Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakiego typu te termostaty??

 

Takie na które Cie stać i Ci się podobają. Obecnie jeszcze ich nie zakupiłem.Ponieważ po prawie dwóch latach oczekiwania wreszcie stanie słup energetyczny (najpóźniej w środę). Wówczas będę rozglądać się za tymi bajerami chociaż, póki co nie jest to najważniejsze. Najważniejsza dla mnie będzie umiejętność obsługi kotła. Mam delikatnego stracha, do tej pory byłem blokersem w zasadzie jeszcze jestem i w czarnych kolorach to widzę, bo podłączenie do neta będę mieć w dalszej perspektywie czasu.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że masz rację (z podkreśleniem na wydaje :) bo jeszcze się o tym sam nie przekonałem- róźne opinie są na ten temat więc ciężko mi określić się w 100%). Licząc średnio 100-150 zł za sterownik do 6 pomieszczeń nie jest to jakiś kosmiczny wydatek. Okaże się w praniu i wtedy na pewno zdam relację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy podłogówce nie widzę sterowania pętlami z osobna ... różnica w temp pomieszczeń po około 4h ... oszczędności też żadne ,przy czystym prądzie tak ale wtedy kable a nie woda, nawet przy PC opłacalność średnia.

 

Prościej to sterować piętrami osobno i trzymać na danym piętrze równą temp. ( do tego wszystko już jest w sterowniku)

Tak właśnie jest najtaniej, najwygodniej i najprościej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, masz rację... ale czy ktos komuś zabroni montować rozbudowane systemy. Poza tym przy wyborze systemów sterownia dużo zależy od wielu czynników.
Pewnie,że nikt nikomu nie zabroni pytanie tylko po co? Z najprostszej instalacji każdy będzie zadowolony chyba,że ktoś lubi gadżety tylko co one wniosą? Pochwalić się co mam za kilka tys drożej a ta najprostsza będzie działała tak samo?

Tym bardziej,że cała ta podłogówka będzie na jednym poziomie,po wygrzaniu regulacja jest prostsza od budowy cepa bez zbędnych gadżetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłasza się kolejny użytkownik RBR, w przyszłą środę ma do mnie przyjechać kociołek. Zamówiłem u Wieśka vel karoka65, 23kW do ogrzewania 300m2 ponad 100 letniej kamienicy, mam nadzieję że wydoli bo jak nie to mnie sąsiedzi zagryzą ;) A tak swoją drogą to jak poradziliście sobie ze ściągnięciem kotła z palety na jakiej jest dostarczany, mile widziane też ewentualne pomysły jak go "zaciągnąć" na właściwe miejsce w wąskich przejściach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie dotyczące pieca w temacie, a więc RBR ekouniwersal.

 

Mam zamiar zakupić ten piec o mocy 23kW.

 

Do użytkowników zaawansowanych, posiadajacych tego typu piece:

 

- jak się sprawują: awaryjność, współpraca ze strowinikem ecoal

- jak długo już u Was działają

- czy faktycznie można spalać w nich rózne rodzaje paliwa, także drewno, rózne rodzaju ekogroszku

 

Piec wcale nie jest tani, za taką kasę mogę nabyć żeliwnego Buderusa, ale sterownik ecoal jest interesujący.

 

Proszę o opinie i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojego rbr-ka 23 jestem zadowolony, posiadam go od dwóch zim. U mnie działa on na okrągło przez cały rok (używam go rowież do grzania cwu ).

Paliłem w nim miałem i róznego rodzaju ekogroszkiem (brunatny, jakis szajs po 10zł za worek 25kg), ale ciężko mi sobie wyobrazić w nim palenie drewnem na dluzszą metę.

 

Jedyne co bym chiał w nim zmienić to wielkość szuflady na popiół :)

Edytowane przez Gelo_26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie dotyczące pieca w temacie, a więc RBR ekouniwersal.

 

Mam zamiar zakupić ten piec o mocy 23kW.

 

Do użytkowników zaawansowanych, posiadajacych tego typu piece:

 

- jak się sprawują: awaryjność, współpraca ze strowinikem ecoal

- jak długo już u Was działają

- czy faktycznie można spalać w nich rózne rodzaje paliwa, także drewno, rózne rodzaju ekogroszku

 

Piec wcale nie jest tani, za taką kasę mogę nabyć żeliwnego Buderusa, ale sterownik ecoal jest interesujący.

 

Proszę o opinie i porady.

Napisz może na jaki obiekt ten kocioł chcesz zakupić?

Jakie docieplenie,ile m2 powierzchni ogrzewanej itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie dotyczące pieca w temacie, a więc RBR ekouniwersal.

 

Mam zamiar zakupić ten piec o mocy 23kW.

 

Do użytkowników zaawansowanych, posiadajacych tego typu piece:

 

- jak się sprawują: awaryjność, współpraca ze strowinikem ecoal

- jak długo już u Was działają

- czy faktycznie można spalać w nich rózne rodzaje paliwa, także drewno, rózne rodzaju ekogroszku

 

Piec wcale nie jest tani, za taką kasę mogę nabyć żeliwnego Buderusa, ale sterownik ecoal jest interesujący.

 

Proszę o opinie i porady.

Czy na pewno potrzebujesz takiej mocy ?

Trzeba by więcej informacji o domu tzn. czy stare czy nowe budownictwo i wszystko o tym jak jest domek ocieplony.

Kolega maq73 ma co ogrzać bo z tego co mi mówił to coś około 320m2 ale to już wiekowa kamoenica i bez szału z ociepleniem.

Taką samą powierzchnię grzeje zbigmaz 17-ką, jeszcze większą powierzchnię 17-ką ogrzewa kolega chris także różnie to bywa.

Co do samego kotła to tak jak ja tak i minertu mieliśmy kotły innych producentów i choć nie były jeszcze mocno zdezelowane zdecydowaliśmy się właśnie również na RBRy.

Nawet znajomi zdziwieni pytają, miałeś takiego kloca a teraz taką pierdółkę wstawiłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...