Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mmikka, z balonów to owszem widziałam, ale prezerwatywy po nadmuchaniu są za cienkie, za delikatne i nie wytrzymują przyklejania. Porwą się, gdy się je przekluje, żeby wyjąć ze środka sznurkowego abażurka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim sie ustosunkuje do tego co pisalyscie : sprawa papieru toaletowego.

Szalenstwo nadal trwa.

Wczoraj do dwoch sklepow sie spoznikam doslownie 10 minut i nie kupilam. Bylam zla jak osa. Zjezdzilam ilka i dupa blada.

Dzis rano M mi dzwoni ze juz moge byc spkojna - przed praca gdzies w Toronto z samego rana udalo im sie kupic dwie paczki. Limit jest paczka na osobe, nie bylo wyjscia trzeba bylo zeby M wzial jedna a Mlody druga. M powiedzial ze juz prawie nic nie zostalo.

 

Blad sklepow - wystawiaja jak juz dostana rano przed otwarciem. MASA ludzi nie pracuje, bo albo wcale nie pracuje, albo nie pracuje bo zaklady zamkneli, albo siedzi z musu bo dzieci do szkol i przedszkoli nie chodza. Wiec ci ludzie sie zucaja. Reszta nadal pracuje. Zanim ta reszta skonczy prace - po papierze nie zostaje sladu.

Sklepy powinny wystawiac w dwoch turach, olowe rano a polowe kolo 5-6 gdy juz reszta z pracy wroci.

W US zaczeli wprowadzac kary za windowanie cen. Niestety canada nadal w epoce sredniowiecza i nic z tym nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te produkty co piszecie to dla mnie jak SF ksiazki. Moge sobie zapomniec o takich produktach tutaj.

Raz ze jestesmy 100 lat za murzynami to dwa - jak pisalam sa bardzo ostre prawa i wiekszosc produktow jest niezaakceptowanych przez rzad.

Nie wiem co poloze, szukam jak najblizej zeby bylo tego co macie. Niestety cena koszmarna i na dodatek trzeba z US sciagac. Sklepowe so o kant dupy.

Mam czas na kopanie na necie do wiosny, a moze dluzej - zalezy co z praca bedzie, bo jak zle to bede musiala czekac az nie ruszy wszystko. O ile mi firma nie padnie. Dzis poki co mamy ostatnia robote :mad: Ale bede kopac.

wiec piszcie piszcie bo czytam i sie ucze, chciaz moze sie nie przydac tutaj :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania, wczoraj jak mojemu opowiadałam o cenach papieru u was, to powiedziałam- lepiej 100 dać za zgrzewkę papieru, niż tylko raz 100 podetrzeć. A tu, cena podskoczyła :lol2::lol2::lol2:

W Słubicach kwarantannę miała mieć jedna bezdomna Polka wracająca z Berlina. Uciekła po jednej nocy, bo na śniadanie dostała chleb z kiełbasą. A ona wegetarianka.

Pojechała autobusem i pociągiem do Poznania i tam udała się na policję.

Druga smutna wiadomość, profesor popełnił samobójstwo. Rodzina mówi, że na skutek hejtu. Komentujący piszą, że nie przestrzegał kwarantanny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........siedze juz 6 godzin i weryje setki stron.

 

Znalazlam 3 produkty ktore moge uzyc.

 

TAR - mamy OSMO :p

czy mozesz mi pokazac jak podloga u Ciebie wyglada?

I jak to kladlas? Z kolorem czy bez? nakladalas gorna antyposlizgowa tez? bo widze ze maja.

Co z tym schnieciem, pisze ze do 12hr schnie a zabralo tydzien?

czeka mnie lazenie z psami na okolo domu? :sick:

 

czyli mam 3

 

Osmo (niemieckie?? moge kupic tutaj)

Cutek (australijskie- moge kupic tutaj)

TWP 200 (z US moge sciagnac, z calej ich serii jako jedyny zaakceptowany i dozwolony w Canadzie)

 

Cutek jako jedyny nadaje sie do nakladania w sloneczny upalny dzien , z tym mam problem bo w lecie mam zawsze upal i Sahare na tarasie.

 

TAR - ile czekalas zeby nalozyc po zrobieniy tarasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wewnątrz mam bezbarwny, na zewnatrz na schodkach kolor modrzew syberyjski, bo i takie mam drewno. ten kolorowy schnie dluzej ale jest o wiele lepszy niz bezbarwny (ten nie zabezpiecza przed promieniami UV)

Mezaty nakladal zaraz po zrobieniu tarasu, drewno mialam wysezonowane. Niestety schody zrobil pozniej i juz zdazyly w niektorych miejsach zszczerniec od deszczu. a mamy ryflowane wiec wyczyscilismy ile sie da.

 

na meblach i schodach mam dokladnie ten:

https://osmo25.pl/pl/products/produkty/na-zewnatrz/ploty-ekrany/oleje/osmo-olej-do-tarasow-009-modrzew-2-5l-gratis-5598.html

 

bez zadnych dodatkowych antyposlizgowych, moze dlatego ze mam ryfle nic mi sie nie slizga ;)

 

moze i schnie dluzej ale taras i schody mam 4 sezon i nie musze powtarzac olejowania ani na schodach ani na tarasie. chociaz teoretycznie powinnismy wymyc pod cisnieniem i malowac co sezon. u mnie ze wzgledu na zadaszenie nie ma takiej opcji :lol2:

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bedzie zadaszenie ale nie bedzie scian jak masz szklanych, wiec niby zadaszone ale otwarte. Nie bede miala problemu z malowaniem co roku, bylebym nie musiala zdzierac do deski szlifujac - ale o tym juz pisalam.

 

schody masz za zewnatrz? znaczy sie poza szklanymi scianami?

 

pytalam o fotke bo nie moge znalezc nigdzie zdjec ze ktos zrobil :sick:

 

 

 

 

jak to mowisz ryfle - u nas tego nie ma, znaczy nie na tarasy, tylko krotkie na schody - mam takie na schodach teraz.

 

jeszcze co zauwazylam to ze u mnie jest duzo mniej kolorw :sick: chcialam braz, jak orzech badz czekolada, a tu same zolcie i czerwonosci :sick:

 

 

 

decking-oil.jpg

 

 

Decking-Oil-Osmo-Canada.png

 

takie puszki i takie kolory

kolory drzewa na banke nie beda odpowiadaly temu co wyjdzie a robek nie ma , numerki tez jak widzisz inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak schody mam na zewnatrz poza obrysem i szklem. nie mam pod reka zadnej fotki. poszukam

 

tak wyglada taras po bezbarwnym malowanym 4 lata temu

t04.jpg

 

t02.jpg

 

meble maja 10 lat i caly czas na zwnatrz malowane najpierw bejca a polem olejem barwionym, ktory zostal od schodow tarasowych

 

DSC-0612.jpg

 

 

zabejcowane ławki (oleju mi zabraklo, wlasnie zamowilam)

 

 

65e0d5bc1b562553.jpg

 

ogrodzenie i domek i w tle widac spaprane skrzynie

e039b8f228df3feagen.jpg?t=1584641017

 

86b64e08e45c4084gen.jpg?t=1584641383

 

35d7b5b68ec4523fgen.jpg?t=1584641410

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm....ladny ten kolor.

moze powinnam zmienic upodobania?? :p

 

chcialam czkolade bardziej ze sie "zleje" z podloga w domu.

good news - znalazlam sklep gdzie probki maja, dobrze ze nie zaplacilam jeszcze, dozuce jeszcze te te jasniejsze kolorki.

 

czy na plocie masz to samo? bo juz sie pogubilam, za duzo informacji dzis mi przez mozg lata

 

 

TAR - jak idzie sprzedaz domu? jakies oferty mialas?

az zal ogrod zostawiac chociaz wiem ze zrobisz nowy i pewno lepszy (wiekszy tez).

bedziesz oczko wodne znow robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ogrodzeniu jest tylko bejca kolor kasztan, na meblach olej kolor modrzew syberyjski. 2 rozne ale nie gryza sie. chociaz modrzew jest z tych cieplejszych a kasztan wychlodzony. uwielbiam ten kolor.

 

oczka beda pewnie ze dwa lub cos innego wymodze ale woda byc musi. a jedno duze naturalnej wielkosci bedzie za plotem :D mielismy klienta ale on chcial juz a ja nie moge sie wyprowadzic wczesniej jak w przyszla wiosne. czekamy na urzedowe papiery zwiazane z dzialka, potem dajemy sobie pol roku na przylacza, papiery i projekt. a na wiosne mozna by zaczynac budowe. o ile wtedy klient sie znajdzie. ale nie mam jakiegos mega cisnienia, bardzo na luzie podchodze do tematu. zupelnie inaczej niz poprzednio, tu nie mam takiego psychola za plotem i jest mi dobrze. bedzie co ma byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...