Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A no właśnie

Sposób na wypalenie sadzy w kominie stosowany przez instalatora to szmata, olej potem do wyczystki i ogień.

I patrzy jak się wypala. Ja tego osobiście nie próbowałem.

Nawet nie próbuj.To,że ci dom nie spłonie to nie znaczy,że Cię sąsiad nie pod......li :)Kara jest surowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kompresor i pistolet -olejarkę to górne drzwiczki ,wężyk na pistolet i jazda.

 

Podoba mi się takie rozwiązanie :)... i przy okazji można czyszczaka pionowego naoliwić. Dla bezpieczeństwa nadmiar oleju w popielniku wygarnie się szmatą i po kłopocie :)

 

pistolet olejarka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa... jeszcze jedno pytanko Minertu! między ceramiką a ścianką kotła... jak tam zakonserwować skoro płyta ceramiczna jest sklejona do ścianki?

Ta Twoja "piramida" ceramiczna..... THE BEST :yes: :)

Piramida piramidą ale ceramika jest klejona po całej powierzchni wymiennika na kleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę obok tematu, ale liczę że fachowcy z naszego grona coś podpowiedzą. Po około 2 miesiącach pracy padła mi pompa cyrkulacyjna CWU, chyba sprawdziło się porzekadło co tanie to drogie bo połasiłem się na pompę Omnigena. Już po zainstalowaniu pracowała głośno ale po kilku godzinach się wyciszyła, pewnie się odpowietrzyła i potem wszystko było ok, pracowała sobie w trybie cyklicznym. Po tym jak padła wysłałem ją na serwus w ramach reklamacji, o dziwo na koszt Omnigeny (mają podpisaną umowę z firmą kurierską), i po około tygodniu otrzymałem pismo o nieuznaniu reklamacji. Poniżej zamieszczam uzasadnienie serwisu.

Załączam też ideowy schemat mojego obiegu ciepłej wody, pompa nie była puszczana na sucho chyba że w układzie może zaistnieć taka sytuacja. Gdzieś czytałem że jak odbiory wody są poniżej zasobnika to układ może się zapowietrzać, dodam że odbiory na poddaszu nie są używane (góra nie jest jeszcze wykończona). Podobno w takich sytuacjach montuje się odpowietrznik w najwyższym punkcie układu. Czy istnieje możliwość że po zapowietrzeniu układu pompa szła na sucho i to było przyczyną awarii, czy też pompa była do bani. Nie chciałbym aby po zakupie nowej "porządnej" pompy sytuacja się powtórzyła, bo to nie są tanie rzeczy.

 

"Uzupełnienie do oceny reklamacji. Informujemy że zasadność reklamacji oceniamy w pierwszej kolejności pod kątem czy uszkodzenie nastąpiło z powodu wady konstrukcyjnej lub produkcyjnej. W sytuacji kiedy takiej przyczyny reklamacji nie znajdujemy to w ocenie kierowanej do klienta staramy się określić przyczynę nie uznania reklamacji ale podajemy tylko prawdopodobny powód powstania uszkodzenia. Nie mamy pełnych możliwości , ale też i obowiązku zajmowania stanowiska w kwestii znajdowania i oceniania przyczyn uszkodzeń nie produkcyjnych które powstały w powiązaniu z warunkami pracy i cechami instalacji urządzenia.

W tym przypadku stwierdziliśmy że przyczyną awarii jest uszkodzenie części hydraulicznej pompy. Rodzaj i zakres uszkodzeń wskazuje że pompa pracowała bez wody. Charakter śladów wytarcia części ruchomych hydrauliki świadczy o pracy na „sucho". Na postawie naszych doświadczeń zużycie w takim zakresie i w taki sposób nie może wystąpić nawet po kilku latach pracy pompy z wodą.

Oczywiście jest że zdarzają się reklamacje których przyczyną są wady produkcyjne ( materiałowe lub montażowe) . Jednak w takiej sytuacji sposób uszkodzeń hydrauliki jest zupełnie inny. Przy wadzie materiałowej widać ją wyraźnie, a przy wadzie montażowej widać błąd który spowodował awarię. W tym przypadku nie można też mówić o wadzie konstrukcyjnej ponieważ pompy te pracują bez awaryjnie u odbiorców od bardzo długiego czasu. Jeżeli jednak mimo powyższych argumentów nie będzie się Pan zgadzał z naszą opinią proponujemy poddanie urządzenia ocenie uznanemu w danej dziedzinie biegłemu lub ekspertowi. Gdyby technicznie uzasadnione argumenty eksperta wykazały że nasza ocena jest błędna to oczywiście pokryjemy koszty takiej oceny oraz otrzyma Pan nowe urządzenie lub jego równowartość w gotówce.

 

Serwis Omnigena"

CWU.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że jak odbiory wody są poniżej zasobnika to układ może się zapowietrzać[/i]

 

Serwis Omnigena"

U mnie wszystkie są poniżej, nic się nie zapowietrza i pompka która pracowała chyba z 16 lat poganiając CO jeszcze na śmieciuszku teraz szósty rok pracuje na CWU w kotłach z podajnikiem.

Dobrze wiedzą że olejesz sprawę i kupisz nową bo gdzie znaleźć takiego rzeczoznawcę, to kosztuje i komu będzie się chciało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystkie są poniżej, nic się nie zapowietrza i pompka która pracowała chyba z 16 lat poganiając CO jeszcze na śmieciuszku teraz szósty rok pracuje na CWU w kotłach z podajnikiem.

Dobrze wiedzą że olejesz sprawę i kupisz nową bo gdzie znaleźć takiego rzeczoznawcę, to kosztuje i komu będzie się chciało

 

Tzn. masz pompę do CO w piętą w wodę użytkową ("pitną") ? bo tu chodzi o pompę cyrkulacyjną żeby było jasne. W układach grzewczych w normalnej eksploatacji raczej nie ma zagrożenia żeby wody nie było w obiegu. To że serwis ściemnia to jestem prawie pewny, i tak jak piszesz koszty i czas dochodzenia własnych praw za wysokie co do wartości pompy. Nowa, mam na myśli 15-PWR14C z Leszna to wydatek ponad 300zł, i chciałbym być pewny czy u mnie w instalacji nie ma jakiejś zagwozdki która by np. powodowała chwilową cofkę czy coś podobnego żeby pompa szła na sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przy niekorzystnym układzie ciśnień istnieje ryzyko pracy pompy na sucho- mam na myśli niskie lub brak ciśnienia na wylocie ciepłej wody z zasobnika i jednoczesne odkręcenie kranu czerpalnego na poddaszu. Wtedy cała woda znajdująca się poniżej górnych odbiorów zostanie przepchnięta do bojlera, a przez otwarty kran zassane zostanie powietrze. Ja bym zmienił miejsce wpięcia rury cyrkulacyjnej- tzn. obecną rurkę do cyrkulacji wpiąć równolegle do wyjścia ciepłej wody i poprowadzić nową rurkę cyrkulacyjną do pionu ciepłej wody między piętrami, lub wręcz zamienić miejscami w kotłowni cyrkulację z odbiorem. Oczywiście w twoim przypadku gdy nie są używane górne odbiory to odpowietrznik na górze to też jest rozwiązanie - ale przypadku niedomknięcia tego odpowietrznika to właśnie on stanie się źródłem zapowietrzenia (mam cały czas na myśli przypadek braku ciśnienia na wylocie ciepłej wody). Odpowietrzniki automatyczne "nie lubią" podciśnienia. Edytowane przez cichy777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...