Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

TAR - nie wiem skad pomyslalas ze pietrowy chce, pewno te schody Cie zgubily :p no ale pisalam ze jest antresola

 

dom jest parterowy bo nie bede latac po schodach na starosc, tu juz mi sie przejadly te 3 pietra, szczegolnie ze pralnia w piwnicy.

antresola jest jao bonus w tym domu gdzie M pojdzie miec swoja "jaskinie" na tv

 

 

157789222794.jpg

 

15048788114.jpg

 

 

wkleje potem wiecej - dol i jak bedzie i co zmienilam na dole bo teraz wisialam na tel z konsulatem i musze napisac @ do nich - wyrobic polski paszport by wypadalo bo ostatni mi wygasl 18 lat temu , dowodu nie mialam nigdy tez, a Mloda wlasnie dzwonila do urzedu w Polsce czy jestem dalej zameldowana - jestem. Bo przedwczoraj ciocia sama nie wiedziala czy jestem czy mnie sami wymeldowali jak przyszlo do glosowania ostatniego i ja pytali o mnie i powiedziala ze mnie nie ma w kraju od 33 lat, myslala ze mnie po tym wymeldowali sami ale sie okazalo ze nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie dawalam linkow tylko takie wkleilam, nie moglam tych m2 rozgryzc, Elfi powiedziala ze standartowe drzwi sa 80cm wiec sobie to jakos policzylam

 

jasne ze dam, zadna tajemnica, wkleje tez jak zmienilam, moze cos zle zrobilam, moze cos poradzicie inaczej

 

 

https://ramza.com.pl/projekty-domow,ramza-k-166,34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100$ za wyslanie pelnomocnictwa do Mlodej w Polsce Fedexem - po to zeby powiedzieli ze to NIC nie da - samo wyciagniecie PESEL, chyba ze by pojechala tam gdzie sie urodzilam - a to pol Polski. Odpada. Teraz 200 zl ona musi zaplacic za Fedexa zeby mi poslac moj staty polski paszport i odpis mojego malzenstwa - ona mnie tam zarejestrowala jak skladala o obywatelstwo, bo konsulat w Toronto uparl sie ze musi miec orginal i ze jeszcze musza znalezc mnie czy nie zrezygnowalam z obywatelstwa w Polsce badz czy mnie go nie pozbyli

i jeszcze bede sie musiala tluc tam zlozyc o paszport i tluc spowrotem zeby odebrac :bash:

kanadysjki - wysylam poczta (badz jade osobisice) i oni wysylaja i zwykla poczta wklada w skrzynke (albo moge odebrac). Sam fakt ze wyslac mozna w obie strony rowna sie 0 biurokracji. To samo sie tyczy SIN (cos jak dowod), prawka jazdy i innych dokumentow.

M zlozyl o nowy dowod w Polsce - lezy w urzedzie - nawet bratu nie dadza, a z banku w Polsce przyszlo mu zawiadomienie ze dowod mu wygasl - co ma piernik do wiatraka.

- witamy w polskiej biurokracji :bash::bash:

 

 

to co bedzie z budowa domu??? powiedzccie jak to bylo z papierologia i ile trwalo - o to jeszcze wlasnie takie pytanie mialam - ile papierologia trwa? dobrze ze mam gdzie w PL mieszkac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniu a to dopiero poczatek drogi :rolleyes: jeszcze nie raz i nie dwa sie zdziwisz czy spienisz.

 

moja papierologie ogarnęło mi biuro projektow, ktore przerabialo projekt. ale znalam ich wczesniej wiedzialam, ze ekipa solidna i wspolpracuje z projektantami branzowymi, ktorych tez znalam ze swojej pracy. ja tylko dalam im upowaznienie i dolaczylam projekt wentylacji, ktory sama ogarnelam.

 

chociaz tu i ówdzie czytalam, ze biura projektowe nie bardzo sa terminowe, u niektorych obsuwy kilkumiesieczne. takie cos mialam przy pierwszym domu. straszne lachudry, skonczylo sie nieprzyjemnie, mialam ogromny problem z wydostaniem od nich mojego projektu. nie dosc ze urzedy pod gore robily to jeszcze uzeranie sie z projektantem. z muzeum archeologicznym walczylam 3 miesiace, zeby wydali zgode na badania. normalnie maja na to 14 dni. otarło sie juz o wojewode, bo zaczelam zadymy krecic. okropnosc. ten pierwszy dom od poczatku byl pod gore i powinno mi to dac do myslenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak projekt Tobie pasuje to super, jest łatwy i prosty w budowie. przymyslalabym jedynie łazienki i przyłacza, bo to co oni proponuja to mnie nie bardzo sie podoba. ale to ci moge w pro100 przeprojektowac i pare wersji zaproponowac jakbys chciala. nie lubie tez pralek w lazienkach, u ciebie bedzie pewnie tez suszarka wiec tu temat do przemyslenia. brakuje tez mi spizarni przy kuchni. z autopsji wiem, ze sie bardzo przydaje. na antresoli tez mozesz sobie wygospodarowac malutka łazienke :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, jak rozmawialam z wlascicielem tego przybytku co ma chalupe budowac powiedzial ze pelnomocnictwo i oni sami wszystko zalatwia - kierownik budowy to pozalatwia, pewno nie wszystko ale czesc, co bedzie latwiej dla nas bo mieszkac na ten czas bedziemy na koncu Polski. Powiedzial jednak ze budowa domu trwalaby miesiac dlategoi ze jestesmy zaraz obok - wiec nie musza nigdzie jezdzic. Terminy na dziejn dzisiejszy maja pol roku. Co bedzie za rok-dwa niewiem.

Niestety nie wiem jak bede miala z nimi - czy pod gorke czy z gorki, no bo nie znammy, nie znamy tez nikogo co ich zna czy z nimi budowal, szukalam troche na necie psy wieszali ze zly kontakt ;) no zly, bo na tel bylo OK, a jak dopytalam orzez what's up ile z kosztow odejdzie garaz - przeczytal ale nie odpisal wiec juz mi zlewke dal. Rozumiem - jeszcze nie kupilam planu wiec takich pytajacych sie ma 100 a on chce koonkrety i kase w reku, pewno zanim nie powiem ze jestem gotowa za plan zaplacic guzik sie dowiem.

Nowy plan pod moje widzimisie powiedzial ze od 6 tys w gore, ale powiedzial ze nie ma problemu na starym zostac i poprzesuwac sciany i poprzenosic wszelakie instalacje, wiec na tym pracuje.

fajnie by bylo cos zaoszczedzic, kazda zlotowka sie liczy i bedzie liczyc i jak pisals - tu tam mozna cos taniej ale pewne sprawy nie da sie i ja tez tak robie.

 

powiedzialam M ze on bedzie po urzedach latal bo ja nerwus zaraz tez zadymy narobie ;) a on bardzo spokojny czlowiek jest :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brasica nie, w maju teraz Lubartow ma sam odralniac wiec czekamy i wtedy sia zacznie zabawa, czytalam ze kupienie wychodzi taniej niz darowizna??? wiecie cos na ten temat?

 

planujemy wrocic za 2 lata jak przyjdzie mi do odnowienia hipoteki tutaj - zeby tego juz nie robic a chalupe sprzedac, ale moze sie to stac i w przyszlym roku, a jak powiecie ze to kupa czasu - czas niestety zapyla jak glupi, zanim sie obejrzalam minelo pol roku jak Mloda i Mlody wyjechali, nawet nie wiem kiedy umklo.

 

jesli sie Lubartow bedzie obsuwal z tymi dzialkami - wtedy kupimy od kogos obcego juz z woda, gazem, pradem itp. Mam dwa wyjscia, ale wolalabym ta co nam chca dac. M wtedy bedzie musial do PL jechac. On sie tym bedzie zajmowal, a ja tu z Wami reszta .

 

a wole juz teraz bo totalnie zielona jestem w tym temacie :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz moge siasc na tylku

 

TAR moze dlatego ze zamiast na @ napisalam przez what's up, napisze do niego jeszcze raz, a jak nie zadziala bede musiala zadzwonic

 

firma nie jest nowa, sa od wielu lat, M nawet byl u nich kilka lat temu, jak ostatni raz byl w PL, nawet gdzies mam fotki bo akurat skladali chalupke z bali

czy zwieje z kasa? kazda firma budowlana w Polsce moze to zrobic :rolleyes: tutaj nie jest takie to latwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, musialam podpisac bo nie wszystko b ylo podpisane, usunelam z planu drzwi zeby mozna robic "fotki"

 

TAR tak, dom jest p;rosty, normalnie zwykla stodola :lol2: ale chce prosty dom, za stara juz jestem na wymysly, takie cos mi styknie, prawde mowiac i tak mniejszy by nam wystarczyl no ale to jedyny ze mi sie uklad spodobal ze moglam zrobic co chce - najbardziej mi zalezalo na mojej sypialni i mojej garderobie i lazience, a potem na tym zeby miec duza kuchnie i spizatrke wraz z Butlers pantry i pralnia. No i na tym zebym miala pokuj do TV i zeby M mial osobna sypialnie i osobny TV room - nie ogladamy razem i nie spimy razem - bo jak pamietasz oberwalam pare razy lokciem az mi sie gwiazdy pokazaly, chrapied, zuca sie na lozku i rozne inne sprawy wiec odpada :rolleyes: temu ta antresola mnie uchachala bo moge go tam wywalic - zrobic mu tam mala lazienke, sypialke a nawet garderobe no i TV room

 

 

tu jest plan z gory, nalozylam na stary plan wiec widac co wywalilam i co przesunelam, po odjeciu garazu wyrownalam bryle, w miejsce kuchni wsadzilam pralnie i spizarke, w miejsce jadalni kuchnie. duza lazienka - sauna wyleciala pralka tez, powiekszylam moja garderobie i moja lazienke i zrobilam to co chcialam zawsze - wejscie do garderoby z lazienki a nie dwoje drzwi - mam tak teraz i nie chce.

wkklejam plan a potem wizualki

 

 

All-your-projects-on-Home-By-Me.pngscreen capture open source

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Tobie może lepiej opłacić się niby "kupno" tej działki, bo wtedy opłacasz tylko notariusza, a przy darowiźnie dochodzi podatek za 20tys, bodajże 12%, a wszystko co powyżej 20 tys. -20%. Oczywiście jeśli to nie jest bliska rodzina. Bo bliscy są (rodzeństwo, dzieci, rodzice, wnuki) zwolnieni z podatku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schody na antresola - wtedy co pytalam czy warto zlikwidowac jedna sypialnie i przeniesc schody zeby salon wiekszy byl, ich wizualka sie kupy nie trzymala, meble absolutnie nie sa odpowiednich rozmiarow do wymiarow domu i whg ich planu takie gowno wyszlo

 

 

All-your-pyrojects-on-Home-By-Me-4.png

 

 

po pierwsze - trzeba wchodzic od strony okna bo na gorze skos wiec trzeba dojscie zostawic za kanapa, po drugie - nie cierpie schodow w salonie chyba ze ten salon jest olbrzymi - ale ten nie jest, po trzecia bylabym uziemiona ustawiniem kanapy w jednej pozycji tylko, po ytrzecie bym siedziala z nosem w konku - odpada.

zlikwidowalam wiec sypialnie , pomniejszylam ja (sciana przesuniueta) zrobilam zabudowane szafy + dodatkowe wyjscie na zewnatrz - tam bedzie dach wiec zamiast dopylac przez salon moge wyjsc tam prosto pod dach - dachu nie bedzie nad drzwiami w salonie zeby slonce dogrzewalo jakby co, no i M moze odrazu zejsc z gory

szafy - nie robione jest to w Polsce - tutaj kazdy dom ma wbudowane szafy ktore sa czescia pokoju, a ja stawiac wolnostojacych nie chce, tam bedzie wlasnie takie cos

 

 

171-CC0-B4-A5-DE-4793-8-B69-F4-A572-EE343-E.jpg

 

 

 

salon sie powiekszy i wyjdzie takie cos

 

 

61752-CA2-22-E8-44-D7-8-C75-E95149-D849-CA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne wizki, wiesz czego chcesz i co potrzebujesz, nasze rady niepotrzebne :lol2: co do kanciapy, nie wiem. my mamy strych z wejsciem w garazu. bylam tam tylko raz jak odbieralam instalacje elektryczna i sprawdzalm rozlozenie kanałow od wentylacji :D ale mezus upycha tam wszystko od kartonow z gratami po kosiarke i krzesla ogrodowe. chcemy postawic domek ogrodnika i nie bedzie musial dzwigac ustrojstwa, boje sie ze kiedys spadnie. jak sie uda to nawet jeszcze w tym sezonie a jak nie to przyszla wiosna.

 

lubie takie wysokie sufity "koscielne". w obecnym domu mam strop betonowy, cieplo dobrze trzyma ale tez wysokosc ponadnormatyw i nie mam wrazenia przytłoczenia.

 

moja nowa klima juz wisi, moze byc biala, dziala jak zloto, zarabiscie. przy chlodzeniu tymi dyszkami efekt wiania po plecach nie wystepuje. bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR mnie ten koscielny sufit bardzo jara, poprostu sie martwie jak z ogrzewaniem bedzie jak powietrze cieple poleci do gory - nie mieszkalam w takim.

 

jesli cos nie tak - pisac, konstruktywna krytyka mile widziana :rolleyes:

staralam sie wykorzystac kazdy zakatek i jak najwiecej zrobic pod moje widzi-mi-sie

 

 

ps. pisalam na tel z Mloda i zabralam sie do pisania tu z rozpedu po angielsku, musialam wymazac :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah mialam napisac, te "belki" pewno konstrukcje trzymaja w kupie, mozna je biale jak sciany zrobic, ale zrobie belki )badz obite deskami ze jak belki beda) - juz nawet opatentowalam jak je z kurzu czyscic - narzucic dluga szmate /przescieradlo i pociagnac od konca do konca :lol2:

jedynie co mnie przeraza to kurz na szafkach w kuchni ;)

 

TAR to te dwie niespodzianki - ze dom parterowy a druga - podloga bedzie jasna . Pisalas ze ciemnych nie liubisz jak swoja tutaj zrobilam - a ja wtedy pisalam ze zalezy jaki dom, tutaj u mnie tylko ciemne pasuja, ale w tym domu beda jasne - zupelnie inny dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...