Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U nas było dziś nieco po dwunastej +3,5 od wschodniej strony, a od płn-zach +6, a ja rano pookrywałam ściętymi (wydoko cięłam) miskantami i stroiszem te hiacynty, które wylazły z ziemi.

 

Sikory grasują :) Mają teraz 3 karmniki, ale najbardziej pasują im moje samoróbki ze stała dostawą słonecznika. Tylko aparat ma do d... i ciężko złapać dobre zdjęcie.

 

2018_02-20luty_sikorki-na-sniadaniu-P1010014w.jpg

2018_02-20luty_sikorki-na-sniadaniu-P1010030w.jpg

2018_02-20luty_sikorki-na-sniadaniu-P1010031w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chybcika mylam zyrandol, wypucowalam cala jadalnie, wypralam dywan, a zapomnialam zeby zyrandol umyc, kazdy koralik z osobna :bash:

rece mi odpadaja ale sie udalo, dzwonili ze zaraz beda. Jak stol stoi to juz tak latwo nie jest.

 

na dodatek poklocilam ie z M a raczej ochrzanilam go bo zasuzyl, pogniewal sie, zszedl na dol i powiedzial "zebym go o nic nie prosila" lol

 

i Mloda dobila mnie, przyszedl wlsciciel, zaczeli nakladac plyty gipsowe na scianie w piwnicy i wyobrazcie sobue - nie wsadzil ocieplenia! prosto na ten beton wsadza IDIOT plyty a ocieplenie zabral i wyniosl! :bash: na dodatek nakladajac sciany przebil kabel od internetu ktory dopiero co byl zalozony :bash:

wiecie co debil powiedzial jej - ja nie wiedzialem co to za kabel, to juz twoja odpowiedzialnosc - kuzwa rozsrpalabym dziada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania, to ja też chcę tę konsolkę z 2-ma szufladami :) Tylko nóżki jej wywalę i pójdzie wisieć na ścianę w wiatrołapie nad kaloryferem :lol2:

 

TAR, ja do drewnianych okien na zewnątrz kupiłam teraz https://www.vidaron.pl/produkty/lakierobejce/lakierobejca-ochronna-ultra-trwała Wcześniej była nieco inna. Powstawała z niej taka powłoka jak cieniusieńki fornir. Raz kawałek jednego tarasowego okna malowałam, sam dół, i trzyma już 4-ty rok. Tam jak nie deszcz to śnieg. Ta podobno lepsza.

 

Joana, ty jesteś sroczka, co lubi świecidła :wiggle: Musisz chwilę poczekać naobrazki ode mnie, bo mnie znowu docisnęło czasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka, juz pozostane przy tym luxens albo v33 (tym robilam w poprzednim ogrodzie) jakos do widaronu nie mam przekonania, za bardzo sa nachalni z reklama i do tego beznadzijna:p a poza tym nie maja takiego koloru jaki chce.

 

Mania to kiepawo z tym wynajmujacym, jakis dekiel. Jednak co swoj dom to swoj. zaden betonek nic nie zniszczy:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plyty na scianie i ocieplenie juztam bylo na dole, jak wynajmowali umowili sie ze Mloda to wynajmie jesli on wykonczy dol.

Idzie na skroty i po tanichu, jak mozna polozyc sciany bez ocieplenia w piwnicy? pogielo goscia!!! jak kiedys bedzie chcial to sprzedac to jak ktos sie dowie - bedzie musial sciany zrywac i robic od nowa na swpj koszt, inaczej nikt domu nie kupi. A jak nie powie i w ciemno pojdzie to ludzie beda mieli problem z remontem, a jak sie dowiedza po fakcie, po kupnie do jakiegos tam czasu - moga go do sadu wziasc i bedzie musial oddac kase za zerwanie i kupienie nowych plyt i ocieplenia i robocizny - tak to tu dziala. Zwisa mi co robi bo to jego, ale zrobil oszukanstwo ot co a nie taka umowa byla.

 

 

M sie tak obrazil ze jak stol juz stal wyszedl i poszedl prosto do lodowki majac w duuuu jadalnie, udal ze nie widzi. Juz mu przeszlo bo poszlam d biego i powiedzialam ze durny jest, nie wytrzyml zaczal sie smiac.

 

stol jest cudowny :lol:

jestem zakochana w nowej jadalni :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkode zrobilam, ale klelam :mad: i nadal klne :mad:

wynosilam krzeselka od wyspy zeby miejsce zrobic na nowe i przywalilam w boczny panel od szafki gdzie witryna jest :mad:

i kurna WIDAC :mad:

M jeszcze nie wie :sick:

 

 

IMG_9287.jpg

 

IMG_9288.jpg

 

 

a tam jest pstryk do swiatla na taras :mad: caly panel trzeba bedzie wymienic i wyciac dziure na kontakt, no zastrzele sie :mad:

 

 

..........jak sie obrazil kazal mnie o nic nie prosic, zucil kase na napiwek na wyspe i zlazl na dol, musialam wiec sama nosic:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M nie musial nic skladac, wnoszenie, ustawiani i skrecanie oni robili, zero smieci, opakowan, wszystko zabierali i nawet jak sie by mialo stare meble i chcialo ich pozbyc to mogli zabrac badz przeniesc w inne miejsce

 

dwoch ich bylo, Kanadol i Hindus

 

 

IMG_9292.jpg

 

 

IMG_9294.jpg

 

 

IMG_9297.jpg

 

 

IMG_9295.jpg

 

 

IMG_9293.jpg

 

 

cholernie ciezki! moj tamten sie byl ciezki bo tez solidne drzewo ale sie chowal przy tym, no ale ja lubie tak.

zebatka do rozciagania mi sie podobala. Tamten mial szyny. Chlopaki czekaly az se obstrykam zanim zloza i obloza krzeslami :p

 

 

blat jest satynowy. to w ciemno kupowalam bo nie bylo go przeciez w sklepie i bardzo sie ciesze z tej satyny, prawie matowy! nie bedzie tak rys latwo zrobic

 

 

IMG_9336.jpg

 

 

IMG_9296.jpg

 

 

krzesla sa podobne do tych co TAR widziala i ja w sklepach ale nie sa takie wiesniackie jak tamte ani chamskie (cena tez nie ta bo jeszcze raz tyle za jedno)

 

i taaaa, sa szare! jasno szarutkie

 

 

IMG_9348.jpg

 

 

IMG_9345.jpg

 

 

IMG_9312.jpg

 

 

IMG_9347.jpg

 

 

IMG_9339.jpg

 

 

IMG_9323.jpg

 

 

IMG_9335.jpg

 

 

IMG_9358.jpg

 

 

IMG_9337.jpg

 

 

IMG_9328.jpg

 

 

tu ladnie widac dokladnie taki kolor jaki jest - przynajmniej na moim compie - a to na dole na ziemi to M lezy i oglada stol od spodu

 

 

IMG_9343.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzeselka do wyspy, nie maja wysokich oparc jak stare-stare co dalam Mlodej ladnie "leza'

 

swoja droga strasznie fotki zmniejszaja, ta wyspa taka mala na zywo nie jest, pamietacie jaki duzy piekarnik tam mam ?

jadalnie i stol tez zmniejszylo

 

 

IMG_9309.jpg

 

 

nogi mi sie podobaja bo nic nie musze z nimi robic - juz sa ciemne, fajnie tez przetarte. Sprobowac musze czy z tamtych nie da sie tego metalu jakos przymocowac na podnozki bo to sie wyciera moment

 

 

IMG_9355.jpg

 

 

IMG_9353.jpg

 

 

IMG_9354.jpg

 

 

IMG_9350.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz sumujac...

 

krzesla w jadalni sa duze i wygodne, duzo wieksze niz te ze sklepow co z Tar widzialysmy.

Sa tez duzo wieksze niz te mialam ale to normalne - maja boki. Nogi sie nie rozsuwaja, tylko gora, ale i tak by 3 nie weszly pod spod wiec sa rozstawione. Te szczytowe jak widac nie wsuna sie - ale tamte co mialam stare srebrne tez nie wchodzily pod spod i tak samo staly - bo mialy podlokietniki ktore je hamowaly.

teraz wieczoram jak tylko swiatla na bufecie sie pala fajnie, nie, zarabiscie wyglata ten stol :p

 

 

krzeselka do wyspy - no sa szersze bo tez maja boki, ale sa mniejsze niz tamte co mialy byc. Wystaje jedno zza wyspy ALE - nie wystaje zza blatu wiec sie w oczy nie zuca . Zawsze moge jedno odstawic do jadalni i tylko dwa trzymac.

sa fajne ale te to co na szare byly wygodniejsze - te sa zwykle normalne, nie maja tej dupy w tyl na dol :( szkoda. Ale sie siedzi bardzo dobrze.

 

 

kolatki? MOGE ZALOZYC :p bo zaloze. Bo SE nie odmowie. Z tym ze nie moge tych duzych co kupilam, a jedynie te co mam na fotelu od compa. To nic, beda mniejsze ale beda. Musza byc. Bo chce. Bo tak se umyslilam :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co. mysle ze bufet pasuje mimo ze czarny. Zegar jest czarny ale zegar wiem ze kiedys mi sie znudzi. A bufet byl fabrycznie czarny, tyle ze zlota kratke mial.

Czarne do wszystkiego pasuje, a bufet do kompletu mi sie nie podoba :no:

 

 

ogladalam dywany z mysla ze kremowe wsadzic ale teraz sama nie wiem, chyba szare lepsze. Z tym ze je zmienie na inne szare. Chce grubsze i takie jak ten pierwszy kupilam, ze jest caly szary a nie ze jest duzo bialego. Pomysle. Narazie jest OK. Krzeselka sa szare ale to cieply szary. Jak swiatlo wiec sie pali to w bezowe wpadaja, za dia sa szare.

Chcemy odswierzyc i pomalowac, nie musimy bo farba nadal jak nowka ale chcialam zrobic trochu jasniejsze szare na scianach.

alr to w lecie pomysle.

 

a zaslony uszylam szare inie powiesilam, dalej granatowe wisza , musze przewiesic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...