Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

nie o to chodzi, Pestka jak zwykle wyskoczy;as ze swoim kazaniem, na temat mojego "kwietnika" za krtoki, za niski i blah blah blah, noz znow to samo :sick:

kiedy napisalam wyraznie po co go wzielam.

 

kolatek zadnych nie ma, sciaglam wszystko narazie, nie mam teraz glowy do tego. Wiem jedno - mialam to w zamyslach ale Joana mnie zupelnie podpuscila z zegarem, wcale za nim nie tesknie. Ani mi go nie brakuje.

 

Joana - to trzeba bylo pokazac odrazu to zdjecie razem z kawalkiem tapety, serio sama tapeta jak pokazalas jak kafelki wygladalo, teraz na tym zdjeciu widac jak ladnie wyglada i mi sie podoba - a jakbys u malego zrobila na scianie??

 

Bea - ciesze sie! bo mi sie tez mniejsze podobaja bardziej. Nie sa takie nachalne. Tych duzych wszedzie jak wszow w kazdym sklepie, malych malo mozna spotkac, a ja nie chce byc jak kazdy :sick:

Jesli wiec zaloze - zaloze te male. Moze. Plan na potem.

 

maly update z pergola - napisali mi dzis ze jednak nie dokupia mi tych pudel brakujacych, ze mi kase oddadza, ze placic mi za trucka tez za drogo i zebym to wywalila / OH WELL.......gore mam wiec za darmo! a to co oddadza pokryje brakujace pudla plus wysylke i jeszcze zostanie. No ale, mialam zwrot kasy dostac przed poludniem, a tu juz 4hr minely i nic. Wlasnie do nich napisalam gdzie moja kasa.

Jedna gore trzeba bedzie pociac na kawalki i zabiora z plastykami.

dodam tylko ze gore co mam jest noweczka, to co dokupie tez noweczka, czyli cala pergola bedzie nowa a nadal za mniej niz polowe ceny, wiec sie oplaca :p

 

 

Joana my przy wyspie siedzimy, a jakby nie bylo wyspy bylby stol w kuchni, jadalnia jak pisalam jest formalna jadalnia a w takich sie od swieta siedzi. Nawet jak goscie sa to na kanapach sie nie rozkladamy, zawsze w kuchni sie siedzi.

 

 

Pestka dobra, daje zielone ci swiatlo - powiedz jakie inne kolory bys u siebie zrobila na moich meblach i jak je skomponowala, bo ciekawa jestem. No ciekawa jestem ktory mebel na jaki bys przerobila, dawaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:lol2::lol2::lol2: Cieszę się ,że z tym zegarem tak wyszło :)

 

Mania , antka pokój skończony, trzeba listwy zaakrylować,worek taki do siedzenia chcę mu jeszcze kupić i pudełek brakuje do regału. Myślałam o lampce nocnej,ale u niego to tylko bajer by był,on tak jak i ja nie lubi światła do spania. Na tapetę jeszcze miejsce znajdę, jeść nie woła :)

 

Teraz mam szatański plan, mówiłam,że mój chce powoli ogrodzenie zaczynać ( jeszcze ten rok będzie dla nas nie łatwy finansowo, ale lepiej już niż w poprzednich latach), więc mu powiem,żebyśmy też etapami salon zaczęli. Trzeba przesunąć górne oświetlenie lekko i bym go na listwy na ścianie naciągnęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniu, wiadomo że Pestka często przesadza ale dziś to chyba ciebie ponosi bo Z tego co ja zrozumiałam to Pestce chodziło o to że sama woli we wnętrzach więcej koloru. Twoje wnętrza są piękne niezaprzeczalnie ale każdy ma swoje ale.

Uwielbiam oglądać twoje zdjęcia, szczerze mówiąc to nie znam nikogo kto miałby tak ładnie w domu. Ani w realu ani na forum. Dla mnie jesteś numer jeden.

ALE

W moim domu wcale nie chciałabym kopiować wszystkiego BO takie wnętrza nie pasują do mnie, to tak jak kwiatek do kożucha. Inna sprawa ze też są u ciebie rzeczy które zrobiłabym inaczej, nie mówię ze byłoby lepiej ladniej bo pewnie by nie było ale było by po mojemu. Mam wrażenie że o to chodziło Pestce, no ja to tak zrozumiałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doriko, totalnie na opak mnie zrozumialas :p

ja wiem ze Pestka lubi kolory, ba, ja jestem chyba jedyna z tego kolka ze lubi monokolorystycznie1 chodzilo mi o to zeby napisala jakie ona by miala pomysly na przekolorowanie moich mebli badz stylu jakby stalo u niej. Z czystej ciekawosci, nawet jakby wziela i pomalowala to co u mnie stoi, zobaczyc jak by wygladalo w innych odcieniach.

bo mnie tak nagle oswieclio ze jak to napisala ze nigy nie wpadlysmy na taki pomysl zeby przemlowac albo przeustawiac cos u siebie, a to by moglo byc ciekawe, a moze nawet jakies natchnienie dalo?

bo mowic se mozna, czasem dziala na wyobraznie a czasem nie, ale Pestka robi kapitalne wizuwalki i kto wie co z tego by wyszlo? nie tylko u mnie, u kazdej z nas to mozna zrobic. Ot eksperyment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doriko, można by, ale jak Pestka mi pokazała tapety z dużym wzorem to się zafiksowałam :) Jak mi się trafi jakaś konsolka w dobrej cenie, to wtedy będę myślała nad ścianami, mogę też ją dać na klatce schodowej ( nienawidzę tego określenia), tylko ja nie mam jej zamkniętej, musiałabym ścianę kolankową na górnym holu też nia pokryć, a nie wiem , czy by starczyło, raczej nie.

 

Pestka ma fajne pomysły, czasami wydaje nam sie , że coś jest super i nic innego nie pasuje, a ktoś to pomieszczenie widzi inaczej i nam się otwieraja oczy wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniu po ostatnich zgrzytach jestem trochę przewrażliwiona.

 

A co do pergoli to nie szkoda ciąć skoro to nówka? Może wystaw na lokalnych. Jakoś mam opory żeby nowa rzecz na śmietnik szła (jakoś to mało ekologiczne jest) bo przecież można dorobić brakujące elementy. Chyba że to jakiś problem by podpory były z belek drewnianych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doriko nie lubie jak ktos na sile mi dom urzadza, albo jak cos nie dociera .

 

 

nie da sie nie pociac, bo nie da sie zalozyc na belki. Wiec nikt tego nie kupi, a nikt tez brakujacych elementow kupowac nie bedzie z US bo za drogo. sek w tym ze cala calutka mozna z drzewa zrobic za mniej kasy.

to nie idzie na smieci, pisalam ze na plastyki. a plastyki, szklo, styropiany itp, to recyckling i to jest przerabiane.

ona jest juz formowana, kazda czesc, ze jedna w druga wchodzi itp. Nie ma jak polaczyc. A pociac musze na kawalki zeby zabrali bo za duze/, gdyby dalo sie cos zrobic to i sklep by chcial ta druga a i ja bym odrazu wpadla na to zeby sprzedac jesli nie chca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Doriko sniegi a u mnie topnieje.

drugi raz w tym tyg mialam +25C w sloncu na tarasie

 

bylam przed chwila psiura wypuscic i co ja slysze? Robinka. Wrocila . Po zimie. Po jakiej kurna zimie, jeszcze luty jest! jak nic zginie, zadnego robala nie ma, zaden jeszcze nosa z ziemi nie wysciubia :sick: Widzialam ja badz jego na dachu jak cwierkal, ale nie mialam aparatu zeby sciagnac. ich odglosow jednak nie da sie z zadnym innym ptakiem pomylic.

 

a jastrzab mi na bezczelnego przez ogrodek tez przelecial, na wysokosci mojego brzucha smignal przez caly ogrodek i jeszcze glowe przekrecil i na mnie patrzyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chcę żebyś coś przerabiała, czy zmieniała, bo mnie się podoba coś innego. Psia kość, piszę, że mi się podoba, to co robisz wnętrzami, a ty mnie opierniczasz.

Nie ja jedna napiałam, że rynna na kominku nie pasuje, ale obrywam tylko ja. Odezwaćsięnie mogę? Co to ja jestem dziewczynka do bicia? Mam dosyć.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie Pestka, napisalas ze jakbys miala moje np ,u siebie to bys inaczej kolorami zagrala czy ustawieniem , wiec ,mnie zaintrygowalas i kazalam demolke zrobic :p bo nie wiem, bufet na czerwono? sciany na budyniowo? zwykla ciekawosc co bys zrobila gdybys w moim domu mieszkala albo ustawila u siebie.

nigdy nie kombinowalam z innymi kolorami na obecnych meblach bo zrobilam biale i nie pasowaly, orginalne czesc z nich za bardzo staroswiecka byla jak dla mnie.

zwykla ciekawosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też chyba przewrażliwiona się zrobiłam :)

 

Kurcze dziewczyny, prawda jest taka, że jesteśmy z pokolenia co się na żywo rozmawia, i czasami ta komunikacja wirtualna wprowadza jakieś niepotrzebne napięcia.

Pestka ty się tu nie obrażaj, tylko do roboty :) znajdziesz chwilę to zrób Mani jakiś kolorek w poduchach, postaw na bufecie co Tobie się widzi i git

 

Mania, wiesz, że kązdy tak ma, Ty też, ogladasz wnetrze jakieś i myślisz, o ja bym tam dała coś innego, nie znaczy to przecież, ze ktoś chce przemeblowanie zrobić.

 

Mmika się nie odzywa, zmroziło ją na Podlasiu :)

 

Doriko te konsolki nie dla mnie, za skandi, choć nie mówię , że nie ładne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja tez tak jak Doriko i Pestka odebralam to jak opierniczenie Pestki. A ona przeciez zakomplemencila.

Joana ma racje, czasem emocji czy czegos tam nie da sie wyrazic piszac i tyle. drobne kwestie niezrozumienia.

 

wiecie co ja od wczoraj jak zwykle mam siwy dym i skrzypce. pies mi sie przyblakal, chyba ktos go wyrzucil z samochodu, bo przez chwile na trasie biegl za moim autem ale myslalam ze to wiejski sobie luzem biega. a on rano krecil sie przy mojej furtce. ten pies przebiegl prawie 7 km pod moja furtke i nie wiem czy nie koczowal tam przez cala noc. a ja mam wyrzuty sumienia, bo cholernie zimno bylo. od rana telefony po urzedach otozach itp. psu dalam jesc i cieplej wody by sie rozgrzal ale nie moglam go zwabic na posesje, pobiegl do lasu.a ja musialam jechac do pracy. powiedzialam mezatemu ze jak przyjdzie znowu to ma go wpuscic na podworko i przytrzymac do przyjazdu patrolu. a mezaty mi dzwoni ze pies chyba za mna pobiegl i jest juz jakies 2 km za nasza posesja i biegnie wzdluz glownej drogi. no malo zawalu nie dostalam. teraz ma go przejac patrol gminny (o ile zdazy). albo po poludniu znowu przy plocie bedzie. ja to sie mam z tymi bezdomniakami:rolleyes:

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka napisala : ..."ale u siebie – choć niektóre rzeczy i meble bym z przyjemnością przygarnęła – wszystko skomponowałabym inaczej i w trochę innych kolorach. "

 

ja sie do tego odnioslam. O napewno to nie bylo zadne opierniczanie. Pestka nic od siebie nie pokazuje, no widzialsymy tylko kawalek salonu z choinka i biblioteka i sufitem i kanapa. Nic wiecej. Wiec nie wiadomo tak naprawde JAKI ma styl, bo kolo tych co wkleja designerskich napewno nie stal. Wiec jestem ciekawa na jaki styl np. moje meble by przerobila. Ciezko skumac jakie kolory lubi, jaki styl, jaki meble.

kapito juz czy nie?

jaki jedyna tez tylko potrafi robic super wizualki. To nie chodzilo akurat ze ma mnie urzadzac ale zeby powiedziala chociaz jakby to u siebie widziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR jestes psia mamka, w pozytywnym znaczeniu, psy sa madre, a skoro to wyczuwaja (jakos) i albo same przychodza badz sama masz szczescie znajdowac takie biedy to bardzo dobrze, uratujesz je zamiast zeby sie wloczyly, wpadaly pod samochody albo walki z innymi psami prowadzily. To zdaje sie jest dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gwoli wspomnienia ze nie lubie jak ktos mnie mebluje - jak postawilam kwietnik na bufecie napisalam wyraznie dlaczego go wybralam i napisalam wyraznie ze narazie stoi tam tymczasowo zanim cos nie znajde na ten bufet bo potem bedzie na stol badz na kominek. Ale sie czytac nie chcialo i niestety ale Pestka po nim pojechala, ze za dlugi, ze za wysoki itp.

sorry ale dla mnie to byla powtorka z rozrywki :cool:

Napisze dokladnie cos - to sie czytac nie chce a napisze w skrocie to zle odbierane. Masz racje Joana ze na zywo lepiej rozmawiac, ale niestey jest jak jest, a nie kazda z nas tez siedzi tu na zawolanie wiec ciezko dyskusje prowadzic :cool:

jednym slowem jest tak jak juz pisalam, najlepiej nic ze swojego domu nie wklejac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manka do konca sie z toba nie zgodze w tej kwestii. Nie mozesz tez sie zaraz obrazac i obruszac na ludzi, ze pisza jakies uwagi. jesli zadajesz pytanie o kolatki czy o to jak widzimy ten bufet (w sensie dekoracji) to nie miej pretensji do ludzi, ze nie zawsze odpowiedz jest po twojej mysli. owszem mozemy przytakiwac ale czy wtedy jest sens dyskusji? ja sobie zdaje sprawe ze na zdjeciach pewne rzeczy wygladaja inaczej niz na zywo, inna perspektywa, kolor swiatlo ale skoro padlo pytanie to odpowiadam, ze widze to tak a nie inaczej.

a to co napisze ja, czy ktos inny to olej. wiadomo, ze kazdy i tak robi po swojemu i jak jemu pasuje. :)

 

ja mam dzisiaj lenia okropnego, chyba wiosna dzie bo ludzie w pracy i nawet tu na forumie albo z glupawka albo rozdraznieni na maximum. obstawiam glupawke od wiosny a rozdrażnienie od zbyt dlugiej zimy. kiedy slonce za oknem a na dworzu -12 to mozna sie zdrażnic. chociaz w oranzeryjce mialam wczoraj o godz. 14 + 28. Nie dalo sie wysiedziec wiec otworzylam suwanki i ceipelko wpuscilam do domu, po co placic za ogrzewanie jak naturalne jest za darmo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie obrazam TAR, ale o kwiatki nie pytalam o akceptacje, bo napisalam ze sa tymczasowe bo nic innego mi w oko nie wpadlo.

O kolatki sie pytalam czy wogole wieszac, z nadzieja ze komus jak mi sie mniejsze spodobalja bardiej niz duze no i Bea sie znalazla.

 

 

TAR nie przychodze do do ciebie i nie jade po czyms co kupilas , tak czy nie?

sorry, jestem jaka jestem i sie nie zmienie, ale nie lubie dzwiecznie sie usmiechac i rznac glupa, jesli kazdy ma prawo powiedziec co mysli to ja chyba tez zdaje sie??? cos przemilcze a cos nie, jak kazdy.

nie chodzi mi o to ze cos sie podoba albo nie bo nie bedzie, mamy inne gusta, ale o czytanie ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...