Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mania ale z tych dyszek nie wylatuje woda i mgielka wodna tylko mgielka zimnego powietrza. Po prostu ono jest inaczej rozprowadzne, mozesz albo tradycyjnie jak w kzdej klimie albo powietrze wypychane jest przez iles tam tysiecy tych dyszek, wtedy nie odczuwasz tego tak gwaltownie, u mnie klima wisi blisko stolu i zawsze mi wialo mocno po plecach, juz nie bedzie :D nie maja czarnych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do koloru bede sie musiala przyzwyczaic, w kuchni mam biale parapety, nie bede ich teraz wyciagac i zmieniac, to samo z drzwiami wewnetrznymi, wszedzie sa biale, na poczatku gryzly mi sie w granatowej sypialni ale przywyklam. no i wszedzie biale listwy, tez zostaja, nie mam wyjscia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

freon schladza, to zimne powietrze tylko grafika tak pokazuje zeby bylo wiadomo czym roznia sie nawiewy :D, tu masz porównanie

 

taki rodzaj nawiewu delikatnej powietrznej mgielki jest bardziej przyjazny dla organizmu

 

i bede mogla ja sobie wlaczac przez fona jadac z pracy, jak dojade do domku juz bedzie schlodzone :)

 

 

windfree-elite-2.jpg

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz musze sie wglebic w temat farb kredowych, chce kupic grafitowa Annie Sloan i nie wiem czy przed malowaniemm musze zmatowic powierzchnie? zeszlifowac tego co jest nie bardzo sie da czy wystarczy odtluscic. i potem po pomalowaniu co uzyc wosk czy lakier matowy. macie doswiadczenie, jak to robiliscie u siebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

styknie zmatowic, to jest nadal farba. szlifowac do deski nie trzeba. Ja uzywalam wosku. Nie ma sensu uzywac lakieru jak pod spodem kredowa, to taniej wyniesie farba odrazu.

mimo to - po pomalowaniu komody i dwoch stolikow nocnych zdecydowanie juz nie bede uzywac - wole normalna farbe. Za bardzo starociowe sie wydaje, nie lubie widocznych maziajow pedzla i jak dla mnie za bardzo "kredowo" wyglada i nie ma to nic wspolnego z matwym lakierem :cool:

kwestia gustu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robilam i pedzlem i walkiem i pedzelkiem-gabeczka na patyku - zawsze wychodzilo za bardzo "shabby".

 

masz tu linka - jak zrobic zeby bylo gladkie - ale ona sie moze skichac i nigdy nie bedzie jak farba :cool:

 

moja czarna komoda? skonczylam tak ze ja zamalowalam normalna farba - walkiem i pedzlem - i wyglada o niebo lepiej niz po kredowej.

wiesz, kredowa ma specyficzny wyglad i tak serio ludzie ja uzywaja z dwoch powodow - nie smierdzi, latwa w kladzeniu, a dwa - moga sie pochwalic ze maja kredowke. Moim zdaniem przereklamowana ta farba, no chyba ze sie lubi shabby look. Z meblami nowoczesnymi co masz - osobioscie w normalna farbe bym poszla. Malowalam duzo bez pryskania - pedzlem - wyszlo gladkie jak pupka niemowlaczka. I malowalam w domu.

 

a na video zobacz ile roboty przy tym :yes: i nie ma dokladnego zblizenia bo nie wyjdzie super fajnie jak zwykla farba.

kup sobie mala puszke i sprobuj na desce jakiejs i obok na desce zwykla farba - wtedy bedziesz miala porownanie i zdecydujesz. Zeby potem nie zalowac.

no ale kto wie, moze polubisz :yes:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie patrz na przerki a la shabby postarzane, patrz na slady po pedzly, dwie warstwy i nadal widac, jak nie wyszlifujesz bedzie tak wygladalo bo farba jest ciezka i gruba i "sucha", nie ma czegos takiego ze zwykla farba

 

 

Chalk-Paint-Comparision-Annie-Sloan-Vs-Rust-Oleum-5.jpg

 

Chalk-Paint-Comparision-Annie-Sloan-Vs-Rust-Oleum-8.jpg

 

Chalk-Paint-Comparision-Annie-Sloan-Vs-Rust-Oleum-10.jpg

 

 

nie wazne jakiej firmy, wszystkie takie sa, najlepiej w prownaniu mialam ta co ja uzylam - byla mineralna, lepiej sie malowalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tam wcale nie zalezy na kredowej, myslalam ze jest najlepsza do mebli ale podjade gdzies do budowlanego i popatrze na inne farby, moge jeszcze podjechac do fimy gdzie lakieruje sie fronty meblowe i dac im do malowania, bez pierniczenia sie samemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak zrob, nie bylabys zadowolona

 

zwykla farba jak sie maluje drzwi i framugi i listwy - tego sie uzywa, badz do pedzla badz do pisteleta, latexowa

a jak meble chcesz zachowac - zaplac wiecej niech pom aluja, ja nie dawlaam bo uwazalam to cale malowanie za zabawe i ekspeymenty i 99% juz poszlo na lokalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tymczasem u Manki na ogrodzie....

 

 

IMG-8195.jpg

 

 

kto powiedzial ze sople maja wisiec prosto w dol?? dwa wisialy z zakretem :yes:

cyklam fotke zanim je rozwalilam z szopki.

a tu moj wielki karmnik, nie wida na zdjeciu ale jest wielki, w srodku nawet mam spora miseczke na inne jedzenie. Nie zdazylam zabejcowac bo za pozno M go zrobil i juz za zimno bylo, bede na wiosne robic. I jak bedziemy zmieniac dach nad tarasem to jego tez obije, poki co same deski ale pod spodem plastyk przybity to nie przecieka.

Pusty, ptakow brak, ale dzis byly 4 synogarlice i jakies wrobelase.

Zero kardynalow :( a cale lato sie pasly.

 

 

IMG-8209.jpg

 

 

a gwoli szopki - pociagnela mnie niezle po kieszenbi ale sie oplacalo - naprawde duza w srodku na wszystko co chcialam, nawet betoniarka stoi (zlozona) i 5 donic z drzewkami. I nadal pelno miejsca. Ciekawe czy drzewka przezyja, 4 z nich do japonczyki a M mial szopke ocieplac i nie ociepli - mimo ze japal o tym odkad szopka stanela :cool:

Edytowane przez mania1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śniegu podobna ilosc co i u mnie, dzis sie topil caly dzien. temperatura w dzien w sloncu nawet 10 stopni. jak do przyszlego weekendu sie stopi to ja w sobote ruszam do ogrodu wyinac zdechle trawy i byliny a mezaty drewno bedzie montowal (o ile pilarka dotrze)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...