Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

patrzcie jak czas leci, juz koncowka stycznia :p

 

wg. mojego planu do konca stycznia powinnam sie wyrobic z ciekawostkami z akwarium, a potem co? zeby jakos do wiosny przeciagnac? nic w domu sie nie robi, chyba ze cos robicie i nie mowicie?

 

Elfi akwarium ruszylo?

 

 

ps. cala zime obserwuje taras , pamietacie uzylam Cutek? Wiec czesc tarasu mam zadaszonego wiec zero sniegu, czesc - odsniezam dla psow zeby schodzily do ogrodka, wiec lopata w ruchu, duzo tez mam lodu - snieg tompnieje i z dachu spada. Pociaglam go tylko raz (sciany i slupy 2x) bo juz sie nie wyrobilam wiec jasniejsze niz reszta , cos napewno wypluka woda, ale poki co wyglada dobrze. Rynne trzeba bedzie zalozyc jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Joana wspolczuje, ja pozegnałam tate. Do dzis nie moge sie otrzasnac.

 

a z wiesci budowlanych to jestem na ukonczeniu sypialni, mam juz pomalowane sciany na granatowo i tapeta tez polozona, jest obledna, czekam na lampy. jak przyjda to mezaty powiesi od razu z dekoracjami za jednym razem. no i lustra jeszcze szukam i jakiegos jasnego dywanu miesistego 250x250 w cenie, ktora mnie nie zabije, Mysle tez na jaki kolor pomalowac stoliki przy łóżku. chcialam wam pokazac tapete ale skubana jest perłowa 3d no i nijak mi na focie ładnie nie wychodzi, a naprawde jest czadowa.

 

oczywiscie nie obylo sie bez zgrzytu, w tikurili wybralam farbe z kolornika i kolor wyszedl jasniejszy niz na wzorniku, facet skrewil i z innego probnika podal numer a ja nie sprawdzilam. i nijak mu nie moglam udowodnic, ze to on sie walnal. 300 zl w plecy, kolor ciemnego lazurowego morza a nie granatowy, lipa straszna. juz mi nie gral kapsel ale facet do mnie wyrwal z pretensją, ze sie czepiam i na pewno zrobil dobrze. nie chcialam byc sucza i dzis zaluje. do tego farba byla stara i miala grudy suche, nie uznali reklamacji gnojki. wiec Tikkurilla jest u mnie skonczona. To wszystko dzialo sie w sylwestra, mezaty zaczal malowac i zonk z kolorem, wiec na cito do flugera po nowa farbe. tam bez problemu pani nawet probnikiem zrobila dobor, ma sie te oko, wyszlo identyko. kolorem jestem zachwycona, taki ciemny matowy granat navy, gdyby te farby tak nie walily to w ogole byloby cudo.

 

A ten gostek z tikurilli niech zaluje bo mam do odmalowania reszte domu i 3 mieszkania wiec na pewno u nich juz nic nie kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny.

 

Tar, też jestem ciekawa. Szczególnie tej tapety, bo rozglądam się za jakąś na hol na dół, chciałaby żeby mi pasowała do ściany w salonie, też navy.

 

My kupiliśmy teraz farbę właśnie na hol, od jakiegoś czasu bierzemy tylko sikkensa. Taka też mamy na ścianie w salonie, tylko że kolor z palety BM. Tanie nie są, ale stosunek, jakość, cena, wydajność dla nas super.

 

No i tak farba kupiona ale nie pomalowane, trzeba jeszcze ścianę kominowa poprawić, bo popękała. Kazałam mojemu już nie robić teraz, zaraz wyjeżdża.

 

Kupiłam też fotele do salonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joana :hug:

 

A fotele fajne i w skarpetkach :)

 

Też rozglądam się za tapetami. Do sypialni potrzebuję granatową i myślę o czymś w podobnym stylu https://allegro.pl/oferta/tapeta-winylowa-na-flizelinie-w-liscie-granatowa-9748433857 Droga niestety cholera jedna, a ja nawet całej rolki nie zużyję.

Ta też mogłaby być, ale gdyby było odwrotnie, tzn. na granatowym tle https://allegro.pl/oferta/fototapeta-scienna-akwarela-ciemne-liscie-104x70-9709087578

Jak nic nie znajdę to chyba kupię coś podobnego do tej https://allegro.pl/oferta/tapeta-granatowy-tynk-ozdobny-rasch-finca-417142-9652572340 i namaluję na niej co chcę specjalnym białym pisakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mika jeszcze pare filmikow bedzie, kupilam dzis kratke do akwarium, przy nastepnej zmianie wody czyli na weekend oddziele mala czesc, zagonie Sixline tam, wyciagne kamienie i go zlapie - mam nadzieje. Wczoraj tak sie zucil na jedna z calujacych Chromisow ze jej dziure zrobil w boku, coraz bardiej agresywny sie robi ujek maly :sick:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne te tapety, ja chcialam u Natkli w pokoju powiesic jakas i juz od lat z tym zamyslem chodze - bo tam listw nie mam na scianach. Juz nawet upatrzylam, ale nigdy nie kupilam - M niecierpi tapet, nie wiem czemu.

Ale zaczal wczoraj "ruszac" temat remontow, a raczej dokonczenia, troche sie uzbieralo - caly jego dol wyszlifowac, zaszpachlowac, pomalowac, listwy zalozyc na gorze, moja lazienke dokonczyc, podloge dokonczyc w pralni i sciany okaflowac nad zlewem no i cala lazienka na gorze. Jak zaczyna gadac to dobrze, ma checi. No i znak ze wiosna idzie :cool:

poki co dzis maszyna na froncie wyjezdzal a ja kopalam tunele na ofgrodzie dla psow tyle mi spadlo wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania, wczoraj rozbierałem choinkę i ozdoby.

 

Pestka, ta w liście mi się podoba najbardziej, ładne kolory.

 

Ja już nawet nie liczę ile u nas rzeczy do skończenia. Mam nadzieję że latem podgonimy. Teraz poszło mi trochę kasy na lekarzy, wszystko oczywiście prywatnie. Do końca tyg mam okulary odebrać. Powiem Wam, że taka sprytna babka u optyka, świetny sprzedawca. Żeby mnie tak podejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polozylam te tapete:

 

https://plejadatapet.pl/pl/p/Sansa-822915-Tapeta-scienna-Rasch/13376

 

te liscie sa na czarnym tle, zalezy z ktorej strony sie patrzy raz liscie sa ciemnoturkusowe, raz granatowe a jeszcze innym mietowe. zalezy jakie swiatlo i z ktorej strony sie patrzy. jest perlowa. ale kolor bylo ciezko dopasowac.

 

w tzw. miedzyczasie zrobilam remont u mamy i w jej salonie polozylam taka tapete, na zywo czad, na zdjeciach nieco slabiej, teraz szukamy mebli

 

https://plejadatapet.pl/pl/p/Odyssee-L97202-Tapeta-scienna-UGEPA-/13680

 

Joana tez w pazdzierniku tak mialam z oprawkami, pani mi doradzila, w sklepie wydawalo mi sie super ale w domu zalamka, zle lezaly a do tego mega drogie (zawsze z mezatym jak ide to zle dobiore) i za mocno uciskaly (mam krzywo osadzone uszy ;) ) no to wrocilam do sklepu blagajac pania o zamiane na inne a kupuje tam od lat, co 2 lata zmiana szkiel w 3 parach moich i 2 meza wiec kasy sporo. Pani sie zgodzila, tak szukalam, wymyslalam, ze wybralam i okazalo sie, ze byly jeszcze drozsze o 100 zł.:lol2: Wzielam, bo sa boskie i co wazne bardzo lekkie. przy takich denkach jak ja nosze waga ma znaczenie, do tego musza byc bez noskow i lekkie nauszniki. wbrew pozorom ciezko dopasowac

 

Mania jak weny nabiore to moze cos mi sie uda sfocic. Ale co probuje nie wychodzi. Do sypialni kupilam sobie tez palme Areke, ładnie wyglada na granatowej scianie, jest wysoka, musze oslonke jakas ladna znalezc ale ceny zabojcze. kupie betonowa w ikei i mazne wiosna sprayem miedziano-zlotym

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joana :hug:

 

A fotele fajne i w skarpetkach :)

 

Też rozglądam się za tapetami. Do sypialni potrzebuję granatową i myślę o czymś w podobnym stylu https://allegro.pl/oferta/tapeta-winylowa-na-flizelinie-w-liscie-granatowa-9748433857 Droga niestety cholera jedna, a ja nawet całej rolki nie zużyję.

Ta też mogłaby być, ale gdyby było odwrotnie, tzn. na granatowym tle https://allegro.pl/oferta/fototapeta-scienna-akwarela-ciemne-liscie-104x70-9709087578

Jak nic nie znajdę to chyba kupię coś podobnego do tej https://allegro.pl/oferta/tapeta-granatowy-tynk-ozdobny-rasch-finca-417142-9652572340 i namaluję na niej co chcę specjalnym białym pisakiem.

 

piszesz droga? zanim kupilam te w palmy to zamowilam tapete ala miedz na scianie po 300 zł rolka a potrzebowałam 5 rolek. przyszla i tylko zaplakalam taka beznadzieja. oddalam i modlilam sie by mi kase zwrocili. po prostu rzeznia.

 

Ale ostatnio u Mirucia widzialam rozwijana tapete blache corten na sciane, nazywa sie to beton rozwijany i ma kilka wzorow, podalo mi biuro namiary, odlot ale i cena nieprzyzwoita, moze w kolejnym domu. rolka tego cuda 1230 zł.

 

o tak to sie prezentuje na ich stronie

1011_Waffel-Rost_Ref-oxhedp7ijvxypilwx451f34ugx4wcshx4oipfog90g.jpg

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co fajna no nie? taka niejednoznaczna ale potrzebuje spokojnego tla, u mnie jast na scianie za komodami. mam od 2 stycznia i wciaz sie zachwycam:lol2: na jakies 2 lata styknie:lol2:

 

Bardzo fajna :)

 

Ciekawa jestem tej twojej sypialni, pamiętam jak się zawiesiłam na niej i nie byłaś pewna co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w październiku w tamtych stronach. Mój miał szkolenie w Gdyni. No i teraz.

Pojechałyśmy z kuzynka po pogrzebie, popatrzeć na podwórko i blok gdzie dziadkowie mieszkali. Obskurne miejsce, ale dla nas za dzieciaka było najpiękniejsze. Najcieplejsze, najczulsze wspomnienia miałyśmy z tego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...