - nie moge wlosiem nic uzywac. Prawdziwego nie lubie bo guzik i daje a te udajace wlosy plastykowo-metalowe mi szarpia i rwa wlosy, wiec mohe zawsze musza byc plasykowe z kulkami badz bez - tak samo szczotki do wlosow.

Teraz uzywam jakiejs tam firmy nawet nie pisze jakiej bo pewno nie macie, kupilamostatnio tez jakoas nowa Revlona i sie zalamalam jaka wielka. Nie uzylam ani razu. Przez to ze Dyson ma te plastykowe co ja uzywam - sie skusilam :D

 

 

IMG-3494.jpg

 

IMG-3486.jpg

 

IMG-3498.jpg

 

 

tu jeszcze - to fajnie zrobili ze jest taka wkladka na ktorej lezy cialko, a kabel sie chowa pod spodem

 

IMG-3497.jpg

 

 

 

nie podoba mi sie pudelko, nie popisali sie :cool: ma kolor kupy :yes:

mata antyposlizgowa fajnego rozmiaru, ale suszarka ma lepsza bo gumowa.

 

 

IMG-3499.jpg

 

 

filtr, sciaglam zeby pokazac - latwy do czyszczenia - plaski od lokowki sciereczka (badz palcem) a na metalowa czesc specjalna szczoteczka jest i sie nia kreci zeby paprochy wyczyscic

 

 

IMG-3500.jpg

 

IMG-3501.jpg

 

IMG-3503.jpg

 

 

nakladka suszarki - dziura w srodku jak w wiatrakach i nawilzaczach. czuli dziecko palca nie wsadzi i sie nie uszkodzi :D

 

IMG-3505.jpg

 

IMG-3506.jpg

 

IMG-3507.jpg

 

 

lokowki i prostowaczki

 

 

IMG-3508.jpg

 

IMG-3509.jpg

 

IMG-3510.jpg

 

IMG-3511.jpg

 

IMG-3512.jpg

 

 

na lokowkach widac strzalki w dwie strony, bo kazda jest na inna strone zeby krecic - szkoda ze nie zrobili inaczej zeby przelacznik zeby nie zmieniac. No ale one juz wyprofilowane. Nie, nie kreca sie. Sa na stale - same zakrecaja wlosy i to jest bomba :D stara baba a dzis jak dziecko sie bawilam i chichralam :D

 

dwie wieksze prostowaczki sa na bardziej prostowanie i na luzne prostowanie - w Polsce blednie jest napisane ze na grubsze i ciensze wlosy.. Ta szczeciniasta na objetosc wlasnie nie moge uzywac i nie bede. jak pisalam takie szarpia mi wlosy, pozatym ja objetosci nie robie bo ja mam od groma wlosow. Kazda fryzjerke zaskocze bo wyglada ze nie - dopoki nie rozpuszcze :D

 

 

musze sprawdzic zaraz u nas, w UK maja jeszcze dodatkowo dluzsze te lokowki na dluzsze wlosy, fajnie by bylo.

Edytowane przez mania1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suszarka

 

 

IMG-3514.jpg

 

IMG-3523.jpg

 

IMG-3524.jpg

 

IMG-3522.jpg

 

 

jest na magnesy, i do stojaka i do suszarki (lokowko-suszarka nie jest na magnes, tylko jeden jest lapie filtr)

filtr tez jest sciagany jak w lokowce.

 

 

oczywiscie slawna dziura

 

 

IMG-3515.jpg

 

IMG-3516.jpg

 

 

nakladki na suszenie, prostowanie

 

IMG-3518.jpg

 

IMG-3519.jpg

 

IMG-3520.jpg

 

 

 

wspomniana poprzednio gumowa mata antyposlizgowa

 

 

IMG-3521.jpg

 

 

i oba ustrojstwa razem

 

 

IMG-3525.jpg

 

IMG-3526.jpg

 

 

suszarka jest super mocna, ma tylko 1600 watow a taki podmuch ze z butow wyrywa. Jak stalam kolo wyspy i wlaczylam na probe , a Mlody przy kominku siedzial na fotelu to mu wlosy zaczely falowac.

 

stojak fajnyn ale....inne firmy wymyslily lepsze. Bardziej na stojaco stoja, lepsze zaczepienie i jest podwojna okragla platforma od nogi i mozna tam zwinac kabel.

Magnesy super mocne, trzeba odrywac - i ze stojaka i z suszarki, jednak ten ktory trzyma suszarke od gory na stojaku - do dupy. Trzeba uwazac bo latwi stracic :cool:

ot takie niedociagniecia. Niestety M trafil na ten komplet, mam stojak ale nie mam pudla - pudlo mozna dokupic osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i slowo pisane tylko

 

suszarke tylko otworzylam i podmuchalam jak dostalam pod choinke.

suszarko/lokowke M mi kupil w Sylwestra.

 

suszarka ma 1600 watow, lokowka ma 1300 - w Polsce 1200 zdaje sie?

 

ogolnie wlosow suzarka nie susze. M mowil ze mial wielka zagwozdke co kupic mi czy suszarke czy suszarko/lokowke i potem zalowal ze nie wzial lokowy, no ale dokupil. i jak pisze - samej suszarki raczej nie uzywam, od wielkiego dzwonu - inaczej mam siano nw glowie, stylowe afro, dlatego tamto sie lepiej srawdza. Sladem inncy bo sie okazalo ze tak robia - prawdopodobnie oddam suszarke (mam poltora miesiaca na to).

pewno - fajnie miec obie zabawki, ale to kupa kasy i jak mam nie uzywac to miec bo miec?? :cool: Troche mi zal bo M kupil i mial super intencje i musialybyscie widziec jaka mial uchachana jape jak otwieralam. Pudlo super ciezkie, myslalam ze mi flache kupil.

 

Suszarko-lokowke uzywalam dzis. Jest genialna! dla mnie. Podobno nie jest dobra na kazde wlosy, ale recenzje ma super i kazdy zadowolony. Ja tez.

 

sprawdzalam w Polsce, cenowo (po wymianie kasy) prawie tak samo, jednak na polskie zarobki cena-koszmarek. Chociaz tutaj tez i jak pisalam wczesniej - nie kupilabym za taka kase suszarki. OK, ta suszarko/lokowke tak, ale nie sama suszarke. Nie bo mie nie stac ale uwazam ze cene z osmosu wzieli i jest za drogie.

no ale mam, dokopcone do moich odkurzaczy i sie ciesze :D gdyby jednak M suszarki nie kupil to bym tej lokowy nie miala bo bym nie zaczela znow drazyc tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja suszrkowa jestem. Mam lokówko-prostownicę Revlon. Kaśka mi kupiła lata temu. Może z raz ją użyłam.

 

Wzornictwo śliczne, po prostu zakochałam sę, choć kolory nie moje. Jak Joana pisze, niestety cena nie dla mnie :(

 

J zajrzał mi przez ramię i powiedział „Niezła, jakby można w PL kupić, to bym ci kupił”, ale go ostudziłam ceną.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj tez jest drozsze niz odkurzacz. Na odkurzacze dawalam lekka reka, na to sie lekka reka nie daje.

 

kolory sa rozne, ja mam z rozem. To juz estetyczne co kto lubi, ja ten roz lubie. Z czerwonym teraz wypuscili. Jest i calutka szara. Z fiiletem. Nie pametam jeszcze jakie.

Sprawdzalam te dluzsze lokowki na dluzsze wlosy - niestety nie ma ich ani u mnie ani w Polsce, sa tylko w Angli. No ale w koncu to angielsi produkt. Szkoda ze nie znam niko tam zeby kupil. Na ebay jeszcze nie trafilo.

 

Prostownice do prasowania mam i to dobra, czasem uzywam, zwykla lokowke tez. Ale i prostownica i lokowka dzialaja na goraco jak zelazko czyli - pala wlosy. Szczegolnie jak ktos ma farbowane czy cienkie. Dyson i ta lokowko-suszarka co od lat uzywam ne dziala jak zelazko, one dzialaja na powietrze i wlosy musza byc wilgotne.

 

jesli chodzi o suszarke sama. Moja stara suszarka M zakosil w lecie przykleic cos na samochod i lezy diabli wiedza gdzie, na dodatek cial w garazu i zakurzona - pewno mi dlatego odkupil suszarke ze mi moja "zniszczyl". Ale, jak ja znajde to sprawdze ile ma watow. Bo poki co wychodzi ze ta lokowko-suszarka dziala jak 2 in 1. Dlatego ludzie wysprzedaja suszarki jak juz kuoia ta lokowe. Na ebay, na lokalnych itp. Bo nie ma sensu trzymac doch jak styknie jedno na wszystko. W ∂ysonie tylko dokupie sobie jeszcze jedna nakladke do prostowania i jest mniejsza - jest dobra do krotkich wlosow i wloskow co sa kolo twarzy jak sa cieniowane.

 

Mika suszarki juz sa podrobione, widzialam na amazon, poszukam to pokaze. Lokowko-suszarka nie jest nowoscia bo byly i sa, ta ma to ze sama nawija wlosy bez ruszania lokowka badz reka, jakby zasysala wlosy, zobaczcie sobie na necie na filmiki.

 

 

W dzien jak psine odbieralismy poszlismy do sklepu typu waszego TK max (czy jak tam sie nazywa) bo za wczesnie przyjechalismy. Poszlismy do lazienki. W wielu sklepach sa zamontowane suszarki Dysona i to mnie nie dziwilo, ale wsadzili nowe. Nawet nie zauwazylam, myje rece i widzialam ze kran jakis smieszny i ze Dyson, no ale - myje rece i sobie w lustro a tu sruuuu zaczyna mi wiac z kranu. Zrobil Dyson karano-suszarke , czyli myjesz i suszysz rece nad kranem. Az wczoraj sprawdzilam u nas no i jest, 2K kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjąco-suszące spotkałam chyba w Warszawie w Złotych tarasach. Chyba jeszcze gdzieś. Staram się rąk nie suszyć suszarkami, wycieram w papierowe ręczniki, chusteczki higieniczne, czasem wycierałam w papier toaletowy. Czasem o spodnie wycierałam :rolleyes:

Teraz dla odmiany z kotem jeździmy na zastrzyki, coś mu w płucach lekko gra. Nie wiem czy się przeziębił, czy jak jadł, to czasem jedzenie gdzieś w buzi mu zostaje i kaszląc je połyka. Może się zachłysnął jakąś drobinką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podroby Dysona suszarek, wszystkie ponizej 50$

 

61a-KXF5qoe-L-AC-SL1001.jpg

 

61-Nhm14-NP1-L-AC-SL1001.jpg

 

71-Jxuzz-HGXL-AC-SL1500.jpg

 

 

dwie z nich nawet mocniejsze sa, jedna ma 2000 watow. Ale jak pisalam Dysona ma taka sile ze hej.

 

 

tu jest ten stojak co zrobili co sie kabel zawija, nie wiem jakiej frmy bo jest multum roznych

 

 

51-Fh-Xh-WP7e-L-AC-SL1000.jpg

 

 

ale mozna i powiesic na scianie jak ktos lubi wystawki

 

 

612-q-HI1t6-L-AC-SL1000.jpg

 

dysona kable sa bardzo grube i ciezkie, ale i bardzo dlugie bo ponad 2 metry. Ale ciezkie i ustrojstwo w polowie orzeszkadza, jakis transformatorek? Kabel jest gruby jak w moim duzym kablowym Dysonie odkurzaczu, wiec zawijaki na nic sie nie zda, lepiej juz powiesic, ale np. nie lubie wystawek wiec lepiej [udlo lub pokrowiec miec.

 

uzywam teraz tego

 

 

61xq-M4-UH5-CL-AC-SL1200.jpg

 

ma tylko 700 watow i mi starcza wlosy wychodza proste i lsniace , Dyson ma 1300

 

a tego Revlona kupilam co pisalam, ma 1200 ale jest tak wielki ze go do szafy zucilam bez uzywania. Nie wiem gdzie wsadzilam bo bym porownala jaki ten walek wielki, jak walec, za duzy. Ale baby sie tym zachwycaja.

 

 

81-Avea-Za-DEL-AC-SL1500.jpg

 

ale tani jest, 55, a ten co uzywam 45. W porownaniu 800 to roznica.

 

jakby co, duuuuuzo tansza podobna wersja jest od Panasonic'a

 

 

1.jpg

 

 

to by bylo na tyle jesli chodzi o babskie ustrojstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na jutro sie umowilam na obciecie malej. Bo juz jej nie widac.

 

nie pisalam ale ona tez ma problem, dowiem sie dopiero u veta jak na szczepionki pojde czy wyrosnie z tego czy trzeba zabieg zrobic. Typowe u psow z plaskimi mordkami - ma za waski nosek. Nie wiem czy obie dziurki czy obie, ciezko jej czasem oddychac. Czasami jak pies rosnie to sie rozzerzaja, czasem trzeba naciac i powiekszyc. Ale wiedzialam od poczatku jak ja kupilam bo i babka mi powiedziala odrazu i juz w papierach od jej vetki bylo.

 

Stary Manius byl okazem zdrowie.

Ten Manius mial przepukline pepkowa i pierwsze zabki nie chcialy wyleciec trzeba bylo wyrwac.

Ona ma ten nosek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męża siostry piesiu(rasy maniusia) miał narośl w rogu na powiece, taką malutką, tam gdzie kobiety kreski malują. Wycieli mu i poszło to do badania. Złośliwe małe gówno się okazało być.Teraz codziennie tabletki bierze. Już tak ze 3 miesiące jedzie na tabletkach. Wet mówił, że mało kto się decyduje na tabletki. Kończy się nieleczeniem zwierzaka i po rozsianiu uśpieniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozprułam już poszewkę, powyciągałam milion niteczek i na razie koniec roboty. Zszywek do takera nie mamy.

Ja jestem z tej opcji, dokąd można trzeba leczyć. Jak już nie ma nadziei uśpić.

Mania, nie wiem dlaczego, myślałam, że masz czarne włosy, Ja mam krótkie i od wieków nie mam grzebienia czy szczotki. Jedna szczotka do modelowania po umyciu.Suszę max 2 minutki. Bez wysuszenia są klapnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w spodnie wycieram :) Nie ma co wysuszać rąk na starość :)

 

Ja dziś wymieniałam taśmę klejącą na komodzie lustrzanej, tak jak Mania mówiłaś,że po czasie może odchodzić. Pieruńsko drogą taśmę kupiłam, 33 zł! a dziś byliśmy w castoramie i były takie tylko innej firmy 10 zł taniej. Niby nie pieniądz, ale za taką pierdułkę?

 

Pestka, miałaś pokazać jaki masz pomysł na lampę do mojego salonu.

 

Mania, pytałaś ostatnio czy dalej śniegu nie mamy, u mnie dziś było 7,5 a na jutro zapowiadają 10 na plusie dodaję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mika nie mam pojecia dlaczego :p

 

Joana, jest sroda, dochodzi 2pm, jest -7C, ale jest taki wiatr ze jest -16C. Kolo 9 wieczoem juz bedzie -20C z wiatrem a nad ranem -24C :sick:

rano juz wlaczylam i ustawilam grzejnik na sciane w lazience w jaskini bo znow by rury zamarzly. W piatek ma byc +7 a w nocy +2C. Normalnie anomalia. Sniegu nieduzo, jakies 10-20 cm, bylam wlasnie w skrzynce (kolka przyszly) i myslalam ze mnie zdmuchnie. A tak przenikliwy wiatr ze ciezko oddychac. Nawialo mi na schody - nawet nie ide odsniezyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szly chyba ponad miesiac z US :sick:

 

powinnyscie je pamietac bo je kiedys przymierzalam na krzesla. Nie moglam ich kupic nigdzie juz. Przestali robic. No i przed swietami patrze na ebay i sa :p Tylko porojony system z ebay niezle naliczyl - za kolka 40$ a za wysylke 130$ :sick: napisalam do faceta. Wzial i przerobil wszystko i za wysylke bylo tylko 16$.

Niestety nie kazdy taki jest, spotkalam sie z takimi co nie i nie i w duuu maja. Czesc tak zarabia - na wysylce. Bo od kasy na wysylke nie ma oplat na ebay.

 

 

IMG-3528.jpg

 

IMG-3529.jpg

 

 

wtedy sie zastanawialam czy na te krzesla wsadzic te czy te wielkie co na hokery wsadzilam, w sumie dobrze ze tak dlugo ich nie bylo - mialam czas przemyslec ze wole mniejsze

 

 

IMG-3531.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mika kiedy po zszywki?? bo ciekawa jestem tego krzesla.

czy to bedzie to krzeslo co stoi w korytarzu? mialas tam jakies kolo ktorychs drzwi zdaje sie.

 

a M sie zapytam kiedy po srubki, bo trzeba srubki na tych kolkach zmienic, zeby sie wkrecily. Na szczescie jest deska w srodku gdzie maja isc. Nie kazde takie krzeslo je ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...