Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mika, trafil do schroniska. zawsze tam lepiej niz mialby zamarznac.

do wody lub jedzenia warto dodac łyzke lub dwie oleju, zwierzakowi nic od tego nie bedzie a woda bedzie po prostu "gestsza" ale nie zamarznie.

 

ciekawe jak u mnie oczko przezyje, bo mezaty nie zabezpieczył węża od kaskady i mroz moze rozsadzic. mimo ze woda byla sciagnieta do zera to przez opady jesienne i sniegi w oczku mam na full. zmarzlina po calosci a gł. jest na 80 cm:sick:

 

nienawidze zimy, a tu jeszcze kolejny tydzien takich mrozow zapowiadaja:bash: zalamka, nie dosc ze pelno sniegu, ziemia zmarznieta, krokusy wszystkie raczej szlag mi trafil. pewnie w ogrodzie nic nie rusze do kwietnia:sick: nawet roslinek nie zamawiam, bo i po co jak taka zima.

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku mój M stawiał opór co do tarasu. Widzę, że dalej walczę z "wiatrakami".

Przez pogodę zrezygnowaliśmy z wyjazdu do Wrocławia.

Się wkurzyłam wczoraj wieczorem w Merlin chciałam kupić płytę, płatność elektroniczna wisiała, chciałam zmienić na zamówienie za pobraniem i kazali mi anulować to zamówienie płatne z góry. No i niemiła niespodzianka, bo już cena dużo wyższa dzisiaj jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo ostatnio mialam w bonprixie, kupilam bluzke, rozmiar okazal sie zanizony o co najmniej 4 a zamowilam taki jak zwykle. dzis jak chce wymienic to bluzka juz kosztuje 2 razy tyle. niech sie gonia. przestane tam robic zakupy, bo ostatnio coraz gorzej.

 

a z czym ma mezaty problem z tarasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR ja mam przykryte tylko dlatego ze nie chcialam zeby snieg i deszcz tam padal bo jakby zaczelo sie topic to wszystko by sie wylalo na ogrodek.

Rury nawet zabezpieczone lepiej i tak by zamarzly.

Masz i tak lepiej, rury mozna wymienic, nawet mozesz oczko wyciagnac i nowe wsadzic, ja niewiem co bym zrobila jakby guma pekla. Niepowinna niby bo sie oczka do ryb z niej robi i nie kazde sa wkopane w ziemi, ale moje za zabetonowane pod kamieniami, znaczy pod tymi ceglowkami. No i jeszcze jeszcze laczenie miedzy sciankami do rury - jak to trzasnie od mrozu to sie wyleje woda tylem i znow zaleje sasiadke jak w zeszlym roku.

Zakrtlam tez bo nie moglam wylewek wyciagac juz, a sa z nierdzewki. Chociaz troche rdzy zobaczylam na jednej le dostalam z nimi cos tam do rdzy, zobaczymy czy zejdzie i jak dwie jeszcze wygladaja jak sciagne pokrywe.

 

marzec kwiecien musze pompe kupic, bo pozyczalam od Jerrego, on ma do wody w basenie. Musze miec swoja. I jego rura przecieka od pompy i jak wode sie wylewa jest prysznic w kilkunastu miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania u mnie wymiana węża wiaze sie z wysadzeniem wszystkich roslin, rozkopaniem kurhanika, zniszczeniem kaskady i ogolna rozpierducha na ktora nie mam ochoty. uzeralismy sie z zaladowaniem tej formy prawie dwa miesiace, mezaty prawie ducha wyzional przy kopaniu (było +26) nie widze tego. jesli waz nie wytrzyma niech moj sie tym martwi i zrobi tak bym nawet jednej roslinki nie wysadzala. bo jak nie to................reka, noga, mozg na scianie, oczy na widelcu:p

 

forma jest na gwarancji i nie ma prawa cokolwiek sie z nia dziac. jest tak srobiona z luzami zeby wytrzymała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz jak to jest z tymi gwarancjami, jak z piekarnikiem :lol2:

uwierz, chcialabym tylko rozkopac rosliny i rozwalic wszystko. U mnie sie tak nie da, i nie zebym sie licytowala ale u mnie gorzej, z tylu nad guma jest scianka na kilkanascie cegiel wysoka, a to nie sa normalne cegly jak sie dom buduje, to sa betonowe cegly a jedna wazy 12-13kg, sklejone ze soba na amen i jak rozwalic to - to chyba by trzeba tej maszyny z kula co sie nia macha i wali w budynek :sick:

Ja mam inna konstrukcje i u mnie rury nie sa zakopane, mam tez wieksze ryzyko ze je trafi, zakopane jak masz powinnas miec bezpieczne bo pod ziemia - wieksza ochrona niz moje.

sa porazlazlaczane na ile sie dalo, a dokladnie tylko w jednym miejscu gdzie byla lampa UV, reszta jest sklejona bo na scick rur nie mozna, wystrzelily by jak sputnik. Ale klej tez potrafi puscic, tak nam wlasnie puscil pod koniec sezonu i wylalo do sasiadki.

jakby nie patrzec zawsze cos sie moze stac ale mysle ze bylo warto? co woda na ogrodku to woda :p nawet jak sie czlowiek martwi cala zime :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ze co z piekarnikiem? byl na gwarancji i z niej skorzystalam, piekarnik hula jak ta lala po naprawie :) oczko teoretycznie nie powinno popekac ale sie zobaczy po mrozach. jakby tak sie stało to mam w d...pie nie wykopuje tylko przykleje folie ktorymi wyklada sie oczka. a weza mezaty bedzie musial inaczej zamontowac. ale moze niepotrzebnie sie martwie bo bedzie wszystko oki :D

 

tak masz racje woda w ogrodzie to super sprawa, a u mnie bajka bo las obok i na placyku odpoczynek jest boski z jednej strony woda pluska z drugiej szumia drzewa i ptaki swiergola, czlowiek bateri laduje na maxa. tylko te komary:sick:

 

kupilam sobie ostatnio mala kaskade domowa, taka zeby postawic na poleczce na tarasie, niech tez mi tam plumka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kule widzialam, sa super. ale ja chce postawic to na tarasie i bardziej pasuje mi ta pierwsza moja i druga twoja. chodzi o to by nie pryszczyło na sciane. ta moja druga ewentualnie dopostawienia przed tarasem na rabacie.

tylko te bialasy, zrobia sobie wodopoj:bash: juz jest tak ze jak siedzimy przy oczku to nie pija z miski tylko od razu paszcze do oczka wkladaja. a tam chloru pelno i potem paw.:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...