Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

i ostatni eksperyment dzisiejszy, kolatki

Ze baba zmienna jest, wiec jak wczoraj krzyczalam tak dzis nie krzycze i narazie na krzesla w jadalni nic zakladac nie bede

 

ake na krzeselka od wyspy jak najbardziej.

wiec albo male albo...

brakuje doslownie 1 cm zeby je przykrecic, za waska deszczolka w srodku jest, na krzeslach w jadalni i od wyspy takie same sa, noz kurna, CENTYMETR:bash:

pol nocy szukalam tego rozmiaru ale inaczej mocowane bo widzialam jak googlalam ze sa, nawet srub nie widac , ale widzialam je na krzeslach, do kupna zero = podejrzewam wiec ze te bezsrubowe to sa prawdziwe kolatki na drzwi.

 

wiec dzis rano...

 

 

IMG_9399.jpg

 

 

kazalam M odkrecic z tylu srubke

 

 

IMG_9400.jpg

 

 

IMG_9404.jpg

 

 

IMG_9401.jpg

 

 

:wave::wave:

da sie? jasne ze sie da! zawsze mowilam ze wszystko sie da - jak sie chce. W ten sposob trzeba tylko kupic sruby z gwintem ale bez lepkow i wszystko gra, dokladnie zrobic tak samo jak mam na fotelu od compa :popcorn:

 

 

byl jeszcze pomysl mojego M tak ale nici z tego, raz ze mi sie nie podoba a dwa - nie wjdzie, sa stopery i znow - za duzo o pare milimetrow. A ze jest bardzo grube predzej zeskrobie sie chrom niz to zjedzie.

 

 

 

IMG_9402.jpg

 

 

a tu wszystkie 3

 

 

IMG_9407.jpg

 

 

jak widac wcale ten tyl nie musi byc. A ja moge miec przykrecone. o!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania, drzwi są faktycznie z innej bajki ale mogą tu pasować. Coś na zasadzie kontrastu. Elegancka jadalnia i mocny akcent w postaci tego rustykalnego mocowania drzwi.

 

Moim zdaniem gryzą się tylko z powodu koloru. Gdybyś przemalowała je na kolor ściany to by się w nią wtopiły.

 

Pomysł z kołatką świetny.

Edytowane przez Bea66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pantera musiałaby wg mnie być srebrna i duża. Tak duża, żeby grzbiet właził ponad dolną ramę lustra.

 

Podoba mi się gzyms nad drzwiami.

 

Dywan jak mówisz, że jasny, tzn. że on ma mało światła i dlatego wydaje się ciemny. Wolałabym jaśniejszy, albo wymyśl jakąś lampę z boku przy ścianie. Niech doświetla.

 

Mania, spróbuj brzegowe krzesła 1 i 3 z każdej strony postawić lekko skosem, żeby oparcia nie stykały się ze środkowymi. Jak na tej fotce gdzie są 2 zdjęcia architektury na ścianie. Tylko nie tak mocno, leciutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania ustawilas krzesla tak jak ja, niby nie wchodza a jak je troche poodsuwac to te szczytowe sie wepchnie i od razu lepiej.

z tymi firankami to dokladnie tak myslalam ale znacie mnie - nic z tego nie wyjdzie, musialabym dac doszyc, to jak podsumuje to wyjdzie na to samo jak na wymiar kupie. szkoda zachodu. tak moge zamowic w necie bez ruszania 4 liter do miasta.

wiecie co to nie jest tak ze ja jestem leniwa itp. ale jak juz wracam z pracy umeczona jak 7 nieszczesc to mi sie zwyczajnie nie chce znowu do centrum ruszac. po pracy sa takie korasy ze masakra a weekendu szkoda. ja wracam pozno chce troche pozyc i odpoczac a nie po krawcowych latac. a najlepiej i najtaniej szyje laska w ikea.

z sypialnia nic nie robilam, bo mam chetnego na meble i byc moze wszystkie wyjada wiec szkoda kregoslupa. tym bardziej, ze mam nowa kontuzje barku :bash:

poza tym ostatnio same inne sprawy schronisko, smierc w rodzinie, chora mama, piekarnik - no zawsze cos. chwilowo nie mam glowy na wnetrza:cool: za ogrodem mi sie ckni

 

aaa dywan widze bardziej w kremie niz szarym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR jak dasz doszyc to napewno wyjdzie taniej niz kupowac material i szyc na miare. A jeszcze zalezy jaki material. Bo ja swoje szylam i robocizna za darmo ale kurna material? kupe szmalu mnie kosztowal bo se wymyslilam szenilke.

Nie chce ci sie bo jestes zmeczona i to zrozumiale, to bierz i kupuj gotowce.

Przykro slyszec ze tyle niemilych spraw na glowie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi to myslalam juz dawno przemalowac, od razu jak kupilismy. Kusily mnie czarne bo sa piekne. Zreszta i tak je malowalam bo musialam je przedluzac, te sa na normalny otwor do drzwi a ja tam otwor mam wyzszy, trzeba bylo nadrobic. Co mi wyszlo na dobre bo sie listwy powtorzyly jak na scianach.

A jakby od strony jadalni je na szaro? a od strony kominkowego zostawic na bialo???????

 

Pestka mam duzo swiatla w kominkowym i dywan tez zmienia kolor zalezy jak sie stanie. Jadalnia jako jedyne pomieszczenie w domu ma zero slonca. Nie dochodzi z zadnej strony.

Krzesel jak mowisz tak nie ustawie bo sie mi nie podoba, wyglada jakby ktos usiadl i nie wsunal spowrotem. Tak M robi z krzeselkami przy wyspie czym doprowadz mnie do szewskiej pasji.

 

Joana nie ma tam galek :no: zaraz ci pokaze co jest i dlaczego. I dlaczego srebrna nie moze byc - ja tak samo lubie jak cos blyska a jednak na drzwiach nie chce. Nie przy takim stylu jak ja mam.

 

postawilam tez 3 rozne pierdoly co mialam w domu, ciekawe co powiecie, musze fotki poprzenosic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, to druga wizja mi sie podoba, pantera nie koniecznie. A powiem Ci Mania, że prawie cały twój dom mi się podoba, ale jak pokazujesz zdjęcia z jadalni, omijam wzrokiem zegar, nie lubię go :)

 

Tar, nikt nie mówi, że jesteś leniwa :) Masz dużo teraz na głowie, potrzebny Ci odpoczynek albo zajęcia sprawiające radość. Fajnie,że masz kupca na sypialnię , będziesz mogła szukać nowych mebli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka podoba mi sie to z bialym hmmm...mozesz jeszcze na szare zrobic ale proste i zostawic sufitowa biala? i te drzwi mozesz na szaro malnac?

 

rozwalic nie wiem, to jest sciana nosna, po drugiej stronie jest jeszcze wypustka i leca tam rury z mojej lazienki w sypialni, moja sypialnia jest nad jadalnia a lazinke pol na pol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo mi sie od strony kominkowego podbaja, dlatego wlasnie lubie je ale ze scian wysuwane, tu je troche wyciaglam

 

 

IMG_9425.jpg

 

 

IMG_9426.jpg

 

 

Joana galek tam nie ma, to sa specjalne uchwyty do drzwi wsuwano/przesuwanych, galka by wystawala i sciany obila, jeszcze zeby taki kolor zalozyc musialam zjezdzic pare sklepow i dopiero jakies 50km odemnie trafilam :cool:

 

 

IMG_9421.jpg

 

 

a teraz patrz dlaczego srebrne nie...na wszystkich drzwiach mam braz galki, wygladaloby to smiesznie i poprostu zle

 

 

IMG_9422.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panterka by musiala w druga strone stac, pyskiem do okna.

 

postawilam co mialam, konski leb, mojego Joga-men co na kominku stoi i taki sam wazon jak na stole ale w orginalnym kolorze, no ten na stole pamietacie przyszedl w kawalkach i sklejalam wiec musialam pomalowac, wazon wszedl caly, narazie walnelam male kwiatki zanim duze popsuje.

 

i co??

ja wiem, pusto sie wydaje bo sie przyzwyczailysmy ze tam cos wiecej stalo. Kwestia przyzwyczajenia. Niestety nic innego w domu nie mam

 

 

IMG_9411.jpg

 

 

IMG_9409.jpg

 

 

IMG_9417.jpg

 

 

IMG_9427.jpg

 

 

ide wyniose zegar zobaczymy jak bedzie bez niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi to myslalam juz dawno przemalowac, od razu jak kupilismy.

 

 

A jakby od strony jadalni je na szaro? a od strony kominkowego zostawic na bialo???????

 

 

Mania właśnie tak. Od strony jadalni jest duży kontrast gdy drzwi są zsunięte na ścianę i ten kontrast warto byłoby zmniejszyć malując drzwi. A od strony kominkowego zamknięte drzwi pokazują jadalnię przez szybki i to wygląda świetnie a zasunięte chowają się za ścianą.

 

A szynę mocowania bym zostawiła tak jak jest. Ona mi się trochę kojarzy z pomysłem przesuwanej drabiny w bibliotece. Jest podobna stylem do tego systemu kółek i mocowań.

Edytowane przez Bea66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...