Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Da się,pytanie czy wykres to priorytet?

 

Priorytet - nie.

 

Może się mylę ale kociołek lepiej pracuje i jakby mniej spalał - od kiedy pracuje ciągle i bez kręcenia - gdyby udało się jeszcze bardziej "wyprostować" temp CO urwałbym z 1-2kg/d :)

 

Jak połączyć powroty żeby nie zdławić przepływu ? (Najlepiej jakby była jakaś fotka )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi Ci o taki patent jak kolega w84u w burnerze stosował, szamotka w środku ? Czy postawienie jej na palniku ?

 

No i co Cię skłania do takich pomysłów, nie dopala Ci, nierówno się pali ?

 

Też mnie to bardzo interesuje. U mnie podobnie jak zresztą u wszystkich podejrzewam pali się bardziej na palniku od strony podajnika. Tam wszystko przepalone, nawet spieki się robią i kratery a na drugiej stronie wolniutko się pali i schodzą niedopały do popielnika. Czy ktoś testował patent z robieniem nakłądki na palnik zmniejszającej jego rozmiar (kątownik + scięta szamotka) ? Ciekawi mnie to czy to by zdało egzamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to bardzo interesuje. U mnie podobnie jak zresztą u wszystkich podejrzewam pali się bardziej na palniku od strony podajnika. Tam wszystko przepalone, nawet spieki się robią i kratery a na drugiej stronie wolniutko się pali i schodzą niedopały do popielnika. Czy ktoś testował patent z robieniem nakłądki na palnik zmniejszającej jego rozmiar (kątownik + scięta szamotka) ? Ciekawi mnie to czy to by zdało egzamin

U mnie pali się na całości.Muszę pomyśleć nad dyszą do małej ekoenergii :)

0,5cm już robi różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pali się na całości.Muszę pomyśleć nad dyszą do małej ekoenergii :)

0,5cm już robi różnicę.

 

No mi się zdaje że taki podobny patent powinien też tu zagrać który spowoduje większą dystrybucję węgla na środek i koniec palnika. Pytanie tylko czy trzeba będzię się zająć zmianą dystrybucji powietrza do korony? Może mi się kiedyś znajdzie trochę czasu i się pobawię nad taką nakładką bo mi się nie podoba jak mój palnik wygląda. No i też by się jego moc chyba trochę zmniejszyła a ta jest też trochę za duża w moim przypadku. Ale zauwazyłem (bo już mieszkam) że jest to co mówiłeś o ilości wody w piecu. Mocowo jest on wystarczający na mój dom ale ma za mało pojemny wodnie i ciężko go prowadzić stabilnie. Jechałem na ecoalu i o ile na małych obrotach zachowywało si się to ok to już jak zaczął porządnie dmuchać to przy spiekającym się węglu jaki teraz mam jest już nieciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej średnicy masz powrót?

 

dwa powroty : jeden obieg cwu, drugi obie podłogówki , średnica - nie pamiętam dokładnie - chyba 1" albo 1"3/4 .Sprawdzę wieczorem

 

U mnie pali się na całości.Muszę pomyśleć nad dyszą do małej ekoenergii :)

0,5cm już robi różnicę.

 

tak z 1cm-2cm z gotowymi otworami po obwodzie (bardziej okrąg w środku)

 

Zewnętrzny obrys mógłby być też troszkę krótszy , szczególnie z przeciwnej strony podajnika ...

 

to ile za taką do ekoenergii bez rogów ? :)

 

Największa zarejestrowana moc była w okolicach sylwestra (chwilowo dobiło do 7kW) - ale wtedy kocioł nie pracował ciągle. Jak pracuje ciągle to płynie w granicach 1-3kW. (Średnia 2,2kW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejałem

teraz mam wyciętą w kształcie L szamotkę i położoną na palniku z tyłu i od strony kosza żeby przytrzymać groszek i wklejoną szamotkę poniżej otworów po przeciwnej stronie kosza no i jest w miarę ok. Przydała by się zmodyfikowana dysza tak żeby bardziej równomiernie rozłożyć opał na palniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim sezonie miałem wklejoną szamotkę od strony podajnika z powodu wypalania dziury z tej strony i było lepiej. Na początku sezonu ją wyrzuciłem żeby porównać spalanie i piec szybciej sadzą zarasta oraz więcej niedopałów jest a odkąd zacząłem palić tegoroczną wesołą to jest jeszcze gorzej. Gdyby na sterowniku szlo wydłużyć czas miedzy podaniami paliwa a tym samym dłużej dopalić paliwo było by znacznie lepiej, a przy tym węglu za często podaje i nie dopalone paliwo spada do popielnika. Jak pale na ręcznym 3/80-90/38-40% to takim ustawieniu pali się prawie bez odstawienia jak już to na chwilkę i wtedy się ładnie wypala a w piecu szary pył. Problem jest gdy się pobiera dużo wody i piec wtedy 4 godziny nadrabia.

12022014341.jpg12022014345.jpg

Tak miałem wklejoną szamotkę jak będę miał czas to wkleję z powrotem ale do górnych otworów i zeszlifuję po skosie

WP_20150102_17_44_19_Pro.jpgWP_20150115_009.jpgWP_20150115_011.jpg

A tak wyglądało na palniku

Edytowane przez pawelo87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

Bardzo przepraszam,że przerywam tak zacną i interesującą dyskusję.

Mam tylko jedno pytanie.

Czy ,ktoś z Szanownych kolegów forumowiczów i właścicieli,tak wspaniałego kotła jakim jest RBR,czyścił już "tajemniczą przestrzeń" gdzie chodzi tzw.czyszczak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam,że przerywam tak zacną i interesującą dyskusję.

Mam tylko jedno pytanie.

Czy ,ktoś z Szanownych kolegów forumowiczów i właścicieli,tak wspaniałego kotła jakim jest RBR,czyścił już "tajemniczą przestrzeń" gdzie chodzi tzw.czyszczak?

O! Jesteś znowu.

Dobre pytanie.

Czekałem, kiedy ktoś je zada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...