Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

jak dla mnie bedzie pasowac. W ogrodzie pasuje wiecej zeczy e soba niz w domu.

 

Joana tak myslalam ze masz na mysli te TWOJE wianki :D bo ja to musialam jeden kupic bo nie wiem jak. Znaczy pewno bym zrobila ale mi sie nie chce , a ma drzwiach wejsciowych nie wieszam bo mam tam kolatke i wizjerek a wyzej okno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale jak zielone wyjmiesz, to zostaw to naczynko pionowe. 3 sztuki różnej wysokości super wyglądają w tym miejscu :) To jak z roślinami w ogrodzie 3 albo 5 razem.

 

Gdzie ten stolik Mmikki ofrędzlowany? Nie widzę.

 

Joana, a tę szafę to chcez gruntownie przerabiać z zewnątrz też, czy środek przystosowujesz?

Widziałaś może co pokazywałam kiedyś na buty? Znajomi mają tak w szafie zrobione. Otwierasz drzwi i wyciągasz ramę na kółkach. W tej ramie są przegródki. Mieści się ze 40 par pantofli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff, odwalilam walentynki, nie lubie takich |uroczystosci|

 

Tar - dlaczego uszy ci przeszkadzają? Wydawało mi się, że są właśnie po to by głowę oprzeć z boku podczas czytania lub...drzemki.
no co poradze ze mnie taki fotel ogranicza.:) najbardziej lubie typowe klubowe z szerokimi podlokietnikami i oparciami. ja zazwyczaj opieram sie o jeden podlokietnik nogi wywalam na drugi podlokietnik a ksiazke trzymam na oparciu. ot takie moje male natrectwa, z ktorymi musze zyc :)

ten rysunek to doskonale pokazuje, normalnie druga ja :D:D:D, tylko psiów brakuje :D

"Kamasutra del lector"http://1.bp.blogspot.com/-m9EGHUtAVe4/UC63mJvB2VI/AAAAAAAAAyU/MnsW5DdUSyo/s1600/23068d176ec6f023765d70ff4d06013c.jpg

 

 

ale półka na dole by mi się przydała jeszcze na bieżące czapki szaliki w zimie.

 

Tar, Twoje szafki na buty jaką mają głębokość? W środku są płki typowo na buty, pod skosem?

moja butowa ma gl. 32 cm , polki na prosto, bo mi tak bylo wygodniej. a szale, torebki, czapki szaliki i psie ciuchy trzymam w koszach w szafie. szafe mam podzielona tak: pawlacz, czesc wieszakowa, polka, 3 lub 4 kosze na prowadnicach. szfa sie sklada z takich 3 modułow 65 cm. moge ci jutro fote zrobic jakby ci to pomoglo w planowaniu :) pawlacze sa otwierane niezaleznie. czyli w sumie koszy wychodzi ze mam albo 9 albo 12

 

tak jak Elfi o tych uszach napisala - wzielam sie i oparlam , normalnie nie zwracam uwagi na to, faktycznie glowe opieram na uszach :lol2:

 

Joana ja mam mikroskopijna szafe kolo wejscia, a teraz jeszcze ja podzielilam w srodku na dysona i mopy ;)

kiedys stawialam wieszak - ale na zime tylko, a na wiosne chowalam jak sie kurtki chowalo.

teraz mam mniej miejsca wiec zazadzilam nowe pozadki - wieszaka juz nie stawiam, gdzies pod schodami stoi chyba, wynioslam kurtki i buty do szaf gdzie ich miejsce na gore, a w szafie tylko trzymam te c sie chodzi codziennie. mamy 3 pary butow i po dwie kurtki, reszta wyjechala. A jak sie cos chce innego ubrac to sie z szafy na gorze bierze i potem odwiesza, to samo z butami. Wez moze zrob "czystke" i zobacz czy naprawde az tyle tam stac musi i wisiec?

 

moj M tez mi wiesza kurtke na schodach, czego nie cierpie i chowam do szafy, no ale!

dlatego ja nie mam luznych wieszadel wszystko chowamy do szafy :) po zimie kurtki cieple kazdy z nas wynosi do swojej garderoby i zwalniam miejsce na lekkie polarowe i codzienne żakiety

 

Tar, miałaś farta z tą wycieczką. Ludzi pewnie szlag trafił.

noo moze dobrze, ze pomarudzilam, ludziom wspolczuje, tym bardziej ze polise maja tylko na wartosc 830 tys. ciekawe czy zaspokoja roszczenia wszystkich, zwlaszcza ze w tym przypadku pewnie pierwszenstwo maja banki, zusy i reszta padliny.

w tym roku mamy juz wstepnie zarezerwowane wczasy w ligurii na lazurowym :)

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha TAR czyta ksiazke - 3ci zadek, drugie i trzecie zdjecie :lol2:

mojej pozy nie ma co siedze na moim konskim, jedna noga zwisa przez oparcie a druga podwinieta. ten przed compem jest najszerszy.

 

 

Pestka flakon zostaje bo nie mam innego, Mlodej powiedzialam ze jego nie dostaje.

 

wieszaka wlasnie sie pozbylam, Mloda powiedziala ze chce .

 

robie jej tez prezent - daje jej jednego robota. Nowiutki zapakowany. Niech sie cieszy. Wszystkich 3 nie uzywalam jeszcze bo wszedzie cos bylo rozstawione a teraz z tloma Dysonami nie potrzebuje az 3. Robotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba, nawet jak spie to na boku i jedna noga ta z gory badzo zgieta, na poduszce ja opieram
tez tak lubie, pozycja embrionalna najwygodniejsza

 

cos mi sie przypomnialo a propo podwinietej nogi - :)

mowie M ze dopoki moge siedziec z podwinieta noga, badz - co tez robie ze nogi mam pod broda prawie, opieram pitami na siedzeniu - to nie jest zle, to znaczy ze jeszcze gruba nie jestem bo inaczej z walami tluszczu by sie nie dalo :rolleyes:

ooo to ja tez moge sie jeszcze opychac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój starszy syn, jak był mały nie znosił książek czytać, wiec każdą z tych pozycji zaliczał, potem zjeżdżał na podłogę, tam jeszcze kilka i kończył w przedpokoju, a ile potów z siebie wylał przy tym :):)

 

Szafy nie będę zmieniać zostaje jak jest z zewnątrz, ma trzy sekcje, jedna moja na buty, potem środek, na górze półka na torebki pierwszej potrzeby :) drążek i na dole pudełka z szalami itp, trzecia sekcja- mojego buty. I w tej ostatniej zrobimy jeden drążek. Jak planowałam szafę to jakoś nie wziełam pod uwagę, że mam dziecko :):)

 

Tez nie trzymamy wszystkich kurtek, płaszczy itp na dole.Brakuje mi miejsca dla gości, ale boję się , że jak zrobię wieszak stojący, albo na ścianie, to zaraz będzie zawalony.

 

Was będę prosiła o pomysły na resztę, konsola, lustro itp. Jak zrobię zdjęcia to zobaczycie, wszystko mam na chwilę , oprócz szafy.

 

Pytałam Tar o twoje szafki, bo jeszcze mi chodziło po głowie zabudowanie drugiej ściany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uwierzycie co Manius zrobil

 

stalam w otwartych drzwiach na ogrodek, ladnie swieci slonce, snieg sie topi chociaz go od chroma, zlazl po rampie i wyniosl kawalek lodu - bo jak sie nie widzi to mi kawalki lodu znosi i je gryzie, nie wiem czemu. No wiec wyniosl go i gotowy wejsc do domu a kawal lodu, mowie mu ze nie, ze be - popatrzyl na mnie odwrocil sie podszedl do brzegu tarasu no i znow wraca myslac ze go wpuszcze, a ja znow ze nie, ze be - wiec wrocil, zlazl po rampie - i odniosl na to samo miejsce co wzial!

no brawo pies!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joana ja sie goscmi nie przejmuje, kaze im walnac byle gdzie. Bo to nadal gosc, wiec sobie pojdzie i kurtki znikna :rolleyes:

ale i tak dziw bo jak wywalilam te kurtki z szafy i zostawilam po dwie to mimo ze taka mikrskopijna jak mloda byla bez problemu sie zmiescily nasze 4 plus Mlodej i jej dzieci 4 razem 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się tak kokoszę w fotelu, a na sofie najczęściej jedną nogę mam na oparciu. Kręgosłup póki co mam w porządku, ale nogę też podwijam pod d...sko. Jak leżę, stopę podkładam pod kolano drugiej nogi. Ta noga od wygibasów zawsze prawa. Z lewą jakoś nigdy nie próbowałam ;)

 

Chyba Katarzyna Dowbor, a może to Krystyna Janda, nie pamiętam, powiedziała kiedyś, że kobieta jest dotąd młoda póki może założyć pończochy na stojąco.

Wy jeszcze nie macie prawa mieć z tym kłopotów, ale ja codziennie sprawdzam :D

Druga taka sztuczka – póki można zetknąć palce obu dłoni na plecach – jedna ręka od góry w dół do drugiej – organizm ma 30 lat. Tego już nie daję rady zrobić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiemy czy Mlodej starczy tej podlogi w piwnicy, myslala ze polozyc wykladzine taniej, powiedzialam jej ze nie bo podloge juz ma, trzeba tylko podklad, a z wykladzina i podklad i wykladzine, wiec jej wymyslilam ze jak nie starczy zeby zrobic takie cos

 

 

white-washed-tiles-to-darker-wood-planks-finishing-floor-transit.jpg

 

podloga najwazniejsza wsadzic gdzie sofki i tv bedzie i na reszte kafle. Nawet jak trzeba bedzie tam gdzie dieci beda kacik mialy - polozyc dywan im jakis gruby z podkladka zeby w kupry nie ciaglo.

oczywiscie jak pisalam M bedzie robil, a jej chlop ma pomoc bo nie umie. On nawet uszczelki w kibelku nie zmieni ;) ani zyrandola nie powiesi. M tam bedzie pewno nocowal iles- z rzedu weekendow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ponczoch nie nosze a rajstopy zadki, ale rece zrobilam, nie ze dotykam ale je zahaczam jak dwa haki, ale ja mam dlugie rece, to nie wiem jak to z krotkimi jest?

dawno mostka nie robilam, ciekawe jakby mi poszlo, zrobic i wstac i chodzic nim, ostatnio jakos dwa lata temu

szpagatu nigdy nie umialam. ani skoczyc przez kozla :lol2: zawsze ladowalam na albo przed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania, tylko nie krzycz na mnie :( Czy u was są tzw folie grzewcze

To cieniutkie jest i można położyć i pod deskę, i pod panele i pod płytki. Ma takie właściwości, że tylko wsadzasz wtyczkę do kontaktu. Nadaje się na każdą powierzchnię. Myślę, że to by było dobre dla dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa a jakze i kosztuja majatek ;)

w Europie to standart u nas to cos dla bogaczy, nawet mysmy tego nie zakladali, temu mamy bardzo wysoko podloge na dole, byle dalej od betonu.

Maciupki kawalek na wielkosc hmmm...mojej lazienki? nie wiem czy nie wielkosci mojego wc, kolo 200$ a cala piwnice zrobic to wyszloby kolo 2 tys a nawet duzo wiecej. Przeciez nikt sie nie bedzie tak kosztowal na wynajete ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jaki spryciarz, mądrala z Maniusia :)

 

A ja nogi nie podwinę, tzn podwinę , ale lewą, ale nigdy mi tak nie było fajnie z lewą. Prawą rzepkę miałam złamaną i już nigdy nie zegnę nogi na maksa, kolano mam w nie najlepszym stanie więc oszczędzam, bo nie uśmiecha mi się operacja.

 

W niedzielę miałam dodatkowo, czwórkę dorosłych i trójkę dzieci w wieku od 5 do 10 lat i miałam problem z powieszeniem ich w szafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...