Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

Wnerwia miało byc. Mam mega trudny czas ostatnio, a dziś miałam pierwszą dawkę szczepionki i tak poleguje na kanapie i czekam czy coś mi będzie czy nie. Wczoraj narobilam się w ogrodzie, pogoda w kratkę, więc rano z katarem się obudziłam. Ale lekarka powiedziała, że jak tylko katar to szczepimy. Już chce to mieć z głowy. W sobotę, mam kolejny pogrzeb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Joana, pogrzeb? covidowy czy inny ;)

 

jak przeszlasz szczepionke? Mialas jakies objawy?

 

tutaj mamy dwie szczepionki, byly 3 ale jedna wycofali. No i z tych dwoch nie ma mozliwosci wybierac ;) dostaje sie taka jaka akurat jest, co jest do kitu. Bo jedna jest trochu lepsza od drugiej i nie wywoluje alergii, ta trochu ciensza moze alergie wywolac. No i fakt ze powinna byc dana w ciagu miesiaca (obie) a oni z powodow brakow szczepionek - rozciagli to na 4 miesiace. Rzad. Bo jesli chodzi o medyczne srodowisko - nawet producent nie pisze nic o 4 miesiacach, badania robili po miesiecznych odstepach i sie nie podpisuja pod 4 miesiecznym, wiec detka! Niewiadomo jak to bedzie , ludzie zaszczepieni umierali bo sie zakazili, to jest wlasnie to czego sie obawiam. Niestety nie mozna sobie innej daty wybrac bo sami daty nadaja. wcale happy camper nie jestem, jade jutro na szczepionke i znajac moje dziurawe szczescie - dostane ta "gorsza" ha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astrę miałam, bardziej zależało mi, żeby u mojego lekarza było, a nie jaka. Miałam o 8.30 rano. O 20.00 dostałam mega dreszczy, przy temp 37.8. tel w ręku nie mogłam utrzymać. Noc nudziłam się co godz. Wczoraj cały dzień na kanapie pod kocem, tak samo dreszcze i lekka temp. Dzisiaj już wstałam normalnie, a właściwie że zdwojoną energia. Odgruzowalam dom, ogród tyci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat mi zmarł. Wiecie, człowiek, którego lubili wszyscy, inteligentny, dowcipny, super facet, który chyba jak nikt inny swoje życie zmarnowal. Ale cios jest dla nas straszny, dla mnie i drugiego brata. Bo zawsze była nadzieja, że jeszcze kiedyś usiądziemy w trójkę i pogadamy posmiejemy się. Zostało masę anegdot, wspomnień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też Astra i mój J też. On obie dawki przeszedł niezauważalnie. Ja po pierwszej miałam jak Joanna. Dreszcze po 10 godzinach od szczepienia, że parę kroków przejść od łóżka do łazienki przejść było mi trudno. Potem dostałam temperatury i rosła, a do jakiejść 2-giej w nocy do 38,9. Potem zaczęła spadać i o 7 rano już było okey. Tyle że ramię mnie bolało kilka dni i gulę tam miałam. Następną dawkę mam 28 czerwca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka, każdy taki gest jest dla mnie ważny. Po babci, jeszcze płakać nie skończyłam, a tu on.

 

Powiem, że teraz się tej drugiej dawki boje. Noc i dzień czułam się jak bym miała mega infekcje. Sąsiadka mi wczoraj zabrała Antka na trochę, to drzwi za nim zamknęłam i zasnęłam na 1.5 godz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka, ja nie miałam covidu, moja ciocia też nie. Bynajmniej nic nam na ten temat nie wiadomo.

 

Wiecie co, szlak mnie trafił teraz. Dzwonił brat, bo był dzisiaj w zakładzie pogrzebowym. Na cmentarzu komunalnym wołają sobie 900 zł za 15 min pobyt w kaplicy z organista, grającym smętne kawałki. To żart jakiś.

 

Mmika, dziękuję, od wczoraj znowu ciekną mi łzy bez kontroli. W biedronce się dziś poplakalam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joana nawet mi nie mow, ja w zeszlym roku dostalam szoku jak nam zaspiewali za pogrzeb i dodatki. wszedzie zdzierstwo za bylejakosc. to ile zaspiewal ksiadz to wbilo mnie w fotel. generalnie na nawet skromny pogrzeb, bez zadnych wodotryskow to zasilek pogrzebowy nie starcza. i tu nawet nie pisze o stypie czy poczestunku. tylko nie starcza nawet na firme pogrzebowa, trumne i pochowek. Wszyscy pazerni ale ksiadz mnie zszokowal. sukienkowi na kazdym polu przesadzaja. a zaklady pogrzebowe maja teraz żniwa.

 

Trzymaj sie jakos :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialam szczescie, dawali szczepionke ktora ja chcialam , zobaczymy czy M tez ja dostanie. Powiedzieli mi ze u nich 95% maja ta, no ale zawsze jest to 5%.

druga dawke powiedzieli zeby sie nie martwic tymi 4 miesiacami bo zawolaja mnie wczesniej, ze to tylko data ze zaklepane. Zobaczymy.

poki co minelo 5.5 godziny i nic mi nie jest, jak wracalismy to troche reke czulam, ale troszke i nie wiem czy faktycznie czulam i to szczepionka czy dlatego ze wiedzialam ze ja mam i sie w glowie mi urojilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania, to trzymam kciuki, żebyś się nie czuła jak ja.

 

Myślę, że u mnie też mógł mieć wpływ stres.

 

Tar, powiedz mi jaka ziemię lubi ussuryjski. Kurcze po dwóch tyg od posadzenia zaczął mi marnieć. Listki więdnąć i podsychac. Nie wiem czy to nie od wiatru? Bo przecież wiem jak podlewać rośliny. Maluszek jest, dużo też nie kosztował, no ale szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joana ponoc z klonami ussuryjskimi jest problem, dziewczynom na ogrodowichu wertyliciozy podostawaly, niektorym od razu, niektorym po 2-3 latach. Moje na razie odpukac. Maja spory drenaż ze żwiru i wymiąchana ziemie ta moja ciezką, piach dla rozluznienia, przekompostowana drobna kora i obornik konski. W taki miks je sadzilam. To wiedniecie, o ktorym piszesz to dokladnie to samo co zaobserwowaly laski w swoich klonach. Troche ryzyko z sadzeniem, bo ziemie mozesz skazic grzybem a jest paskudny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...