Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy wy zaczniecie wreszcie myśleć???

Widzisz różnicę?

Tak widze roznice dobrze piszesz , ale niestety jestem z tego pokolenia co dzis montaż jutro zysk ;) po zat ym z kredytami widac jak jest dzis małzenstwo jutro rozwód albo smierc a spłacac dalej trzeba ;):) Do tego RBR nie da sie jeszcze tej pompy ciepła dołozyc wtedy temat bedzie szedł w dobrym kierunku ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj - w roku z normalną zimą, w starych nieocieplonych domach rzędu 200 metrów i wraz z CWU. W ocieplonym domu 160 metrów pali się do 3 ton taniego badziewia typu Jaret na CO i CWU. Widzisz - ja nie neguję Twojego zużycia prądu na ogrzewanie. Nie znam się, nie stosuję, nie mam doświadczenia. Dobrze by było gdybyś i Ty się zastanowił z kim chcesz dyskutować o wysokości rocznego zużycia ekogroszku. Ja zaopatruję w opał setki domów. Wiem ile i czego zużywają i wiem ile za to płacą.

 

to nie tak. ja niczego nie neguję, spalanie zależy od kaloryczności i sprawności. to Ty negujesz spalanie 4 t. przecież 4 t na sezon po 650 zł to 2600 zł / 0,15 zł (cena 1 kWh z ekogroszka wg różnych źródeł) = 17000 kWh przy przeciętnej sprawności. odejmij od tego 3000 kWh na wodę, czyli wychodzi 87 kWh/m2. i wszystko się zgadza dla domów budowanych wg normy 2008 z wentylacją grawitacyjną. ty negujesz takie spalanie, a jest całkiem w normie (poza forum)

 

ze znajomych ekogroszkowców:

- nowy dom 100 m2, spalanie 3 t/sezon, brak miejsca na opał i stwierdzenie, że gdyby nie kredyt, to zmieniają system grzewczy, bo miało być bezobsługowo. kupno workowanego drogiego opału (brak miejsca) albo zrywanie zawleczki

- nowy dom około 200 m2 - spalanie "średnio tona na miesiąc w okresie grzewczym" (ile trwa sezon grzewczy?) - narzekanie na syf, myśli o zmianie na pellet (wg mnie z deszczu pod rynnę)

- stary ocieplony dom 120 m2 - spalanie 4-5 t

 

żeby nie być gołosłownym, przykład z forum, niedaleko mnie, kocioł chyba RBR:

 

Z wieści domowych to wkrótce trzeba węgla dokupić. Z uwagi na upierdliwość związaną z jego przemieszczaniem (taczką 20metrów, potem upakowanie go w kotłowni) nie zamawiam na raz więcej niż dwie tony. Trzeci sezon jest w trakcie. Schodzi dwa razy mniej paliwa niż w sezonie pierwszym.

Wychodzi na to, że CWU+CO na cały rok wymaga 4 ton węgla. kocioł od forumowicza minertu (polecam!) łyka groszek średni po 630zł z transportem, co oznacza że ciepło kosztuje 2520zł. myślę że to bardzo dobry wynik jak na 160m2 i 23,2st C.

Wiadomo, węgiel jest upierdliwy, zwłaszcza że nie miałem z nim wczesniej przyjemności. Ale nie narzekam.

Dom w ogóle jest super.

 

przy okazji macie przykład, że miejsce na opał do RBRa nie spada z nieba.

 

wy tu piszecie o cenie za 1 kWh 10 gr. OK, możliwe, ale jesteście pasjonatami węgla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę was. W pierwszym poście tej dyskusji napisałem!

 

 

 

Wy już w to wdepnęliście, ale inni na prawdę nie muszą. Zakończmy tą jałową dyskusję na temat starych domów.

 

nie musza tez wdepnąć w g pod tytułem pc. A Ty ich na sile w nie wciągasz jak by to było jedyne słuszne rozwiązanie .Mało tego -robisz to na wątku wcale z tym nie związanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończmy tą jałową dyskusję na temat starych domów.

Już Ci dawno pisałem żebyś zakończył bo tylko spamujesz.

Gdzie w temacie widzisz coś o starych czy nowych domach ?

Ja widzę że tytuł: RBR-Ekouniwersal, czy może jakaś ślepota mnie ogarnęła ?

Wytłumaczę Ci tak na szybko że RBR to taki kocioł na eko groszek o którym nie masz zielonego pojęcia, także naprawdę zakończ tą jałową dyskusję bo nie masz pojęcia gdzie i o czym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musza tez wdepnąć w g pod tytułem pc. A Ty ich na sile w nie wciągasz jak by to było jedyne słuszne rozwiązanie .Mało tego -robisz to na wątku wcale z tym nie związanym.

A to już raczej norma że zespamowali całe forum.

To już nie forum budowlane Muratora a jedna wielka pompownia Arturo, Liwko i jeszcze kilku kaznodzieji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci dawno pisałem żebyś zakończył bo tylko spamujesz.

 

Wytłumaczę Ci tak na szybko że RBR to taki kocioł na eko groszek o którym nie masz zielonego pojęcia, także naprawdę zakończ tą jałową dyskusję bo nie masz pojęcia gdzie i o czym piszesz.

 

Niby nie ma a jednak w temacie...

 

Arturka się tym razem nie ma co czepiać, przyznaję się bez bicia "piany", że głównie to ja go za język ciągnąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie tak. ja niczego nie neguję, spalanie zależy od kaloryczności i sprawności. to Ty negujesz spalanie 4 t. przecież 4 t na sezon po 650 zł to 2600 zł / 0,15 zł (cena 1 kWh z ekogroszka wg różnych źródeł) = 17000 kWh przy przeciętnej sprawności. odejmij od tego 3000 kWh na wodę, czyli wychodzi 87 kWh/m2. i wszystko się zgadza dla domów budowanych wg normy 2008 z wentylacją grawitacyjną. ty negujesz takie spalanie, a jest całkiem w normie (poza forum)

 

ze znajomych ekogroszkowców:

- nowy dom 100 m2, spalanie 3 t/sezon, brak miejsca na opał i stwierdzenie, że gdyby nie kredyt, to zmieniają system grzewczy, bo miało być bezobsługowo. kupno workowanego drogiego opału (brak miejsca) albo zrywanie zawleczki

- nowy dom około 200 m2 - spalanie "średnio tona na miesiąc w okresie grzewczym" (ile trwa sezon grzewczy?) - narzekanie na syf, myśli o zmianie na pellet (wg mnie z deszczu pod rynnę)

- stary ocieplony dom 120 m2 - spalanie 4-5 t

 

żeby nie być gołosłownym, przykład z forum, niedaleko mnie, kocioł chyba RBR:

 

 

 

przy okazji macie przykład, że miejsce na opał do RBRa nie spada z nieba.

 

wy tu piszecie o cenie za 1 kWh 10 gr. OK, możliwe, ale jesteście pasjonatami węgla ;)

 

Staram się nie odzywać ale nie znoszę pier....

Nowy dom,po podłogach 240m2 i spalanie za ostatnią dobę to 12,6 kg najtańszego Jareta. Mam tanio,ciepło wody ciepłej pod dostatkiem.

Generalnie teraz obsługa pieca wypada co 8-10 dni. Czyszczę teraz piec raz na miesiąc/półtora [zrobiłem se patent na wyłapywanie pyłu..kanały pionowe się nie brudzą] Czyt to tak strasznie???

Z jednym się zgodzę, przy węglu się brudzi . Co do reszty to ..brak słów.

Dajcie mi namiary na PC za 20tyś to pomyśle..Tam w waszym mitycznym świecie wszystko takie tanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musza tez wdepnąć w g pod tytułem pc. A Ty ich na sile w nie wciągasz jak by to było jedyne słuszne rozwiązanie .Mało tego -robisz to na wątku wcale z tym nie związanym.

 

Następny który nie rozumie do kogo mowa. Nikogo nigdzie nie wciągam, natomiast w przeciwieństwie do tych co żyją z węgla i kotłów, pokazuję inną, lepszą drogę. A czy ktoś będzie mądry i z niej skorzysta, to już inna para kaloszy.

I mimo tych programów, mimo zachęt, nadal nie chcecie się pozbyć węgla w nowych domach? Czyli tylko zakaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dajcie mi namiary na PC za 20tyś to pomyśle..Tam w waszym mitycznym świecie wszystko takie tanie:)

Wuwok to tylko dla wybrańców :)

Jeden dostał za darmo, drugi powystawową i sam wyrył sobie sztychówką dziurwy w ziemi :)

Reszta to niestety zwykli śmiertelnicy którzy czasem wpadają w ich sidła taniości, później płacą i płaczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie tak. ja niczego nie neguję, spalanie zależy od kaloryczności i sprawności. to Ty negujesz spalanie 4 t. przecież 4 t na sezon po 650 zł to 2600 zł / 0,15 zł (cena 1 kWh z ekogroszka wg różnych źródeł) = 17000 kWh przy przeciętnej sprawności. odejmij od tego 3000 kWh na wodę, czyli wychodzi 87 kWh/m2. i wszystko się zgadza dla domów budowanych wg normy 2008 z wentylacją grawitacyjną. ty negujesz takie spalanie, a jest całkiem w normie (poza forum)

 

.....

Imrahil, mój post który zacytowałeś kilka stron wcześniej był odpowiedzią na post Novego vel Twój Pan. Tenże napisał że w warunkach obecnych ciepłych zim jakiś spotkany przez niego na składzie opału gość spala rocznie 4 tony dobrego węgla po przeszło 1000 zeta za tonę. W domu 160 metrów, ocieplonym. 4 tony takiego węgla to jest 32 MWh. Załóż sprawność chociażby 70%. Masz 22,4 MWh. odejmij 3MWh na wodę. zostaje blisko 20 MWh. Na 160 metrów ocieplonego domu. To jak przepraszam on jest ocieplony skoro potrzebuje 125 kWh na metr? Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nigdzie nie wciągam, natomiast w przeciwieństwie do tych co żyją z węgla i kotłów, pokazuję inną, lepszą drogę. A czy ktoś będzie mądry i z niej skorzysta, to już inna para kaloszy.

I mimo tych programów, mimo zachęt, nadal nie chcecie się pozbyć węgla w nowych domach? Czyli tylko zakaz?

To co tu robisz jak nie wciągasz pisząc o PC z dolnym źródłem za 20 tysi 5 czy 6 lat temu ?

Przecież już kilku Ci proponowało żebyś im takie sprzedał i jakoś dziwnie się później wykręcasz jakimiś linkami.

Liwko skoro to taki biznes i taniość to zamiast lepienia sandałów zacznij sprzedawać te tanie pompki, sam może bym się skusił w takiej cenie.

Marnujesz się chłopie :) może Ty okażesz się lepszym biznesmenem ale wydaje mi się że wiesz że padniesz jak kawka jak Twój kolega niedoli.

Liwko kto wchodzi na forum pewnie czytać potrafi, jeśli jest zainteresowany pompą, gazem, olejem czy węglem na pewno w odróżnieniu do Ciebie potrafi odnaleźć odpowiedni wątek także daruj sobie te przytyczki o żyjących z tego czy z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobra - bo to są ekstremalne przypadki. Licytujecie, przedkładacie najlepsze i najgorsze przypadki - i jedna i druga strona.Licytujecie się, żeby to wasze było na wierzchu....

Rzeczywistość leży gdzieś pośrodku. Dobry, doświadczony palacz np. Wuwok będzie mieć zupełnie inne wyniki niż palacz początkujący - np. wspomniany Rutino

Do tego dochodzą jeszcze kwestie doboru kotła (z tego co pamiętam, to rutino ma masakrycznie przewymiarowany kocioł, to tak jak się słusza "starszych" :p), do tego dojdzie kiepski opał i można obserwować wyniki takie o jakich pisał TwójPan - aha - jeszcze pozostaje jakość wykonanania ocieplenia i ilość mostków....ehhhh

Mam różnych znajomych i wśród posiadaczy "eko" większość jednak narzeka, niż chwali. Fakt - nikt z nich nie jest takim pasjonatem palenia i węgla jakich można spotkać tutaj w wątkach, może to dlatego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie mi namiary na PC za 20tyś to pomyśle..Tam w waszym mitycznym świecie wszystko takie tanie:)

 

Podaj maila to podeślę Ci najnowszy cennik. Uwierz mi, że pomp <20tys. zł, które ogrzeją Twój dom jest tam na pęczki.

Mój brat ogrzewa się miałem i też ma bardzo tanio, ale większego syfu to ja jeszcze w życiu nie widziałem (kupuje luzem, wysypuje na podwórko, a potem wozi to taczką do kotłowni) - dla hardkorowców posiadam zdjęcia tego procederu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...