Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek z dziecinstwa


mania1220

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mania1220

    13601

  • pestka56

    3588

  • mmikka

    3343

  • TAR

    3053

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w poprzednim domu mialam wszystko ciemne, w tym chcialam miec jasne a w zasadzie wysrebrzone naturalne drewno. najpierw mialo sie spatynowac to zamiast bezbarwnego impregnatu na bazie rozpuszczalnikow to użył wodnego, chcial to poprawic to jakis debil z leroja mu sprzedal lakier bezbarwny. on przekazal to bratu, ten pomalaowal a ja jak wrocilam z pracy apopleksji dostalam. teraz lakier zlazi, sa szare plamy - tragedia. a schody zejsciowe z salonu kazalam im zostawic bez niczego, przepieknie sie wysrebrzyly tak jak chcialam, bez zadnych gownianych lakierow. teraz tylko poloze na nie olej lub wosk zewnetrzny i bedzie git. to drewno zarabiscie sie wysrebrza naturalnie a ogrodzenie mi faceci spier......lili. a mowilam zeby sie nie tykal, chcial pomoc i wyszlo jak wyszlo:bash: zalamka, zamiast sadzic to bede na szlifierce jezdzic cale swieta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ide poprzenosic reszte fotek i powsadzam, idzie mi jak krew z nosa, jeszcze mnie tu bombarduja z dwoch stron...

pamietacie ta kolezanke co pisalam ze wszystko stracila bo pila? dom, dzieci itd? co byla u mnie?

no wiec chlopa ma strasznego! normalnie nawet nie gestapowiec a kgb, ona nawet pisac do mnie nie moze a jak napisze musi wymazywac, bo sprawdza telefony i awantury robi, dzwonic wogole nie moze, sprawdza ja co 5 min i ogolnie w skrocie - tragedia. kazalam wtedy jej go zostawic to miala to zrobic, ale NIE, wrocila do niego durna, dzis rano mnie bombarduje ze do konca tyg musi sie wyprowadzic bo juz psychucznie nie wyrabia i czy moja Mloda by jej na miesiac piwnicy nie wynajela :sick: mowie jej ze nie wykonczone jeszcze.

Z drugiej strony Mloda mnie bombarduje bo jej chlop nowiutkiego Samsunga tego najwyzszego zgubil wczoraj :sick: dostal od siostry. szukal do 6.30 rano! spoznil sie do pracy (zatrydnilismy go bo roboty nie mial stalej) M musial na niego czekac. No i tragedia. na dodatek przez to szukanie telefonu tak byl wkurony ze jakiejsc babce walnal, babka spisala numerki noi i ubezpieczenie pojdzie w gore:sick:

Mloda znalazla sygnal i pokazuje gdzie telefon jest ale zostalo pare % baterii, podobno jak zgubil bylo 9%, mowie Mlodej ze duzo czasu nie ma wiec. I dobrze by bylo sprawdzic co jakis czas czy sie nie przemieszcza ale wpakowala cala 4 dzieciorow do auta i pijechala tam szukac. Szkoda tylko ze mnie nie sluchaja! kazalam zadzwonic do Samsunga - zaznaczyli by ze zgubiony i kazdy kto by chcial zlamac kod i linie z palca odrazu by mial ten komunikat i w Samsungu by wiedzieli ze juz ktos sie dobiera do tel.

M tak zrobil ze swoim jak mu w sklepie zakosili.

ehhh...co za poniedzialek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta moja ciocia to też taki działacz wszędzie, teraz uniwersytet III wieku, wiersze pisze, w teatrze gra, nauczycielka z zawodu, wiele lat pracowała w poprawczaku, cuda wyczyniała z tymi chłopakami, teatr założyła, wielu dzięki niej na prostą wyszło. Harcerka, zresztą mojej babci brat też był.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no patrz! wujek tez w harcerstwie byl :) znaczy ta glowa w harcerstwie, ale to dawno bylo, za dziecka jeszcze pamietam ja wyjezdzal w tych ciuchach.

z zawodu byl kierownikiem w firmie co hydraulike robila w uzdrowisku

 

jak wyjezdzalam tutaj wujek mial hmmm niech policze 43 lata, kurde mlodszy niz ja, robil studia etnograficzne , tylko nie pamietam do jakiego miasta jezdzil na na egzaminy.

poszukam potem jego fotki, taki typowy goral :D duzo jego zdjec na necie jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joana masz

 

 

polski-region-pieniny_18.jpg

 

 

26758265_2097795873786466_6095646309316716593_o-thegem-portfolio.jpg

 

 

Plakat_Wiwer1.jpg

 

 

i w goprowskim sweterku

 

 

Jan-_Knutelski-99996.jpg

 

 

Publicznosc1.jpg

 

 

na ostatnim zdjeciu nawet moja Mloda jest :D stara fotka, miala 16 lat wtedy

 

 

a tutaj sobie mozesz kliknac i zobaczyc i przeczytac co robia bo o cioci tez jest

 

 

http://www.pieniny24.pl/aktualnosci/3534/W-Pieniny-wpisani-Maria-i-Andrzej-Dziedzina-Wiwer

 

 

to bylo akurat na ich wystawie co miasto zorganiozowalo

 

 

i Ci powiem - uwielbiam ich miloscia pierwsza, razem z dzidkami mnie wychowali, a cicoia zawsze wszystkim zawsze mowila ze ma 3 corki, zawsze nas nawet tak samo ubierala. Nikomu nie mowila ze jestem corka siostry meza, dla niej corka bylam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polska dzielnica, jak pisalam wymarla. Oczywiscie duzo Polakow tam jeszcze mieszka, stara emigracja sprzed wojny i zaraz po. Ale sklepow to jak pisalam nie ma juz prawie nic.

po jednej stronie sa kamienice ze sklepami na pietrze a mieszkania na gorze, po drugiej sa domy i kamienice, no i oczywiscie uiczki jeszcze odchodzace sa boczne. Moze sie nie podobac, ale to jest typowe bardzo stare budownictwo, tak w Canadzie jak i w US, takie typowe i inne niz w Polsce. Rozumie sie ze nie ma sie to nijak do pieknych kamienic w Polsce

 

 

Polaki stoja :D na piwo sie umawiaja, a zeby nie bylo ze pod kosciolem to przeszli na druga strone :D no trzeba, zaraz po mszy, cos chlapnac :D

 

 

IMG_0901.jpg

 

 

IMG_0885.jpg

 

 

IMG_0861.jpg

 

 

IMG_0849.jpg

 

 

IMG_0832.jpg

 

 

IMG_0842.jpg

 

 

IMG_0895.jpg

 

 

kolce na golebie zeby nie siadaly, Solarski to apteka, on tez tam od zawsze jest

 

 

IMG_0899.jpg

 

 

 

IMG_0828.jpg

 

 

ten Jac's Milk tez tam od wiekow jest, tez Chinczyk

 

 

IMG_0816_2.jpg

 

 

fajnie zobaczyc ze jeszcze cos sie trzyma po prawie 30 latach, szkoda tylko ze same Chinczyki zostaly a polskie sklepy padly.

 

 

i domu po drugiej stronie, ta sama strona gdzie kosciol i nak i biblioteka

 

 

IMG_0851.jpg

 

 

IMG_0852.jpg

 

 

IMG_0859.jpg

 

 

IMG_0864.jpg

 

 

IMG_0882.jpg

 

 

IMG_0886.jpg

 

 

 

 

 

komunikacja tam byla swietna - i nadal jest - autobusy, tramwaje i na koncu ulicy )ktra dluga nie jest) metro.

Ja tam nie mieszkalam, zamieszkalam jak M poznalam bo on tam mial mieszkanie.

Edytowane przez mania1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polski dom starosci Copernicus, zalozyli bo kiedys tam duzo Polakow mieszkalo, polecenie wykonal ksiadz, ale nie byl Polak, Canadol

 

 

IMG_0870.jpg

 

 

IMG_0872.jpg

 

 

 

ceny zeby sie tam dostac? wg. ob;iczen co ja i M dostane na emeryturze na dzien dzisiejszy - nie stac nas :D

 

 

pokuj dwuosobowy z lazienka - $1,379.62 ($45.36/day) – $1,819.53 ($59.82/day)

pokuj prywatny z lazienka czyli jedynka - $2,599.11 ($85.45/day)

tymczasowo dziennie jest $38.72

 

do tego docadza inne oplaty np jak sie ma samochod parking $60 na misiac

jedzenie - 20-25$ na dzien :cool:

 

z tylu zaraz jest szpital (ten co pokazywalam) jesli trzeba do kogos wezwac karetke biroa 150$ za wezwanie :mad:

 

no nic, na starosc trzeba do Polski zjechac bo takie bogacze nie bedziemy na starosc, nie mowiac o tym ze juz mowia od dawna ze kasy na emerytury dla mojego pokolenia brakuje juz teraz :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu typowe domki w bocznych uliczkach, wolnostojace, blizniaki i szeregowe, maja po 100 i niektore nawet wiecej lat

 

 

IMG_0774.jpg

 

 

 

IMG_0793.jpg

 

 

IMG_0801.jpg

 

 

IMG_0965.jpg

 

 

IMG_1041.jpg

 

 

IMG_1040.jpg

 

 

IMG_1043.jpg

 

 

jesli ktos ma kase i dostanie pozwolenie buduje nowy na miejscu starego, ale czesto to sie nie zdaza

 

 

IMG_1039.jpg

 

 

wiem, brzydkie sa! dla mnie sa normalne bo przyzwyczajona jestem do takiego budownictwa starego.

ceny? za te rudery? milion, poltora....dolcow sie rozumie :yes:

 

nie placi sie w sumie za dom ale za lokacje, i powiem bez bicia, jakbym miala tyle kasy tobym tam chalupe kupila. polakow tam juz tyle nie ma wiec git, ale okolica jest przecudowna w lecie. Teraz szara i brzydka ale tylko lato przychodzi sie zaczyna. kafejki kawiarenki otwieraja fronty, duzo zieloych starych drzew, masa ludzi, masa atrakcji. Zaraz na dole jest jezioro (Ontario lake) tam gdzie mieszkalismy w bloku, styklo przez ulice przejsc przejsc i przejsc przez most nad autostrada i sie nad jeziorem bylo - plaze, basen publiczny, ciagle cos sie dzieje. Z tylu za szitale jest wielki park w ktorym jest ZOO (za darmo) z jeziorkami, masa ptactwa, kaczek , cudo, jak dzieci male byly codziennie z nimi tam chodzilam. Dla tej okolicy bym mogla w takiej ruderzemieszkac. Ale zeby was nie zwiodly! z zewnatrz wygladaja te domy asakra ale w srodku by was coflo. Sa tak niektore wykonczone ze oko bieleje, gazetowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylismy wczoraj tez - jak to mowicie? w galerii? po kawe musielismy skoczyc

bylyscie ja w koncu sprobowac?

 

IMG_1188.jpg

 

IMG_1185.jpg

 

IMG_1186.jpg

 

 

IMG_1187_2.jpg

 

 

a tu skosnooki zaiwania z moja kawa :p

 

 

IMG_1189_2.jpg

 

 

potem zaszlismy do naszego ulubionego sklepu, ok, do mojego!

 

 

IMG_1154.jpg

 

 

a potem M zucil haslo ze idziemy do nastepmeg mojego sklepu! bo mowilam mu ze jak tam bedziemy musimy zajsc, ale to bylo ze 2 tyg temu i zapomnialam, ale moj skubaniec pamietal :p

 

 

IMG_1192.jpg

 

 

IMG_1195.jpg

 

 

IMG_1194.jpg

 

 

nie robilam duzo fotek a i te wyszly fatalnie, w kazdym badz razie M sie zapytal ktora ja chce - nie mieli:cool: przelecialam wszystkie ktire tam staly i zadna nie podnosila sie tak wysoko jak ta co ja chce - znaczy ze nie wejda te duze szklanki.

szkoda ze jej nie bylo , mozna zamowic w sklepie ale chcialam pomacac i dupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potem zaszlismy do mojego ulubionego sklepu kuchennego , troche pierdulek tez do domu maja ale najwiecej do kuchni

 

 

Pestka pisala o dzikim kocie na moj bufet, byl taki nawet fajny ale za maly a nawet poduche taka mieli

 

 

IMG_1167.jpg

 

 

IMG_1168.jpg

 

 

zarabiste ceny za noze :cool: cena za jeden noz, do tego podatek dochodzi :cool:

 

 

IMG_1162.jpg

 

 

IMG_1163.jpg

 

 

mowilyscie ze te ceramiki w modzie sa

 

 

IMG_1169.jpg

 

 

IMG_1172.jpg

 

osobiscie mi sie te podobaly

 

 

IMG_1171.jpg

 

 

i patrzcie co maja1 MOJE POJEMNIKI! :p

jak je chcialam nie bylo, M z US mi przywozil, teraz maja a to kupa lat temu bylo. Mimo to nie mieli tego najwiekszego co mam jeszcze ani tego na czosnek. Za to maselniczkemaja ale ja masla nie uzywam.

 

 

IMG_1166.jpg

 

 

 

a tutaj KA blender, nie nie moj, ja tego nie chcialam

 

 

IMG_1180.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly przerywnik - sluchajcie, Mloda telefon znalazla!! sygnal jej pokazal ze 40km od domu, w sumie bylo 30km. Nie miala kasy przy sobie, prawie zero benzyny, karte do banku do jej konta wzial jej chlop i nawet nie mialam jak jej kasy poslac bo jak wyciagnie?? Z dziecmi i dusza na ramieniu pojechala, wygrzebala pare dolarkow i za tyle zatankowala, bala sie ze nie wroci do domu.

no i tak,,,sygnal na google jej pokazal gdzie tel jest, dojechala i wyslala sygnal na telefon, telefon zaczal dzwonic - ona patrzy a telefon oezy na ziemi! na pasie przejezdnym za sklepami. To byl normalnie cud ! mowila ze z 20 razy wysylala sygnaly to tyle razy dzwonil i to sie nazywa szczescie - nikt tam nie szedl i telefon lezal jak mu wypadl, ale jaja, 30 km od domu :cool:

 

dojechala do domu i nawet udalo jej sie jakos do banku zajechac i dali jej kase bez karty, zatankowala i w domu juz jest.

normalnie wierzyc sie nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tar bedzie ladnie! nie boj zaby!

pytalam o odwracanie bo pisalam ze nasza pergole bede przerabiac i bedzie dwu-kolorowo. Czyli co pionie czarne a co horyzontalnie zabejcowanie inaczej czyli jasniej. Gorny taras i tak przerobic trzeba podloge bo jest jak kupilismy ale dolny gdzie gazebo stoi mysmy stawiali i zeby sie to zgralo trzeba tez zrobic. A on pomalowany. M mowil ze sie pomeczy i obrocu=i deski bo zedrzec to to za duzo roboty i bawic sie w to nie bede. no i sama jestem ile desek trzeba bedzie jednak wyrwac bo sie nie odkreci juz, stoi jakby nie bylo od 2014 bo na pierwsza wiosne zrobilismy.

 

 

jak tam licytacja??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrezygnowalam, to juz wam powiem

 

znalazlam przepiekna komode z czasow prlowskich, wzor wymarzony ale kolor do porzygu. mialam nadzieje ze uda mi sie poddac ja malej renowacji, chcialam sciagnac ten stary lakier ale babka mi powiedziala, ze nie ma szans, bo zniszcze fornir pod lakierem. ale az chora jestem, bo pokazala mi kawalek gdzie nie bylo lakieru i to wlasnie bylo to.

 

trudno. w piatek jade do stolarza. zobaczymy za ile mi wyceni komode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...