Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Chyba u Ciebie.

 

Dwa pierwsze przykłady z alle...:

http://allegro.pl/klimatyzacja-kaseta-kaisai-kca-18hrn-5-3-6-0-kw-i5104773975.html

http://allegro.pl/klimatyzacja-lg-7-0-kw-inverter-montaz-gratis-i5147460044.html

 

Ten drugi to nie zwykły chińczyk i ma niewiele mniejszą moc od Twojej super hiper pompki, a jest ponad trzy razy tańszy.

 

Z tą temperaturą może i masz rację ale to w końcu KLIMA z funkcją grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Chyba u Ciebie.

 

Dwa pierwsze przykłady z alle...:

http://allegro.pl/klimatyzacja-kaseta-kaisai-kca-18hrn-5-3-6-0-kw-i5104773975.html

http://allegro.pl/klimatyzacja-lg-7-0-kw-inverter-montaz-gratis-i5147460044.html

 

Ten drugi to nie zwykły chińczyk i ma niewiele mniejszą moc od Twojej super hiper pompki, a jest ponad trzy razy tańszy.

 

Z tą temperaturą może i masz rację ale to w końcu KLIMA z funkcją grzania.

Ten drugi faktycznie niezwykły,0,9kW przy -5st.C także x9 ;)

To nie ja pisałem,że klima jest kilkukrotnie tańsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać czy RBR (ewentualnie SKAM) nie bedzie miał problemu z tym że miałby grzać tylko podłogówkę? Temperatura podłogówki to okolo 30*C... Czy piece na ekogroszek nie mają problemów z pracą z takimi temperaturami?

 

Minimalna temperatura CO w sterowniku to 42 st.C, do podłogówki musisz zastosować jakiś mieszacz np. zawór 3D termostatyczny, wtedy możesz na kotle trzymać 50 st.C, a na podłogę puszczać 30 st.C.

Bardziej bałbym się chłodnego powrotu ale podobno RBR-y się go nie boją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać czy RBR (ewentualnie SKAM) nie bedzie miał problemu z tym że miałby grzać tylko podłogówkę? Temperatura podłogówki to okolo 30*C... Czy piece na ekogroszek nie mają problemów z pracą z takimi temperaturami?

 

 

Mój pracuje tylko z podłogówką , mam dwa zawory 3D termo (dwa obiegi piętro , parter) i to jest wsio z "tej strony", kocioł pracuje w układzie zamkniętym więc jest przepona + dbv-1 + 1,5bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem. Czy eCoal poradzi sobie z osobnym ładowaniem bufora i zasobnika CWU, bo coś to kiepsko widzę.

Bufor i CWU to dwa osobne zbiorniki

Otrzymałem odpowiedz od Elektro-System sc w sprawie mojego pytania. Proponują normalne sterownie zasobnika CWU oraz umieszczenie czujki CO w buforze, która będzie kontrolowała jego temperaturą, ale średnio mi się to podoba, bo jak w takim układzie sterowac temperaturą kotła?? Jak się dowiedziałem, żadne zmiany softu w eCoalu nie wchodzą w grę.

Pozostaje więc chyba jedynie sterowanie bufora przez czujkę CWU, chyba, że można powiązac czujnik tem. CO z czujką temperatury wewnętrznej lub podłagówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać czy RBR (ewentualnie SKAM) nie bedzie miał problemu z tym że miałby grzać tylko podłogówkę? Temperatura podłogówki to okolo 30*C... Czy piece na ekogroszek nie mają problemów z pracą z takimi temperaturami?

Adam już odpisał, następny z RBRem i podłogówką po całości który zagląda tutaj czas do czasu to pawko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalna temperatura CO w sterowniku to 42 st.C, do podłogówki musisz zastosować jakiś mieszacz np. zawór 3D termostatyczny, wtedy możesz na kotle trzymać 50 st.C, a na podłogę puszczać 30 st.C.

Bardziej bałbym się chłodnego powrotu ale podobno RBR-y się go nie boją ;)

 

Ustawiasz pompę CWU jako CWU + mieszająca co podbija temp. powrotu, do tego jak napisałeś producent RBR nie wymaga utrzymywania określonej temp. powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz pompę CWU jako CWU + mieszająca co podbija temp. powrotu, do tego jak napisałeś producent RBR nie wymaga utrzymywania określonej temp. powrotu.

Tracisz kontrolę nad temp. CWU, przy braku odbioru takie podgrzewanie skutkuje praktycznie zrównaniem temp. CO i CWU, podobnie traci się możliwość wykorzystania stref czasowych na CWU ale można.

Co do temp. powrotu z racji tego że coraz więcej instalacji powstaje na podłogówkach po całości taki zapis pewnie prędzej czy później się pojawi.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem odpowiedz od Elektro-System sc w sprawie mojego pytania. Proponują normalne sterownie zasobnika CWU oraz umieszczenie czujki CO w buforze, która będzie kontrolowała jego temperaturą, ale średnio mi się to podoba, bo jak w takim układzie sterowac temperaturą kotła?? Jak się dowiedziałem, żadne zmiany softu w eCoalu nie wchodzą w grę.

Pozostaje więc chyba jedynie sterowanie bufora przez czujkę CWU, chyba, że można powiązac czujnik tem. CO z czujką temperatury wewnętrznej lub podłagówki

 

A może by powiązać temp. CO z czujnikiem temp. zewnętrznej - uaktywniasz pogodówkę, czujnik zewn. wsadzasz do bufora i ustawiasz krzywą grzewczą tak, że gdy temp. w nim maleje wtedy rośnie nastawa CO i na odwrót.

Zmieniasz offset czujnika temp. zewn. o 30*C [tyle można maksymalnie] i zamiast krzywej grzewczej dla -10, +10 masz do ustawienia tak naprawdę +20 do +40 w buforze i dla tego zakresu zadajesz temp. CO.

Może w Elektrosystem mogą rozszerzyć offset np. do 50-60*C to wtedy byłoby idealnie.

 

Czujnik CWU do bojlera i normalnie nim sterujesz ustawiając priorytet, żeby mieć CWU niezależnie od grzania bufora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz pompę CWU jako CWU + mieszająca co podbija temp. powrotu, do tego jak napisałeś producent RBR nie wymaga utrzymywania określonej temp. powrotu.

 

link2jack wyraźnie napisał, że interesuje go grzanie tylko podłogówki, nic o CWU nie wspominał, ale może zapomniał o tak bardzo istotnej kwestii ;)

 

Masz rację, można skorzystać z funkcji cwu+mieszająca albo zasilić zasobnik CWU z obiegu CO na stałe. U mnie tak jest i jestem zadowolony... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego się nie bój, śmiało możesz rbr połączyć z podłogówką po całości i to w układzie zamkniętym. Ja mam zawor 4d z siłownikiem i prawie kilometr rury w podłodze. Na podłogę możesz puścić, np.26℃, a na kotle trzymać 60℃. Do kociołka póki co nie mam zastrzeżeń, nawet dla blokersa jest w miarę prosty w obsłudze i łatwo sie czyści. Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by powiązać temp. CO z czujnikiem temp. zewnętrznej - uaktywniasz pogodówkę, czujnik zewn. wsadzasz do bufora i ustawiasz krzywą grzewczą tak, że gdy temp. w nim maleje wtedy rośnie nastawa CO i na odwrót.

Zmieniasz offset czujnika temp. zewn. o 30*C [tyle można maksymalnie] i zamiast krzywej grzewczej dla -10, +10 masz do ustawienia tak naprawdę +20 do +40 w buforze i dla tego zakresu zadajesz temp. CO.

Może w Elektrosystem mogą rozszerzyć offset np. do 50-60*C to wtedy byłoby idealnie.

 

Czujnik CWU do bojlera i normalnie nim sterujesz ustawiając priorytet, żeby mieć CWU niezależnie od grzania bufora.

 

Poczytałem jeszcze w instrukcji eCoala i można czujkę od CO powiązac z czujką podłogówki lub temp wew. Jeżeli można oszukac czujkę az o 30°, to pasi, przy czym zamienię je funkcja CWU pójdzie do bufor (oszukam czujkę o 10°C i moge go grzac do 70°C) natomiast czujkę temp wew włożę do zasobnika CWU i zmienię jej kalibrację o 20°C co da mi 55°C dla wody użytkowej.

Czujkę zew chciałbym dac na zewn w celach statystycznych

 

Może w Elektrosystem mogą rozszerzyć offset np. do 50-60*C to wtedy byłoby idealnie.

Nie ma takiej możliwości, też o to pytałem.

Edytowane przez rübezahl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracisz kontrolę nad temp. CWU, przy braku odbioru takie podgrzewanie skutkuje praktycznie zrównaniem temp. CO i CWU, podobnie traci się możliwość wykorzystania stref czasowych na CWU ale można.

Co do temp. powrotu z racji tego że coraz więcej instalacji powstaje na podłogówkach po całości taki zapis pewnie prędzej czy później się pojawi.

 

 

Jak będzie brzmiał ? Tzn jaka wartość minimalna temp powrotu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...