Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

beda, wpasuja sie idealnie, jesli mozesz je jeszcze chwile przetrzymac to bede wdzieczna. do swiąt bym chciala miec u siebie, mam wtedy 3 tygodnie przerwy to je od razu wyremontuje :)

 

wreszcie ogarnelam sie troche ze sprawami i poszukam transportu, jak furgonetka nie da mi dobrej oferty to zamowie kuriera i zrobie jako 2 paczki.

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jest 7 rano, nie spie od 4 - M mnie obudzil. Ze cos w akwarium sie dzieje :sick:

schodze no i sie dzieje - za malo wody :mad: a ja soli nie mam :mad: M ma dzis dopiero popoludniu przywiezc :mad: Powietrze mi pompa ciagla, nic widac nie bylo, jako tako podregulowalismy i musze czekac na sol. Jak znow zle bedzie - musze wylaczyc , wsadzic drugi termometr ale na gore i jakos przetrzymac.

wiedzialam ze sol mi potrzebna i musze ja ciagle miec. I mialam, ale zuzylam do szpitalnego.Eh!

 

ale tak przy zmianie patrze a tu zezwlok czerwony lezy i zanim zapalilam swialo i nalozylam okulary - im starsza tym bardziej slepa - mysle - mam nadzieje ze to tylko skorka a nie moja czerwona krewetka. Na szczescie sama skorupka, razem z antenkami i nogami. Zzucil jeden.

W zeszlym tyg tak mialam z dwoma jasnymi, a ze nie wiedzialam ze zzucaja to w panike wpadlam jak zobaczylam ze "glowa z antenkami" plywa po akwarium. Mowie do M ze czerwone chyba na wojnie z jasnymi byly i glowe jednemu odkrecily. Ale patrze oba jasne sa i wychodza do jedzenia wiec co? Dwa dni potem drugiego "glowa" plywala ale juz sie dowiedzialam ze sie luszcza jak weze. To juz 3 mi zzucily co jest dobrym znakiem - mam w wodzie dobre parametry i krewetki rosna , one rosna, skorupki nie, wiec musza zzucic :D

 

 

IMG-0166.jpg

Edytowane przez mania1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR - fajna ta tapeta, a mialo byc drzewo?

pamietajac meble co tam beda - bedzie ladnie pasowac.

dokupilas jeszcze jaies czesi, albo dekoracje?

 

tapeta bedzie wlasnie za meblami na wizce wyszlo ladnie, sciana boczna i sciana za lozkiem beda w drewnie a w zasadzie beda na ciemnym granatowym tle przyklejone lamele 3d w kolorze naturalnego drewna

 

cos w ten desen:

 

komandor-sypialnia-3-_010847759240.jpg

 

523129144d81b8077bff47dc0169

 

 

zmienie tez oswietlenie a z dodatkow mam na razie jakies wazony, metalowy czarny zegar 80 cm, szukam lustra, wytypowalam 3 kwiaty ktore chce miec w sypialni i szukam dywanu i oswietlenia, zaslony mam. na razie czekam na listwy drewniane, beda za 3 tygodnie, zamowilam na wymiar w tartaku cena nizsza niz na all takie z mdf, kolor sama bede robic. moze w koncu zniknie mi echo w sypialni. mam jeszcze fajny metalowy stolik w kolorze miedziano-złotym i takie stoliki donice:

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, to drewno, ale teraz mnie pogubilas - tapeta bedzie za komoda gdzie tv? dobrze rozumiem czy zle?

a zaglowek? dfrewno czy material?

tapeta bedzie na całej scianie za komodami na wprost łóżka, tam gdzie tv, drewno bedzie za łóżkiem, (zagłowek mam materialowy ciemny granatowy) i na bocznej scianie naprzeciw okna czyli w kolko to bedzie szlo tak: drewno, drewno, okno, tapeta. sypialnie mam duza i jest malo przytulna, nie chce scian malowac i zawalac duperelami, obrazkami itp. poza tym mija sie z celem tapeta za łózkiem, nie ma jak jej podziwiac a do takiej panelowej sciany z czasem moge wymieniac sobie tapety na inne. na strychu mam tez druciane ozdobne klatki dla ptakow, moglyby wisiec z sufitu na linkach plecionych jako kwietniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania a kto to wie? :D czekam na tapety, potem dobiore farby a za 3 tygodnie najwczesniej bedzie drewno, mus je pomalowac przed montazem. Do tego jeszcze mezatego zaciagnac zeby tapete polozyl i sciany odmalowal. My jestesmy po pracy tacy padnieci, ze z kurami spac chodzimy. Zostana weekendy. Mamy urlopy miedzy swietami to moze wtedy sie zbierzemy ze wszystkim. na razie w sypialni strasza sciany obdarte z tapet ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:sick:

dlugie czekanie, a juz myslalam ze powieje jakiom swierzym oddechem :sick:

 

duzo roboty ale ladnie wyjdzie

a ja nie moge sie zabrac dwoch malych scianek pomalowac, jak sekretarzyk odjechal w sina dal. Stara farba nadal dobra i czysta (od 2013) ale pomalowalam wszystko na jasniej , utknelam - czasu mam w brod, ale mam lenia :mad:

 

TAR mnie tak umeczyla Mloda z przedszkolem tutaj co kilka miesiecy siedziala, normalnie w jakas depreche wpadlam co mi sie nigdy nie zdaza, nic ale to kompletnie nic mi sie nie chce odkad tu byli, chyba mialam typowa syzyfowa upadlosc - po co cos robic jak zaraz bedzie to samo albo gorzej, nie wspomne o zniszczeniach w domu.

czekam na jakiegos kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez jestem zmeczona, widze ze moj mezaty tez, dla nas szczegolnie ten rok byl trudny. i chyba przez to nie mam az takiego cisnienia. kiedys to bym na rzesach stanela zeby listwy byly na juz, teraz, natychmiast. czuje sie wypompkowana ze wszystkiego, humoru mi brakuje, slonca mi brakuje, wody mi brakuje, chce cieplej wloskiej plazy albo chociaz wyzycia sie na kajakach. przez tego covida ze wszystkim jest trudniej i niestety drozej. a teraz ja pomagam mojej mamie w remoncie. organizuje jej materialy, tapety, umeblowanie i ogolnie projekt. a mieszka w innym miescie i zasypuje mnie smsami, a ja tak nie lubie ich pisac:sick:

 

jeszcze musze pokonczyc pare prac ogrodowych, mam do posadzenia wiadro cebul, wiadro irysow syberyjskich, znalezc miejsce dla 2 klonow. brzoz juz chyba nie bede wykopywac. chce pozbyc sie 2 Long Trunk i wsadzic albo kombinacje brzoza zwykla i buk, grab i buk, brzoza+brzoza ew. buk +buk. Kazdy uklad bedzie pasowac w tym miejscu.

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR masz jeszcze duzo roboty.

 

Moja fontanna juz dawno spuszczona, odkurzona, zawinieta, zdazylam akurat zanim snieg spadl, dzis sniegu juz zero, wlasciwie juz wczoraj go nie bylo 12C i znikl, co nie znaczy ze chlopaki z plugami sie lenili - w nocy wczoraj jak czekalam az woda sie wymiesza do akwarium slyszalam jak szoruja po asfalcie :sick:

 

sluchaj no, sadzilas drzewo dosc spore, pamietasz jakie to bylo? pokazywalas fotke, ostatnie co nam pokazywalas, nie wiem czy ostatnie co zasadzilas, jak ono? robilas mu jakies fotki pozniej jeszcze? pamietam ze fajna forme mialo.

 

Pestka a jak drzewko co ty sadzilas, to co chorowalas na nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, pokazala przed sklepem a potem chyba w ofrodzie - tylko nie pamietam czy miejsce gdzie miala stac czy juz jak stala, ale chyba jak juz stala

 

gubila a potem wypuscila nowe i miala przez cala zime, ale tak 20% -30% i mniejsze - po to zeby zdechnac tydzien przed wystawieniem :mad:

niestety nie mam ogrzewanego garazu bo tam by byla, ani zadnego zimnego miejsca

 

te teraz wywalilam, zamarzy, przemarzly, kupie nowe. Zla jestem bo az 3 i duze byly , dwie ponad 2 metry juz mialy :sick: i ze wszystkich jakie mialam - najdluzej kwiaty mialy, az do momentu jak je zmrozilo :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cofnelam sie kilka stron wczesniej, to o buka chodzilo Buk Franken :D , miesiac pozniej dokupilam drugiego, ale juz nie byl taki duzy, oba sa przepiekne i dobrze rosna. Dla Glediczji znalazlam miejsce dostala mokro, moze urosnie, daje jej max 2 sezony, jak nie to niech spada, przed nia posadzilam cyprysnika blotnego wersje karlowata, biedak byl stlamszony gdzies z tylu a to takie piekne drzewko.

A w sobote wzbogacilam sie jeszcze o dęba Green Pilar, klona ścietolistnego i Ussuryjskiego, czekam jeszcze na dostawe kapadockiego (kolchidzkiego) i wiosna chyba trawnik zlikwiduje na czesci poludniowej albo jakas nerke wymodeluje, tylko mezaty sapie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo robilam, wszystkie ogrodowe foty wklejam na watku ogrodowiskowym, tu nie mam juz swojego watku a zdjec tysiace :lol2: jesienia ladnie sie wybarwil na kolor ciemnego miodu. buki cudne sa

 

a bo Ty nie wiesz, kilka drzew mi wylecialo, 4 brzozy sie zgiely wpol i zlamaly, jedna brzoze wiatr ukrecil, grujecznika polamal, 2 tamaryszki nie przezyly przesadzania, teraz 2 brzozy na zaplocie daje. i juz miejsce sie zrobilo. wiekszosc moich drzew to beda male i srednie wielkosciowo egzemplarze, buki i grab kiedys beda duze, ja tego pewnie tego juz nie zobacze, to co sie bede przejmowac :D

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...