Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tar zostało mi jeszcze 5 krzaków do pociecia, te dwa które dzisiaj ciełam to takie mizeroty były, patyczki cieniutkie. Bardziej mi zależy na limkach, a te co dzisiaj ciełam to jakieś inne nie pamiętam. Ja zrobię tak jak mówiła Doriko, wczoraj znalazłam jakiś blog, gdzie właśnie po cięciu na przedwiośniu wstawiali do wody. Uda się , albo nie uda.

 

A powiecie jeszcze zielonek koleżance, kiedy mogę przesadzić hortensje? Muszę poszerzyć rabatę z nimi, wywalić brabanty z żywopłotu za nimi i wsadzić tam coś innego, może właśnie serby i bym je wąsko prowadziła, ale tak czy siak muszę dać limkom więcej miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mika nie wiem jaka ale chyba parzona, ta ciemna. nic sie z nia nie dzieje wyglada jak nowa, kolor niezmienny, sztywna bez ubytkow. ta wiklina z poprzedniego domu montowana w 2011 r. do dzis na plocie wisi. wiem bo widzialam jak sasiadow odwiedzilismy. i jeszcze kilka lat powisi. moze kawalki do wymiany ale ogolnie ok. i tam pizga bardziej niz u mnie.

A nie masz obi kolo siebie, tam jest kora po ok. 8 zł. ja w zeszlym roku kupilam i jest ok. kupie jeszcze ze 100 workow na ten rok na planowane rabaty.

 

Joana krzaki przesadza sie w stanie bezlistnym, czyli jak ci ziemia rozmarznie to mozesz przesadzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiklinę chciałabym dać na betonowy płot, mam nadzieję, że nie porośnie mchem jak drewniany płot. 2 razy w roku malowany a zielenieje w oczach.

Dzisiaj za ciemno już było, muszę obadać na ile hortensje pnące są wczepione w beton.Pną się po metalowym płocie panelowym, ale część w beton się wbiła mocno. W poniedziałek worek bio przejrzę, zrobię jak Doriko napisała, dobrze, że gałązek róży tam nie ma.

Obi mamy w Krakowie albo Katowicach. Specjalnie po korę nie warto jechać. Chyba, że do Ikea byśmy się wybierali, to wtedy korę można kupić.

Do Krakowa, do galerii jeździmy pociągiem, bezproblemowo, bo mamy blisko dworzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucięłam :cool: W worku nie szukałam, ucięłam z uciętej hortki, było 8 gałązek, każdą dodatkowo ucięłam po ok. 10 cm.

Wrzuciłam do słoika z wodą i nie wiem gdzie go trzymać, w domu czy gdzieś wynieść do ciemnego pomieszczenia?

Dalej nie wiem czy judaszowiec przeżył, wystawiam patyk na słońce i zaklinam go w myślach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie dzisiaj ucięłam z żalu nad rośliną :lol2: Przeczytałam, żeby skrócić gałązki o 1/4, więc tyle cięłam pierwotnie i wywaliłam.

Joana, ogrodniczki z nas jak z koziej doopy trąbka :lol2: Może jutro zanurkuję do tych śmieci i dołożę do słoika coś.

Kupiłam kiedyś ukorzeniacz w płynie, nigdy nic mi się przy jego pomocy nie ukorzeniło, więc teraz patyki dałam do czystej wody.

Zamówiłam też matę wiklinową, ale nie parzoną, bo jej cena 2x wyższa jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny tu macie filmik jak ogrodnik to robi, ja sie na nim bede wzorowac i patyczki dam jednak do lekko kwasnej ziemi. on tu daje do piachu (jesień) ale dziewczyny mi poradzily od razu w ziemie jak wiosna. zrobie kilka w doniczki i ciekawe co wyjdzie. ale tez sprobuje dac do wody z ukorzeniaczem

 

https://www.youtube.com/watch?v=YEwHrJVJvcU

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMika amatorki jesteśmy jak nic :) Pociełam prawdopodobnie dobrze, tak mówią mi filmiki i inne internetowe wskazówki, patyki dałam do czystej wody, nie mam ukorzeniacza w płynie. Jak sie nie uda, to na jesień spróbuję do ziemi.

 

W środę spróbuję wbić szpadel i zobaczyć jaka ziemia, Powinnam całą jedną rabatę przerobić. Jest za wąsko i brabanty posadzone tam przy płocie wyglądają jak szczotki druciane. Kurcze mam dylemat, jest ich 5 , dwa katastrofa, jeden może będzie żył, kolejne dwa ok. Muszę tam mieć na tym kawałku coś zimozielonego i teraz myślę, czy wymienić na serby np ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joana, serby urosna duze, jest duzo innych fajniejszych swierkow kolumnowych, u siebie na waskim pasku przy dróżce do śmietnika mam iseli fastigiata (dosc szybko rosna ale za to nie beda kolosami) w innym miejscu cupressiny. rok temu kupilam niezbyt duze sadzonki w przyzwoitej cenie

 

za 2 tygodnie jade do szkolki po "patyczki" te sadzone rok temu przyjeły sie w 95% a calosc kosztowala tyle co 2 porzadne iglaki w donicach. kosówki 30 szt. przyjeły sie wszystkie, tylko jedna cos rudawa w polowie ale ma tak od ub. roku wiec moze sie wywinie. derenie przyjeły sie wzystkie, sosny czarne przyjeły sie 4 z 5, brzoza rosnie jak szalona, z 3 wierzb slabo rosnie jedna i chyba ja wywale bo mi sie nie podoba, babilonska cigalam w kilka miejsc i niec jej nie zazkodzilo. jedynie buczek słabo. ale dopadły go wełniste paskudy. niby pryskany ale zobacze czy ruszy w tym roku, byl cherlawy. wiec jak trzeba to go wymienie na inny egzemplarz. patyczkow rozniastych planuje kupic caly samochod. na pewno sporo brzoz co najmniej 20 bo chce zagajniczek zrobic i w miejscu buraczanego klona wsadzic kepowo 3-4 brzozy. bo po pierwsze klon mi sie nie podoba i po drugie nie pasuje do reszty nasadzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tar dzięki, te cupressina mi się podobają , ten drugi taki niebieskawy, ja nie lubię takich. I jeszcze lubi stanowisko słoneczne, pasowałby mi zamiast tych brabantów. Musze popatrzeć na cenę jego w szkółkach.

 

Ciekawa jestem jak Ci wyjdzie ten zagajnik brzozowy, ja bym bardzo chciała, u mnie dużo brzóz jest w okolicy, to się ładnie komponuje z otoczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, bo iseli sa przpiekne. ja je akurat bardzo lubie, u siebie mam je podsadzone tawułami goldmundami albo golden princess (juz nie pamietam ktore ) w kazdym razie ładnie sie komponuje niebieski swierk na tle betonowo drewnianego płotu z żóltymi krzaczorami o rózowych kwiatach a za nmi pna sie clemki ktore pieknie wychylaja kwiaty zza swierkow. jak tawuly juz sie zalstkuja to pokaze jak wyglada :)

 

a jaka ty masz tam wystawe i ziemie? a moze jalowce jakies kolumnowe podsadzone czyms niebieskim np. szałwią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachodnia, jałowce odpadają, widzę wkoło jak chorują. ziemia gliniasta, wysokie wody gruntowe. Musze zobaczyć jak to u Ciebie będzie wygladało. Mam na tej rabacie przed brabantami, hortki, lekko za hortkami trzcinnki, przed nimi właśnie tawuła, za bardzo ścisnełam to wszystko, muszę poszerzyć rabate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...